"Teta puberteta"

*nastja* · 42238

*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
: 17 September 2005, 14:09:29
Ja Indi bo kmalu v "puberteti" ... približno čez 2 mesca ... vsi me neki strašijo, da so potem psi čisto nori ... kakšne izkušnje imate, povejte use kar veste, da vidim na kaj se morem pripravit ...  ;D :D ;D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 17 September 2005, 14:23:45
 ;D ;D Nastya si že kdaj videla tri leta staraega otroka, ki se v trgovini meče po tleh ker hoče točno tisti čokolado??  No natanko tako je zgledal Smart. Če mu kaj nisem dovolila se je vrgel na tla, če sem prišla do njega in mu rekla naj vstane se je ulegel na hrbet, če je bil pripet in sem ga hotela na špagi dvignit je visel na špagi in ni bilo šans, da bi vstal. Drugih problemov z njim ni bilo razen izjemne trme, madona sem mislila, da imam na špagi osla ne pa psa ;D ;D

Rumba... ona pomoje komaj zdaj prihaja v puberteto ona je zdaj začela z trmarjenjem in nepošlustnostjo, da bi ona nekaj po svoje. Pa je stara 14 mesecev.
Pri samčkih se mi zdi, da puberteta ponavadi kar sovpada z dvigovanjem tačke pri lulanju, no vsaj pri nas je bilo tako in je bilo najhujše obdobje tam pri 9 mesecu.
Veliko sreče ;)

Lp nina



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #2 : 17 September 2005, 14:32:06
uuhh ... a pol je že indi v puberteti al je sam len .. kr un tut na špagi visi ... hihi ;D :D sam pol na konc ustane ...  ;)



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #3 : 17 September 2005, 14:38:43
Ron...bi pogrizel vse kar mu je prišlo pred gobček...ko je ležal se je motovilil in vstal?Pod nobenim pogojem!Trmast kot bik...uglavnem hvala bogu,da je vn iz nje...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #4 : 17 September 2005, 19:18:06
Pri nas je bilo v puberteti kar pestro ;D.Začela se je okrog 9-10 meseca.Na odpoklic sploh ni ubogala,tako da smo bili ves čas na vrvici,če si ji rekel npr sedi,se je obrnila stran...in šele zdaj nas pubetreta zapušča.j zdaj je stara 15mesecev ,torej je pubetreta trajala cca. 5mes.Zdaj pa je spet stara,pridna Rina :).Odpoklic moram kar pohvalt...pa tut pozorna je ratala(bolj kot med pubetreto) ;).
Moram rečt da je bilo kar mučno,da sem ji dokazala,da imam prav jaz in ne ona...in da zmagam jaz in ne ona :P.

Lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #5 : 17 September 2005, 20:17:05
No pri nam smo pa tole kar spustili...prešpricali ;D ;D ;D ;D ;D....je dongeljerček prišel malo kasneje k nam :D :) :) :)!

Tole z Rino sem pa še jaz opazila ;D......nekaj časa nazaj je res odpolkic bil bolj tako tako ampak je prišla.....zdaj pa  :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o kako je pridna ufff :) :)...se res pozna da je bila takrat v puberteti! ;)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #6 : 17 September 2005, 20:42:03
ja Indi je že zdej tak hudičet, kak bo šele poool ... ojoj ...



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #7 : 07 November 2005, 16:54:00
kdaj je pes najstnik?

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #8 : 07 November 2005, 19:53:24
hehhe Urša...

Težko vprašanje...
Če misliš po starosti bi bilo to nekako od enega leta pa do dveh.
Če misliš pa po obnašanju.... se pa nikoli ne ve :) Lahko je pes celo življenje v puberteti... lahko pa samo kakšen mesec.. ali pa celo nikoli.

LP, Črt



rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #9 : 07 November 2005, 22:55:33
Meni se je zdelo, da je Azor bil kar 3 leta skupaj v puberteti, komaj smo ga krotili. Vse kar si je zapicil v glavo je delal, samoda je bilo ugodno zanj. Mogoce pa psi s tem ko dvignejo nogo, mislijo da so postali samostojni.  :D ::)

Upam, da bo Rosa to obdobje prespricala, ali pa da je vsaj ne bo tako zadelo... ;)

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #10 : 08 November 2005, 20:45:57
Moj sedaj ko je ven iz pubertete veliko bolj uposteva odpoklic, pa vedno manj zaupa psom, drugih sprememb ni.



Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #11 : 09 November 2005, 14:07:27
Moj je tudi prisel v puberteto nekje pri 9 mesecih.. to pa se je kazalo tako, da je postal bolj pogumen, ter me je začel branit- oz. pse je začel odganjat stran od mene.. vglavnem neke muhe je dobil, da druigi psi(samci) pac ne smejo prit k meni ::) ..
ubogal je isto kot prej, vglavnem, nic kaj prevec manj, to , da si je vendo nekaj novega zmislil, pa sem tako bila ze prej navajena ::) :D .. zdaj je star 14 mesecev in se je full zresnil- kar naenkrat.. samo ne vem ali je prisel iz pubertete, ali pa zaradi psicke , ki je prisla k nam.. ker bolj uboga , odkar je Very pri nas..  :-\ saj je vseeno kaj je vzrok, glavno da bolj uboga ;D ;D
aja, ko je nekdo napisal, da je mogoce zacetek pubertete, ko začne dvigovat taco. pri johnyju se mi ni tako zdelo, ker je taco začel dvigovat pri nekje 5 mesecih, njegovo obnašanje, ter "njegov ego", pa se je spremenil nekje  pri 9 ;)
aja, drugace pa se pri johnyju kaze puberteta tudi takrat, ko mu kaj ukazes, pa ve kaj pomeni, pa se ali naredi gluhega, ali pa me pogleda, pa steče dalje , kot da bi hotel reči: "ja misli si da te bom ubogal" >:(


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #12 : 09 November 2005, 22:01:11
moj Sibek je skoz v puberteti sam, da kaka psička mimo pride tako da ne morte reč kdaj je puberteta če sploh je  :P

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Lanyca

  • Gost
Odgovori #13 : 10 November 2005, 18:39:18
Tudi Lana je bila pri 9 mescih v puberteti. Bila je grozno razigrana, neposlušna in samosvoja. :)
Na odpoklic me ni ubogala, samo nagajivo je gledala, kot bi hotela reči" No ne ubogam, te, kaj boš pa zdaj? 8)" Ta njena puberteta je čaz nekaj časa izginila in takrat je bilo resnično grozno Lana se je začela goniti in imela je navidezno brejost. Bila je zelo mirna nič se ji ni ljubilo, na vse je bila občutljiva, ni hotela ne jesti in ne se igrati. Vn si je trgala dlako, da je izgledala, kot oskubljena kura. ::) :-X
No potem pa je tudi to minilo in zdaj je sterlizirana in živahna :-* :D
Lp
Lanyca



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #14 : 10 November 2005, 19:58:10
Ma pri Neonu puberteta... Približno tako briga me zate, ubogam če mi paše. Samo mislim da je to bolj posledica zakasnjenega začetka vzgoje kot pubertete. Vsaj za moje pojme.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #15 : 10 November 2005, 21:31:27
evo zdaj imam razlog, če me Rondo ne bo ubogal odpoklica ali pa karkoli...enostavno rečem Rondo je v puberteti srednjih let ;D ;D ;D ;D :D :D :D ;D ;D ;D :D :D ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #16 : 14 April 2006, 11:21:44
No, več kot očitno je, da nas je obiskala teta puberteta. Na sprehodu, ko smo spuščeni, ne slišimo nič oz. se delamo, da ne slišimo. Sedaj je Atos na povodcu, pa me zanima, koliko časa bo to približno trajalo. Prej je bil odpoklic skoraj 100 procenten, sedaj na nuli. Pa me zanima, če naj ga sploh še spuščam ali naj nekaj časa počakam. Če je zraven še en pes, s katerim se igra, pride do mene prej kot pa če je sam. ???

