Irski rdeči seter [Irish Red Setter]

Agnes · 219099

Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
: 12 April 2006, 15:25:07
Vidim, da tu še ni teme o rdečkotih. Upam, da je sem zataval tudi kak ljubitelj rdečih pošasti. Kmalu bom pa pripravila nekaj zgodbic o teh lepotcih. Seveda če koga kaj posebej zanima, bi bila zelo vesela, da vprašanja napiše. Odgovore bom potem vključila v predstavitev pasme. Lep dan, Neža in irski zverini

Los je car.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1 : 12 April 2006, 15:29:07
Pozdravljena Agnes  :)

Kako pa sta tvoji irski pošastki? Povej kaj več o njima, pa kakšno slikco prilimaj, ko bo.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #2 : 12 April 2006, 15:33:20
Hvala za dobrodošlico, Zoe.

Zaenkrat bom samo na kratko predstavila svoja pesjana. Daljši zgodbi s fotografijami sta že spisani, samo preurediti ju moram in opremiti z novejšimi fotografijami. Ko bosta gotovi, ju skupaj s predstavitvijo pasme in prevedenim standardom obesim tudi sem.

Torej starejši seter je star devet let in pol, je pravi bikec Ferdinand in najbolj prijazno bitje na svetu. Za pse se ne zmeni, najraje se čoha in gloda palčke. Njegov oproda Darkobarko ima tri leta in pol in je glavni prulski frajer. Sicer prijazna in crkljiva žival se zna hitro spremeniti v dominantno domišljavo spako. Če vstane z levimi šapami, je lahko tudi huda sitnoba.

Los je car.


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #3 : 12 April 2006, 17:00:14
O zdravo Agnes :) Meni so teli setrčki kar luštni :) A si ti napisala za en pasji natečaj zgodbo od enega seterčka (ne vem, kako mu je bilo že ime... Nekaj Dark... ??? )

Lp,

Suns.



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #4 : 12 April 2006, 17:24:08
O zdravo Agnes :) Meni so teli setrčki kar luštni :) A si ti napisala za en pasji natečaj zgodbo od enega seterčka (ne vem, kako mu je bilo že ime... Nekaj Dark... ??? )

Lp,

Suns.


hej agnes :). ja ja je je napisala in zmagala ;D

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #5 : 12 April 2006, 18:13:45
REDDICK ZAGAJSKI (SLR IS 908)


Redik danes
foto: Nina

Naš irski seter številka dve je k nam prišel popolnoma po naključju in še zdaleč ne načrtovano. Prvega psa in Redikovega dedka Lopa je povozil avto zvečer, potem smo prisegali pri spodnjih, srednjih in zgornjih bogovih, da pri tej hiši ne bo več psa. Naslednji dan mi je mama že dala dovoljenje, da pokličem v Bistrico ob Sotli, kjer je bilo leglo Lopovih vnučkov. Imeli so samo še dva prosta: pretepača in pesnika. Takoj sem obkrožila odgovor b.

Nadaljevanje pogovora z vzrediteljem je potekalo nekako takole:

On: Kdaj ga pridete pogledat?
Jaz. Nič ne bom hodila, samo vzela ga bom.
On: Pa dajte ga priti pogledat.
Jaz: Ni treba, se vidimo naslednjo soboto, ko pridem ponj.

In tako še približno deset minut, ko je gospod le uvidel, da me ne bo prepričal in da jaz pridem po psa, pa če bodo žabe padale in miške plesale.

Ko smo našli Bistrico ob Sotli, smo takoj zagledali našo malo žabo. Prav čisto nič ni bil tipičen dvomesečnik. Ostali so se mlatili, razgrajali, težili in morili vsem po vrsti, Reddick je pa iskal vsako možnost, da je pobegnil v vrt, kjer je cufal cvetke z rožic. V prejšnjem življenju je bil gotovo bikec Ferdinand. Vrtnarjenje je njegov hobi še danes.

