kako pospešiti rast dlake?

Buba · 1146

Buba

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
: 29 Marec 2014, 22:53:42
Pozdravljeni,

mene pa zanima ena zadeva... pred slabim letom sem pri svoji dolgodlaki havanki na glavi opazila majhno pleščico (krogec premera 1 cm)... naj omenim, da je psička redno nosila čopek (gumica ali krokodilček)... takoj smo šli k veterinarju, ki je potrdl, da je plešica posledica pretrdo stisnjenega čopka. Psiča se namreč zelo rada valja v svoji posteljici in kopa in z glavo rine sem in tja po posteljici.  Zato smo psičko postrigli na kratko. Na mestu plešice je začela tudi rasti dlaka... Sedaj ima psička srednje dolgo dlako in občasno ji naredim mini čopek, ki pa ni na tesno stisnjen. Ponavadi ima čopek samo na spehodih, doma pa ne, da se ne bi zgodil podoben scenarij in bi si spet v postelji "ogulila" vso dlako na glavi... In pred dnevi sem opazila, da na tistem mestu, kjer je bila lani plešica, dlaka ne raste tako na gosto, kot drugje. Očitno, ko si je izpulila dlako, si je uničila koren dlake. Pa me zanima, ali imate kakšne priporočila, kako pospešiti rast dlake oz. obnoviti lasne mešičke in  omogočiti, da bi bila dlaka bolj gosta. Psička redno dobiva losovo olje, ima lepo dlako, redno jo krtačimo, redno kopamo, redno obiskujemo frizerja. Verjetno bom uvedla še tabletke biotina.
Hvala za vse nasvete in priporočila :)