Irski rdeči seter [Irish Red Setter]

Agnes · 219127

dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #150 : 16 Marec 2007, 13:06:40
Po drugi strani pa čudno vprašanje glede CACT-a. To je bolj vprašanje za KZS kot pa za Nežo se ti ne zdi?

Meni pa se njen stavek ne zdi kot vprašanje (kot to ti razumeš), ampak kot trditev.




mia

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
  • bolj ko spoznavam ljudi raje imam živali
Odgovori #151 : 16 Marec 2007, 18:38:21
Lep pozdrav vsem!
Najprej da razjasnim zakaj je Dare večji car kot Neža.Če se postavi na zadnje noge je sigurno večji kot Neža. :oTo je to.Pa brez zamera če kdo ne zastopi heca.  ::)
SIMI tebi pa  (odgovor na tvoj  odgovor)ne načeloma ampak vsekakor drži ,da sem zelo ponosna na Dareta in njegove uspehe.Še vedno trdim ,da trenutno ni boljšega psa v SLO (telesno) in to ne samo jaz.Žal je ušel v višino.Žal.Kar pa se tiče nadalnjega teksta ,ga preberi še enkrat in boš ugotovila ,da ni v njem nobenega  vprašaja.To so dejstva.Taka so pravila od FCI in tako pač je.Jaz kot vzrediteljica IS že pribl.20 let to vem in mi ni treba spraševati ,ker se kljub dolgoletnemu stažu še vedno izobražujem tako na delovnem področju  psov kot razstavnem.Mislim ,da v svoji pasji karieri  kar dobro delam (moji rezultati so dosegljivi na KZS),če pa kaj  ni v redu pa imam za sabo ljudi ,ki mi to povedo in jaz potem poskusim to popravit ali zboljšat.
Res lep vikend vsem želim
Mia



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #152 : 17 Marec 2007, 00:12:24
Deteljica, Dare ima delovni izpit. Pa lahko rečem, da je višina še najmanjši problem.


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #153 : 19 Marec 2007, 09:29:34
No tako, zdaj, ko je razrešeno, kaj je Mia mislila, predlagam, da bi forum spet namenili setrom. Mia, tebi pa predlagam uporabo smeškov, da do nejasnosti ne bi več prihajalo. Tudi mene je izučilo.  ;)

Moja setrka je poleg tečaja poslušnosti, začela obiskovati še priprave na PZP in bo šele zdaj ugotovila, zakaj je na svetu.  ;D  Bilo je blatno, a vseeno zelo fino. Komaj čakam naslednjič. 

p.s.: Mia, a si malo pozabila na še enega krasotca iz svoje vzreje? Erosa seveda. Jaz bi se težko opredelila, kateri je lepši.

Kristinca & Florinca


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #154 : 19 Marec 2007, 14:01:46
Tudi od mene vse čestitke,saj je navsezadnje pes iz moje vzreje.Ampak Neža Int.ch.lahko dobiš samo če imaš opravljeno preizkušnjo na CACT tekmi.To velja sedaj že kar dve leti.
LP
MIA


Urška tale izpit sme mislila. Tukaj trdijo,da ga nima. Tudi o veliksoti ni zraslo na mojem zelniku  ;)
pa nima veze, v glavnem , kar sem napisala o plemenjakih je itak mišljeno na splošno.
Tudi pri drugih pasmah so lastniki lepih samcev včasih užaljeni, da psice ne stojijo v vrsti pred vrati- ampak žal izbor samca je odvisen od mnogo kriterijev , pes je eden od njih   :D

Vsekakor čestitke Darko barkotu k njegovi krasoti in kakšno primerno krasotočko v kratkem  8) da boste videli,če se sploh deduje tako visok, ali le tako visok izgleda, ker je njegova visokost
 :o