Celo pot domov sem ga gledala in se mu čudila ter klela tistega, ki mu je dal tako trapasto ime: Ali kdo še pozna kakega psa Reddicka? Smešno. Skušala sem najti kako pametno pomanjševalnico: Redikec, Redikola … Brez veze. Kar naenkrat je postal Radiček. In posledično Solatko. Njegovo krstno ime je pa skorajda botrovalo incidentu na vikendu v Podkornu. Tam slovim kot zavzeta navijačica hokejskega kluba Jesenice. In potem si grem, trapa smotana, izbrati psa z imenom odličnega golmana Stana Reddicka, ki je imel pa samo eno napako. Branil je za Olimpijo. Zato mojega starejšega setrčka sosednje še danes kličejo Rahmatuljin, ki pa igra za pravoverno moštvo.

Redik je poosebljena pridnost, kuža, za katerega sploh ne veš, da ga imaš. Do drugih psov je dokaj indiferenten, izmenja besedo ali dve o vremenu, preveri zadnje novice in športne rezultate ter se odpravi dalje k njegovemu človeku. Ta je namreč na sprehodu zato, da izdatno prečoha njegovo pasje veličanstvo. Zato ga je tudi narava obdarila s čudovito iznajdbo, z enim parom popolnoma zdravih rok. Iz popolnoma istega razloga hodijo k nam obiski. Prvo opravilo je poklon veličanstvu, nato se šele lahko spoštovani obisk posveti človeškim traparijam.


Redik s svojim oprodo Darkom
foto: Nina

Zaradi svoje prirojene in privzgojene sramežljivosti (ta modrokrvnežem menda pristoji) se nikoli ni rad razstavljal. V svojih mladostnih letih je dosegel nekaj odmevnih uspehov, a se je kasneje tudi zaradi hude poškodbe umaknil iz ringov. Zmagovito se je vrnil na stara leta, ko je uspel osvojiti kot prvi seter pri nas slovenski veteranski šampionat.

V zadnjem času našo veteransko visokost mučijo raznorazne bolezni, ki se jim z dobro voljo in pozitivno energijo uspešno zoperstavljamo. Nj. V. Radičku I. Prulskemu želim še veliko lepih in zdravih dni, pridnega in vdanega oprodo Darkobarkota ter ubogljivo guvernanto.


Hehe, saj ne ve, osel, kam ga bom odpeljal
foto: Nina

Los je car.


Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #6 : 12 April 2006, 18:16:28
Ja, to je bila zgodbica o mojem pesjanu Darku. Me veseli, da si jo prebrala in upam, da si uzivala. Jo bom še malo dodelala in spremenila ter dala tudi sem. Zgoraj lahko preberete zgodbo o Radičku. SLikic ni, ker imam vse v papirnati obliki, skener je pa odpovedal sodelovanje. Obljubim, da jo bom opremila tudi s slikicami (upam, da se da naknadno popravljati prispevke). Uzivajte vseeno in lp, Neza

Los je car.


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #7 : 12 April 2006, 18:16:39
hei agnes lepo pozdravljena  ;D, moja sošolka ima tudi setra in lahko povem da so zelo lepi psi in tudi karakterno uredu. Sicer je njen malo trmast ampak pride skoraj vedno na odpoklic še posebej če imaš malo močnejši ton glasu, je pa na žalost imel zelo slabe izkušnje z samci v preteklosti, ker ga je nemški ovčar parkrat napadel. Sicer je do mojega siba ok in se z njim celo poigra, če pa sreča drugega samca je pa ponavadi agresija.... Bom prilimal njegove slikce zvečer, ko mi bo sošolka dala slike od današnjega sprehoda  :).



lp

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #8 : 12 April 2006, 18:21:14
u ja, full mi je všeč tista zgodbica :) Sem jo že nekajkrat prebrala :) (najboljša je tist slikica, ko tako grdo- jezno gleda- taprva v predstavitvi :P )

Lp,

suns.


