Maček so praska do krvi

SunnyBean · 19512

SunnyBean

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
: 19 Marec 2014, 09:39:28
Gre za zgolj notranjega mačka v stanovanju, ki se občasno spraska tako, da ima po vratu in okrog ušes kraste. Je to normalno? Sicer je kastriran in zdrav muc.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1 : 19 Marec 2014, 09:48:07
Je to normalno?

Ja, vsi mački so taki   >:D



SunnyBean

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 19 Marec 2014, 09:55:45
Uf okej, sem malo pomirjena. Ampak vsakič znova jezna, ko vidim, da se je spet spraskal  >:(



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #3 : 19 Marec 2014, 10:04:01
Sem mislila dat na koncu tegale  ::), pa se mi je zdelo prežleht.

Ne, tako praskanje ni normalno, na nekaj je občutljiv in morala bosta zrihtat.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #4 : 19 Marec 2014, 10:34:34
Ste pogledali, če nima ušesne garje?



SunnyBean

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 19 Marec 2014, 10:51:00
Karmen, ušeska ima čista. Mucek je posvojenček, živi cca tri leta z nami, problemov prej ni nikdar imel, pa tudi tri leta že ni videl zunanjega sveta, da bi kje kaj staknil. Prehranjuje se samo z orijen briketi, ker ni šans, da spravim v njega bilokakšno konzervo ali meso. Zdaj do veterinarja bi ga zelo nerada vlekla, ker ima paničen strah pred situacijami, da bi se ga kam nosilo in je takrat tudi nepredvidljiv oziroma ga je zelo težko brzdati.



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 19 Marec 2014, 11:04:50
Ni potrebno da je maček zunaj, mu ljudje z lahkoto sami kaj prinesejo notri.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


solata

  • *
    • Prispevkov: 233
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 19 Marec 2014, 12:36:06
Naš maček se je do krvi spraskal samo nad očesom. Preiskave niso pokazale nič, dobil je antibiotik in sredstvo proti praskanju, od takrat je boljše.
Ima pa še občasno tendenco po praskanju.



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 19 Marec 2014, 20:18:18
Mojega ni domov že nekaj dni. Bog ve kakšen bo spet prišel. Lani je bil popraskan in s polno klopi . tak da čakam ....da se neha "gonitis"  ;D :P



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #9 : 20 Marec 2014, 08:17:46
Tistih par € za kastracijo je pa škoda ne? Nej se mlati okrog, širi bolezni in uživa v svobodi!



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #10 : 20 Marec 2014, 08:29:46
Takoj kastrirat! Tudi lastniki samcev ste dolzni prepreciti nezelene mladice! To je cisto neodgovorno lastnistvo zivali!


Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 20 Marec 2014, 08:45:30
Ja mogoče bi bilo res dobro, da bi ga dala. Pa ne, ni mi škoda dati denar za to. V moji vasi bi bil edini kastrirani samec, se pravi, da naj bi to naredila vsa vas, ne samo jaz !!



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #12 : 20 Marec 2014, 08:49:49
Ne recite, saj drugi tudi delajo tako. Ne primerjajte se s slabšimi. Bodite boljši. BODITE ZA ZGLED! - simi



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 20 Marec 2014, 08:53:04
Edini krivec na svetu za dretje, praskanje in koljenje je sedaj moj maček  :-\. Najbrž ga bom res dala, samo sedajle tole izgleda tako, kot da sem naredila ne vem kakšno napako, ker ga nisem dala že prej.



