Prinašanje igrače in ukaz spusti

hijacinta · 20973

Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 10 December 2013, 09:09:05
Ignoriraš pa z zamrznjeno držo blokiraš. Nagrajuješ samo dobre izvedbe. In če gresta od zadaj naprej bosta lažje to premostile. Dejansko med dlanmi držiš aport (s stegnjenimi prsti) in samo spodbudiš držanje. Do akcije sploh ne pride, ker mora najprej z glavo delat pol pa s telesom. Zdaj sta pa začele z akcijo, kar je za cufanje pa edino pravilno.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #31 : 10 December 2013, 12:29:57
Ja, točno tako, držanje predmeta naučiš posebej. Pa ločiš predmete, ki so za igro (in se lahko cufa, jih meče v zrak...) od tistih, ki so za prinašanje in se z njimi ne igra, se jih ne cufa, pregrizuje...
Metanje žogic za igro se loči od metanja predmeta za prinašanje. Dve različni zadevi, kot sta dve različni zadevi hoja na povodcu in šolski poleg.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #32 : 10 December 2013, 12:51:27
Okej! Veselo v nabavo in veselo na delo.
A je utopično pričakovati-da bo potem prinesla tudi žogo in druge igrače do mene-vsaj v roko ali k nogi da spusti?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 10 December 2013, 14:41:03
Jaz sem se verjetno s šolskim prinašanjem in držanjem aporta najbolj namučila do sedaj od vseh trikov, pa mi še vedno ni uspelo, sem že skoraj obupala.  :-\
Citiraj
A je utopično pričakovati-da bo potem prinesla tudi žogo in druge igrače do mene-vsaj v roko ali k nogi da spusti?
To da ti da igračo v roko lahko naklikaš čisto kot normalen trik, meni je uspelo v nekaj minutah dobiti solidno dajanje v roko.  :) Potem pa samo še natreniraš da ti vedno ko prinese da v roko, ne le kot trik na povelje (jaz se s tem ne ukvarjam preveč). Sem ga pa naučila da da k nogi lepo - preprosto, če zna pospravljati predmete v posodo si daš posodo k nogi, potem je lahko kaka bolj plitva, samo pokrov itd., potem popolnoma odstraniš to tarčo. Tudi to je moj po par minutah ugotovil in ravno s tem prinašanjem v posodo med noge se je naučil solidnega prinašanja.  :)



Maruša

  • *
    • Prispevkov: 84
    • Točke: 0
  • Nala
Odgovori #34 : 10 December 2013, 14:52:18
Jaz imam eno vprašanje. ;D Kadar naši Nali vržeš igračo teče za njo. Ko pa hočeš, da ti jo prinese nazaj pa nimaš šanse, da pride do tebe. Poskušala sem že s priboljški. A se stvarca odvije tako: vržem ji igračo, teče za njo, jo prime, ko pa vidi, da imam priboljšek igračo spusti in priteče k meni? Kako jo naj navčim, da bo prišla z igračo k meni?


Hvala za vse odgovore



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #35 : 10 December 2013, 14:55:51
Airedale-ne bo šlo. Ker ima strašno veselje, da čvekari in vse igrače tega ne preživijo. Sploh pa kar odgrizne poje.  :-\
Sem hotela, da bo posodice zlagala. To je tako metala naokoli, da sma uspele plastično posodo zlomit. Da ne omenjam, da sem dobila v glavo, da je letelo po zraku v vse smeri....in je blo tega konc. Sem probala preprosto lovit momente ko bi imela žogo v roki-muke ježeve.

