Kdo?

Sunshine_1 · 1772

Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
: 12 April 2006, 17:14:02
Hai :) Tole vprašanje me muči že nekaj časa... Pa sem se odločila, da vam ga zastavim :)

Nekaj časa nazaj sem gledala na TVSLO1 oddajo O živalih in ljudeh in je bila predstavljena zelo zanimiva psička, edina predstavnica te pasme v Sloveniji. Ampak sem pozabila ime pasme, pa me zanima kaj več o tej pasmi...  :-[ Je bila pa rjava, dlaka mogno skodrana... Novinarji te oddaje so ji rekli 'tartufarka' ali nekaj podobnega... Mi lahko kdo pomaga??? Full me firbec matra... Tako, da če je kdo gledal, pa se  spomni naj sem napiše... Hvala :)

Lp,

Suns.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1 : 12 April 2006, 17:56:25
Tisto je Naja iz KD Krima, je pa pasme Lagotto romagnolo. Tukaj nekaj več piše: http://www.kd-krim.si/instruktorji.htm  ;)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #2 : 12 April 2006, 18:17:30
O pasmi lagotto romagnolo(oz o Naji  :) ) nekaj več piše v današnji prilogi Dela,revija Delo in dom.
Čisto na kratko.Psička je prva predstavnica te pasme v sloveniji.Uporabljajo jih pa za iskalce tartufov in za to mladiče učijo že v leglu. Najo imam priložnost videvat vsak ponedeljek,in je res super psička.Pridna...full  :-*

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #3 : 12 April 2006, 18:20:09
Joooj hvala za odgovor :) Koliko pa je velika pa stara Naja?

Lp,

Suns.


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #4 : 12 April 2006, 19:17:47
Naja je tok lušna punca  :-*. je od najinega inštruktorja iz pasje šole psička ;). ni tok velika stara je pa se mi zdi okoli 10mesecev :).

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #5 : 12 April 2006, 21:46:12
V današnjem Delo in domu piše, da je stara dobro leto.

Prvič sem jo srečala, ko je bila še čisto majhna, na dnevu odprtih vratn, nazadnje pa zadnjič, ko smo z Ireno in Nino šle na predavanje, kjer je Naja pokazala kaj je priden klikeraš  :D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #6 : 13 April 2006, 12:41:01
Lagote lahko redno vidiš tudi na agility tekmah - dva samčka iz Italije.


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #7 : 13 April 2006, 21:19:02
No ravno zdaj sem prebrala članek :) Naja je full luštna psička :) Koliko so pa veliki??? Okoli 50 cm plečne?

Lp,

Suns.


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #8 : 13 April 2006, 21:23:13
danes smo bili skupaj v šoli in je pokazala kako moramo delat določene vaje. res je pridna psička :-* ja okoli 50 plečne ja pomoje.
rondo je bil popolnoma navdušen nad njo ;D

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #9 : 13 April 2006, 21:28:32
:) Lepo :) Sicer mi je pa tale pasma kar všeč, čeprav jo po karakterju ne poznam dobro razen, kar je bila opisana Naja v oddaji O živalih in ljudeh ter v Delu in domu  :-[ V kateroo FCI skupino pa sodi tale pasma???

Lp,

Suns.


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #10 : 13 April 2006, 21:53:07
Zaenkrat so še v čakalnici.

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si