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 20 Marec 2014, 09:12:12
Trenutno so ravno akcije k/s mačk in psov, tako da se ti splača čimprej to opraviti.   :)

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #15 : 20 Marec 2014, 09:14:36
Dej kimi ne bit tk otročja no



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 20 Marec 2014, 14:14:44
Zakaj so vam večini mačke neke drugorazredne, manj vredne živali, ki si ne zaslužijo dobrega življenja  ???
Tudi če bi bil edini kastriran samec v vasi (pa kako ti veš če so ali ne?) - a ni to dobro? Če ga imaš rada bi naredila to, jaz ne bi mogla gledati da je moj maček poškodovan in poln klopov, samo zato ker nočem biti edina v vasi s kastriranim mačkom.  >:( Ja, veliko veliko napako si naredila ker ga nisi dala že prej in edina rešitev je da ga v naslednjih dneh pelješ na kastracijo.
Pa ne reci da imaš rada mačka če dopuščaš da se mu to dogaja.

Se opravičujem za oster ton ampak to me pa res razjezi in takšni ljudje ne bi smeli imeti živali. Moje mnenje.  :-X



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 20 Marec 2014, 14:25:55
airedale10, ti pa res ne veš kako jaz skrbim za svoje živali. tvoj oster ton me ne moti in ne nisem otročja. iz ene muhe ste naredile slona..moj maček dobiva ampule proti klopom, redno je raglisten vsak dan dobi svežo hrano in vodo. tako da ne obsojajte tam, kjer ne veste kako stvari stojijo. pače sem napisala, da se trenutno maček goni in to je to.



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 20 Marec 2014, 14:27:16
kar se pa tiče ljubiteljev živali, mislim, da obstaja ogromnoo ljudi, ki se delajo, da skrbijo za svoje živali, v resnici je pa to samo farsa.da bodo ljudje mislili kako sem "dober".



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 20 Marec 2014, 14:44:15
ker sem ravno videla posnetek, pa ga prilepim sem. s tem se podpišem pod zadnji post kar se tiče "ljubiteljev" živali, pa treninge pa tko...

http://vimeo.com/88690672



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 20 Marec 2014, 15:10:53
Ce se ti zdi smesno da je macek vsa ranjen in da ga nekaj dni ni domov - oprosti, to meni ni ravno tipicno za nekoga ki pravi da ima rad svojo zival.  ::) Ce bi dobil ampulo pa verjtno ne bi kmel klopov  ???



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 20 Marec 2014, 15:58:58
kar se tiče klopov. kimi je dobila ampulo in je v 14 dneh imela  9 klopov. zato imamo sedaj foresto ovratnico in je mir. če bi prebrala moj prejšnji post bi videla, da sem napisala da tudi maček dobiva ampulo in tableto za razglistenje. če pa se maček potepa in ima nekaj klopov pa še ne pomeni, da živali nimam rada. Stara sem 40 let in  od svojega 6 leta živim s psi, tako da vem kako se dela z njimi.



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 20 Marec 2014, 16:07:45
Starost ni nujno pokazatelj vsega (jaz sem stara veliko manj  :P ). In mislim da govorimo o mačkah, ne o psih.  :)
Če se potepa in ima nekaj klopov ne pomeni da nimaš rada živali - če pa je smešno to da je maček ranjen in poln klopov pa za moje pojme pomeni natanko to. Mogoče je bilo samo ''nerodno'' napisano, pa vseeno...  ::)

Kar se tiče ''ljubiteljev živali'' pa se popolnoma strinjam - ampak se ne najdem ravno v tem opisu če je bil meni namenjen.  :P

Lahko zaključimo počasi, upam pa da se ne boš naprej tolažila s tem da si lahko slaba tako kot drugi vaščani in da bo šel maček v naslednjih dneh na kastracijo (in dobil boljše ampule).



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 20 Marec 2014, 16:12:46
Problem bo, ko bo macek pobral kaksno od macjih bolezni. Poleg tega, da bo sam bolan, bo te bolezni siril tudi naokoli.
Da mnozice bolanih macjih mladicev, ki potem crkavajo po jarkih, v smetnjakih, po cestah (mimogrede, ce se voznik avtomobila zaleti v drevo ko se poskusa izogniti macku na cesti, kdo je kriv?), sploh ne omenjam.
To, da imas macka rada ne pomeni nic, ce mu zraven noces/ne zmores biti tudi odgovoren lastnik.




Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 20 Marec 2014, 16:14:21
ja vem, stara si 14 let in za svoja leto izredo trezno in odraslo razmišljaš, kar je seveda vredno pohvale. marsikdo bi se lahko veliko naučil od tebe. je pa res, da si najbrž površno prebrala moj teks in tudi prehitro sklepala, pa tudi prehitro napadla tam, kjer ni potrebno.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 20 Marec 2014, 17:35:27
Huh, v naši vasi je tudi lep čas bila edina sterilizrana naša mačka...ene par pa jalovih  >:D
Sm pa čist vesela, ker se je odgovorno skrbništvo začelo širit. Včasih je čisto malo dobre volje dovolj, da se začno stvari spreminjat. Parim sosedom sem prijazno omenila, da so planirane cenejše S/K (to ko lepo objavljajo veterine) in da jih takrat pa takrat peljem. Lahko še njihovo zraven. V bistvu nebi šla z nobeno, če nebi bila njihova  :P a izgovor je bil odličen  8) Ja na svoj bencin in čas (poseg so sami financirali - važno da je blo kamot ::)). Ampak rajši to, kot pa da po svojem seniku oskrbujem mladiče, pobiram s ceste in zdravim, krpam mojo mačko, ker jo kakšen prepotenten samec mučka...en kup prednosti  :)
NI izgovorov za to, da se odgovorno poskrbi za svojo žival. Samo rad imet ter skrbet za polno rit to pač ni. Tudi zdravje živali je pomembno, kar pa žal pri pretepenem zgonjenem mačku ni mogoče drugače kot s kastracijo.

Za SunnyBeann pa- Ne ni normalno, da je maček pokrempan okoli ušes ali kjer koli. Temeljit pregled ušes. Ni nujno, da se sploh vidijo, ker so lahko čisto v notranjosti. Precej časa praktično neopazne (mogoče samo z otoskopom). One kavnato umazane imajo res zanemarjene mačke. Garje lahko stakne tudi preko stika s tabo. Ne namigujem, da kdo od vas ima garje :P Dejstvo je, da morda kdo kje poboža kakšnega zunanjega mačka in si premalo umije roke in hop tvoj lahko stakne karkoli. Lahko mu preventivno stisnete na vrat ampulo Stronghold in mu očistite ušesa z navadno fiziološko raztopino (ali pa tekočino za čiščenje ušes za pse/mačke). Taka čist domača preventiva za katero se ne rabi mačka peljat k vetu, škodi mu pa ne, kvečjemu pomaga.
Drugače pa zamenjat hrano. Četudi je orijen vredu hrana ni nujno da mu paše. Maček ima lahko čist kumot alergijo na sestavino. Ali je to vrsta mesa ali česa drugega...je pa treba ugotovit. Lahko mu je čisto enostavno premočna. Maček je sicer zver, a notranji mački enostavno nimajo porabljene toliko energije kot bi za zver pričakovali  ;)
Ni pa od škode stopiv v stik z društvom/zavetiščem kjer je maček bil posvojen. Načeloma bi oskrbniki imeli kako idejo več, ker se serijsko ukvarjajo z mačjimi težavami.
Skratak ukrepat in še malo pobrskat za razlogi. Preko foruma in parih podatkov je težko bit natančen.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #26 : 21 Marec 2014, 08:17:47
Stara sem 40 let

Otrok si sam enkrat, otročji si lahk pa skoz  ;D

A ni bila včasih neka domača arcneja za garje olje + žveplo v prahu? Sam zanima me, ne da priporočam kako tako zdravljenje :)



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #27 : 21 Marec 2014, 08:54:55
Lahko mu aplicirate Stronghold ampulo, ki deluje proti bolham in ušesnim garjam.