Briard [Berger de Brie]

irenchy · 58444

tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #90 : 13 December 2008, 20:47:48
Ne Alex nima kopiranh ušes. A nisi tega opazila na fotografijah? Recimo meni so briardi s kopiranimi ušesi bolj briarski, če veš kaj mislim. Drugače pa je danes kopiranje ušes prepovedano, tako da bo briardov s štrlečimi ušesi vedno manj.  :(
Moja prva briarka je imela kopirane ušese in sem se poleg višine in teže navadila, da pač ušesa morajo biti takšna. Kot en zaščitni znak briardov...tako da ko sem prvič videla briarda s spuščenimi ušesi mi je bil prav smešen...no zdej sem se navadila... :)



tjaša123

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #91 : 14 December 2008, 16:24:01
Joj, po resnici povedano sem šele zdajle pogledala tvojo prikazno sliko in sem videla... :-[... Drugače so tudi meni všeč tista kopirana ušesa. Moram pa povedat da mi je briard tudi s temi ušesi zelo všeč. Zelo smešni pa so mi dobermani, ki imajo štrleča ušesa. No po eni strani pa je mogoče prav tako da ušes ne smejo kopirati. Aki je imel kopirana ušesa, Nilsu pa jih že niso smeli kopirati. :) :)



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #92 : 14 December 2008, 18:38:24
Poglej si še slikco v tej temi, kjer sem pokazala kako je Alex potoval na Švedsko... :)



tjaša123

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #93 : 22 December 2008, 19:50:46
Sem videla slikico. Mi je res všeč tvoj Alex ;) :o.



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #94 : 28 Februar 2009, 04:42:43
Črta smo pomagali oddat novi družini v Mariboru, tako da se je vse lepo izteklo.

Sem v sorodu s to družino, ki je posvojila Črta in lahko povem, da se stvari NISO lepo iztekle. :( Črt je agresiven do obeh (sicer že odraslih, 25 in 19 let) otrok (renči, hčerko je zadnjič celo ugriznil, ko je šla čisto mirno mimo njega), za gospodarja priznava le mamo, pa še to vprašanje koliko... Ko je sin slučajno nenamenoma pomahal z brisačo v njegovo smer, je Črt pobegnil v kopalnico in se (od strahu) polulal... :-\

Posvojitelji se res sprašujejo, iz kakega doma je Črt prišel in ali so ga zlorabljali. Prav tako pa jim manjka časa, energije in nenazadnje tudi znanja, da bi lahko tega psa prevzgojili - nočejo pa ga kar tako dati spet stran. Situacija je skratka precej nevzdržna.

Vsaka pomoč ali nasveti bi bili zelo dobrodošli, tudi če kdo kaj več ve o ozadju tega psa. Tina-briard, veš ti morda kaj več o Črtu?

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


tjaša123

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #95 : 03 Marec 2009, 21:49:26
Živjo!

Jaz tega briarda žal ne poznam. Najlažje je soliti pamet, ampak vem za precej psov med drugim tudi za briarde, ki so agresivni. Tukaj je potrebna vztrajnost, natančnost in pa tudi previdnost. Če imajo lastniki možnost jim jaz priporočam da obiščejo kakšno dobro kinološko društvo, da se malo poučijo kako ravnati v taek primeru. Ne bi rada poimenovala, da nebi slučajno koga užalila ampak smo že imeli podobne primere v kinološkem društvu, ki ga obiskujem jaz. Ljudje so prišli vsi obupani in zaskrbljeni, velikokrat tudi psihično izčrpani. Vsi psi, za katere vem jaz, so se umirili in niso več agresivni. Je pa res da tak pes  nikoli ni 100% siguren.
Mogoče se grdo sliši, ampak če se pes spravi na človeka, potem se človek mora spravit nazaj na psa. V primeru da je pes miren in mogoče naredi kakšno dobro stvar, pa sledi pohvala. Z vztrajnostjo in natančnostjo je psa mogoče prevzgojiti. Za povrh pa je potrebno vedeti kaj je briard. Briard ni samo lep, ampak je tudi precej smotan pes za vzgojo. Pa ne leti to na vse briarde. Vsak, ki ima briarda pa ve, da je bilo potrebno veliko trme iz človeške strani. Nevem od kod prihajajo lastniki Črta, če pa želijo kakšen naslov KD, ki bi znal s takimi primeri pa me lahko kontaktirajo. Upam da jim lahko pomagam. :-[ :-[ :-[ :'( :( :( :(



Bixi

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #96 : 12 Maj 2009, 16:39:51
Živjo!
Sem nova na tem forumu, sem ga pa našla ko sem malo brskala, če je v slo kak klub briardov :)

Sem namreč veliiiika ljubiteljica te pasme in ponosna lastnica ene črnuhinje z imenom Gina oz po domače Bibi, ali Bix ali Šiške ali .... :)
Sem malce prebirala tale pogovor in moram reči, da je Bibi tipična briardska smeška in trma, so pa brirdke malo manj zahtevne za vzgojo kot briardi (sem brala Tinine prispevke - mimogrede, Tina, tojega Alexa sem že videla v živo in je res krasen).
Če se boste zmenili za kako srečanje, sem absoluto za, tudi z veseljem pomagam pri organizaciji če je treba.
Imam pa željo, da se recimo naredi ena spletna stran za briarde v slo. oz. za njihove ljubitelje. A bi bili za a se vam zdi, da tale forum itd zadostuje in nima smisla delat neke nove strani?

