Neodgovorni lastniki - agresiven pes !!

Jeri135 · 9112

Jeri135

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
: 03 April 2014, 18:40:33
Pozdravljeni,

zanima me vaše mnenje glede mojih izkušenj z zelo agresivnim psom v naši vasi. Pes je pasme bernski planšarski pes in je zelo agresiven do ljudi in do živali. Večino časa je seveda zaprt ... ampak ne za ograjo, v garaži! Seveda se ne čudim, da je pes tako agresiven, saj ima neodgovorne lastnike. Dejstva so pa taka ... zelo malokrat grem s psom na sprehod mimo njihove hiše, ki je ob glavni cesti. Moj pes je mešanec med samojedom in ovčarjem. Res je zelo prijazen in vzgojen pes, nikoli ne napada drugih psov, na druge niti ne laja. ... Ima res čudovit karakter. Tudi z drugimi psi se normalno razume, se povohajo in gredo normalno en mimo drugega. Ampak zgodilo se mi je to. Ko sva šla za spremembo na sprehod na drugi stran vasi, mimo teh ljudi. Že od daleč sem videla, da je njihov pes spuščen in to brez ograje! Takoj sej rekla mojemu psu da se obrneva in sva se...in potem  njihov pes kot nor priteče do naju, začne lajati, renčati, kaže vse zobe in teče proti mojemu psu in meni in moji mami. Mama je psu zakričala FUJ in BEJŽI DOMOV. Ampak sploh ni pomagalo !! Pes še vedno kot nor grize in laja in se podi za mojim psom. Moj pes se ni branil, še rep je dal med noge. In midve z mamo vpijeva lastnikom (ki so bili pred hišo norci in sploh niso reagirali) da naj pokličejo svojega psa. Začeli so ga klicati, ampak ni pomagalo. In pes še renči in laja in se podi proti naju z mamo! Kot da nebi slišal lastnikov da ga kličejo. Celo po 5 min so ugotovili da mogoče jih pa ne sliši in so ga prišli prijeti. Pes se ni ustavil napadati dokler ga lastnik ni prijel za ovratnico in še naprej je renčal in norel!! Naj omenim še to ... pes naju je napadel na GLAVNI CESTI!! Nobene privatne lastnine ni v igri. Glavna cesta !! Naj povem še to, da je bil moj pes, ki ni navajen nekih norih psov okoli sebe, še eno uro prestrašen kot miš !
Glede na to, me samo zanima, kaj bi se dalo storiti glede teh ljudi... in psa... če mogoče kdo ve, ali je to dejansko kaznivo dejanje, ali bi ga lahko prijavila.



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 03 April 2014, 19:09:48
Je tvojega psa dejansko ugriznil ali se je samo zaganjal?

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Jeri135

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 03 April 2014, 19:19:23
Mojega psa je ugriznil v hrbet in ga ni hotel spustiti. Na koži pa na srečo nima rane, ker ima zelo gosto in dolgo dlako. Najbolj od vsega me jezijo itak lastniki, ker se obnašajo, kot da se ni nič zgodilo. Ja naju z mamo je prestrašil, in mojega psa tudi.



MKN

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 04 April 2014, 07:00:45
Pri nas je prijava na policijo, obisk policista in po vsej verjetnosti kazen in ukrepi VURS-a zelo pomagala.

LP, MKN



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!