Irski rdeči seter [Irish Red Setter]

Agnes · 219046

Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #270 : 30 Avgust 2007, 12:14:43
No lepo, da bo seter delal konkurenco vsem tistim BCjem.  ::)   ;D

Setrska trma je pa že kar pregovorna, z njo je treba kadarkoli računat.  ;)

Kristinca & Florinca


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #271 : 30 Avgust 2007, 14:30:59
Florinca, ne bo šlo, ne more konkurirati. Smo se pa z njim in ob njem veliko naučili o agilityju. To je bilo pred 8 leti, ko je začel.
In trma nas spremlja 10 let..
Amapk vseeno se da tudi s setrom..
Sem kar malo nostalgična ob tem.
LP

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #272 : 30 Avgust 2007, 15:09:13
Ja, takole je s tole irsko trmo. Je najboljši izgovor za to, da naša šema irska nič ne zna. Je pač trmast, se ga sploh nič ne da naučiti. Beži? Seveda, to jim je v naravi. Tudi sama sem verjela tem bučkam in  sem dala šolo skozi z eno tako zgago, pa sem si prisegla, da mene noben seter več ne bo vozil naokrog, ampak bom jaz njega. Trma mi ni predstavljala več izgovora, ampak izziv. Ko mi seter zatrmari, se najprej vprašam, kaj sem naredila do sedaj in kako ga še lahko prepričam, da bo ubogal. Na enoličen način seter ne bo nikoli ubogal. Prej ali slej nam bo pokazal sredinčka in šel po svoje. Zato je treba iskati vedno nove načine, nove poti in nove trike, da rdeče spake prepričamo, da delajo tisto, kar mi od njih želimo. Možnosti je ogromno in še več. Nikoli pa obupat in se vdat.

Martina je lepo povedala, da se s setrom da delati vse, ampak res čisto vse, kar se da delati z ostalimi. V agilityju morda res ne bojo svetovni prvaki, a naj to ne bo ovira za to, da se ne bi še naprej imeli z njim na treningih lepo in da tudi on ne bi v ovirah užival tako kot ostali kosmatinci.

Uživajte še naprej, Neža

Los je car.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #273 : 30 Avgust 2007, 16:25:57
Neža, imaš popolnoma prav.
In ker itak ne računamo, da bomo svetovni prvaki, lahko uživamo tudi v agilityju..čeprav nas včasih malo jezi.. je pa res užaljen.. če me iz službe ni bilo pravi čas domov ( verjetno ima uro v glavi ) me ni niti pogledal, oz. je samo držal glavo stran in malo škilil, če sem opazila, da me ne gleda..
Zdaj, ko je že v letih pa dela vse mogoče neumnosti: danes sem šla v trgovino in so vsi ostali doma ( kar se zgodi redkokdaj , ker je deževalo.. Ko sem prišla domov, je medtem  Ari odprl vrata od vseh sob v hiši in odprl še omere in zmetal ven perilo in obleko..
Tudi prepleza 130 cm ograjo in gre.. včasihmu ne bi prisodil, da zmore..
No vsaka pasma ima kaj sojega.. ampak jih imamo radi
PS.. si domišljam, da imajo tudi oni mene radi z vsemi mojimi napakami vred.
Lp

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #274 : 30 Avgust 2007, 16:28:03
Aja, naj povem, da je Arija začela učiti  agility Tina, ko je imela 12 let.. otrok torej

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #275 : 31 Avgust 2007, 08:16:05
Moja ne toliko, da je trmasta, kot je ihtava. Če ji kaj ni prav, bo to definitivno pokazala na najbolj destruktiven način.