Aja, no, moja Bibi (Sniff Jini of Gloomy Vision) je skotena 13.12.1997 v Mačkovcih pri Domžalah in zeloooo bi bila vesela, če bi se mi javil kdo, ki bi bil lahko z Bix v sorodu, no mislim nekdo, ki ima briarda z Bix v sorodu :)

Lupčka, Irena.



tjaša123

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #97 : 12 Maj 2009, 20:41:27
Živjo sorodnica... Moj Nils je(Shade Niels Gloomy Vision) je bil skoten 23.10.1999 prav tako v Domžalah pri Maji in Ninotu. Oče je Gloomy mama pa Irina. Tudi Alex je naš sorodnik. Tina pa je bila nekaj časa tudi Irinia lastnica. ;) ;) Tudi sama si želim spoznati kakšnega brata ali sestro od Nilsa. Vsaka žlahta, ki jo spoznam, pa mi polepša dan.

 Ideja o srečanju briardov je super. Tudi sama sem že  večkrat razmišljala, da bi imeli piknik. Žal imam zelo malo časa in še enega piknika ne bom mogla organizirati. Če pa se kdo opogumi pa sem sigurno prvi obiskovalec.  :o :o :o

Bixi kaj ko bi nam kaj več povedala o svoji briardki, zakaj si kupila to pasmo, kako si izbrala prav njo, višina, teža, barva...zanima me vse :D :D

lp Tjaša



tjaša123

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #98 : 17 Maj 2009, 21:31:26
Hmm eno vprašanje, če je kdo malo bolj poučen o tem. Iz katere psarne so trenutno najbolj iskani mladiči oz. med najbolj iskanimi??  ??? ??? :) :)



tjaša123

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #99 : 02 Junij 2009, 20:41:58
Tina a maš že novega člana??? :) :) :) ;D



ZALA73

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #100 : 23 Oktober 2009, 16:22:50
CIAO
sem nova na temu forumu .oboževalka psov in na žalost  sem predkratkim zgubila mojega najboljšega prijatelja psa ki se je klical Tamar in je bil briard.moram rečt da je huda.zelo huda..mineva tretji teden odkar ga ni ampak ga pogrešam vsak dan bolj.doma je vse tiho mirno prazno..ko hodim po stanovanju se oziram okoli kje je,ker mi je bil non stop za nogami,,ko sem šla v kopalnico.na vrt v kuhinjo..stalno me je spremljal in zdaj ga ni več
..umrl je od starosti in bolezni..konec oktobra bi dopolinil 13 let...
..bil je pa nekaj posebnega...nekaj mojega in vedla sem da sem jaz njegova..zaščitniški zelooo
ne vem kako ga opisat ampak kljub nejgovemu težkemu karakterju..ubogal je samo ko se mu je dalo ali na prazen želodec
zunaj je lovil mačke lajal na druge pse..v glavnem dominanten zeloo ampak doma pa prava carta in igračka
..ko gledam slike od briardov dobim solze v očeh ker ga POGREŠAM zeloooo



tjaša123

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #101 : 26 Oktober 2009, 09:04:25
CIAO
sem nova na temu forumu .oboževalka psov in na žalost  sem predkratkim zgubila mojega najboljšega prijatelja psa ki se je klical Tamar in je bil briard.moram rečt da je huda.zelo huda..mineva tretji teden odkar ga ni ampak ga pogrešam vsak dan bolj.doma je vse tiho mirno prazno..ko hodim po stanovanju se oziram okoli kje je,ker mi je bil non stop za nogami,,ko sem šla v kopalnico.na vrt v kuhinjo..stalno me je spremljal in zdaj ga ni več
..umrl je od starosti in bolezni..konec oktobra bi dopolinil 13 let...
..bil je pa nekaj posebnega...nekaj mojega in vedla sem da sem jaz njegova..zaščitniški zelooo
ne vem kako ga opisat ampak kljub nejgovemu težkemu karakterju..ubogal je samo ko se mu je dalo ali na prazen želodec
zunaj je lovil mačke lajal na druge pse..v glavnem dominanten zeloo ampak doma pa prava carta in igračka
..ko gledam slike od briardov dobim solze v očeh ker ga POGREŠAM zeloooo



ZALA73 najprej moje sožalje! :-\

Ja vzgoja briarda je precej zahtevna. Briardi so zelo trmasti in moraš biti zelo odločen. Prav zaradi vsega tega briarda ne priporočajo/mo  kot prvega psa oz. človek, ki nima dovolj znanja ni primeren lastnik. Vzgojen briard je najboljši pes na svetu!!!!! Če pri vzgoji kaj zamočiš ali zamudiš, potem zna biti briard zelo smotan. Ko smo se mi odločili za briarda so nas mnogi veterinarji in tisti ki pasmo poznajo imeli za butaste. Namreč veliko briardov je zaradi agresivnosti, neobladljivosti itd. dobilo injekcijo.