Ona ima zacementiran tale vzorec-odnest in uničit ter pojest, še prej se pa porola gor. Tak, da imam vedno dve igrači in povodec na njej. Zdaj je malo bolje-ker ugotavlja, da ji igrače ne vzamem in da jo dobi hitro nazaj, če jo spušča.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 10 December 2013, 17:36:34
Čara: jaz imam z Dinotom podobne probleme, čeprav ne v tako hudi obliki. Navadno prinašanje igrače gre, ampak sem porabila veliko truda za to (pa še vedno ni to neko tako navdušeno kot vidiš pri kakih borderjih npr.). Pri pospravljanju posodic pa je tudi on na začetku tako delal, v največje veselje mu je bilo da je lahko norel s posodami, potem sčasoma pa je nekako steklo.  :) Potem ko se je res dobro tega naučil pa prinašanje k nogam in dajanje v roko ni bil več noben problem.  8)

Citiraj
Jaz imam eno vprašanje. ;D Kadar naši Nali vržeš igračo teče za njo. Ko pa hočeš, da ti jo prinese nazaj pa nimaš šanse, da pride do tebe. Poskušala sem že s priboljški. A se stvarca odvije tako: vržem ji igračo, teče za njo, jo prime, ko pa vidi, da imam priboljšek igračo spusti in priteče k meni? Kako jo naj navčim, da bo prišla z igračo k meni?


Hvala za vse odgovore
A si poskusila tako, da tečeš nazaj in kličeš psičko, potem pa seveda močno pohvališ in nagradiš ko prinese?  :) Ali pa če tako ne gre si lahko pomagaš še da igračo zavežeš na vrvico in rahlo vlečeš proti sebi...
Pri meni na takšen način ni steklo najbolje (nekaj že, ampak se je na polovici ustavljal in tako), zato sem ga naučila čisto kot trik, s klikerjem.  :) Že prej je znal pospravljati različne predmete v posodo, potem pa sem preprosto naredila par primerov pospravljanja žogice, potem sem si posodo dala med noge in najprej je bila žogica zraven in jo je pospravil, potem sem jo postavljala vedno dlje, šele potem, postopoma sem jo začela dlje metati. Vedno ko je dal v posodo klik in priboljšek. Potem pa ni bilo težko odstraniti posode - mislim da sem imela vmes še neko nižjo posodo, ali samo neko desko, pokrov ali nekaj tekega, potem ko sem jo odstranila ni bilo več problema, mi je še vedno nosil k nogam.  :) Če ne zna pospravljati posodic in če nočeš učit (čeprav je lep trik) lahko preprosto na shapping naučiš da da igračo na eno ''tarčo'' (npr. na manjšo desko), potem pa isto si daš to tarčo pred sebe. Moj je danes to dajanje na tarčo osvojil v nekaj minutah.  :) Oz. še tretjii, zelo podoben način, da namesto dajanja na to tarčo ali v posodo da ti da v roko (po istem sistemu), ali pa mogoče da kot trik navadiš da nese žogico okrog tebe, in če dobro zna spuščati potem tudi ni problema. Samo vaditi moraš da bo pes sam od sebe začel to delati vedno pri prinašanju, pa po nekaj časa ukineš priboljške in nagrajuješ z igro.
Po teh metodah mislim da se lahko čisto vsak pes nauči, čeprav nekateri težje delajo s predmeti v gobcu.  :) Moj po naravi sploh ni prinašalec, ko sem poskusila da sem mu vrgla igračo in ga poklicala in mu kazala priboljšek je ali spustil igračo in prišel po priboljšek, ali pa jo na mestu stresal in žvečil. Zdaj sicer še vedno ni ravno popolno prinašanje, ker se meni ne da tega vadit, ne za drugo, ampak ko malo zvadiva je kar solidno.



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 10 December 2013, 17:51:16
Problem imam, da je ne znam naučiti DRŽANJA in prinašanja v roko oz. do mene. Ona mi vsako igračo zabriše v zrak, kamor pade pač pade (pliš, krzno, flis cufa, žoge, kong in cunja).  :-\

Tudi jaz je nikakor ne morem naučit držanja. Delala sem tudi na tak način, kot je priporočala Lunette pa nikakor ne gre. Sicer ja, žogo lepo vzame, prinese in jo da v roko (ali na tla, kam ji pač pokažem). Prišla sem že do tega, da si igračko vzeme in jo nekaj časa nosi naokrog ali pa si jo nese v pesjak, ampak da bi psica prav nekje sedela ali pač kakorkoli mirovala in imela v gobcu igračko pa mi nikakor ne gre  :-\ . Skos vrže ven, ko ima par sekund časa.

