Irski rdeči seter [Irish Red Setter]

Agnes · 219093

Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #120 : 12 Januar 2007, 08:38:46
Vse najboljše Redik!!!Pa še na mnogo let!

Pa super zgleda za svoja leta :P

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #121 : 12 Januar 2007, 08:47:41
OBVESTILO ZA JAVNOST

Njegovo veličanstvo Redik I. Prulski me je pooblastil, da vam sporočim naslednje:

Lepo se zahvaljujem za čestitke. Pričakoval sem, da se bo na 10. rojstni dan zgodilo kaj katastrofalnega, da bodo začele deževati klobase, se bo zemlja ustavila ali pa bom dobil osebnega čohalca. Nič. Bil je čisto navaden dan. Zjutraj so me vsi sicer nekaj čohali in govorili nekaj podobnega kot 'vse najboljše'. Hm, lepo od njih, samo želje bi res lahko podkrepili s kakšno slastno malico. Neža naju je odvlekla na Grad, hvalabogu me je Dark ubogal. Pa tudi Neža ga ni preveč sračkala po svoje. Tu gre sicer bolj počasi, samo mislim, da punca že dojema, kaj hočem. Bolje pozno kot nikoli. Ko sem prišel domov, me je čakal čisto običajen zajtrk. Sramota. Protestno sem ga pustil. Po opoldanskem branju časopisov in prulskih novic so se bolj izkazali. Brikete so začinili z ribjo konzervo. Končno. Popoldne sem imel mir za počitek. Zvečer pa, ČUDEŽ. Kuhana večerja. In darilo - odlična žvakica. Odnesel sem jo v svoje sobane in zaspal. Kar fletno.

Lp Redik I. Prulski

Neža
po pooblastilu

Los je car.


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #122 : 12 Januar 2007, 14:44:13
Čestitke, pa še na mnoga leta  :P
Saj tvoj dan ni bil tako slab  ;)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #123 : 12 Januar 2007, 16:38:17
Hm, komaj zdaj sem pogruntala, da je Redik dejansko ZIMSKI RDECI RADIC ;D :D :D

battito animale


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #124 : 22 Januar 2007, 11:22:52
Upam, da mi Neža in njeni najbolj zvesti bralci ne boste zamerili, če napišem par besed.

V soboto je rdečelakska Florca spoznala svojega (malo bolj daljnega bratranca) Dark Princa - bolj znanega kot njegova histerija Darkobarko. Flora in Dark namreč izhajata iz iste psarne, njuni mami pa sta polsestri. Darka sem sicer nekajkrat v živo na hitrco že videla, ampak sem čisto pozabila kaka "mrcina" velika je to. Moja mladenka je poleg njega zgledala kot kaka palčica, čeprav je po standardu po velikosti na zgornji meji. Trdim, da je moja gospodična še vedno najlepša na svetu  :)  ampak Darkobarko je pa tako lep pes, da se ga kar ne moreš nagledat.

V urici in pol pohajkovanja po Golovcu, sta se najini zverinici naletali, na najino veliko zgroženje čofotali po blatu, se malo valjali po listju in za konec je Darkobarko Florci sunil žogco in si jo tudi nekam spravil, da je ne bi guvernata Neža dala tisti smrklji Flori  :P ;  Ker ni bilo prave svetlobe, s fotkanjem ni bilo nič,  :( a obljubim, da bo drugič bolje, če naju bo Neža še hotela v svoji družbi.  ;D

Lp, Kristina

 

Kristinca & Florinca


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #125 : 22 Januar 2007, 14:08:40
Malce pozno, ampak vseeno - vse najboljše, Redik! Ja, Florinca, drugič je treba obvezno slikat, sej nismo tako zahtevni glede osvetljenosti. ;)


Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #126 : 26 Januar 2007, 14:55:16
Z A H V A L A

Njegova visokost Redik I Prulski se vsem podanikom najlepše zahvaljuje za čestitke in lepe želje.

Lilit je v svojem zahvalnem govoru, katerega tu le povzemam (saj je nj.v. zadnje čase nagnjena h gostobesednosti  >:D), še posebej omenil in dejal, da mu novi nadimek izjemno ugaja.

DARKO BARKO - CEPLJENI OSEL

Že pred 14 dnevi sva se z njegovo histeričnostjo odpravila na cepljenje k veterinarkinemu nadomestku.
Ta vpraša: Kaj bo dobrega?
Jaz: Dareta bi cepili.
On: Proti čemu?
Jaz: Proti neumnosti.
On: Oprosti, tega cepiva nam je ravnokar zmanjkalo.
Jaz: Ma dreks. Ker sva pa že tukaj, ga dajmo pa proti kugi.

