ječmenček

*frutabela* · 7094

*frutabela*

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
: 06 April 2014, 19:59:06
Moja psička ima že od 13.3 težave z očmi. Najprej je imela ječmenček samo na desnem očesu- na zgornji in spodnji veki, ter otečene bezgavke.
Sem jo odpeljala do veterinarja, ta ji je dal antibiotik Kefavet ter mazilo Tobrex. Oko sem mazala po naročilu prva dva dni na 4 ure,kasneje pa 3x na dan. Najprej je šla bezgavka na boljše, po 10 dneh jemanja antibiotika je dobila še več ječmenčkov na levem očesu, tako da ima sedaj na obeh očeh veliko ječmenčkov. Tudi bezgavka ji je spet zelo otekla.
Šla sem nazaj do veterinarja, ta pa ji je predpisal drug antibiotik - amoxiklav, čez teden dni sva šle na kontrolo, veterinar ji je dal še 6 antibiotikov, ter rekel, da če ne bo boljše z očmi, bo morala psička pod narkozo, da ji predre, ter očisti te ječmenčke. V sredo bi naj šle spet na pregled, do tačas ji oči čistim s kamiličnim čajem.

Ima kdo kakšen nasvet? Veterinar mi je rekel, naj še kr mažem oči s Tobrex mazilom, vendar se to meni zdi predolgo, saj bo počasi že en mesec od začetka. Tudi antibiotik ima že skoraj mesec dni :(
Naj grem po mnenje do drugega veterinarja? Ta ideja z narkozo mi ni najbolj všeč.



nxyz

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 06 April 2014, 21:58:10
Kamilice niso vredu, niso sterilne, bolje s fiziološko sprati.



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 07 April 2014, 16:56:54
Kamilice niso ok, fiziološka je najbolj priporočljiva. Če pa že izpirat s čajem pa z žajbljevim