spuščen pes brez nadzora

kuzki126 · 2674

kuzki126

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
: 11 Marec 2014, 21:31:18
Pozdravljeni!
Imam dva psa. Psičko staro 6 let in samčka starega 5 mesecev. Večkrat na dan gremo na sprehod. Živimo na vasi, sicer pa smo bolj na samem- izven "središča" vasi. Psa vedno sprehajam na povodcu oba pa sta tudi primerno socializirana in naučena ukazov. Trenutno jih na sprehod lahko peljem le po dveh poteh, saj so ostale gozdne poti zaradi podrtih dreves še vedno neprehodne. Tukaj pa nastane problem. Kadar psa peljem na sprehod skozi "središče" vasi sta vedno napadena iz strani psa, ki je zunaj spuščen brez nadzora, tako da leta po celi vasi. Vedno se zaganja vanju in čisto ponori. Lastniki, se obnašajo kot, da se jih to sploh ne tiče. Večkrat sem bila tiho, se obrnila in smo odšli nazaj, zadnjič pa sem imela dovolj in sem lastnici povedala, da naj ima psa pod nadzorom, saj se ni prvič zgodilo, da je napadel moja dva. Ona mi je histerično zabrusila da sem prenizko, da bom revskala nad njo in odšla. Od takrat ni nič drugače- pes je še vedno spuščen in leta kjer mu "zapaše".
Kaj storiti v tem primeru?
Nočem, da mlajši pes dobi slabe izkušnje z drugimi psmi, z mano na sprehod pa gre veckrat tudi 6 let star otrok in nočem, da je napaden iz strani psa- konec koncev lahko napade tudi njega.
Najlepša hvala za pomoč.
P.s. oprostite, če sem temo uvrstila v napačno rubriko.
Lp.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1 : 12 Marec 2014, 08:17:06
Če ti rata, spuščenega psa slikaj in slike vključno s prijavo pošlji na tvoj območni urad UVHVVR http://www.uvhvvr.gov.si/si/o_uvhvvr/kontakti_obmocnih_uradov/

V prijavo napiši, da je pes brez nadzora in napadalen, ter da se bojiš za svojo in pasjo varnost.

Poleg tega lahko vsakič, ko se to zgodi pokličeš policijo, da ne moreš naprej in naj pridejo zrihtat.



MKN

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 12 Marec 2014, 09:42:17
Mi smo ob konkretnem napadu na našega psa, ki se je končal skoraj tragično, takoj prijavili policiji. Policist je lastnika napadalca obiskal še isto popoldne. Napadalec je brez nadzora letal po gozdu. Eno leto po dogodku je žena napadalca brez povodca videla samo enkrat in je tudi to naznanila policiji. Od prve prijave je mir in tudi ortoci lahko sprehajajo našega psa.
Lastnik sicer bolj malo pozdravlja, svet je pa malo bolj varen.

Lp, MKN



SunnyBean

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 12 Marec 2014, 10:36:16
Mi smo pa nekoč policaja čakali eno uro, ko je mladenič lenobno stopil z avtomobila in zavijal z očmi pa nam je še na koncu razložil: Dajte se sprahajat no kje drugje pa se izogibajte tej ulici, če vas moti, da imajo spuščenega psa.  ;D Naj omenim samo, da nismo z vasi pač pa iz predmestja in da je ta ulica je ena glavnih ulic :) Želim ti veliko potrpljenja na tvoji poti.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #4 : 12 Marec 2014, 10:48:36
Škoda, da en tak meče slabo luč na ostale Policaje.



SunnyBean

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 12 Marec 2014, 10:58:21
Ma ja, pa saj ni samo en. Problem je, ker so zakoni taki kot so in so v bistvu nemočni. Kar pa zelo neradi pokažejo in vse skupaj zapakirajo v en tak aroganten celofan.



kuzki126

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 13 Marec 2014, 17:53:13
Najlepša hvala za odgovore! :) Se bom držala vaših nasvetov.



bamfel

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 13 Marec 2014, 22:27:02
Policaji. Pri nas so za 11km potrebovali 4,5h.