Med pogovorom je nadomestek pičil Darkobarkota v rito. Ta je imel čisto preveč dela z žvečenjem podarjenega briketa, da bi opazil, da ga kaj špika pri zadnji plati.

POROČILO S SPREHODA

Tudi Darkobarko se zahvaljuje sorodnici za sprehod in prijetno družbo. Sporoča, da je žogo seveda našel, a jo je spravil nazaj za hudo zimo. Priden je, skrbi, da guvernanti ni treba nositi žogic s seboj. Upam, da naslednjič ne bomo pozabili fotoaparata.

Lp Neža

Los je car.


Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #127 : 28 Januar 2007, 20:25:51
BLATNI DOL ALIAS BOROVNICA



foto: Zoe

Danes se je setrska ekipa potepala po Barju, natančneje, zavzeli smo Borovnico. V veliko pomoč sta nam bila Valjar in Žini. Podrobnosti kmalu.

Lp Neža

Los je car.


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #128 : 28 Januar 2007, 21:40:34
Super lepa fotka. Pa kako fino pozirajo vsi štirje.  :)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #129 : 29 Januar 2007, 00:46:51
Uf kako lepo pozirajo :o..lp


Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #130 : 12 Marec 2007, 17:04:01
DARKO BARKO ŠAMPION

V soboto je Darkobarko napadel Graz. Pri zavzemanju tujih terenov mu je pomagala Meta (hvala še 1x). Rasztavljal se je v razredu delavnih, premagal samega sebe in dobil CACA in odprl avstrijski šampionat. Vendar uspehov še ni bilo konec. Za CACIB je ime g. Rajič na voljo štiri pse. Na prvo mesto je postavil Darkovega očeta Mogija (O'Ceallaigh Youlookatme), na drugo pa šemo :). Ker je Mogi že int. ch., je tako CACIB snel Porko in zaključil INT. CH. Fantastično. V nedeljo smo se pa veselili tudi uspeha bombaževca Gickota, ki je dobil 2. BOD. Čestitamo tudi tu Princeski in njegovi guvernanti :).

Lp Neža

Los je car.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #131 : 12 Marec 2007, 17:31:07
Opa, cestitke tudi od nas! ;D

battito animale


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #132 : 12 Marec 2007, 17:48:02
Iskrena čestitka tudi od mene in Ginny  :-*

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #133 : 12 Marec 2007, 18:16:56
Čestitke Darko! :-*


Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #134 : 12 Marec 2007, 18:20:31
Čestitke velikanu Velikemu Vodji darkobarkoidnemu Darkobarkoporkodarkotu!

Los je car!


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #135 : 12 Marec 2007, 22:26:51
 Se pridružujem čestitkam.

Bravo DARE!!!! ;D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #136 : 12 Marec 2007, 22:28:36
Čestitke Daretu!  :-*

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #137 : 12 Marec 2007, 23:10:51
Bravo, Darko, za lepotne nazive. 8) Ampak tale je pa globoka, da je premagal samega sebe, ;) kam sploh še greš po taki zmagi? :P ;D


Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #138 : 13 Marec 2007, 07:24:59
Njegova histeričnost se zahvaljuje za preštevilno čestitko. Upa, da bo kmalu tudi kaka slikica. Nutelli pa sporoča: Then you boldy go, where no man has gone before.

Los je car.


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #139 : 13 Marec 2007, 11:01:06
Malo pozno, pa vendar..... bolje pozno kot nikoli.  :-[  Dark, iskrene čestitke tudi od mene.  Si najlepši pes, takoj za Floro se razume.  ;D

Neža, kaj kaj čitaš zasebna sporočilca?


Kristinca & Florinca


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #140 : 13 Marec 2007, 11:31:22
Še tule aplavdiramo Darkotovemu uspehu. Kot rečeno, se vidimo naslednjič v BISu, ne?  >:D 8) Potem bo pa res donela himna Fear of the Darkobarko - pred Črno Smrtjo pa tako ali tako že vse skačejo v zaklon  ;) :P.



Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #141 : 13 Marec 2007, 20:00:04
Velike cestitke veliki rdeci spaki oziroma velikemu Darkobarkastemu sampionu! Velik :-* zanj.