Močno me je presenetilo tudi to, da se je zadnjič, ko je vanj skočil pes, branil :o  Pred tem sta dva različna psa vanjga zarenčala in se hotela stepst, pa je samo mirno obrnil glavo stran in prišel k meni. Sem že mislila, da imam pravo boječko, pa vidim, da temu ni tako. Kakšne spremembe še lahko pričakujem? :-\

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


matrox

  • *
    • Prispevkov: 196
    • Točke: 2
Odgovori #17 : 14 April 2006, 11:51:44
Rožica tako kot pri ljudjeh imamo tudi pri psih različna obdobja. Med temi obdobji tudi obdobje želje po bežanju, ki poteka tam nekje med 4-9 mesecem starosti ter obdobje pubertete, ki nastopi med 6 in 12 mesecem.

Obdobje po bežanju lahko poteka le nekaj dni ali  nekaj tednov. Pes preprosto beži od nas. Pri takem vedenju ti svetujem, da imaš Atosa preprosto na povodcu, vsake prihode pa moraš nujno vedno nagraditi!!!!!! Ko boš začutila, da je Atosa želja po bežanju minila mu zopet omogoči prosto gibanje. Ponavadi je to bdobje res samo prehodno tako, da brez skrbi.  ;)

Obdobje pubertete pa je veliko bolj zakomplicirano saj je to čas, ko na psa močno deljujejo hormoni. Pes v tem obdobju začne dvigovati nogo, oddajati začne fermone. Če te formone zavoha naprimer drugi pes lahko v njem sprožijo dominantnost. To pa je za mladega psa, ki je v puberteti precej stresno. To je tudi obdobje naskakovanja, potepanja in pretepanja. V tem obdobju pes tudi preiskuša in iziva svojega lastnika. Skratka vse dobro nagrajuj in preprečuj da bi prišlo do kakšnih nevšečnosti. Morala boš biti pa potrpežljiva in dosledna.

Moram pa še dodati, da je to od psa odvisno kako močno bo kakšno obdobje delovalo nanj. Nekateri psi napr. doživljajo puberteto zelo intenzivno, nekateri pa sploh nič.  Nekateri imajo to obdobje zelo kratko nekateri daljše. Vse je odvisno od psa, okolja in pasme. Odraslost naj bi tako nastopila tam od 1- 4 let.



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #18 : 14 April 2006, 12:14:28
Matrox, hvala za vse nasvete. Vem, potrpežlivojt je nujna!  Najtežje se mi je naredit veselo, ko le pride do mene, prej me je pa ignoriral. Samo vem, da če ga okregam, ne bo nikoli več prišel do mene.  Upam, da bo imel kratko in ne preveč intenzivno puberteto. Pretepov pa si res ne žellim, tako da bo sedaj nekaj časa na povodcu.

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #19 : 14 April 2006, 13:04:18
He, he, nekatere moje psice so imele ponavljajoče se "pubertete" do starosti...
Če ti je začel uhajati, ga ne spuščaj, da ti ga ne bo treba za neposlušnost še hvaliti. Vedno znova me začudi, kako zelo prisrčno in veselo znajo vodniki pohvaliti svoje pse, ki po dolgem ignoriranju končno vendarle izvolijo priti. Če bi znali pse tako lepo pohvaliti, kadar nekaj res naredijo dobro... Psa res ne smeš nadreti,  lahko pa ga v molče privežeš in pelješ domov.


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #20 : 14 April 2006, 13:07:26
Našega Indija še zdej matra .. joooj ..
- prinaša sosedove čevlje (sreča jih zmeraj pravočasno prinesem nazaj)
- krade igrače sosedovim psom
- od nekod je prinesel predpražnik, pa ne vemo od kod
- ..

Samo zdej že cel mesec ni tega ponovil. Mogoč se pa končuje  :P



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #21 : 14 April 2006, 13:49:22
Pri nas je podobno. Prej odpoklic zelo dober, zdaj... skoraj nula :'(
Samo jaz ga ne hvalim, ko koncno pride... se mi ne zdi ravno logicno... saj zna odpoklic in vem, da me ignorira. Ga poklicem prvic, drugic in ce ne pride, ga grem jaz iskat in ga dam na vrvico za par minut, potem pa spet spustim.

