Kemična kastracija psa.

aegir · 12235

aegir

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
: 12 Marec 2014, 20:53:14
Živjo!

A kdo od vas pozna to vrsto kastriranja? Je trajno? Kako upliva na psa? Pri nas kdo to izvaja? Cena?
Gre se za to, da ima pes kar močan šum na srcu in ga res nebi dajal na mizo če ni potrebe.

Še link do ene varjante, ki sem jo našel

http://www.lifewithdogs.tv/2012/04/non-surgical-neutering/

Lp Rok



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1 : 13 Marec 2014, 08:11:35
Moji sosedi dajejo "podobno" stvar svojemu mačku, ki ga zaradi določenih razlogov ni mogoče operativno kastrirati. So mi razlagali par let nazaj kaj ta stvar je, vendar trenutno ne vem a gre za tableto, vsadek..Deluje pa, maček se ne goni, je doma in ga sosedski spori ne spravljajo iz tira. Mogoče bi bilo to tudi pri psih možno. Po drugi strani me pa zanima, zakaj bi psa sploh kastrirali, je kak zdravstven razlog, imate v okolici veliko gonečih psic ki g matrajo, kaj drugega? Namreč, kastracija ni tako nujna, kot v današnjih časih marsikje slišimo, vedenjskih težav se s tem načeloma ne reši in če se ima psa pod kontrolo ni možnosti za neljube potomce, tko da tu priporočam ogled teme o kastraciji, kjer piše marsikaj o razlogih za in proti.



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #2 : 13 Marec 2014, 09:35:11
Za pse obstajajo implanti (kot neke vrste cip, ki se sam od sebe razgradi s casom). Delujejo 6 mesecev, potem je potrebno vse znova. Prakticirajo zadevo vsaj naPoljskem.

In s kastracijo se lahko resi marsikaksno vedenjsko tezavo, sploh povezano s poslusnostjo. Eden izmed nasih fantkov, ki je bil prej bistveno bolj "razposajen" od bratca, je bil kastriran in je sedaj bistveno bolj ubogljiv kot drugi ob isti kolicini dela in istem vodniku (vse "isto"). Skratka, spremeba na boljse iz prve roke ;) In kastracija ni nek bavbav!


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #3 : 13 Marec 2014, 09:39:36
Drugace pa nek cink... vbrizgavat v telo. Dokler se to ni tako stestirano s strani nepristranskiih uporabnikov, raje prava kastracija ali tisti implanti (ki se jih ne daje vedno in vedno, temvec so resitev le za kaksno obdobje - sicer se psa raje kastrira, ce se mu misli dajati zadevo vedno in vedno).


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #4 : 13 Marec 2014, 09:59:05
Tk ja, dejmo rajš kastrirat razposajenga mladiča  ::) Neposlušnost ni vedenjska težava.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #5 : 13 Marec 2014, 10:22:48
čaki barbara, 2 samčka si prodala enemu človeku?



Maksimvs

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 13 Marec 2014, 10:23:20
Mi smo našega dali na kemično kastracijo. Cena 100€.
Držalo naj bi cca 10 mesecev, ki se ravno iztekajo. Brez problemov. Naskakovanje je izginilo.
Edino drugim psom ni čisto jasno kaj in kako ko ga ovohavajo. :D

Why can´t we all just get along!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #7 : 13 Marec 2014, 10:43:16
Zakaj ste se pa odločili za kemično? Mate namen ponavljat, al ste sam probali kako je?




Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #8 : 13 Marec 2014, 11:56:22
Zakaj naj bi bilo samca sploh nujno kastrirati?
Zaradi vedenjskih problemov?
Kastracija "pomaga" samo pri vedenju tesno povezanim s spolnimi hormoni, torej markiranju, potepanju zaradi gonečkin včasih tudi zmanjša agresivnost do drugih pasjih samcev. Čedalje bolj se uveljavljajo smernice, naj bi se živali (samcev in samic) ne kastriralo, dokler nimajo rešenih vedenjskih problemov, saj se ti (v nasprotju s splošno razširjenim mnenjem) lahko po kastraciji poslabšajo: predvsem problemi v zvezi s strahom, tudi agresija zaradi strahu, pri samicah pa sploh vse oblike agresije.
Sicer pa je s kemično kastracijo tako: hormonska ni trajna in ima lahko ob ponavljanju hude posledice, kastracija s cinkovimi injekcijami pa naj bi bila trajna in brez negativnih posledic, a je tudi zanjo potrebna narkoza. Se pa nekako ne uveljavi, saj so samci po tej kastraciji povsem normalni (torej vključno z markiranjem, vznemirjenostjo ob gonečkah), velikanska večina lastnikov pa se za kastracijo odloča zaradi svojega udobja.


solata

  • *
    • Prispevkov: 233
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 13 Marec 2014, 18:28:56
Živjo!