Ker pa lepo drži ali nosi naokoli in spusti, ko ji rečem, tudi razno hrano brez da bi jo pojedla pa razmišljam, da bi jo najprej naučila ukaz drži, ko ima hrano v gobcu (hrane ne daje ven brez ukaza). Ampak ne vem ali bi to delovalo tudi potem, ko bo imela igračko v gobcu? Glede na to, da jo sedaj ob prvi priliki vrže ven, če pa ni v gibanju ali pa je ne pošljem k njej, pa je žoga poleg nje je pa niti vzet noče prav? (žogo vzame, potem pa jo že takoj vrže).  :-\



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #38 : 10 December 2013, 18:00:22
Jaz imam eno vprašanje. ;D Kadar naši Nali vržeš igračo teče za njo. Ko pa hočeš, da ti jo prinese nazaj pa nimaš šanse, da pride do tebe. Poskušala sem že s priboljški. A se stvarca odvije tako: vržem ji igračo, teče za njo, jo prime, ko pa vidi, da imam priboljšek igračo spusti in priteče k meni? Kako jo naj navčim, da bo prišla z igračo k meni?


Hvala za vse odgovore


Koliko je stara?
V vsakem primeru priboljška ne kaži. Timing nagrade/priboljška naj bo daljši - ko prinese. In igraj se z njo, ko prinese, če ima dovolj plena. Vlečenje..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 10 December 2013, 19:06:50
Prišla sem že do tega, da si igračko vzeme in jo nekaj časa nosi naokrog ali pa si jo nese v pesjak, ampak da bi psica prav nekje sedela ali pač kakorkoli mirovala in imela v gobcu igračko pa mi nikakor ne gre  :-\ . Skos vrže ven, ko ima par sekund časa. ...(žogo vzame, potem pa jo že takoj vrže).  :-\
Lunette ni nč rekla, da mora pes kaj prijet pa pol odnesit  ;) Aportiranje ni prijet iz roke pa odnesit/spusti.  :) Je prinesit in dostavit v roke.
Vajo učiš v obratni smeri po sekvencah. Vaja bi mogla izgledat (zelo netekmovalno natančno opisano  ;) več o pravilniku naj povedo tekmovalci)
Pes ob vodniku čaka mirno na met aporta -> na ukaz steče po aport (ali kasneje več njih) -> pobere ->dostavi->preda aport v dlan v sedečem položaju. Učiš pa točno to v obratnem vrstnem redu vaj. Vsaka točka je posebej vaja.
Tako nič psu ne dajaš aporta/žoge za prijet pa odnesit   :P Naučiš čisto zadnjo sekvenco nato pa postopno proti končni obliki.
Napišem?  :) preda aport v dlan v sedečem položaju - učiš izključno držanje aporta, ki JE med tvojimi dlanmi in ob ukazu pusti predajo. KO to zna mu daš aport za držat (z dlanmi ob aportu) in ga za trenutek spustiš in se nardiš kot da si ga prevzela nazaj. Torej ''opa lej k si ga sam dal nazaj v roke jupi''. ::) Potem ko zna polagat aport nazaj v dlani, ker je to napoved nagrade...gradiš stopnjo nazaj.
Prinos. Daš aport za držat, spustiš za trenutek in se premakneš samo korak nazaj ter počakaš na podajanje aporta v dlan....podaljšuješ spet ko to zna...itd.  :)
Daleč za vsem tem pride pes ki ti z veseljem sledi z aportom ti pa šibaš nazaj in ga spodbujaš, da v teku dostavlja. Potem ko to zna...šele začneš aport puščat na tleh pa spodbudit psa, da gre ponj in nazaj do tebe itd....