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #155 : 19 Marec 2007, 22:05:03
Urška tale izpit sme mislila. Tukaj trdijo,da ga nima. Tudi o veliksoti ni zraslo na mojem zelniku  ;)
pa nima veze, v glavnem , kar sem napisala o plemenjakih je itak mišljeno na splošno.
Tudi pri drugih pasmah so lastniki lepih samcev včasih užaljeni, da psice ne stojijo v vrsti pred vrati- ampak žal izbor samca je odvisen od mnogo kriterijev , pes je eden od njih   :D

Vsekakor čestitke Darko barkotu k njegovi krasoti in kakšno primerno krasotočko v kratkem  8) da boste videli,če se sploh deduje tako visok, ali le tako visok izgleda, ker je njegova visokost
 :o

Deteljica, te neodgovornosti pa na srečo s strani lastnice njegovega veličanstva ne boš doživela. Ona se točno zaveda, kaj ima doma in da se to ne pari. Pes je vizuelno krasen, sicer previsok, delovno dober, če ne celo odličen, ni pa primeren za parjenje in ne bil bil tudi v primeru, če bi imel idealno višino. Je pa še vedno car  :-*


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #156 : 20 Marec 2007, 08:16:02
ja no sej pravim, govorim na splošno  8). Psa ne poznam, nisem ga nikol videla  ::). Niti njegoega sorodstva , niti seter scene  :P
Sploh ne vem kaj imate za bregom  :-\ ampak po opisih , ki so tukaj razvidni bi mene zagotovo zanimalo kako se deduje  ;) .


Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #157 : 21 Marec 2007, 11:12:10
 Pri setrih( lovski psi-ptičarji  ;))  se reče da je delavno odličen tisti ,ki pride na Sežunov memorial in pokasira uspehe :)
Tako nekako ....

S tem ne mislim nikogar nič poniževati ali kakor koli deskriditirati( da se slučajno ne bomo narobe razumeli)..... ker to vsi lastniki ptičarjev vemo . Če si na Sežunu si "car-careva" 8)...
Moj seter sicer dela- bo še dokazal( ko bom tudi jaz zadovoljna z njegovim delom , jaz sem pač perfekcionist... ampak Sežuna pa verjetno, da ne bo videl...)
Kar se pa tiče Mije in njene  Brine.....  pa lahko marsikakšen sodnik za ocenjevanje dela ptičarjev pove, da ta psica pa je za na Sežuna. ;)

Je pa Dare še vedno car ;)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #158 : 22 Marec 2007, 09:16:13
Ojla!

Jaz vam prilagam slikice od vaše soforumašica Flore od Florince, saj je bila včeraj na sprehodu s Tajem in nastalo je nekaj slikic, ki sicer niso ravno najboljše - pa vseeno. ;)




Več si jih lahko ogledate --->TUKAJ.

Lp
Tina



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #159 : 22 Marec 2007, 09:26:16
Ja, Tina ti pa delaš reklamo.  ;D  To je zdaj že tretjič, da si napisala o našem sprehodu.  ;D 

Kazalo je, da se medvedek in srna (kot ju imenujem jaz), ne bosta ujela, ker srni Flori ni bilo prav, da ji medvedek Taj sili pod rit in je to precej očitno pokazala. Ko je videla, da je čist prijazen kuža, sta se kar lepo igrala.

Škoda, da ni bilo sonca in so fotke zelo temne. Bo drugič bolje, kajne?  ;) 

Kristinca & Florinca


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #160 : 22 Marec 2007, 09:30:42
Ja, Tina ti pa delaš reklamo.  ;D  To je zdaj že tretjič, da si napisala o našem sprehodu.  ;D 
Moram, moram! ;D :D

Škoda, da ni bilo sonca in so fotke zelo temne. Bo drugič bolje, kajne?  ;) 
Bo boljše - bo! ;)



Pikica06

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #161 : 28 Marec 2007, 20:14:24
Urška tale izpit sme mislila. Tukaj trdijo,da ga nima. 

