Irski rdeči seter [Irish Red Setter]

Agnes · 219067

CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #300 : 30 September 2007, 23:10:44
Kristina, hvala za fotko naše coprnice. Se pripravlja na vesoljni potop  :D

Tale fotka od Cube je pa  :o :D :D :D Prav pašejo ji ;D

Lp nina

Ja nina, res ji pašejo, samo se ne strinja več s tem, so taki škornji "baje" že iz mode. Mogoče bi zdaj rajši motoristične :D, bo treba probat.


Aslan, čestitke za novega člana in veliko uspehov pri šolanju.
Samo eno opozorilce - fotka, ki si jo prilepila je "sneta" iz strani z zaščiteno vsebino. Drugič dodaj link, pa bo vse ok, predvsem pa ne modificiraj avtorske fotke (en malček fotke je odrezane, predvsem tisti del z zaščitnim znakom ;)). Hvala!


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #301 : 01 Oktober 2007, 09:03:33
Poročilo o tekmi PPA.

Tekma je za nami in žal sva bili neuspešni.  :(  Vse ocenjevalne discipline (nos, hitrost in vzdržljivost, način iskanja, drža glave) so bile odlične (naju je kar nekaj gledalcev, med njimi tudi sodniki, zelo pohvalilo), razen stoje. Da pa je tekma uspešna, morajo biti vse discipline pozitivno ocenjene. Malo mi je v tolažbo, da je bil od osmih psov, uspešen samo eden!  :o  Kaj čmo psi so še mladi in zato neizpiljneni. Bo pa drugo leto bolje. Drugače je bila organizacija zelo v redu, sodniki korektni, vreme pa čist pomladansko.  ::)  Megla in malo dežja, malo sončka pa spet dež. Flora me je presenetila z svojo močno voljo po delu (iskanju)  ;D  ter razjezila, ker se je povaljala po crknjeni ribi!  >:(  Sred polja ena crknjena riba in od vseh psov se je ravno Flora morala povaljat po njej! Avto mi je smrdel kot v ribarnici.  ::)  Floro sem po končani tekmi skopala, ji dala jest, pol je pa kar dol padla.  :D


Aslan, res sva se srečali na uvodnem predavanju h tečaju VP1.  ;)
Prvo reč, ki se je moraš naučit ali pa spremenit v glavi je, da se ti psička ne smili. Ti se njej zagotovo ne.  ;)  Drugače te bo okrog prenašala, da bo groza. Hrana zna bti dober motivator in seveda neopustljivost v smislu "uboga moja revca",ker če češ bit alfa v tem odnosu ima da dela, ker si ti tako rekla.  ;D  Hmmm. Vaja res dela mojstra. Parkrat na dan po par minut in bosta blestele.

Cowtarina, a Cuba bi pa motoristične škornje?  ;D  A motor že imata?

Kristinca & Florinca


CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #302 : 01 Oktober 2007, 10:10:48
Florinca, vseeno vse čestitke za udeležbo na krstni državni tekmi PPA. Flora vsaj ve, kaj mora delat. Škoda, ker ni "plonkala" stoje od tistega ki je opravil. Jo je pa res lepo videt kako kot puščica leti po polju in neznansko uživa v svojem delu. Crknjena riba je bila pa nadomestek pokala. Flora si je pač sama vzela nagrado  :o

Eh, Cuba bi motoristične škornje samo zaradi "stila". Pa še kakšno usnjeno jakno.... Midva na žalost ali pa srečo nimava motorja, če ne upoštevaš najinega skuterja, ki mu ne moreš reči motor. Na skuterju bi bila pa res smešna s škornji. :D


Aslan

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
  • Moja Ruby je moja princeska
Odgovori #303 : 02 Oktober 2007, 20:55:01
Da hitro zaženejo paniko in čustveno odreagirajo kao vem...
Ampak Ruby me še vedno preseneti.