Ne prehitevat pa pol razlagat, da igračo prime/odnese/neprinese nazaj ;) Pes se je preprosto naučil, da je to prav. ''O lej igračo v rokah gremo ponjo pa jo odnesem fajn''  ;) Nč tu ni sekud, pa možnosti pobega v pesjak. Psa na povodec pa se it natančno, če se hoče vajo oblikovat. Drugač pa je to pač način igre, ki vama je sprejemljiv  ;) Nč narobe. Sam vajo aportiranja se pa uči po en mal pravilih. Je pa čist odvisno od stopnje pripravljenosti in predvsem iznajdljivosti vodnika  :)
Za na-hrano-nore-pa nič druga lah maš tud aport polnjen s hrano (lah maš tud mehko peresnico v katero daš hrano ;)če se seveda ne greš tekmovalnega aportiranja) a obstaja možnost, da bo še slajše odnesit pa pojest  :P

Tole z metanjem stvari praktično v glavo...pa poznam  ::) sm pokasirala tud taco v glavo...pa to ne majhno :D Delali sva pa obično predajanje jutnatega aporta. Na oba ročaja in izključno po tem sistemu. Sem samo malo popustila in nagradila ''dostavo''. Potem sva delali v prostoru. Ma to so od začetka dostave v razdaliji 2cm :D No danes dostavi, ker drugač ni-ni igre ali pa celo igrača roma nazaj v kanto z igračami  >:D Gre. Samo, ko je enkrat to pokvarjeno pri osnovi terja, fuf, več truda kot pri mladiču prinašalske duše. ;) Pa psa met na povodcu seveda, da se manjkrat samopotrdi.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #40 : 10 December 2013, 20:25:32
Ni nujno da delaš celotno vajo od zadaj (čeprav je to priporočljivo). če ima pes to, da gre po predmet in ga prinese že narejeno, manjka pa držanje predmeta v položaju sedi in predaja v roke, potem greš delat samo držanje predmeta. Vajo najprej  delaš tako, da sediš, držiš predmet in psa najprej potrdiš takoj ko  prime predmet v gobec (pes takoj po kliku ali besedi, ki jo imaš za potrditev vedenja lahko predmet spusti). Potem pa zelo postopno daljšaš čas od takrat ko pes predmet prime do klika. Pomembno je, da psa potrdiš takrat, ko predmet drži, ne v trenutku, ko ga že spušča. Po kliku lahko pes spusti predmet. To delaš toliko časa, da pes zanesljivo drži predmet vsaj minuto ali dve. Vse skupaj se dela v mirovanju, ni pa nujno, da pes sedi. Ko je psu jasno, da od njega pričakuješ, da bo držal predmet v gobcu dodaš povelje (recimo drži). Če želiš, da bo pes predmet nosil v gobcu, lahko v tej fazi greš delat korak ali dva. Za šolsko prinašanje pa tega ne rabiš. Vse kar moraš še narediti je, da preden psa potrdiš predmet primeš in potrdiš takrat, ko predmet držiš (in dodaš povelje spusti). Začneš delat tako, da ti stojiš, pes pa sedi pred teboj. Če imaš prvi del vaje že narejen, ponavadi lahko samo vržeš predmet in ko ga pes prinese daš povelje drži - združiš oba dela vaje. večinoma psi s tem nimajo prav nobenega problema. Če pa prvega dela vaje nimaš lepo narejenega, pa pač nadaljuješ z učenjem od zadaj (torej daš predmet na tla, da ga pes pobere in ga drži in potem postopno večaš razdaljo.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #41 : 10 December 2013, 20:29:18
To delaš toliko časa, da pes zanesljivo drži predmet vsaj minuto ali dve.

A ni to mal dolgo?