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #9 : 12 April 2006, 21:18:21
evo današnje slikce   :)






druge slikce so na http://siberius.moj-album.com/album/2865884/

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #10 : 12 April 2006, 22:49:36
Agnes: moram reči da imaš talent za pisanje ... odlična predstavitev vaše visokosti :D
Že komaj čakam nadaljevanje ;)

So pa tudi meni irski setri všeč ... se mi zdijo ena najbolj elegantnih pasem ... ko jih gledaš na razstavi res zablestijo v svojem polnem sijaju :D

Lp, Črt



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #11 : 12 April 2006, 22:56:57
Čez Darka ga ni.  ;D ta je tak kekec :D. prov posrečen. samo rondo je neki alergičen na njega ::) ::)..mogoče lubosumje ker se naša tamala nalima na darka in se težko odlima ;) ;)

predstavitev pa no comment ;)...superca :)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #12 : 13 April 2006, 11:00:01
Se strinjam ;D Darko je največja faca ;)
Ga je moj oči na CACIB Ljubljana 2005 merkal, pa je bil potem čist navdušen nad njim :D Evo ena SLIKICA ;D

Lp, Marusa


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #13 : 13 April 2006, 14:12:09
O, kateri lepotec je tale Darko! :-* No, tudi čez Redika ga ni... ;) Upam, da se kmalu spoznamo, da prečoham tale tvoja pošastno visoka setrčka.

Sicer pa tudi jaz poznam enega setra - Larija. Živi blizu mene in ima že 14 let. :o Sicer pa je super kuža in ga vsak dan vidiš ko se sprehaja po Straži. Najbolj se ga spomnim nekaj let nazaj, ko je vsak dan pritacal peš od doma pa do lastnika (ki dela morda slab km stran) potem je pa tam skočil v avto (zadnja vrata so posebej zanj odprta) in je zadremal. Kasneje se je šel malo počohat, potem pa je pot nadaljeval po Straži in domov. :) No, saj še sedaj vsake toliko pride do avta kjer si malo odpočije, vendar ni več tisti aktivnež kot je bil.

Aja, Agnes. Mi boš potem (na msn-ju) še 1x povedala kje živi Darkov sorodnik Eros. Pomoje je taka faca kot Dark, zato bi ga res rada kje srečala. No, seveda bom morala najprej do Novega mesta, ker v Straži ga že ne bom našla. :)

Lp



Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #14 : 13 April 2006, 18:31:53
Agnes: moram reči da imaš talent za pisanje ... odlična predstavitev vaše visokosti :D
Že komaj čakam nadaljevanje ;)

Hvala, Črt. Bomo delali na tem  ;). Častna blondinska!

Seveda tudi ostalim hvala za obcudovanje mojih mrcin :). Ko bomo do popolnosti obvladali fotoaparat, bomo morili s fotkami.
Lp Neza

Los je car.


Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #15 : 17 April 2006, 13:06:24
FCI - številka standarda 120 / 02. 04. 2001  / GB

IRSKI RDEČI SETER

DEŽELA IZVORA: Irska

DATUM OBJAVE ORIGINALNEGA VELJAVNEGA STANDARDA:
13. 3. 2001

UPORABA: ptičar in družinski pes

KLASIFIKACIJA PO FCI:
VII. Skupina (ptičarji)
Sekcija 2: ptičarji britanskih otokov
Potrebujejo delovni izpit.

PREGLED ZGODOVINE PASME:

Pasma irski rdeči seter je nastala na Irskem kot delovni pes za lov na ptiče. Razvila se je iz irskega rdeče - belega setra in neznanega rdeče obarvanega psa. V 18. stoletju pasma še ni bila enotna. Leta 1882 je bil ustanovljen Klub za irske - rdeče setre (The Irish Red Setter Club) z namenom promocije pasme. Klub je objavil pasemski standard leta 1886, organiziral lovske preskušnje in razstave. Leta 1998 je Klub objavil način dela pasme. Standard in način dela opisujeta obliko in delovne sposobnosti pasme. Irski rdeči seter se je razvil v vzdržljivega, zdravega in inteligentnega psa z odličnimi delovnimi sposobnostmi in izjemno kondicijo.

SPLOŠNI VTIS

Pes atletske postave s prijaznim izrazom. Uravnovešen in skladen.

OBNAŠANJE IN TEMPERAMENT

Navdušen, inteligenten, poln energije, prijazen in zvest.


