Irski rdeči seter [Irish Red Setter]

Agnes · 219075

Aslan

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
  • Moja Ruby je moja princeska
Odgovori #360 : 05 November 2007, 10:34:27
O tale je pa naša. Elin je po rodovniku M'Eudail True Love in je res lepotička.

Alenka

Mislim, da sem tole lepotičko ELIN tudi jaz že čohala.
Prvič sem jo zagledala, ko je sedela in to s sprednje strani...božanska dlaka, nežen pogled...
Itak sem se takoj prilepla zraven.

Bila je na klubski razstavi DLP-ja na Ptuju letos.
Takrat je bila moja Ruby še mladiček.
In ker je naš svet majhen - sva z lastnico - skoraj sosedi. ;)

Če tole bereš (Mateja)..se mi javi, da greva končno skupaj na kak sprehod!
Sej veš - obljuba dela dolg. :P

Aslan

Aslan & Ruby


Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #361 : 05 November 2007, 10:39:49


foto: tov


Los je car.


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #362 : 05 November 2007, 10:47:15
Aslan, Elin je res bila na klubski razstavi ptičarjev.  ;)

Agnes, a so tudi pri vas luže najljubša zabava?  ;D  Plavat? Ne, to pa ne. Samo čofotat po vodi.  ::)

Kristinca & Florinca


Pikica06

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #363 : 12 November 2007, 10:43:45
Vem.  ;)  Je res, da je ob kotitvi imela belo liso v obliki srčka? Zdaj ni sledu o kaki belini, kar se mi zdi zelo zanimivo. Prva stvar, ki jo je gospa kometirala je bila, kok ima Flora podobno glavo kot mama od Elin. Potem sva z gospo ugotovili, da sta mami obeh (Flore in Elin) iz iste psarne: Yesterdays hero.  :o Kok je svet majhen.
Ja Elin je imela kar precejšno liso v obliki srčka. Zato je tudi dobila tako ime. Pa zelo zelo živahna je bila. Pika in Liza sta sicer iz iste psarne ampak 100% različnih krvnih linij. Kakršnakoli podobnost je zgolj naključna.

Alenka



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #364 : 12 November 2007, 11:06:46
Pika in Liza sta sicer iz iste psarne ampak 100% različnih krvnih linij. Kakršnakoli podobnost je zgolj naključna.

Alenka

Jaz podobnosti nisem videla (pa saj jaz tako nič ne opazim  ::) ), pač pa gospa, ki je sprehajala Elin.

Kristinca & Florinca


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #365 : 13 November 2007, 08:26:14
Teli lepi jesenski dnevi so kot nalašč za sprehode v naravo.

Dve fotki moje pozerke. Več jih je bilo težje naresti, ker Flora ima pač boljšega dela, kot na miru stat.  ::)





Photos by: Danijela

Kristinca & Florinca


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #366 : 13 November 2007, 15:25:03
Imaš popolnoma prav. Zelo pogosto je prva gonitev pozno, običajno pri kakem letu, poznam pa kar nekaj primerov, ko je bila pri 2 letih. Običajno se kasneje začnejo goniti psičke, ki so nekoliko bolj atletsko grajene tako kot Flora. Pomagati bi znalo druženje s psičko, ki se goni. Če pa ne bo nič do 2 let starosti priporočam obisk pri veterinarju.

Alenka

Flora se je poredila iz 24 na 26,5 kg, čeprav ji ni videt. Zmenila pa sem se tudi z Mojco, da ko se bo gonila katera od njenih bab, prideva s Floro malo naokoli, morda bo kaj ratalo. Hvala za idejo.  ;D

Kristinca & Florinca


Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #367 : 17 November 2007, 19:35:51
Človeška primitivnost in zloba

Minija peljem na sprehod in srečava nekaj človečkov. Eden med njimi (gospod je bil star okrog 50 let) spusti / vrže rokavico na tla pred psa, Mini jo pobere in začne z njo bezljat naokrog. Takoj sem privlekla priboljšek, da bi ga dobila nazaj, pes priteče. Grem poprat rokavico, da bi jo tipu vrnila. Dobila sem rafal psovk (od tega, da nimam sto pik, da sem zadeta, pijana in nora), komajda sem se umaknila njegovi klofuti, pes je dobil pa brco v rebra. Nekaj ljudi je stalo okrog, pa se nihče niti slučajno potrudil ni, da bi tipu kaj rekel. Slišala sem, da me bo počakal nekje in pretepel, da mi bo ustrelil psa in porezal gume na avtu. Fino, ne?

Pa še ena lepa novica: Minček ima 31, 4 kg!
 
Lp Agnes

Los je car.