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #42 : 10 December 2013, 20:50:38
Meni se ne zdi,  ko sem jaz učila svojo, je brez težav držala tudi precej dlje.  Seveda se lahko zadovoljiš z nekaj sekundami, če se ti zdi dovolj.


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 10 December 2013, 21:05:44
Ne, ne Lunette, nisi me razumela (ali pa jaz nisem razumela tvojega zdajšnjega posta)  :P . Govorim, da mi psica nikakor noče držat igračke, ne, da mi noče aportirat.

Tole: "Pes ob vodniku čaka mirno na met aporta -> na ukaz steče po aport (ali kasneje več njih) -> pobere ->dostavi->preda aport v dlan v sedečem položaju.", psica obvlada (samo da predaja v stoječem položaju).

Itak lepo prinaša žogice in razne skrite igračke, k katerim jih pošiljam. Ja, tudi nosi jih naokoli, če ji rečem naj jo nekam odnese (potem pa tam rečem pusti in jo tam spusti, to vajo sedaj nadgrajujema, da bi naredila kup z igračkami oz. da bi jih razmetala ona pa lepo pospravila).

Ja, nese jih tudi v pesjak, če ji tako rečem, ne beži pa z igračko pred mano v pesjak ali kamorkoli, ta faza je že fejst za nama  ;)

Tudi, če ji dam hrano, da jo drži, ne laufa stran, da jo lahko požre in tako dobi samopotrditev. Takrat je edina možnost, da je na miru z nečim v ustih in da to DRŽI (igračko mi takoj vrže ven, potem pa jo prijema in mi jo meče dokler ne dobi pohvale).


Je pa Lanabela razbrala v čem je bil point mojega vprašanja. Sicer sem nekaj ful podobnega že delala, ampak zgleda sem nagrajevala ob napačnem času in zato ni bilo haska. Bom se bol posvetila temu še enkrat, upam da mi sedaj uspe... Se mi res zdi fajn uporabno imet psa, ki mu daš nekaj v gobec, potem pa ti to drži/nosi naokoli  ;D



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 11 December 2013, 16:30:47
Ja, ampak nosila in držala pa ne bo tako dolgo ne, dokler bo lahko metala stvari in čakala na potrditev ;) So stvari, ki jih kljub simpatični in napol narejeni izvedbi, ne potrjuješ in jih aktivno ignoriraš. Drugače tako mimogrede ful fajn utrjuješ ravno kontra želenemu. :) Potrdiš samo takrat, ko se neha hecat z metanjem po tleh.
Za začetek spremeniš svojo pozicijo. Do sedaj je to najbrž počela, ko si ti stala in čakala, da ti da v roke, čepe čakala na dostavo v roko...pač vse od sedaj resetiraš in najdeš nov položaj. Jaz se rada usedem kar na tla k psu (ali vsaj stol). In med pasjimi poskusi en mal sodelujem z rokami. Jih kar načrtno nastavim na pot meta igrače. Pa potrdim, ko mi igrača pade v roke. Če pade mim ni nič. Tako malce hitreje pokažem kje je točka nagrade  ;) Če bi čakala v končnem položaju z zravnano hrbtenico bi trajalo presneto dolgo. Sploh, ko sem delala s tamalo psico, ki tud do dlani ne seže (v sedečem položaju pred mano), če se en mal pripognem :D

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 11 December 2013, 17:38:27
Saj daje stvari v roko, to sploh ni problem. Samo DRŽAT jih noče v gobcu. Saj boma že nekak stuhtale pa rešile to  :)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 11 December 2013, 18:14:38
 :) Sej štekam. In zato ti pravim, da tisto, kar želiš potrjuj. Če potrjuješ vse ostalo, bosta še dolgo tuhtali ;) Nasvete si dobila in od mene in od Lanabele. Pravzaprav skoraj identične samo z drugimi besedami in v več opcijah ;) Nagrajuješ držanje torej. Ne odnašanje, ne metanje, ne prinašanje, ne dostavljanje. Iz tega potem izhajajo vse oblike dostave, čas držanja, spuščanje... Torej osnova pa je DRŽANJE apotra Med Tvojimi Dlanmi.  ;)  Zadnji člen pri aportiranju.  ;) Dostava v roke v sklopu držanja. In to držanje potem zahtevaš daljše, krajše, nato spuščanje, prijemanje, pa spet daljše držanje. Točka začetka za vse ostalo. Torej ne rabiš več tuhta pa lah sam začneta  ;D