GLAVA: dolga in ozka. Smrček in lobanja morata biti enako dolga in paralelna.
Lobanja: med ušesi je ovalna.
Stop: dobro izražen.
Smrček: temno mahagoni, temno lešnikove ali črne barve, nosnici sta široki.
Gobec je zmerno globok in na koncu kvadraten. Ustne so dolge, vendar ne viseče.
Čeljusti sta približno enako dolgi.
Zobje: škarjast ugriz.
Uhlja sta zmerno dolga, fina, nizko nasajena in nošena ob glavi.
Vrat je zmerno dolg, zelo mišičast, ne premočan, rahlo usločen, brez podgrline.

TELO: v sorazmerju z višino psa.
Prsni koš: Prsa so globoka, spredaj rahlo zožena, rebra dobro usločena.
Rep: zmerno dolg, v sorazmerju s telesom, nizko nastavljen, močan pri korenu. Rep je nošen v hrbtni liniji ali niže.

UDI

Prve noge: ravne, dobrih kosti.
Komolci: ne smejo biti obrnjeni navzven ali navznoter.

Zadnje noge:
Močne in mišičaste od kolka do kolena, od kolenskega sklepa do gležnja kratke in močne.

Šape: majhne, trdne, prsti so močni.

GIBANJE: V gibanju imajo odličen odriv, glavo nosijo visoko. Prve noge imajo dober izkorak. Zadnje noge imajo močan odriv. Križanje nog ni sprejemljivo.

DLAKA:
Na glavi, sprednjem delu nog, koncih ušes je kratka in fina. Na drugih delih telesa je dlaka zmerne dolžine, ravna, ne sme biti skravžljana ali valovita. Na zgornjem delu ušes je dolga in svilnata. Na zadnjem delu nog je dolga, na trebuhu je dlake precej, ki se lahko razteza tudi na vrat. Tudi med prsti je dlake precej. Na repu imajo setri zastavico zmerno dolge dlake.

Barva:
Mahagonij rdeča brez sledi črne barve. Bela na prsnem košu, vratu in prstih je dovoljena.

VIŠINA
Višina, merjena v vihru: samci: 58 cm do 67 cm
samice: 55 cm do 62 cm

NAPAKE:
Vsako odstopanje od standarda je napaka. Napaka naj bi bila ovrednotena v sorazmerju z resnostjo napake.

OPOZORILO:
Samci morajo imeti dva normalna testisa spuščena v skrotum.

+1 točka

Los je car.


Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #16 : 17 April 2006, 20:18:57


Rina, Dark in Redik na današnjem mokrem sprehodu
foto: Nina

Los je car.


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #17 : 17 April 2006, 20:22:45
Agnes...a zadaj na sliki si ti?
Čestitke za super zgodbo na natečaju  :)



Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #18 : 17 April 2006, 20:58:10
Agnes...a zadaj na sliki si ti?

Ja, vse priznam ;)

Čestitke za super zgodbo na natečaju  :)

Hvala, hvala. Lp Neža

Los je car.


ella

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 5
  • Lota
Odgovori #19 : 17 April 2006, 21:02:44
Moja so-sošolka ima doma setra. Oz. samičko Beo. Ima ravno mladičke in komaj čakam, da jih bom videla...Bom prilimali slikice. ;)

Agnes, Darko in Redik sta prava lepotca!

lp

Od najstarejših dni človekove civilizacije in kulture je pes njegov prijatelj in sopotnik.


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #20 : 17 April 2006, 21:03:14
Danes sem imela priložnost spoznat celotno Nežino setrsko bando.Eden lepši kot drugi  :-* Rina je sicer na začetku plaho opazovala setrsko visokos,a ko sva jih spustili na travniku se je lepo vključila v vohljanje,pasenje in norenje  ;D
Še ostale fotke: KLIK

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #21 : 17 April 2006, 21:07:41
Ja, Nina, danes je bilo prav kul. Komaj čakam na kak sonček, da gremo na kak daljši sprehod.

Ella, hvala :). Bea izpod Belšce je pa Darkova teta (Brinet izpod Belšce, Darkova mama, je njena sestra). Lp Neža

Los je car.