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #368 : 17 November 2007, 22:43:29
Žal smo imeli tudi pri nas že "prijetno" srečanje primerkom vrste homokretenus kaninofobis (klik za naš vesel dogodek). Upam, da se Miniju dogodek hitro zavije v meglo pozabe.
lp
T.

8)


**~Gemstone~**

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
  • Dogs are my life x3
Odgovori #369 : 18 November 2007, 00:04:37

 Slišala sem, da me bo počakal nekje in pretepel, da mi bo ustrelil psa in porezal gume na avtu. Fino, ne?


Agnes se ne sekiraj...
Pes ki laja ponavadi ne grize. =)






zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #370 : 18 November 2007, 00:50:48
Uf :( Upam, da Mini ne bo imel posledic zaradi tega  :-*

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #371 : 18 November 2007, 07:24:24
Bogi Mincek :-*

battito animale


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #372 : 18 November 2007, 09:38:15
Sto ljudi sto čudi.

Enkrat je en kolesar Floro brcnil, ko je peljal mimo. Kar tako, iz čistega mira. Sploh mu ni bila v napoto. Sem tekla za  njim, da bi mu brco vrnila, pa je reva usrana pobegnil.  >:(  Flora se kak teden ali dva kolesarjem umikala, potem pa je bilo spet po starem. Je že pozabila. Je neverjetno zaupljiva do ljudi. Mislim, da tudi Miniju ta dogodek ne bo pustil posledic.

Kristinca & Florinca


Aslan

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
  • Moja Ruby je moja princeska
Odgovori #373 : 18 November 2007, 15:55:57
Človeška zloba.
Spravijo se na nemočne, žalijo, dajo svoj ego na zrak...
Probaj se pomiriti s tem, da so taki ljudje v sebi nesrečni in zato zlobo spuščajo ven po delčkih,
tam, kjer so lahko močnejši, korajžnejši....

Pomembno je, da je Minček Ok, da ga izkušnja ni pretirano prestrašila.
In tudi to je lepo, da nisi odreagirala enako kot on: nazaj s psovkami

Življenje gre naprej, dogodek je že zgodovina za vaju.
Tisti zlobni ata, pa ima samega sebe vsak dan ob sebi.

Aslan & Ruby


lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #374 : 20 November 2007, 10:22:28
Očitno je to pri nas že praksa.  >:( Jaz bom pričela s seboj nositi poprov spray...


Aslan

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
  • Moja Ruby je moja princeska
Odgovori #375 : 06 December 2007, 11:07:00
Ruby bo kmalu stara 10 mesecev.
Postaja damica - začelo se je dogajati - PRVA GONITEV! :P
Glede na pozno odraščanje setrov je sicer še nisem pričakovala.

Aslan

Aslan & Ruby


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #376 : 07 December 2007, 18:47:34
V knjigi Eyewitness companios dog avtorja Bruca Fogla sem prebrala zanimivost o izvoru setrov oz. imena setri. Takole gre:

On the continent, dogs that stoped and "pointed" were popular hunting aids, but in England, Scotland and Ireland breeds were developed to sit quetly when they scented game, waitin for the hunter to arrive. They called these specialized dogs "setters" and four breeds remain today.


Nič nenavadnega ni torej, če seter divjad nakaže sede in ne s stojo, kar moja včasih naredi. 
 

Kristinca & Florinca


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #377 : 09 December 2007, 13:18:30
hm...nisem vedel da lahko nakazujejo tudi sede...vendar je to pomoje padec na izpitu ali ne?

btw tiste jesenske slikce so res fantastične;)

A dog is for life, not just for Christmas!


Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #378 : 09 December 2007, 13:40:41
Gregecc, vsak pes načeloma nakazuje drugače. Naloga vodnika je, da razvozla obnašanje, ki je tipično za njegovega psa, ko ta želi svojemu vodniku povedati, da je našel plen. Tudi ko prihaja blizu ptiču, torej ko ga zavoha, se začne drugače obnašati. To naj bi bil vodniku namig, da pospeši v tisto smer.

Primer: Moj Dark je iskal vedno zelo daleč. Nos je imel vedno kar precej v zraku. Ko se je bližal fazanu, je šnoflo potisnil še blj v luft, začel je delati manjše kroge in z repom je mahal v krogih. Ko je prišel do fazana, je najprej skočil in padel skorajda v prstor. Čisto se je znižal in tako nakazoval divjad.

Stoja pri setrih ni trdna. Kar pomeni, da ne okamenijo, tako kot npr. nemški ptičarji, ki se res dobesedno nalepijo na tla in se ne premaknejo niti za milimeter.