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 12 December 2013, 00:04:12
Mogoče najdeš kaj uporabnega tule http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=13372.msg530987#msg530987 če pa se ti "ljubi" "komplicirati", pa naredi to na čisti mikroshaping  ;)



Maruša

  • *
    • Prispevkov: 84
    • Točke: 0
  • Nala
Odgovori #48 : 16 December 2013, 19:10:09
Hvala za odgovore! Bom poskusila.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #49 : 16 Januar 2014, 18:29:58
Ekola! Nabavila lesen aport 400g (komaj uspela najdit).

Nekako po tem sistemu kar je bilo na forumu razloženo http://www.youtube.com/watch?v=LJ2XNge11gI

Prijema-jaz držim v rokah. Dve seansi sva imele (2x po 30s-1min) pač polovica obroka. Sicer ji s prve ni blo jasno kaj naj s to rečjo in jo je butala z nosom in glavo...Je malo utopično, da bi že jutri začela čakat, da bo držala sekundo? Ne bi rada predolgo klikala samo prijemanja, da ne bi še dobila ideje, da je to čisto zadosti in bo potem čist zafrustrirana, ko ne bom takoj kliknila, v tem času bo spustila ali pa se bo probala cufat, pa tace gor dajat, z glavo butat, cepetat.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 16 Januar 2014, 22:50:12
Kaj se zgodi, ce ji aport preprosto polozis v gobec? Ga pljune ven?

Prinasanja jaz raje ne bi ucila s hrano ampak s pohvalo/igro in namesto klikanja raje potrjevala z besedo. Vsaj na zacetku, ko pes raje pozre priboljsek, kot pa drzi tisto klado, ker bo pes potem aport spuscal prehitro oz. takoj ko se mu bo zdelo da je vaje 'konec'.
Hrano dajem obcasno kot nagrado sele zdaj, ko pes razmeroma zanesljivo prinasa popolnoma korektno. Se pravi gre iskat na ukaz in prinese pred/ob nogi in spusti sele ko ga prosim naj spusti. Nagradim celotno sekvenco, ne samo drzanja.
Ucila sem najprej nosenje aporta - podobno kot ucenje hoje na sproscenem povodcu, le da sem spremenila smer in delala navdusene zvoke vsakic, ko je pes spustil glavo, da bi izpustil aport. Na zacetku na kratko, potem pa postopoma vse dalj in dalj casa do tega, da dam psu nekaj v gobec in on nese dokler ne zelim zadeve nazaj. Potem smo sele pilili detajle v zvezi s pravilnim aportiranjem.
Seveda pomaga da imam pticarja.  :P



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #51 : 17 Januar 2014, 11:14:34
Jaz bi rada psa, ki z veseljem aportira in tudi drži.
Igra njej ni nagrada-definitivno ne. Še cufanje sem s hrano potrjevala, ker ona bi samo žoge lovila in jih potem odnesla in čvekala po svoje. Če besedno potrdim pričakuje hrano in enako pri klikerju.

Bina rada počne vse, kar ji prinese hrano v gobec :) Samo določene stvari si ne zrajta hitro ali pa si jih ne more, ker ji dajem napačne signale.  ???

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #52 : 17 Januar 2014, 11:44:10
A da bi pa sama pobirala s tal in potem drzala pa ne gre? Saj lahko tudi to postopoma naklikas (mogoce ravno zato zdaj misli, da se boste cufale, ker se ti zraven drzis aport).