Samo za razjasnitev tele dileme. Dare ima opravljen izpit PPA na navadni lokalni tekmi. Po pravilniku FCI sprejetem novembra 2005, pa je za pridobitev naslova mednarodnega prvaka v lepoti potrebno imeti opravljen izpit na najmanj CACT tekmi (državni ali pa višjega ranga). Citiram iz pravilnika:
"In addition to a) and b), the hunting dog must have passed a hunting test/trial specific to its breed in which the Certificat d'Aptitude au Championnat National de Travail (CACT) is competed for.  The date of the test/trial is not taken into account."
Če pa si sami želite prečitati je pravilnik na temle naslovu:  http://www.fci.be/uploaded_files/international%20Championship_EN.doc

Glede na to, da je to novost in da takšne tekme pri nas do sedaj ni bilo, organizira DLP tekmo 29.9.2007 in tedaj bo lahko Dare opravil še ta pogoj (seveda, če bo Neža to želela). DLP bo pripravil tudi pripravljalni tečaj v septembru (treninge). Več bo pravočasno na naši spletni strani www.pticarji.net

Pa še tole Sežunov memorial je sicer res ena najprestižnejših tekem pri nas, ni pa specifična tekma za setre. Setri in pointri so namenjeni za delo pred strelom in FCI za njih predpisuje drugačne tekme kot za kontinentalne ptičarje.

Lep pozdrav
Alenka in Pika



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #162 : 02 April 2007, 11:26:02


Pa še tole Sežunov memorial je sicer res ena najprestižnejših tekem pri nas, ni pa specifična tekma za setre. Setri in pointri so namenjeni za delo pred strelom in FCI za njih predpisuje drugačne tekme kot za kontinentalne ptičarje.

Lep pozdrav
Alenka in Pika

Vse jasno ;)
Bi pa bilo CARSKO, da seter sežuna odnese ;) :D... a ne?
Glede na ostale tekme v tujini( na chasse -tv/ Francozi ) Setri tako lepo aportirajo, od rac, do fazanov- do lisic preko ovir....da se čisto z lahkoto postavijo ob bok kontinentalcem. In jih je prav lepo  videt, da zmorejo še kaj več kot samo preiskavo terena in stojo
 8)
Je pa sigurno več energije treba vložit v setra, da ga do tega pripraviš( vsaj po svojih dveh sodim- ko primerjam Setra - žimavko ) Mogoče mi pa nekega dne celo uspe.Če se bo "naša visokost" seveda udala usodi,...... da more?( čeprav na "sežunu" ziher ne bo udeležen ;D)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #163 : 04 April 2007, 16:20:01
Zelo sem vesela, da vam lahko po vseh zapletih predstavim





Vicary's Firstdancer - ja oziroma Fina


Dete je staro tri mesece, izjemno mehko, puhasto in s tako lepimi uhci, da je videti koker en španjel. Zaenkrat je njegov hobi cufanje starih časopisov in vadba pogledov tipa jaz sem tako bogi pa te nič ne razumem. Sicer je pa to eno tako nežno bitjece, samo za mano raca, se mi tlači v naročje in potem, ko mu uspe, samo malo zagodrnja in zaspi. Pravi princeskoidek je.

Lepo vas pozdravlja irska banda

Los je car.


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #164 : 04 April 2007, 16:21:52
 :-|~
Enega velikega :-* Finu, pa da se kmalu kaj vidimo. ;)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #165 : 04 April 2007, 16:27:11
Opaaaaaaaaa :o Zdaj pa imas tri musketirje :D

Pocohaj Fincka :-*

battito animale


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #166 : 04 April 2007, 16:27:31
Čestitka! Fuinessu pa želim prijetno bivanje v deželi na sončni strani alp  :-*

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #167 : 04 April 2007, 16:28:41
Sam zdaj imas se eno tako ime - najprej je bil Grinko biloba, potem Ginka biloba, zdaj pa ze Finko biloba ???

battito animale


Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #168 : 04 April 2007, 16:38:22
Ime Fin je nastalo, ker je kuža tako in izjemno FIN, da kaj drugega sploh ne more biti. Za nadalnjo razlago si pa lahko pokukate semle.