Ali načrtuješ kakega novega člana?? ;) :P ;) ;) ;D


lp Tjaša



ZALA73

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #102 : 29 Oktober 2009, 18:40:34
hvala  tjaša 123
ma zaenkrat rabim čas da se mi zacelijo rane
čeprav sem že gledala po oglasih če so kje kakšni mali briardiki v prodaji IN žal nisem našla nobenega..imela bi pa samca ker ne vem ,mogoče zaradi tamarja
vem zdaj kakšen karakter so in mislim da sm pripravljena ponovno imet takega psa
ker kljub karakterju mislim da ne pravijo zastonj da je "srce zavito v dlako" in moj tamar je bil tak
če veš za kako leglo po novem letu se priporočam
lp zala



tjaša123

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #103 : 30 Oktober 2009, 19:23:08
Edina psarna v Sloveninji,ki jo jaz poznam je http://www.briard.si/ . Poznam tudi nekaj briardov iz te psarne in so karakterno zelo stabilni. Tudi vizulano imajo zelo lepe pse. Mislim pa da ti na tem naslovu lahko tudi najbolje pomagajo pri izkanju legla. Za vsak slučaj pa si oglej revijo Kinolog, kjer vzreditelji pogossto objavljajo legla.

Čas celi rane. In to, da je briard srce zavito v dlako, prav zares drži!



ZALA73

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #104 : 01 November 2009, 10:22:34
HVALA
bom pogledala



ZALA73

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #105 : 02 November 2009, 17:45:22
ciao tjaša
SM  pogledala  to stran za briarde in to je v češčini...tako da nič ne razumem..je pa zanimivo da so se tej mladički skotili 16.10.2009...
to je rd.od mojega sina
sm ostala ful presenečena


lih na isti dan...
kako naj pridem v kontakt z njimi???



tjaša123

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #106 : 04 November 2009, 21:52:09
Stran www.briard.si je v angleščini, psarna prihaja iz Slovenije. Upam da ne bom zadj čisto mimo usekala, ampak mislim da Desire Bohemia Elite(psička iz Slovenske psarne) prihaja iz psarne bohemia elite iz Češke. Verjetno psarni sodelujeta.

Priporočam ti da jim pišeš na mail  [email protected]  v angleškem jeziku, saj ga verjetno obvladajo. Mogoče ti je tole bolj domače http://www.bohemia-elite.cz/english/index.html

lp



ZALA73

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #107 : 05 November 2009, 15:58:43
OK
TNX:))



enaNika

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #108 : 26 Julij 2010, 01:53:33
ojla :)
V knjigi Pasme psov,ki jo je napisal Horst Hegewald-Kawich sem zasledila v tekstu pod sliko briarda,da je to dolgodlaka različica beaucerona.
Bi znal kdo kaj več povedati o tem?
hvala
 :)


No, tole vprašanje sem šele danes čisto slučajno našla.

Ni sicer čisto res, da bi bil briard dolgodlaka različica beaucerona, čeprav marsikdo poenostavljeno tako reče. Najdeno na Wikipedii - pasma je nastala s križanjem beaucerona in barbeta (vodni pes, nekaj takega kot koder približno). Tudi briardi imajo dvojne slednike, kot beauceroni.

Če se malo poglobiš v briardov karakter, ugotoviš, da ima res dva pola. Klovnovskega (in bolj milega) - verjetno po barbetu ter delovnega (in bolj ostrega) - verjetno po beauceronu. Kakor berem in kolikor poznam, je pa obojim skupna navezanost na vodnika, inteligenca in dojemljivost za šolanje. Tako da zdaj vem, od kod imam pametno senco s slonovskim spominom*.


(*To moram povedat, čeprav ne spada k vprašanju: za eno leto nazaj si je zapomnil, za katero drevo sem se mu takrat skrila!)