Kaj pa res naredi ce ji porines aport v gobec? Takoj ven pljuva? Kaj pa ce ji das aport v gobec in teces stran, bo spustila in tekla za tabo ali bo drzala in nesla?

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #53 : 17 Januar 2014, 12:43:35
Lahko poskusiš premakniti, povleči za aport, ko prime, da se bo potrudila bolj držat. Nagrado dobi samo kadar drži, ne za spuščanje, torej se ji splača potruditi, da obdrži aport v gobcu... Razen seveda, če ji je ob vlečenju aporta iz gobca preveč neprijetno in takoj obupa in spusti....



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #54 : 17 Januar 2014, 15:27:58
Sem prehitevala stvari zgleda, zdaj je par sekund dlje držala. Sem ji pa malo "pomagala" sem aport mičkeno bolj v usta dala, nisem ziher če igra kako vlogo to.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 17 Januar 2014, 16:31:54
Enim psom je tud pozicija aporta v gofli veliko pomeni. Za kvalitetno držanje aportov in podobnih stvareh s ''polnim ugrizom'' dejansko pomeni polni ugriz. Da drži dosti daleč v gobcu (ok ne da mu ga zabiješ v kote ampak pošteno med zobmi). Da ne drži preblizu čekanov (da se ne naslanja teža preveč na čekane). Upam, da je jasno napisano.  :)
Počas pa z občutkom podaljševat čas držanja. Mogoče tud pozicijo svojega telesa prilagodit. Če stojiš se lahko hitro preveč sklanjaš nad psa. Sede ali na tleh za začetek (če le ni nevarno, da te s tacami nabaše). Bolje bit en mal bolj nazaj nagnjena kot preveč naprej.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #56 : 10 Februar 2014, 15:27:18
Opažam, da v prostoru lažje/dlje drži aport v gobcu in seveda obilno nagradim. Če sedi/stoji mi ga vzame/spusti ali pa mi ga hoče cufat-vlečt.
Tuhatam, da bi utrjevala držanje v prostoru in poimenovala držanje in potem v nekem kotu na sedi in postopno v širši prostor. Gre pa to pri nama počasi iz par razlogov. Hitro odneha, obupa, če frekvenca nagrad ni res pogosta in če ni jackpotov. Kriterij moram dvigovati po mišje oz. še največ prek jackpotov, ker kot rečeno-obupa, če se ji zazdi da je pretežko, da ne gre, da ne dela prav. In ko sem probala malo počakat, da bi si sama gor prišla, da bi sekundo držala-je bil jok in stok in je šla stran in čakala čisto zafrustrirana.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 10 Februar 2014, 15:36:52
Citiraj
Tuhatam, da bi utrjevala držanje v prostoru in poimenovala držanje in potem v nekem kotu na sedi in postopno v širši prostor. Gre pa to pri nama počasi iz par razlogov. Hitro odneha, obupa, če frekvenca nagrad ni res pogosta in če ni jackpotov. Kriterij moram dvigovati po mišje oz. še največ prek jackpotov, ker kot rečeno-obupa, če se ji zazdi da je pretežko, da ne gre, da ne dela prav. In ko sem probala malo počakat, da bi si sama gor prišla, da bi sekundo držala-je bil jok in stok in je šla stran in čakala čisto zafrustrirana.
Moj je čisto isti.  ::) Moram res paziti da čisto čisto počasi višam kriterije in da je vedno dovolj nagrad - ker čim jih je premalo oz. grem prehitro naprej začne lajati in to je vse.  :P In tako še vedno nisem naučila držanja, mislim da imava s tem trikom od vseh do sedaj največ težav - je pa res da se v zadnjih mesecih nisem kaj dosti s tem ukvarjala (sva delala druge trike za tečaj bolj intenzivno in ni bilo časa še za ostale), bom se pa zdaj spet malo bolj temu začela posvečati (in ostali poslušnosti).  :)