Lp



mia

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
  • bolj ko spoznavam ljudi raje imam živali
Odgovori #142 : 13 Marec 2007, 20:17:56
Tudi od mene vse čestitke,saj je navsezadnje pes iz moje vzreje.Ampak Neža Int.ch.lahko dobiš samo če imaš opravljeno preizkušnjo na CACT tekmi.To velja sedaj že kar dve leti.
Drugače pa je DARE večji car  kot si ti.
LP
MIA



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #143 : 13 Marec 2007, 22:09:56
Drugače pa je DARE večji car  kot si ti
Lahko da je bilo mišljeno v hecu, ampak na forumu ne odobravamo nikakršnega medsebojnega obračunavanja med člani.

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #144 : 13 Marec 2007, 22:22:27
Uff, tale je pa močna, še posebej ker rdečega Darkobarkoida osebno poznam. Lahko bi recimo začeli z debato o kvalitetni in nekvalitetni vzreji oz. zakaj tako čudovit pes še nima potomcev. Lahko rečem, da zato, ker je Neža CARICA in ne zato, ker bi bila tega imena vredna njegova vzrediteljica.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #145 : 14 Marec 2007, 07:40:18
Čestitke Daretu :)


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #146 : 14 Marec 2007, 15:04:49
Tudi od mene vse čestitke,saj je navsezadnje pes iz moje vzreje.Ampak Neža Int.ch.lahko dobiš samo če imaš opravljeno preizkušnjo na CACT tekmi.To velja sedaj že kar dve leti.
Drugače pa je DARE večji car  kot si ti.
LP
MIA


Načeloma bi res moral biti ja glede na to, da je tvoje vzreje a ni tako?

Po drugi strani pa čudno vprašanje glede CACT-a. To je bolj vprašanje za KZS kot pa za Nežo se ti ne zdi?

Kot vzrediteljica bi morala pa itak TI to vedeti in tega ne sprašeati tako kot si vprašala. Saj je tvoja vzreja....samo kaj če ti naslov če drugo ne šitma?

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #147 : 14 Marec 2007, 18:28:24
Drugače pa je DARE večji car  kot si ti.

To se pa tako butasto sliši, da je škoda izgubljat besed s tem.  :-X

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #148 : 16 Marec 2007, 08:32:16
Lahko bi recimo začeli z debato o kvalitetni in nekvalitetni vzreji oz. zakaj tako čudovit pes še nima potomcev.

Dare je po zdajšnjih standardih veliko prevelik in bi za parjenje moral najti zelo majhno psičko, kajti drugače bi bili tudi potomci veliki (preveliki) in bi jih bilo posledično malo težje prodati. Ne bi dobli vzrejnega dovoljenja, na razstavah bi potegnili krajšo,.... Mislim, da ni vzreditelja, ki bi se spuščal v tak rizik. Ampak to je zgolj moje špekuliranje, zakaj tako krasen samec nima potomcev. Zakaj v resnici, ve le Neža.

Kristinca & Florinca


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #149 : 16 Marec 2007, 10:40:58
Zakaj pa bi moral imet vsak pes potomce, tudi če je lep?
Tisto o večjem carju je po moje bilo mišljeno v šali in kot pohvala psu s strani vzrediteljice - saj se ve da itak vsak pe sje car- vodniki pa redko. Al sem pa jaz edina ,ki imam smisel za humor natem forumu ?
Glede na to pa da pes še nima delovnega izpita (saj ne da bi ga moral imet,če je v športnih rokah) pa mislim,da je to tudi eden od vzrokov, daga ne uporabljajo za vzrejo. Setri so navsezadnje delovna pasma in vzreditlej želi videti rezultat v delu preden psa pari. Predvsem,če ima kakršno koli pomanjkljivost (npr omenjena velikost)  jo z lahkoto psregledajo, če so delovne lastnosti res izjemne.
Potem je tu še vprašanje kakšno "npako" ima pes. Če je npr v Sloveniji že itak trend,da so psi bolj proti zgornji meji, potem je jasno,da bodo vzreditelji težili k manjšim plemenjakom (tudi manjšim od optimuma npr).
Pa velikokrat pes domače vzreje težko najde partnerko v  svojem okolju, ker so sorodstvene vezi že zaprte. Zato vzreditlji velikokrat izbirajo tuje plemenjake.

V glavnem dejstvo ,da nek pes pari malo ali nič ne pomeni,da se zanika njegova kvaliteta. Lahko samo preprosto ne paše na trenutne vzrejne cilje lastnikov samic v določenem okolju.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!