Danes sva šle na dolg sprehod po Podutiku..kosmata rdečelaska na nekaj stopi in TAKOj šepat..skakat po 3 nogah...
po 10 metrih pa se uleže na rob cestišča na bok, nogo dvigne v luft in cvili k jesihar. :'( :o
Jest pa brez gsm!!! Pa z enim otročičkom na dveh nogah.
Kaj naj naredim??
Uštopam prvi avto k je bil tam in prosim za prevoz do doma. :-[
Ljudje so res dobrosrčni. Hvaležna sem bla možakarju ful.
Hja doma je damica že stopila na nogo, ampak s eje tresla k šiba na vodi in ful hitr dihala.
Ok..gremo k Zaninoviču.
K sem prišla tja je bla že žurersko razpoložena. :-[

Kar se šolanja tiče pa se hraniva samo še iz roke in za vsako ped briketov kaj "pametnega" naredi. >:D
Brez usmiljenja...sem kr "kao stroga"...
Jupi...se mi tok fajn zdi...da končno nekaj deluje.
Vsaj doma je znanje zadovoljivo...zunaj ji itak razni vonji od vsepovsod pamet zmešajo.
Pa želod na vadbišču je glavna zabava v času našega pouka.

Aslan & Ruby


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #304 : 03 Oktober 2007, 08:11:20
Aslan, kaj pa je bilo s tačko? Nič nisi napisala..... Upam, da nič hujšega. Je pa tako s temi igralci, da če ti zaženeš paniko, jo oni še bolj. Vsa svoja čustva hote ali nehote prenašaš na njih. Zato je v vsakem primeru bolje, da si čim bolj mirna ali pa da se obnašaš kot da ni nič (sploh, če vidiš, da suflira).

Od kod pa je tvoja lepotička? Po mojih informacijah letos še ni bilo rodovniškega legla irskih setrov v Sloveniji.

Pa še kako fotko lepo prosim.

Kristinca & Florinca


Aslan

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
  • Moja Ruby je moja princeska
Odgovori #305 : 03 Oktober 2007, 10:00:38
S tačko nič resnega (samo panika pasja) - oteklinca je zbledela še preden smo prišli nazaj domov.
Ma veš jaz nisem paničar, ampak je tko presunljivo cvilila k da je nekaj hudo bolečega.
In sem se na cesti počutla čist nemočno..pa daleč od doma...pa še brez gsm.
Veterinar mi jo je tam pogledal tko "mimo uradnega"...

Ruby = Gemstone Trawricka iz Belgije, vzrediteljica Frances McKimm
(po domače: dragulj Rubin)
Veza z njo mi je bila Alenka Pokorn.
Njena mamica je Liza...očka pa Magic. Neki plemenitega uglavnem. :-\

Fotke njene mladosti pa so tukaj:
http://www.trawrickairishsetters.be/index.php?id=233

Sama pa tko mal fotkam....k ni cajta.
Ampak se bom poboljšala. :)

Aja najina prva in edina razstava:
http://www.trawrickairishsetters.be/index.php?id=270

Aslan

Aslan & Ruby


Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #306 : 03 Oktober 2007, 11:33:07
Vedeti moramo, da so setri izjemno občutljivi psi z izjemno visoko stopnjo empatije. Kako se lahko to kaže? Če je nam hudo, smo nervozni, žalostni ..., so psi apatični, ne jejo, se ne igrajo, poznam pa primer tudi driske in šepanja. So pa tudi izjemni igralci, ki nas imajo izjemno dobro naštudirane. Zato taka nenadna šepanja niso sama po sebi nekaj hudega. Pesjanka dobro ve, da bo vodnica skočila v luft in se ji posvečala bolj, kot bi se ji sicer. In namen je dosežen: svet se vrti okrog psa. Ker pa seveda takih teatrov nočemo, psa ne potrjujmo s kravalom, kako je bogi in revež. Nič, mirno gremo naprej, lahko neprizadeto damo komando, da gremo naprej. In je problem rešen. Lahko pa pozornost usmerimo na igro ali na poslušnost, in ubogi kuža, za katerega bi še pred minuto prisegli, da bo kar umrl, je zdrav ko riba v vodi.

Brez panike in srečno, Aslan. Lp Neža


Los je car.


Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #307 : 03 Oktober 2007, 11:51:19
Pa se slovarcek tujk:

suflirati = prisepetavati
blefirati = pretvarjati se

 :P

Los je car.


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #308 : 03 Oktober 2007, 13:25:19
Jap, Agnes ima prav. Moja je šla s polomljenim krempljem na tekmo in se celo zelo dobro odrezala. Jaz nisem komplicirala, zato tudi ona ni.

Agnes, a ni tudi tvoj Fin ali Mini iz Belgije al tam nekje?  :-[

p.s.: Tudi Florini mami je ime Liza (klicno ime) oz. Yesterdays hero Irish Pretty in pink  ::) 

Kristinca & Florinca


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #309 : 05 Oktober 2007, 17:24:32
Kolegica prišla in bila takoj nadlegovana ;).