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #109 : 15 November 2010, 23:32:32
Mogoče kdo ve, vem da je bilo v slo eno leglo pred kratkim črnih malih briardov. Pa me zanima, če kdo pozna to vzrediteljico, ker nekdo na blhi prodaja mladiča starega 6 mesecev. Še link do oglasa: http://www.bolha.com/zivali-psi-pasemski/b-r-i-a-r-d-zelo-ugodno-oglas1272670411

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #110 : 21 November 2010, 09:33:06
Da odgovorim vsem...naš briard je od vzrediteljev iz domaž-Mačkovci, no sedaj živijo v Ljubljani. V bistvu je mladič od samice, ki je bila skotena Irini in Gloomy-ju.
za mladiče iz Prevalj, rejce sem spoznala včeraj. So bili pri nas, ker smo hoteli vzeti njihovo samičko, staro 6 mesecev, ampak ker se z Alexom ne razumeta smo jo po enem dnevu dali nazaj. Samička je super, primerna za razstave, je zelo učljiva, karakter ima resnično dober. če bi bil kdo zainteresiran, naj me pokliče na moj telefon: 064112237. Rada bi pomagala rejcem najti za to samičko topel dom, ker je resnično sladka in srčna in mi je zelo hudo, da je mi nismo mogli obdržat. tako da sem še danes v solzah...:(
Kar se pa tiče Črta...tudi Črt je bil pri nas, poskusno, ampak sej veste, dva samca gre še težje. prejšne lastnike poznam zelo dobro, Črt je odraščal z svojo mamo, imela sta ogromen vrt, lastnik je bil pediater, vsak dan je z njim hodil tečt, v glavnem za Črta je bil velik šok, ko se je ločil od samice. Drugače je čisto ok briard, pri nas ni bilo nobenih incidentov, te lastnike pri katerih je Črt zdaj poznam, smo jih šli obiskat, ker smo hoteli vedeti kje je Črt našel svoj dom, pa moram povedati, da sem šokirana, ker nimajo niti primernega prostora za njega, živijo v delu stare hiše, ki nima niti primernih kvadratov za bivanje ljudi, kaj šele za psa. Prej so imeli bokserja, ki je bil menda ok, ampak z briardi nimajo ravno izkušenj, veliko so sami krivi da je tako, ker ga ne znajo vzgajat. Mene Črt nikoli ni ugriznil, niti mojega moža, živel je par dni z nami v hiši, vse je ubogal, v glavnem je bil ok kuža. In najbolj od vsega me jezi, ko težave zvrnejo na psa. Govorijo da je ugriznil hčerko, ne vprašajo pa se, kaj je hčerka naredila takšnega, da se je pes ustrašil. Ko so ga dobili je normalno da je prestrašen, saj je zamenjal okolje, lastnike, ni imel več pasje družbe, ki je je bil navajen in kužku je treba dati veliko ljubezni in pri tem imeti potrpljenje. Mene je Alex ko smo ga dobili po dveh mesecih ugriznil in nisem niti razmišljala da bi ga dala stran. Peljala sem ga na šolanje, ga dve leti intenzivno šolalal in sedaj je že 6 let kot mucek. Ugriznil me je enkrat in zadnjič, sva takoj razčistila da se to ne sme in je bilo od tistega dne vse ok. Zagotavljam lahko da je imel Črt dobre lastnike, bili smo skoraj sosedi. Mi smo hoteli imeti dva briarda, takrat se nam je ponudila možnost za Črta, ampak se ni izšlo. Zdaj smo mislili da bi bilo ok, če bi vzeli samičko, ampak je tudi ona skakala v Alexa, in smo rekli, da to nima smisla. Alex je bil zelo potrpežljiv, ampak je vprašanje koliko časa bi to toleriral. Tako da smo se odločili, ko Alexa več ne bo bomo kupili dva briarda že v štartu da bosta skupaj odraščala. Hudo mi je, ker bo Alex meseca maja star že 11 let in lahko samo upam, da bo z nami še dolgo...lep pozdravček vsem...



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #111 : 23 November 2010, 23:12:26
Kar se pa tiče Črta...tudi Črt je bil pri nas, poskusno, ampak sej veste, dva samca gre še težje. prejšne lastnike poznam zelo dobro, Črt je odraščal z svojo mamo, imela sta ogromen vrt, lastnik je bil pediater, vsak dan je z njim hodil tečt, v glavnem za Črta je bil velik šok, ko se je ločil od samice.

Mene res zelo zanima, zakaj so prejšnji lastniki Črta sploh oddali - mogoče veš? So imeli kake probleme z njim ali je bil vzrok kje drugje? Ne bom sploh omenjala, kaj si mislim o ljudeh, ki (brez resnično tehtnega razloga) oddajo odraslega psa, ki se je na družino že navezal in ki mu je bilo z njimi lepo, kot pripoveduješ.  :-X In da niti ne gredo preverit, kako mu je v novem domu, niso na voljo za pomoč pri težavah, skratka jim dol visi...  :-X :-X :-X To meni ne zveni, kot da je bil v nekem blazno ljubečem in skrbnem domu.