Enkrat sem brisala po tleh in sem jo zaprla v dnevno sobo, da se mi ne bi motala pod nogami. Pa se je postavila pred vrata, ki mejijo med kuhinjo in dnevno in sitnarila. Seveda, ni ji bilo prav, da sem jo zaprla. "Flora, počakaj, saj bom prec." Pa je še kar sitnarla. Ko sem končno odprla vrata, da bi jo spustila ven, je zlezla na mizo, dosegla ene knjige in že veselo demolirala.  >:(  In to s tako ihto! Ko kak mali otrok pri petih letih, ki se vrže po tleh, ker ni po njegovo.  ::) 

Kristinca & Florinca


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #276 : 07 September 2007, 09:45:44
Danes popoldan jo s Florco mahneva v meni najljubši kotiček Slovenije - v Belo krajino.  ;D

Imeli bova vikend delavnico za ptičarje britanskih otokov (setri in poentri). Pripravljali se bomo na tekmo iz PPA (državna poljska prezkušnja za ptičarje brtanskih otokov), ki bo konec tega meseca. Vadili bomo predvsem to v čemer sva s Floro šibki in sicer stojo na divjad. Vreme bo, družba ravno tako, zato komaj čakam.  ;D

Kristinca & Florinca


malena3

  • Gost
Odgovori #277 : 07 September 2007, 09:51:54
O Flori, a kar tako se bosta potepale-frajle.
Bi šla kar z vama če bi mela čas. :-[

Pa ne pozabi vzeti s seboj fotoaparat, da malo poslikaš in UŽIVAJTA. :P



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #278 : 07 September 2007, 09:55:41
Mislim, da bomo imeli s sabo uradnega fotografa.  ;D  Ko bomo delali, ni časa fotografirat. S psom moraš sodelovat, ga usmerjat.

Morda bom naredila kako fotko, ko bomo prosti. Meni so strašno všeč breze, pa reka Kolpa. Sploh pokrajina in ljudje. Pač moja mama izhaja iz Bele krajine.

Kristinca & Florinca


malena3

  • Gost
Odgovori #279 : 07 September 2007, 09:57:31
Ja, med delom pa res ne slikati no...sem mislila da postavi Flori pod kako brezo ko bosta imeli free time. :)

Potem greš velikokrat tja?



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #280 : 07 September 2007, 09:58:59
Florinca, uživajta v dobri družbi in fajn vadita. ;)  :-*

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #281 : 07 September 2007, 10:04:28
Ja, med delom pa res ne slikati no...sem mislila da postavi Flori pod kako brezo ko bosta imeli free time. :)

Potem greš velikokrat tja?

Flora pod brezo. Ni slaba ideja.  ;D
Odkar mi je babica umrla veliko manj. Ko sem bila otrok, sem pa vse poletne počitnice preživela na kmetih.

Hvala Majchy, ziher se bomo imeli fajn, čeprav nisem napisala, da moramo biti v soboto že ob 6ih zjutraj na zbirnem mestu. Rajši ne pomislim, kdaj bo treba vstajat.

Kristinca & Florinca


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #282 : 07 September 2007, 10:10:29
Florinca z Larsem navijama za vaju, drugače pa tudi ene polovica mojih korenin izvira iz Bele krajine - ati. S kerga konca prihajate, mi imamo nekaj malega malodane čisto ob Kolpi ;)


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #283 : 07 September 2007, 10:19:47
V bistvu je mama iz ene male vasice (30 prebivalcev) pod Gorjanci. Po njeni strani je žlahte še v Semiču in Metliki in okoliških vaseh.

Satin, je tudi tebi Bela krajina všeč?

Kristinca & Florinca


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #284 : 07 September 2007, 10:24:31
Ja, čeprav nisem bila velikokrat tam, moj oče pa prihaja malček ven iz Vinice ;) Se mi je pa vseeno zelo priljubila, veliko zaslug zato ima tudi oče ko mi jo je opisoval ;) Imam pa tudi kar nekaj kolegic katerih korenine izhajajo iz tam.