Upam, da bo kul, boljše jih nisem mogla skenirat, so že precej stare. In upam, da me ne bo kdo tožil zaradi avtorskih, ker pojma nimam kdo je slikal :P
lp
T.

8)


Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #310 : 06 Oktober 2007, 14:09:26
Hvala, Tecka. Si mi res polepsala dan. Mislim, da bi bil Pu star letos 20 let :). Zelo lep kuža. Kot sem ze omenila, je bil oce nasega Lopa, nasega prvega setra, ki bi pa letos na vidov dan postal polnoleten po cloveskih merilih. Lp Neža

Los je car.


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #311 : 06 Oktober 2007, 15:09:24
Ni problema Neža. Tudi jaz imam na Puja (in njegovo familijo) lepe spomine. Nazadnje sem ga srečala na sprehodu ob Ljubljanici, precej let po naši selitvi, in že takrat sem bila prav začudena, da je še živ. Tudi na starost je bil lepotec.
lp
T.

8)


Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #312 : 06 Oktober 2007, 15:43:36
Mi smo se večkrat srečevali na Urhu (mislim, da so tudi te slike od tam). Pu in Lop sta norela ko prismojena, haha, kot da bi bila v žlahti ;). Redik je pa Lopov vnuk, torej Pujev pravnuk. Na žalost ni bil nič parjen.

Lp N.

Los je car.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #313 : 06 Oktober 2007, 17:25:51
Kakšen neki je danes fantič poleg Pu-ja  ::)

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #314 : 06 Oktober 2007, 18:29:42
Kakšen neki je danes fantič poleg Pu-ja  ::)
Predvsem nerazpoznaven :D. Ga poznaš?
Enkrat ob priliki upam, da spoznam še vse vaše rdečke in jih krepko premuštram.
lp
T.

8)


Aslan

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
  • Moja Ruby je moja princeska
Odgovori #315 : 18 Oktober 2007, 22:09:41
Spoznala sta se Minimalac, 10 mesecev (by Agnes) in Ruby, 8 mesecev (by Aslan)...
oba ravno prav setersko smotana, kot je rekla Agnes. :)
Tega, da sta se igrala v družbi sivih čapelj...in da jih nista niti opazila..no to bomo "ptičarjem" zamolčali.
Prilagam fotko...oba v svoji "pozi"...

Aslan

Aslan & Ruby


Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #316 : 19 Oktober 2007, 09:49:18
Iiiiiiiii, setrska minibanda. Juhej juhej. Tu sta pozirala sama od sebe, saj sta bila že utrujena od enournega sprehoda (ane, Aslan? :-[). Če še ne veste, imamo zdaj novo časovno enoto: od 11. 30 do 14.00 je namreč ena ura. Tiste čaplje? Če Minčka vprašaš, so bile itak umetne (made in Taiwan press). Mini je bil po sprehodu izjemno utrujen, tako da nujno še kdaj.

Los je car.


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #317 : 19 Oktober 2007, 10:21:29
Zelo sem vesela, da vam lahko po vseh zapletih predstavim



Vicary's Firstdancer - ja oziroma Fina




Agnes, a Fin je zdaj Mini? Si ga preimenovala ali gre za drugega psa?  ???  Jaz nič več ne razumem.... ???

Kristinca & Florinca


Aslan

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
  • Moja Ruby je moja princeska
Odgovori #318 : 20 Oktober 2007, 23:44:53
Za Minimalčka ne vem...bo Agnes razkrila skrivnost..

Moj prejšnji seter je "zamenjal" kar nekaj imen v svojem življenju:
- Jack (po Nickelson)..mladostna doba (1-3)
- Sweget...najlepša leta (3-10)
- Mojzes...zrela leta (10-14 let)

Setri so itak taki posebneži...da se vsemu temu z imeni niti ni čudit...lastniki smo pa tud glih prou odštekani 8)

Ruby je zaenkrat samo Ruby.
No ja.. :P..ljubkovalno... pa vse sorte: Gemstone, Punčka, Smotka, Buhteljček, Šemsa, Mladiček...