Drugače je čisto ok briard, pri nas ni bilo nobenih incidentov, te lastnike pri katerih je Črt zdaj poznam, smo jih šli obiskat, ker smo hoteli vedeti kje je Črt našel svoj dom, pa moram povedati, da sem šokirana, ker nimajo niti primernega prostora za njega, živijo v delu stare hiše, ki nima niti primernih kvadratov za bivanje ljudi, kaj šele za psa. Prej so imeli bokserja, ki je bil menda ok, ampak z briardi nimajo ravno izkušenj, veliko so sami krivi da je tako, ker ga ne znajo vzgajat.
Da komentiram tole, bivalni pogoji so za psa (in ljudi) čisto ok in povsem dovolj veliki (ne vem, odkod tebi tole, da manjka kvadrature ???). Pes ima na voljo celo nadstropje, kadar ga je potrebno zapreti. Če ne bi grizel, bi lahko ves čas preživel z družino - tako ga pa preživlja z njimi vedno, ko je doma lastnica in ga ima pod nadzorom. Kako stara je hiša ali kako majhno je stanovanje nima nobene veze s primernostjo doma za psa. Da ne bo pomote, psu ni hudo, na lastnico se je zelo navezal in ona z njim nima niti malo problemov, nad njenimi (odraslimi) otroci si je pač zboril nadvlado in je v tem čisto suveren. O nekem strahu psa pred ljudmi v hiši kolikor vem ni govora, ne napada iz strahu, temveč verjetno ohranja svoj položaj in postavlja "podrejene" na njihovo mesto. Ampak jaz lahko samo naprej predam to, kar mi je razložil bratranec, ki je bil deležen par ugrizov, brez da bi psa očitno provociral - situacije v živo nisem videla.

Mene Črt nikoli ni ugriznil, niti mojega moža, živel je par dni z nami v hiši, vse je ubogal, v glavnem je bil ok kuža. In najbolj od vsega me jezi, ko težave zvrnejo na psa. Govorijo da je ugriznil hčerko, ne vprašajo pa se, kaj je hčerka naredila takšnega, da se je pes ustrašil. Ko so ga dobili je normalno da je prestrašen, saj je zamenjal okolje, lastnike, ni imel več pasje družbe, ki je je bil navajen in kužku je treba dati veliko ljubezni in pri tem imeti potrpljenje.
Zakaj pa domnevaš, da je hčerka psa prestrašila in jo je zato ugriznil? Sina je ugriznil brez nekega očitnega povoda, ker je pač hotel iti mimo. Mnogo bolj verjetno je, da se ga otroci zdaj bojijo in Črt to čuti ter s pridom izkorišča. Pa nočem reči, da je zdaj hudoben pes ali kaj takega, pač ravna svojemu temperamentu, izkušnjam in situaciji primerno. Ljubezen/ljubeznivost sama po sebi še zdaleč ne reši vsega, za takšnega psa moraš imeti predvsem znanje in voljo. Družina ga je bila povsem pripravljena ljubeznivo sprejeti, ampak tega pač ni dopuščal. Se strinjam, potrpljenje in vsi skupaj bi morali obiskati pasjo šolo (lastnica jo z njim že obiskuje) oz. še bolje kar pasjega psihologa.

Ugriznil me je enkrat in zadnjič, sva takoj razčistila da se to ne sme in je bilo od tistega dne vse ok.

Edino pravilno, vendar je čisto nekaj drugega, če te ugrizne pes, ki si ga dobil kot mladička in imaš vzpostavljen odnos ter lahko predvidiš, kako bo reagiral, kot če te ugrizne odrasel pes, za katerega ne veš, kako bo reagiral, če se mu boš uprl in ga recimo mahnil nazaj. In ko mu parkrat dopustiš, da te ustrahuje, je praktično nemogoče vzorec spremenit. Če se ti psu približaš s strahom, nabit z adrenalinom, bo pes takoj začutil, da nekaj ne štima in v takem primeru se mogoče res ne bo počutil najbolj varno in bo napadel. Za tisto prvo klofuto ob prvem renčanju/ugrizu je zdaj že kako prepozno, zdaj bi lahko kvečjemu kaj dosegel s trdim delom, priboljški, treningom, itd.. Za kar pa vprašanje, če sta otroka zainteresirana (navsezadnje si je psa omislila mama, otroka nista imela namena se nevemkako z njim ukvarjat). Upam, da se bo vložen trud navsezdanje le poplačal in se bodo problemi nehali (če sem prav razumela, se je situacija od samega začetka že precej izboljšala). Vsekakor pa je lastnica odločena, da s psom dela in probleme reši.

Zagotavljam lahko da je imel Črt dobre lastnike, bili smo skoraj sosedi.
Res škoda, da pri njih ni mogel tudi ostati.