Ugotavljam pa, da imam premalo rok (saj vemo, da je psov vedno ravno prav  ;)). Lp Neža

Los je car.


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #169 : 04 April 2007, 16:42:36
Čestitka! :D

Los je car!


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #170 : 04 April 2007, 20:29:33
Čestitamo tudi mi! :D Pa kakšno novo slikco bi če bo čas, saj nam je ta že znana :-*



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #171 : 04 April 2007, 21:23:07
Čestitke za novega člana!

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #172 : 04 April 2007, 22:15:54
Ijooooj, pikec luštkan. :-*


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #173 : 04 April 2007, 22:16:40
Agnes čestitke za malega cukerčka! :)



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #174 : 04 April 2007, 22:39:15
Čestitke tudi od naju :D


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #175 : 05 April 2007, 00:18:35
Čestitke tudi od naju z Asko :D


Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #176 : 05 April 2007, 08:46:55
Najprej vsem hvala za čestitke k novi pridobitvi.

Darkobarko se je odločil, da bo živino miceno ignoriral in preziral. Tudim se, da mu vsak dan dokazujem, da je on prvi, najboljši in najlepši. Upam, da bo kmalu razumel, da zdaj, ko je še ena žverca tu, mu kljub vsemu nič ne manjka, raje nasprotno.

Sicer se je pa naš princesek včeraj ok 21 spremenil v pobezljano zverino. Napadel je wc papir, spuščal hude bojne krike, izvajal najbolj dodelane taktike in se nasploh trudil, da bi ga premagal. A glej ga šmenta, ta pujs od papirja je bolj izkušen in bolj pretkan, kot si je mini seterc mislil, zato ga je kljub nečloveškemu trudu malega pesjana premagal s 3 : 0 v setih v rekordno kratkem času. To ni bil boj, bilo je mesarsko klanje.

Lp Neža

Los je car.


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #177 : 05 April 2007, 09:33:21
Agnes čestitkam se pridružujemo tudi jaz im moj Lars. Sem na sosednjem forumu opazila da nekaj omenjaš Stično pa me zanima če si potem na tem koncu doma, se potem lahko kdaj za kak sprehod dogovorimo, midva sva tudi od tam  ;) :D Samo ne vem kak sem vas zgrešila namreč najini pasmi tam nista ravno preveč pogosti  :o :D


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #178 : 05 April 2007, 09:50:46
Ta mali nežen kuža se je spremenil v pošast >:( >:(

Ne, ne Neža to si ti narobe videla, ti rečem

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #179 : 05 April 2007, 18:10:48
Neža, lepo, da si me obvestila, tale forum redko obiščem, ker je bilo bolj tiho..
Iskrene čestitke, si predstavljam to fino ritko.. najbrž ne bi na travi ležal, mora imet dekco, tako, kot naš Ari.. ki je še zelo zdrav in kolikor je straejši, toliko bolj fin - aristokrat pač.. ki mi ne bo nikoli odpustil, da sem pripeljala k hiši dve izjemno hiperaktivni pošasti.. in še mladiče potem.. in nikoli več ne bo tako, kot je bilo (pet let 9.
Sicer bo pa fant avgusta atsr 10 let, samo malo je osivel ( Ruby..) sicer sem pa mislila, da je gluh.. pa sigurno ni.. samo takrat, ko mu ustreza.. vedno bolj seterski, starejši kot je.
Ko ste se pogovarjali o delu, bi pa rada spomnila, da je edini irski seter v Slo, ki je v agilityju prišel in tekmoval v A2. Eden je še bil pred leti, pa ne vem, če je bil v dvojki.. Rex.
Danes je tudi z nami malo treniral in Ruby je bila tako presenečena, da je pozabila gobec zapret.. irec tudi obvlada slalom. in most in palisado.. prilagam fotke
s prave tekme pred leti
danes s treninga - odlična cona

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.