Aslan

Aslan & Ruby


**~Gemstone~**

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
  • Dogs are my life x3
Odgovori #319 : 21 Oktober 2007, 13:14:20
Pri ljubkovalnih si pozabila "Buxlka" :D



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #320 : 22 Oktober 2007, 08:33:32
Flora in kup setrske bande smo šli v soboto slikat kolke in izvid je A! Super! Se je nošnja po stopnicah in politika nedivjanja splačala. Zdaj imava tudi izpolnjene vse pogoje za vzrejno dovoljenje. Samo še Florca se mora odločit, da bi morda bil že čas za prvo gonitev.  ::)


p.s. eno izmed ljubkovalnih imen, ki jih uporabljam je smotka smotana.  ;D

Kristinca & Florinca


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #321 : 22 Oktober 2007, 12:33:50
Ooo Florinca super! Jaz že kar vidim cel kup malih Flor :D , ki ti bodo kravžljale živčke 8)

Lp nina



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #322 : 22 Oktober 2007, 13:35:32
Hvala Nina. O malih rdečih kepicah ne razmišljam, ker nimam osnovnih pogojev. Najprej štalca pol pa kravca.  ;)  Florca pa še manj. Samci je ne zanimajo (jim niti ne pusti, da bi jo ovohavali okol riti), pa tudi prve gonitve še nismo dočakali, čeprav imajo gospodična že 19 mesecev!  :o   ???

Kristinca & Florinca


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #323 : 22 Oktober 2007, 13:37:04
Hvala Nina. O malih rdečih kepicah ne razmišljam, ker nimam osnovnih pogojev. Najprej štalca pol pa kravca.  ;)  Florca pa še manj. Samci je ne zanimajo (jim niti ne pusti, da bi jo ovohavali okol riti), pa tudi prve gonitve še nismo dočakali, čeprav imajo gospodična že 19 mesecev!  :o   ???

Mogoče je imela pa tiho gpnitev?

Lp nina



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #324 : 22 Oktober 2007, 13:43:28
Mogoče je imela pa tiho gpnitev?

Lp nina

Hmmm, sem razmišljala tudi o tem, ampak mislim, da ne. Razlogi:

1. Če ne bi opazila jaz, bi pa samci, ker jih imamo v naselju cel kup. Ampak nobeden nič.

2. Krvavitev ni bilo popolnoma nič, pa bi gotovo opazila, glede na to, da živi noter.

3. Baje si ob gonitvi intenzivno čistijo češpljo. In imajo povečano. Tega ni bilo.

4. Ob gonitvi tudi markirajo. Tudi tega ni bilo.

Skratka prav nobenih znakov. Pa še jaz jo imam intenzivo na očeh od nekje 6 meseca dalje. Da mi ja ne bi kaj ušlo. In mislim, da mi ni.

Kristinca & Florinca


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #325 : 22 Oktober 2007, 14:07:26
Hmmm, sem razmišljala tudi o tem, ampak mislim, da ne. Razlogi:

1. Če ne bi opazila jaz, bi pa samci, ker jih imamo v naselju cel kup. Ampak nobeden nič.

2. Krvavitev ni bilo popolnoma nič, pa bi gotovo opazila, glede na to, da živi noter.

3. Baje si ob gonitvi intenzivno čistijo češpljo. In imajo povečano. Tega ni bilo.

4. Ob gonitvi tudi markirajo. Tudi tega ni bilo.

Skratka prav nobenih znakov. Pa še jaz jo imam intenzivo na očeh od nekje 6 meseca dalje. Da mi ja ne bi kaj ušlo. In mislim, da mi ni.

Zaradi prvih dveh postavk jaz ne bi bila tako prepričana. Pri kolegici pravtako ni bilo nobenega samca, psica živi notri in bi pravtako opazili kri. Pa je vseeno imela tiho gonitev.

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #326 : 22 Oktober 2007, 14:09:45
Zaradi prvih dveh postavk jaz ne bi bila tako prepričana. Pri kolegici pravtako ni bilo nobenega samca, psica živi notri in bi pravtako opazili kri. Pa je vseeno imela tiho gonitev.

Kako so pa potem z gotovostjo vedeli, da je imela gonitev? So bili kaki drugi znaki?

Kristinca & Florinca


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #327 : 22 Oktober 2007, 14:11:26
Imela je namišljeno brejost: v času, ko naj bi kotila, je začela "mladičke" na kup dajat, ležat ves čas zraven in pa cvilit, ko je bilo treba ven. So jo komaj na potrebo spravili.

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #328 : 22 Oktober 2007, 14:19:22
Je bila ta tiha gonitev tudi prva gonitev?

Kristinca & Florinca


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #329 : 22 Oktober 2007, 14:19:44
Pri tihi gonitvi so kakor vem vsi znaki zelo neopazni za to se ji tudi reče tiha in se jo lahko spregleda.

Lp nina