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #22 : 17 April 2006, 21:12:26
Setri so na zunaj taksni elegantni, samozavestni... Z glavo zelo nezni psi, z nogami pa vcasih tako nerodni. ::)

Rabijo pa veliko gibanja. Ravno zadnjic sem brala v reviji Moj pes, kako se lahko pojavljajo pri njih driske, ce jim lastniki ne zagotovijo dovolj gibanja... in kako se lahko zgodi, da veterinarji, ne vedo da gre za ta vzrok in ne za bolezen v pravem pomenu besede.

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #23 : 17 April 2006, 21:30:21
To je "nasa" neznost in ljubkovanje...  ;)



Zaenkrat pac se ne moreta biti skupaj, ker je Dar prevelik in bi ji lahko kaj ponesreci naredil; ampak rada se pa imata!

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #24 : 18 April 2006, 21:21:35
Rosa, daj predstavi svojega Dara. Pa še kakšne slikice daj sem gor! Škoda bi bilo, da tako lepega psa ne predstaviš v vsem njegovem sijaju  ;) ;).

Tega o driski in pomanjkanju sprehodov pa ne razumem najbolje. Oziroma bi si povezavo lahko razlagala nekako takole: Res je, da so nekateri setri zelo občutljivi in hitro začnejo driskat. Vzroke drisk lahko iščemo v npr. zunanjih vzrokih (hrani, zdravilih, kakšni slastni malici, ki so jo popapcali kje na samem) ali pa v notranjih (npr. nervoza ali kaj podobnega).

Res pa je, kar praviš, da setri potrebujejo ogromno sprehodov. Opozorila bi, da niti ni toliko pomembno, da so setri ure in ure dolgo zunaj in norijo brez nadzora. Veliko bolj jih utrudimo z aktivnimi, kvalitetnimi sprehodi. Na sprehodu jih zaposlujemo na primer s ponavljanjem poslušnosti, z iskanjem igračk, z igro z nami pa lahko utrjujemo njegovo navezanost na nas.

Lp Neža in irska banda

+1 točka

Los je car.


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #25 : 18 April 2006, 22:10:53
"Nas" Dar je trenutno star 3 leta in je blazno blazno scartlano bitje. V narekovajih nas pa pisem, ker ni dobesedno moj, ampak od mojega dedka oz. strica. Solal ga je stric, mi pa se znjim igramo, ga crtlamo, crtlamo in se enkrat crtlamo.  ;)
Vidimo se namrec vsak dan po kaksno urico.

Je pa blazen sarmer, in to dobesedno. Ko sedi ali pa stoji zraven koga se s celo tezo nasloni nate, samo da je blize. Prav tako je tudi zelo toleranten; vsakokrat ko pripeljem s sabo Ideo (mojo psicko), ze kar sam od sebe odstopi celotno okolico in gre v boks (in to brez kakrsnegakoli pritozevanja). Idea je namrec se mladicek in zaradi varnosti se zaenkart ljubkujeta samo preko ovir.
Ko prides na obisk in ga ne pobozas takoj te kar hitro opozori nase, da se mu malo posvetis, potem pa je vse uredu.
Kar nekaj casa so ga redno tudi vozili po razstavah, kjer je dosegel kar nekaj lepih rezultatov.
To se bo bolje videlo na temle linku
http://pticarji.net/vsebina/plemenjaki/irs/free.htm

Pred mesecem dni pa je postal ponosni ocka devetim mladickom (ceprav mislim da smo mi bolj ponosni kot on, ki se verjetno tega ne zaveda najbolje). Resnicno pa ze komaj cakam, da bodo prazniki, ko bom imela vec casa, da vidim te njegove otrocicke v zivo (ne samo preko slikic). In se nekaj njegove lepote...


In takole ponavadi pospremi obiskovalce do vrat, da se poslovimo...


To je res kuza, ki nasemu dedku kljub njegovim 83 letom, vliva polno zivljenja!!!

