Uvoz Aljaškega Malamuta

am · 8404

am

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
: 16 Februar 2014, 08:58:06
Sem nova na tem forumu, ga pa že dolgo spremljam... Upala sem na vašo pomoč in izkušnje glede nakupa AM. 100% se odločam za nakup rodovniškega AM in sicer samičko. Ker so cene pri nas za takega psa kar lepe, sem malo brskala za nakup AM v tujini, zaenkrat iz HR. Sicer sem kar skeptična glede tega, ker nikjer ni rodovnika pri mladičih, lahko pa pogledaš rodovnike za 3 generacije nazaj. Prosim za vaša mnenja in morebitne izkušnje pri nakupih ...   ???



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1 : 17 Februar 2014, 15:07:33
A pol so starsi kao z rodovnikom, mladicki brez, ce prav razumem?

battito animale


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #2 : 17 Februar 2014, 15:20:00
Rodovnikov mladičev ne objavijo, ler jih še nimajo in če veš rodobnike staršev veš tudi rodovnike mldičec.
Povoprašaj vzreditelje, če ti bodo lahko uredili export rodovnike. Če bodo kaj komplicirali, se jim samo lepo zahvali (preprodajalci in goljufi z rodovniki niti slišati nočeko o export rodovnikih). Če ne bodo, pa se lahko zmeniš za ogled mladičev.


iowa.ike

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 22 Maj 2014, 01:57:25
Za uvoz iz hrvaške ne vem, sama sm pa uvozila že dva malamuta iz italije in nisem imela težav (odraslega in mladiča). Na export čakaš kar neki mescev, ampak saj vemo, da se to vleče in je odvisno od države do države... ;) Mladiček more načeloma imet potni list (tudi znotraj eu), se pravi cepljen za steklino in čipiran in temu primerno star-ne vem kako je za hrvaško, za italijo je 3 mesce in 21 dni. vsak normaln uzreditelj bi ti moral priskrbeti export rodovnik in čene se strinjam s prejšnjim odgovorom-če ni exporta jih raje ne tikaj. Načeloma je pa bolje se pozanimat kje imajo res kvalitetne pse, cene varirajo od uzreditelja do uzreditelja, načeloma pri istem uzreditelju lahko tudi nihajo od kupca do kupca in glede na tip pogodbe (pet, co-owner, full owner itd). srečno



Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #4 : 22 Maj 2014, 09:12:15
Jaz sem dobila mladička s Finske, starega 9 tednov, ki je že imel export rodovnik. V tem primeru cepljenje prosti steklini ni potrebno, ampak mora imeti v potnem listu vpisano, da ni bil v stiku z divjimi živalmi. Ampak to je odvisno od države do države in se je pametno pozanimati na ministrstvu kaj je za konkretno državo pomembno, da ima pes ob prihodu v Slovenijo.

Bi pa rada samo opozorila na nekaj - če so na Hrvaškem mladički bistveno cenejši, potem bodi previdna, da dobiš vse potrebne dokumente, od potnega lista do export rodovnika. Če pa razlika v ceni ni tako visoka, pa vkalkuliraj v tvoj strošek tudi dodano vrednost, ko imaš vzreditelja blizu in ti bo nudil vso potrebno pomoč, če jo boš potrebovala. Zame je dober vzreditelj vreden veliko več kot da bi kupovala mladička pri nekom, ki bo takoj po tistem, ko mu bom dala denar, izginil in ga nikoli več ne bom videla.