Upam, da bo hitro mimo ::)

battito animale


Ninca10

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 4
Odgovori #22 : 08 Maj 2006, 10:09:22
No evo, kot ze naslov pove, me zanima, kaj se dogaja z vasimi kuzmani v casu pubertete, ko jim zacnejo "nagajati" hormoncki...? Kako resujete oz ste resevali take probleme?

Namrec nasemu Ganyu se je cisto "odpulilo" v zadnjem casu...ko smo ga dobili, smo takoj priceli z vzgojo, da se po stanovanju ne lula in da ko si sam, se ne tuli...in smo bili uspesni z vzgojo...potem pa glej ga zlomka, meni nic, tebi nic, se hormonckom in tisti buci, ki je nasajena na vratu malo "obrne" in skoraj cez noc se vse spremeni...
Sem ga en vecer samega pustila doma (eno stanovanje pod nami zivi moja babi), in je cepec tulil 2.5 ure brez prestanka, da so ga slisali menda vsi bliznji in daljni sosesdje (se dobro, da me ni kdo prijavil :-\)... potem glej ga zlomka, naslednja neumnost...cez par dni zagledam polulano zaveso v dnevni, pa rob postelje v spalnici pa se kak vogal kje bi se nasel...lahko si predstavljate, da se mi je odtrgal film... >:(

In posledica...smo zaceli z vzgojo spet od zacetka, kaj se lahko, kaj se ne sme... en dan smo bolj uspesni, drug dan spet pozabimo vse, kar smo se prejsnji dan naucili, jaz pa samo upam, da bo ta puberteta cimpreje mimo in da bo tacas cimvec lepih dni, da bo pes lahko zunaj...

Zanima me predvsem, kako se s pubertetniškimi tezavami spopadate tisti, ki imate pubertetnike v stanovanju...


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #23 : 08 Maj 2006, 12:45:00
Pri nas je imela Atra samo en teden tak, da je bila neznosna. Takrat nam je edinkrat povzročila škodo v stanovanju oz. bolje rečeno v kuhinji. In smo jo zaradi tega samo zaprli na manjši prostor, ko nas ni bilo doma.

Smo imeli pa največ problemov pred prvo gonitvijo. Takrat je pa grizla (najbolj so ji pri srcu človeške roke), lajala, renčala, norela in je bila res neznosna in čisto nič ni pomagalo. tako da smo jo samo zaprli iz prostora kjer smo bili mi in jo pustili, da se je umirila. Potem smo jo spustili nazaj v sobo in če je spet začela na novo težit smo jo zaprli nazaj. Včasih je pomagala, če pa ni smo jo pripravili do tega, da je naredila nekaj dobrega (recimo sedi) in ji pitem dali kost, da je bil mir za par urc.

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #24 : 08 Maj 2006, 16:40:15
Dora je bila v svoji "puberteti" bolj nabita z energijo, kot je bila prej (ali sedaj), ampak za nas, to ni bil problem, ker je ravno takrat imela navado se vsako jutro do mrtvega zletati z husky-je, ki je sicer živel nižje v ulici in tako smo imeli večino dneva mir. Je pa takrat zelo zelo rada lajala in kopala po vrtu. To vse je trajalo približno en mesec, potem pa sej je čez noč umirila.
Se je pa takrat spomnila, da je praskanje vrat najboljše, ko nas ni doma in še danes imamo "lep vzorec" na vhodnih vratih.  ::)
Na ukaze pa sploh in reagirala, tako, da sva morale z vsem začeti čisto od začetka.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #25 : 08 Maj 2006, 19:01:35
ok... Kdaj lahko pričakujem to puberteto? Ker mene je že pošteno strah...  :-\  ;)


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #26 : 08 Maj 2006, 19:32:12
Moja je vanjo padla mesec po koncu prve gonitve, torej pri skoraj 8 mesecih, pa do 9 meseca.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #27 : 08 Maj 2006, 20:32:36

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Ninca10

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 4
Odgovori #28 : 08 Maj 2006, 21:24:31
Super, hvala za link...

5rca, pri nas se je zacela malo pred 7 mesecem...imamo pa psa...


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #29 : 08 Maj 2006, 21:27:02
Mislim da je že to 3. taka tema. Ena je bila že združena z to katere link je dala Tjaša.