The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


tjaša123

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #112 : 10 December 2010, 11:09:59
Še moj  komentar.... bog ve kaj in kako je bilo!! Nekaj let nazaj so oddajali  8 let staro briardko. Ko smo klicali lastnike zakaj to delajo in ali je psička agresiva(smo bili skoraj prepričani da je razlog v tem da ji niso več kos) itd. so nam lepo odgovorili da psička odhaja zaradi bolezni lastnikov. On je zbolel za rakom, žena pa je tudi nekaj bolehala, pa tudi psički ni bila kos. Pod to se šteje, da ji sama ne bi mogla nuditi vsega, kar ji je prej lahko mož. Žal je tudi  pri nas doma takrat prišlo nekaj vmes in zato psičke nismo vzeli. Niti ne vem kje in kaj se je potem s to psićko zgodili, lahko pa potrdim da so lastniki imeli dobre namene, želeli so ji lepo življenje in zavedali so se da ji tega ne bodo mogli več nuditi.

Briard ima tak poseben karakter. To ni pes, ki bi se kar navezal na ljudi. Pravzaprav je to po mojem mnenju pes samotar, ki bo izrabil vse tvoje minuse, ki bo dal vse za njegov prav. To ni pes, ki bi se navezal na vsakega in bi vsakega ubogal. Nils je imel rad recimo okoli 8 ljudi. Te je vsakič pozdravil, jim sledil, fehtaril itd. Vsi ostali, so bili zanj nepomembni. Sprehodil se je mimo njih kot na ne obstajajo. Lahko si ga pobožal, vendar se mu ni zdelo vredno, da bi te sploh pogledal. Teh 8 oseb pa si ga bo zapomnilo kot najboljšega psa na svetu. Mi domači pa ga ne bomo nikoli pozabili. Srce zavito v dlako!! Ta karaker nas je tako očaral da smo spremenili prvotni načrt o črnem ruskem terierju in smo se ponovno odločili za nakup briarda. Ko smo dobili Nilsa sem bila stara 7 let. Hitro me je prerasel in me niti na stara leta, ko sem jaz zrasla ni ubogal nič. Niti če sem v rokah držala kos pečenke. Zanj sta bila gospodarja mami in oči in nihče drug ga ni smel peljati ven. Pa me za to ni imel nič manj rad vendar jaz zanj nisem bila avtoriteta.

Jaz ne bom komentirala kaj so pri Črtu naredili prav in kaj ne, ne poznam ne lastnikov in ne situacije, lahko pa rečem le da briard ni npr. zlati prinašalec. Je svoj karakter s svojimi zahtevami. In po mojem mnenju potrebuje izkušnje.  In niti to ne bo pomagalo, če bomo mi tukaj na dolgo in na široko obravnavali problem. Raje zapišimo tukaj svoje telefonske številke, če znamo pomagati, ne pa da govorimo kaj je prav in kaj ne. Pa naj nas lastniki pokličejo, če želijo našo pomoč. Ne smemo pa biti krivični, vsak se trudi po svoje, tudi Črtovi novi lastniki se lahko trudijo, da bi bilo bolje. Pa mogoče ne na pravi način. Saj vidimo, da se ljudje med sabo različno lotimo nekega problema. Če gledamo samo na kinološka društva je razlika. Nekje bodo kos problemu, drugje ne. To lahko povem iz lastnih izkušenj, ko vidim kaj vse prihaja po pomoč.

Jaz jim želim le obilo sreče!!

lp




sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #113 : 10 December 2010, 21:39:10
tjaša123: se strinjam s tabo, da briard ni pes, ki bi se navezal na ljudi. Naša Gina je npr. ubogala samo mene in očeta, mama in brat sta ji lahko z zrezkom mahala pred očmi, pa ju ni upoštevala 5%.



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #114 : 18 November 2011, 14:29:15
Živjo ljubitelji kužkov,,,,vidim da niste bili skoraj nič dejavni na temi briardov..vdiim da se je naprej razplamtela tema glede Črta...
No da najprej odgovorim an nekaj stvari..
Datelj, Črta so dali stran, ker sta se ločila, žena je vzela samico, mož pa dela po cele dneve in ni imel časa za samca. Ne vem zakaj ona potem ni vzela obeh...ampak v bistvu niti ni važno.
Kot si napisala, je res, da se je Črt zelo navezal na lastnico. Ona mu je podarila svoje srce..:)), on pa njej tudi zagotovo. Kot poznamo birarde, vemo da si izberejo enega, ga varujejo in tudi zganjajo ljubosumje če je treba..:))) Črt je ena takšna posebna zgodba, ki upam da se je rešila v dobro vseh družinskih članov. Ko sem bila pri njih so me malo zmotile izjave njenega moža, da bo Črta lastnoročno zadavil...in to me je zelo ujezilo, zato so bili moji komentarji izrečeni v afektu te jeze...vem da je z določenimi psi težje, da eni grizejo iz strahu, drugi zaradi dokazovanja moči, spet tretji pa zaradi kakšnih drugih razlogov..ampak moj point je-vse se da urediti ali vsaj omiliti v večji meri.
Ko sem napisala, kako sva z Alexom razrešila njegovo grizenje si napisala, da je malo drugače če dobič birarda kot mladiča...ne vem če si brala o Alexu, ampak jaz sem Alexa dobila ko je bil star že 5 let. črt pa je bil star leto in pol, torej razlika je velika. Alex je imel že pošteno vsidrane svoje karakterne muhe in muhice...:))..tako da je bil seveda potem šokiran, da celo kdo drug njega on ugrizne..:))
No sedaj pa še Tjaša, kako je kaj vaš novi briard? :) Mislim da sem srečala tvojega očeta v Mozirskem gaju kar nekaj časa nazaj...Alex je bil z nami, pa je zagledal BRIARDA...IN KOT VSI MI PRISMOJENI :) LJUBITELJI BIRARDOV SE KAR NALEPIMO NA NJIH..:))) ampak briard kot birard, je seveda svojega občudovalca ignoriral..:)))
Lep pozdravček vsem pasjim mamicam in atijem in vsem malim in velikim kosmatincem..:)))