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #285 : 07 September 2007, 10:42:36
Uživaj v pripravah Flora  :)
Moram priznat, da teme nisem prej nikoli odprla, sem jo pa zdaj zato celo z veseljem prebrala. Med brskanjem po fotografijah mojega otroštva sem namreč naletela na slikico mojega bratca s Pu-jem. Tako je bilo ime seterčku, ki je živel v našem bloku v ljubljanskih Kozezah cca 20 let nazaj. V spominu ga imam kot zelo prijaznega, mečkabilnega in igrivega pesjana.
Neža: si že kdaj pomislila, da bi napisala knjigo v stilu pasjega "dnevnika"? Bi bila med prvimi v vrsti za nakup :)
lp
T.

8)


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #286 : 07 September 2007, 10:51:26
Med brskanjem po fotografijah mojega otroštva sem namreč naletela na slikico mojega bratca s Pu-jem. Tako je bilo ime seterčku, ki je živel v našem bloku v ljubljanskih Kozezah cca 20 let nazaj. V spominu ga imam kot zelo prijaznega, mečkabilnega in igrivega pesjana. lp
T.

Potem bi ti bila moja Flora všeč, ker je nekaj takega, kar si napisala za Puja.  ;D  Predvsem mečkabilna. Kok dober izraz.  :D  Jaz bi morda spremenila v mačkabilna, ker je ena mačka v pasjem kožuhu.



Kristinca & Florinca


Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #287 : 07 September 2007, 10:54:59
Pu je bil iz vzreje Alenke Pokorn in oče našega Lopa. Če lahko, skeniraj sliko in jo daj na forum. Bi bila vesela. Lp Neža

Los je car.


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #288 : 07 September 2007, 10:56:38
No evo žlahta :). Bom skenirala, veš da.

8)


Aslan

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
  • Moja Ruby je moja princeska
Odgovori #289 : 23 September 2007, 00:41:08
Ojla. Sem nova tukaj.
Velika in dolgoletna ljubiteljica (najlepših kužkov na svetu) rdečih setrov.
Imela sem 14 let neubogljivega rdečega lepotca.
Jao trma moja....naj počiva v miru.

Zdaj imam pa prvič "punčko".  RUBY. Stara je 7 mesecv.
Ker so to svojeglave duše, pesniki...sem se odločila za šolanje od malih nog.
Prvo sva dale skoz Simončičevo Malo šolo.
Sedaj pa sva v "Ptičarski" pasji šoli.
Sem presenečena nad uspehom...in veselo ugotavljam, da le niso tako zelo svojeglavi kot jim pripisujejo.

Ker sem klepetava sem najprej napisla tole.
Zdaj pa grem brat vaše poste za nazaj. :P

Aslan & Ruby


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #290 : 25 September 2007, 09:43:17
Dobrodošla Aslan.

Me veseli, da si klepetava, take mamo radi.  ;D  Še rajši bi pa kako fotko in/ali prigodo o tvoji princeski.

Kristinca & Florinca


Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #291 : 25 September 2007, 12:41:21
Aslan, dobrodošla. Seveda nestrpno pričakujemo predstavitev tvoje frajlice.

Teckaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, a si kaj mislila na nas?

Florinca, kako je bilo na pripravah? Cakamo na porocilo :).

Lp Neza

Los je car.


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #292 : 25 September 2007, 16:58:08
Tecka misli, samo kaj ko skener ne. Revež je izdihnil. Če ga imaš ti se lahko dobiva... druga možnost je pa počakati, da se kolegica vrne iz dopusta (v petek) in skeniram pri njej ;)
lp
T.

8)


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #293 : 26 September 2007, 08:49:20
Poročilo z vikend delavnice v Beli krajini

Kot že veste, smo setraši imeli od 7. do 9. septembra v Beli krajini priprave na PPA. Utrjevali smo način iskanja in stojo na divjad. Prijavljenih je bilo šest psov, delali smo v dveh skupinah po tri. Bilo je zelo lušno. Zgodaj smo vstajali, lazli po visoki travi, bili mokri do riti, ampak vseeno je bilo prima.  ;D  Delali smo zgodaj zjutraj in pozno popoldan, vmes pa je bilo prosto po prešernu. Belokrajnci so se izkazali kot zelo gostoljubni ljudje in če boste kdaj hodili po teh koncih, vam svetujem gostišče Veselič v Podzemju. Oddajajo sobe, kjer so psi več kot dobrodošli. Prvo noč je Flora nekaj šetala po sobi, drugo je že spala kot ubita.  :D   ;)  Potem je pa rabila še dva dni, da je prišla k sebi, meni bi pa v ponedeljek tudi zelo prav prišel dopust.  ;)