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #26 : 18 April 2006, 22:21:15
ful lep pesjan :-*

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #27 : 18 April 2006, 22:41:17
Tega o driski in pomanjkanju sprehodov pa ne razumem najbolje. Oziroma bi si povezavo lahko razlagala nekako takole: Res je, da so nekateri setri zelo občutljivi in hitro začnejo driskat. Vzroke drisk lahko iščemo v npr. zunanjih vzrokih (hrani, zdravilih, kakšni slastni malici, ki so jo popapcali kje na samem) ali pa v notranjih (npr. nervoza ali kaj podobnega). +1 točka

Bom popravila napako in cetirala odstavek iz revije. :-[ (Clanek: Dusa in telo sta povezana; revija Moj pes 4/06)

"Seter je, denimo, pes, ki potrebuje veliko gibanja, je zelo zivahen in pri tej pasmi se zaradi stresa pogosto pojavi driska. Skrbnik skusa drisko odpraviti z ustrezno dieto in zdravili, a to ne bo uspesno, ce ne bo ustrezno poskrbel za odpravo psihicnih vzrokov, ki so povzrocili bolezensko motnjo. Pes ima drisko, ceprav dobiva dietno hrano in so vsi izvidi s prebavili negativni. Ker zdravljenje ni ucinkovito, se taksne driske pogosto razvijejo v kronicno tezavo, ki jo je zares tezko odpraviti."

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #28 : 19 April 2006, 20:24:57
Rosa, hvala za citat.

"Seter je, denimo, pes, ki potrebuje veliko gibanja, je zelo zivahen in pri tej pasmi se zaradi stresa pogosto pojavi driska. Skrbnik skusa drisko odpraviti z ustrezno dieto in zdravili, a to ne bo uspesno, ce ne bo ustrezno poskrbel za odpravo psihicnih vzrokov, ki so povzrocili bolezensko motnjo. Pes ima drisko, ceprav dobiva dietno hrano in so vsi izvidi s prebavili negativni. Ker zdravljenje ni ucinkovito, se taksne driske pogosto razvijejo v kronicno tezavo, ki jo je zares tezko odpraviti."

Opozorila bi na tale delček, ki sem ga v citatu odebelila. Stres je tisti, ki namreč zelo vpliva na naše pesjane, ne samo na setre. Drugo dejstvo pa je, da je moč vpliva tudi odvisna od vsakega posameznega karakterja psa, ne glede na pasmo. Nekateri psi so bolj dojemljivi za naša občutja, drugi spet manj. Kar imam jaz izkušenj s setri, so načeloma izjemno senzibilni psi, ki se odlično vživljajo v svojega vodnika.

Upam, da mi Rosa ne bo zamerila, če povem, da je 'njen' Dar originalno Free Minds Darling, trenutno eden top irskih setrov v Sloveniji. Vedno sem se tresla, ko sem ga imela  v konkurenci. Moram reči, da je velikokrat zasluženo premagal mojega oprodo Darka. V Lednavi sta oba skorajda soimenjaka Dar in Dare zaključila slovenski šampionat v lepoti: Darko v odprtem razredu, Darling v delavnih. Čestitke za dosežene uspehe in lepo leglo. Lp Neža

Los je car.


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #29 : 20 April 2006, 14:13:43
Upam, da mi Rosa ne bo zamerila, če povem, da je 'njen' Dar originalno Free Minds Darling, trenutno eden top irskih setrov v Sloveniji. Vedno sem se tresla, ko sem ga imela  v konkurenci. Moram reči, da je velikokrat zasluženo premagal mojega oprodo Darka. V Lednavi sta oba skorajda soimenjaka Dar in Dare zaključila slovenski šampionat v lepoti: Darko v odprtem razredu, Darling v delavnih. Čestitke za dosežene uspehe in lepo leglo. Lp Neža

Neza ne bom nic zamerila (niti ni kaj)...  ;)
Saj jaz tudi pri razstavah nimam nic z njim, saj pravim mi se crtljamo in igramo.  :o

Mislim si pa kako je, ko se v ringu pojavi poleg nekdo, ki je na preizkusnjah zelo dober in je potem v tvoji konkurenci. Tako je pri goldnih Lana. Punca je perfektna na razstavah, simpaticna, vedno elegantna predstavitev psa... Ampak mislim da bi kar nekako izgubila velik del upanja, ce bi jo zagledala poleg sebe, kot konkurenco. Pa je drugace blazno fajn punca (da ne bo pomote), ampak res obvlada razstavno sceno.

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.