Florinca, ja, moj Mini je eno teslo, kar se tiče vode. Zelo rad jo ima, dokler lahko po njej čofota. Če pa je treba plavati, pa ni še čisto prepričan, ali si upa, ali ne. Vidim, da ga zanima, da bi plaval. Ko bo malo topleje, bova poskusila z metanjem kakih žogic in palic v globjo vodo, da si bo opogumil.

Lp Neža

+1

Los je car.


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #379 : 09 December 2007, 13:51:40
aha tako torej to poteka...no se vidi da sem čisti amater..;) ampak bo že...

A dog is for life, not just for Christmas!


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #380 : 09 December 2007, 18:40:03
hm...nisem vedel da lahko nakazujejo tudi sede...vendar je to pomoje padec na izpitu ali ne?


Zaradi nakazovanja divjadi sede ni padca na tekmi. Svetujem, da si prebereš pravilnik za pomladansko vzrejno preizkušnjo (PZP), saj bo za vaju kmalu aktualen. Link  http://pticarji.net/  Greš na pravilniki, nato preizkušnje.  ;)

p.s.: Če malo pobrskah po arhivu fotografij, najdeš tudi naju s Floro.

Kristinca & Florinca


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #381 : 09 December 2007, 18:47:26
hvala..si bom definitivno prebral tale pravilnik... in če povem po pravici mi vse glede pzp ja sploh ni jasno tako da bo tvoja pomoč še kako prav prišla..;)

bom pogledal tudi vaju ja....vendar kasneje zdaj se mi mudi...

lp grega

A dog is for life, not just for Christmas!


Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #382 : 09 December 2007, 18:48:16
Zaradi nakazovanja divjadi sede ni padca na tekmi.

Pomembno je, da pes nakaže divjad. Če se malo pohecam, lahko tudi stoji na smrčku in maha z ušesi ob divjadi, samo da je. Avtomatičen padec pa je, če se pesjan mirno sprehaja mimo fazana, ne da bi karkoli pokazal.

Lp Neža

Los je car.


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #383 : 09 December 2007, 18:57:49
Pomembno je, da pes nakaže divjad. Če se malo pohecam, lahko tudi stoji na smrčku in maha z ušesi ob divjadi, samo da je.
Lp Neža

Hahahahahaha, Neža pretiravaš.  :D  Da te ne bo Grega resno vzel.

Kristinca & Florinca


Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #384 : 09 December 2007, 19:04:04
Hahahahahaha, Neža pretiravaš.  :D  Da te ne bo Grega resno vzel. 

Ja, to pa bohvarji, ja, da mene kdo resno vzame. Lp Neža

Los je car.


Aslan

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
  • Moja Ruby je moja princeska
Odgovori #385 : 10 December 2007, 14:44:11
Avtomatičen padec pa je, če se pesjan mirno sprehaja mimo fazana, ne da bi karkoli pokazal.

Najini zverini Agnes sta bili v družbi več sivih čapelj...pa jih sploh nista opazila. (mogoč pa fazan drgač diši ;))
Lovski noski, nagon?? ???
Ampak sta bla tok smešna..k je Ruby tekla (krogi!) za Minimalcem pa ga ni ujela..pa je od togote kar bevskala... ;D

Aslan

Aslan & Ruby


Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #386 : 10 December 2007, 16:11:43
Aslan,

prvo dejstvo: najina lovska psa zaenkrat še ne vesta, zakaj sta na svetu.Ko jima bomo pa enkrat pod njune lovske noske poturili fazana ali prepelico, bo pa zgodba popolnoma drugačna. Ukaz 'išči' bo takrat dobil popolnoma druge dimenzije. Nikoli ne bom pozabila izraza na Darkovem obrazu, ko je imel prvič priložnost snifat fazana, ki mu ga je inštruktor pomolil pod nos. Ugotovil je, da je to to in da bomo od takrat dalje iskali pernati plen.
Drugo dejstvo: setri lovijo s pomočjo vonja (in ne z vidom kot hrti). Tudi če so ptiči oddaljeni le toliko, kot so bile čaplje zadnjič (kakih 500 m), setru to čisto nič ne pomaga, če veter piha v napačno smer in odnaša vonj ptic stran od našega lovskega psa.

Lp Neža

Los je car.


Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #387 : 10 December 2007, 19:02:29
O vzgoji ptičarjev se lahko pogovarjamo tule. To temo pa pustimo rdečim zverem, prav? Lp Neža

Los je car.


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #388 : 10 December 2007, 21:22:28
hehe agnes da bi te resno vzel ja...;)
sicer pa ni slaba ideja...na smrčku ja...;) hehe

lp
grega

A dog is for life, not just for Christmas!


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #389 : 11 December 2007, 17:54:08
V zadnji (decemberski) številki revije Kinolog je članek z nalovom Britanski dolgodlaki ptičarji. Priporočam branje.

Kristinca & Florinca