A kdo od vas pozna to vrsto kastriranja? Je trajno? Kako upliva na psa? Pri nas kdo to izvaja? Cena?
Gre se za to, da ima pes kar močan šum na srcu in ga res nebi dajal na mizo če ni potrebe.

Še link do ene varjante, ki sem jo našel

http://www.lifewithdogs.tv/2012/04/non-surgical-neutering/

Lp Rok

Več info dobite v Lescah.



aegir

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 14 Marec 2014, 19:23:44
Solata hvala na pomoči bom kontaktiral in malo povprašal.

Ostali pa zasvinjal ste temo do fundamenta! Nisem spraševal a kastrirat al ne ter kaj so pozitivne in negativne posledice kastracije ampak sem spraševal če kdo kaj ve o kemični kastraciji psa. Pa vse eno hvala na trudu.

Lp Rok



aegir

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 14 Marec 2014, 19:51:59
Pa itak k še enkrat prebiram te vaše pouste mi odp**** pokrovko.

1. Mam psa, ki je zelo bolan na srcu.
2. Pes je nenormalno zaljubljen v psice.

Počasi bomo stari 9 mesecev in začel ga je razganjat nenormalno. Ni važn a je psica stara 5 let pa že 4 leta sterilizirana on se bo zaljubu v sekundi. Psa vidm da je zarad psic čist preveč pod stresom kar pa defenitivno za njegovo že tko bogo srce ni dobro. Zato se odločam za kastracijo, ker pa ga nikakor ne želim dajat pod narkozo iščem informacije o kemičnih kastracijah.

Nika: Ne poznaš ne mene ne mojega psa niti nisi vedla v čem je problem in zakaj ga želim kastrirat tako, da je tvoje vn metanje v smislu kakšen kreten sem, da zdej k pa cucka ne obvladam bom pa jajca rezu res ni bil na mestu  ::)

Lp Rok



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #12 : 14 Marec 2014, 20:20:06
Ni ti treba dvigovat pokrovke, če se te vpraša, zakaj bi sploh rad kastriral psa.
Si napisal zakaj in glede na napisano ti lahko takoj povem, da kastracija s cinkom ne bo pomagala nič od niča, ker bo pes ohranil vso svojo ljubezen do psic. Po tem posegu je pes samo neploden, hormoni pa ostanejo enaki kot prej. Pa pod narkozo mora biti tudi za ta poseg.
Kastracija s pomočjo hormonov ni trajna in ima lahko zelo hude posledice, sploh če se večkrat ponovi.
Tako da bo kar treba pretehtat, kaj je bolj slabo za njegovo srce: vznemirjanje zaradi psic ali narkoza in običajna kastracija.
Samo da ne bo preveč razočaranja po morebitnem posegu: ni vse v jajcih ampak tudi v glavi. In ni nujno sploh, da se po kastraciji ne bo več zmenil za psice (imela sem pred časom v varstvu kastriranega samca, ki je več kot leto po kastraciji še vedno uspešno naskakoval psice.)

Pa še to: za pubertetnika pri 9 mesecih je "nenormalno" vznemirjanje zaradi psic povsem normalno.  Se potem, ko pes dozori precej umiri, ob primerni vzgoji seveda.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #14 : 15 Marec 2014, 09:58:22
Pa kaj ste pa vsi tako nastrojeni zadnje dni, a je luna al res tako napadalno (nenamerno seveda, sam dejte mi povedat) pišem?