tjaša123

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #115 : 29 November 2011, 19:07:49
Živjo ljubitelji kužkov,,,,vidim da niste bili skoraj nič dejavni na temi briardov..vdiim da se je naprej razplamtela tema glede Črta...
No da najprej odgovorim an nekaj stvari..
Datelj, Črta so dali stran, ker sta se ločila, žena je vzela samico, mož pa dela po cele dneve in ni imel časa za samca. Ne vem zakaj ona potem ni vzela obeh...ampak v bistvu niti ni važno.
Kot si napisala, je res, da se je Črt zelo navezal na lastnico. Ona mu je podarila svoje srce..:)), on pa njej tudi zagotovo. Kot poznamo birarde, vemo da si izberejo enega, ga varujejo in tudi zganjajo ljubosumje če je treba..:))) Črt je ena takšna posebna zgodba, ki upam da se je rešila v dobro vseh družinskih članov. Ko sem bila pri njih so me malo zmotile izjave njenega moža, da bo Črta lastnoročno zadavil...in to me je zelo ujezilo, zato so bili moji komentarji izrečeni v afektu te jeze...vem da je z določenimi psi težje, da eni grizejo iz strahu, drugi zaradi dokazovanja moči, spet tretji pa zaradi kakšnih drugih razlogov..ampak moj point je-vse se da urediti ali vsaj omiliti v večji meri.
Ko sem napisala, kako sva z Alexom razrešila njegovo grizenje si napisala, da je malo drugače če dobič birarda kot mladiča...ne vem če si brala o Alexu, ampak jaz sem Alexa dobila ko je bil star že 5 let. črt pa je bil star leto in pol, torej razlika je velika. Alex je imel že pošteno vsidrane svoje karakterne muhe in muhice...:))..tako da je bil seveda potem šokiran, da celo kdo drug njega on ugrizne..:))
No sedaj pa še Tjaša, kako je kaj vaš novi briard? :) Mislim da sem srečala tvojega očeta v Mozirskem gaju kar nekaj časa nazaj...Alex je bil z nami, pa je zagledal BRIARDA...IN KOT VSI MI PRISMOJENI :) LJUBITELJI BIRARDOV SE KAR NALEPIMO NA NJIH..:))) ampak briard kot birard, je seveda svojega občudovalca ignoriral..:)))
Lep pozdravček vsem pasjim mamicam in atijem in vsem malim in velikim kosmatincem..:)))


Sto ljudi, sto čudi. Pustimo stvar!vsak dela po svoje.

Hmm, Tina nevem če si srečala nas in našega bučmana. Sedaj je star 6,5 mesecev. Rodovniško ime je Foootloose del Castello  degli Urogalli, kličemo ga Bode aka Bode Miller. Nekaj njegovih slik je na spletni stran www.briardshow.eu . Nekaj jih je v fotoalbumu: http://en.fotoalbum.eu/tjasa_93/a634708 in pa še en posnetek, ko je bil star 3,5 mesecev: http://www.youtube.com/watch?v=pzysplHxbiY&feature=player_embedded

Sedaj je star 6 mesecev in je pravi hudič. Bili smo tudi že na prvi razstavi in sicer CACIB Šempeter. Dobil je oceno zelo perspektiven in naslednji opis: typical, exellent movement, strong foreface, correct profile, nice eyes, good neck, excellent angulations in kar je nam najbolj pomembno nice caracter. V BIS baby pa je zasedel 3. mesto.  Naslednja razstava bo verjetno CACIB Ljubljana. Pridite razstavljat, ali pa vsaj malo prečekirat =) 

Vsem en lep pozdrav =)




tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #116 : 30 November 2011, 19:25:50
Živjo Tjaša...no zdaj ne vem...tebe nisem srečala, se mi pa zdi da sem srečala tvoje starše. Kužka pa niste imeli s seboj...
Ja upam da se vidimo kaj. Mi smo sedaj bolj doma, zdravimo viroze in upamo, da bomo letos zdravi vsaj za praznike..:)
Lp vsem skupaj... ;)