Bomo videli, če smo se kaj naučili, kajti v soboto je že tekma (držite pesti). Če ne bo uspešno, gremo drugo leto spet na delavnico.  :D

Pa še slikce:


iskanje......




obvezna oprema  8)




vsi mi




Florca




medve





Kristinca & Florinca


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #294 : 26 September 2007, 08:51:11
Tale fotka od Cube je pa  :o :D :D :D Prav pašejo ji ;D

Lp nina



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #295 : 26 September 2007, 09:22:47
AAAAh irski seter pri iskanju v visoki travi... ni lepšega pogleda..

Sploh je najlepše gledati vsako pasmo pri delu, za katerega je bila ustvarjena

Veliko uspeha, Florinca.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #296 : 26 September 2007, 09:56:18
Jap Cuba je bila strašno potrpežljiva, da smo jo lahko takole fotkali.  ;D

Martina.o se ne bi mogla bolj strinjati. O setru v visoki travi sem sanjala leta predno sem dobila Floro. Te sanje so se zdaj uresničile!  ;D


Kristinca & Florinca


Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #297 : 27 September 2007, 18:23:49
Tecka misli, samo kaj ko skener ne. Revež je izdihnil. Če ga imaš ti se lahko dobiva... druga možnost je pa počakati, da se kolegica vrne iz dopusta (v petek) in skeniram pri njej ;)
lp T.

Pridna, Tecka. Agnes je pa kmet za sodobno tehniko (internet je visek njenih zmoznosti), zato bo Tecka tako prijazna in skenirala slikico pri kolegici, kenedele?

Jaaaaaaaa, seter, ko isce, je res nekaj najlepsega. Preden sva sla z Darkom v solo, je bil pepe, jaz pa se vecji. Ampak nikoli ne bom pozabila njegove face, ko mu je instruktor pod surlo podvalil fazanko. V hipu mu je postalo jasno, za kaj je na svetu. Vprasaj nad buco se je razblinil, usta so se razlegla v nasmeh, v ozadju je pa odmevalo: Aleluja.

Lp Neza

Los je car.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #298 : 27 September 2007, 19:17:56
Naža, jaz sem to počela z Arijem v Vodicah in na Brezovici.. ista faca..da ne govorim o mojih estetskih užitkih ob pogledu na tega aristokrata...
Psi bi res morali delati tisto, za kar so bili narejeni..


I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Aslan

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
  • Moja Ruby je moja princeska
Odgovori #299 : 30 September 2007, 22:28:16
Florinca...joj kako božanska fotka tvoje lepotičke.
Zame je seter najlepše bitje na Zemlji...čist me očara..kraljevska , ponosna drža,,,barva..
Tam k sta pa skupaj: men se zdi, da sva se videle na prvem sestanku...
prijavila sem se na ptičarji.net v šolo za za VP1...letos...

Pripenjam slikco moje Ruby...
Hja me "rdečeperka" uboga danes. Učitelj je predlagal "futranje z roke"...da za vsak grižljaj kaj naredi pametnega.
Po dveh dneh...stavkanja...je le začela sodelovati.
seveda se mi je smilila (lačna) in sem jo vso precmokala pa prečohljala v zameno.
Ampak zdej pa SODELUJE MOJA BEJBA!!!
K sem slišala kako zgleda VP1 se mi je zdelo znanstvena fantastika, da bo ona brz vrvice..sedela, ležala pa še stala in me tam čakala..
Ampak mam še 4 tedne...vaja dela mojstra.

Imate kej izkušenj s tem??

Pasji pozdravček,
Aslan

Aslan & Ruby