Eden izmed nasih fantkov, ki je bil prej bistveno bolj "razposajen" od bratca, je bil kastriran in je sedaj bistveno bolj ubogljiv kot drugi ob isti kolicini dela in istem vodniku (vse "isto").
Dva bratca imata vse isto, torej sem predvidevala, da imata tudi istega lastnika. in zato sem VPRAŠALA, wtf  ::)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 15 Marec 2014, 10:55:04
Pa kaj ste pa vsi tako nastrojeni zadnje dni, a je luna al res tako napadalno (nenamerno seveda, sam dejte mi povedat) pišem?
Jutri bo polna luna z zelo močnim vplivom, ker je nekako prva v ''pomladi'' oz. ko se začne vse prebujat. Pa še lunini loki gredo ''gor''. Torej dvigujejo vse možne sokove iz zemlje (če kdo misli, da ga zezam, naj gre rezat drevje/trto...soči/toči kot zmešana, kar kakih 14dni nazaj ni). Temu primerno zna tud ''kri vret''. Hja narava tko če. Po 12.3. se ptički ženijo. Ni zastonj tako razpoloženje  ;) Lunino gibanje pa lahko jutri tko zemljo ''zavrti'', da bo povečana možnosti viharjev, eventuelno kje na zemlju tudi vulkanov. Vsekakor previdno v prometu in nasploh želim čim bolj mirno kri  :)
Se opravičujem za OT a morda komu pride prav  :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 15 Marec 2014, 11:04:34
Pa itak k še enkrat prebiram te vaše pouste mi odp**** pokrovko.
Pa kje je problem, če se debata razvije v morda koristne info tudi za druge oz. za podlago k bolj širokemu razmišljanju o tem.
Punce so čist lepo spisale vse (no veliko, najbrž jih je še več) info na kup. Zakaj ja in zakaj ne, pa kako itd. Sploh pa ne gre dvomit v to, da imajo precejšnje izkušnje s psi (svojimi in tujimi).

Se pa ob tem sprašujem, Maksimvs...zakaj ste dali kemično za 100eur. Pa ponavljat bo treba? Ali je to bilo samo ''prehodno'' ???

Kakor koli lahko iz izkušnje povem, da imam nekastriranega samca, ker prav tako nebi znesel čez narkozo. BP. Nagon pod kotrolo. Ga nikoli ni kaj silno ganilo, ker sem za njegove težave vedela že čisto od malega in temu primerno psa držala pod kontrolo. Ko je dokončno odrasel (torej čez puberteto in tja čez 2leti) ni nikoli več težav. Ga je sicer sedaj na stara leta (12) pred kratkim malo zmešala ena frišna punca v okolici, a je uboganje prevladalo. Hvala bogu za najin trud v mladosti  :)
Vsekakor pa verjamem, da je težko z napetim samcem, ki se je eventuelno do sedaj lahko parkrat razvnel. Ne poznam celotne situacije, šolanja vašega psa, pasme (skratka en kup podatkov, ki jih je težko zajet na hitro in seveda čisto prav prebrat), načina življenja itd. Ampak bi rekla, da je nesrečnik res napet. Sploh, če ima šanse čist preveč punc za gledat od blizu.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #17 : 20 Marec 2014, 21:48:21
Zadnje čase se ljudje pa res ogromno razburjajo, čim se razvije debata v smeri. Pa čedalje več občutljivih ljudi oz. skakanja v luft za vsako besedo, ki ni zavita v celofan. ???  Mogoče se pa tudi meni samo dozdeva in sem se jaz spremenila.

Na forumih se razvijejo debate. Prav tako kot doma za kosilom. Živi s tem in lažje ti bo.  ;D

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Maksimvs

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 13 Julij 2014, 18:34:57
Se pa ob tem sprašujem, Maksimvs...zakaj ste dali kemično za 100eur. Pa ponavljat bo treba? Ali je to bilo samo ''prehodno'' ???

Evo, bolje pozno kot nikoli.
Ja, to je bilo prehodno, in ni bilo mišljeno kot trajna rešitev. Sedaj razmišljamo o dokončni rešitvi.
Zadeva je dokončno popustila in se že kažejo posledice. Manično ovohavanje vsakega zrna peska, kjer je lulala psička, predvsem pa agresija do drugih samcev. S sosedovim irskim setrom (ki btw ima jajca, vendar se obnaša kot bi bil brez), sta se do pred dnevi normalno igrala in podila okoli. Ta teden pa je naš začel renčat in se zaganjat in če ne bi posredoval, bi bilo sranje. In ne, ni bil problem ne hrana, ne igrača... Sosedov pes je samo čukasto gledal kaj našemu ni jasno.  :D

Why can´t we all just get along!