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #117 : 13 Februar 2013, 11:06:59
Pozdravljeni ljubitelji kosmatincev...:))))
Pri nas se veliko dogaja...mao po novem letu nam je poginil Alex... :( Najprej so mu odpovedale noge, jaz kot jaz sem vztrajala, da bo bolje, da mu bom pomagala vstajat...po parih dneh ga je prišel pogledat veterinar, izraz na njegovem obrazu mi je dal vedet, da je to konec. Dogovorila sva se, da ga naslednji dan pripeljemo na slikanje, da ugotovimo, zakaj so mu odpovedale zadnje tačke. Zvečer smo naročili družinsko pizzo, se vsi namontirali okrog našega kosmatinca in se še zadnjič skupaj posladkali. Ponoči pa je Alexa doletel še zasuk želodca in tako smo ga morali dati uspavat. Meseca maja bi bil star 13let in se zavedam, da je doživel častitljivo starost, še posebej za kužka z 55kg.
Kaj smo dajali skoz....mislim da ni potrebe da pišem. Pogrešam ga zelo, in sem si rekla, da si bomvzela veliko pavzo, preden se bom odločila za drugega briarda.
Pa se je izteklo drugače...moj partner je pripeljal domov samičko, črno briarko staro 5 mesecev...:) je simpatična, trmasta in igriva..vse glavne karakteristike pravega briarda..:)
takoj sm jo začeli učit, ji postavljat meje...je sicer zelo učljiva, ampak resnično trmasta.
sem vesela, da imamo črno kepo, ampak Alex mi še vedno neizmerno manjka. Nekateri si z novim psom nadomeščajo prejšnega, pri meni to ne gre...in kadarkoli kaj pišem o mojem preminulem srčku, mi tečejo solze.... :(
Upam, da se bo kdo kaj oglasil, napisal kakšno vrstico in poročal o svojih kosmatih prijateljih. :)
en lep snežni pozdrav vsem. :)



tjaša123

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #118 : 21 Junij 2013, 10:55:13
Pozdravljeni ljubitelji kosmatincev...:))))
Pri nas se veliko dogaja...mao po novem letu nam je poginil Alex... :( Najprej so mu odpovedale noge, jaz kot jaz sem vztrajala, da bo bolje, da mu bom pomagala vstajat...po parih dneh ga je prišel pogledat veterinar, izraz na njegovem obrazu mi je dal vedet, da je to konec. Dogovorila sva se, da ga naslednji dan pripeljemo na slikanje, da ugotovimo, zakaj so mu odpovedale zadnje tačke. Zvečer smo naročili družinsko pizzo, se vsi namontirali okrog našega kosmatinca in se še zadnjič skupaj posladkali. Ponoči pa je Alexa doletel še zasuk želodca in tako smo ga morali dati uspavat. Meseca maja bi bil star 13let in se zavedam, da je doživel častitljivo starost, še posebej za kužka z 55kg.
Kaj smo dajali skoz....mislim da ni potrebe da pišem. Pogrešam ga zelo, in sem si rekla, da si bomvzela veliko pavzo, preden se bom odločila za drugega briarda.
Pa se je izteklo drugače...moj partner je pripeljal domov samičko, črno briarko staro 5 mesecev...:) je simpatična, trmasta in igriva..vse glavne karakteristike pravega briarda..:)
takoj sm jo začeli učit, ji postavljat meje...je sicer zelo učljiva, ampak resnično trmasta.
sem vesela, da imamo črno kepo, ampak Alex mi še vedno neizmerno manjka. Nekateri si z novim psom nadomeščajo prejšnega, pri meni to ne gre...in kadarkoli kaj pišem o mojem preminulem srčku, mi tečejo solze.... :(
Upam, da se bo kdo kaj oglasil, napisal kakšno vrstico in poročal o svojih kosmatih prijateljih. :)
en lep snežni pozdrav vsem. :)

Pozdravljena z rahlo zamudo..zelo malo spremljam tele forume, žal zmanjkuje časa še za to. Pa vseeno žalostne novise niso ravno to kar si želim brati. Najprej naj ti izrečem iskreno sožalje. Po drugi strani pa čestitke za novo pridobitev.

Mi smo OK. Kako hitro gre čas, Bode je dopolnil že 2 leti. Javi se kaj, mislim da je počasi čas, da se dogovorimo za kako srečanje, da si končno pokaževa svoje pse  :)



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #119 : 10 Julij 2013, 20:38:29
Živjo Tjaša...ja, res je, čas kar prehitro mineva in tudi meni vedno bolj zmanjkuje časa za forume...
Mislim da bi bilo celo bolje, da se dogovorimo za srečanje in da se bosta kosmatinca lahko malo poigrala. :)
Pozdrav... :)