Navidezna brejost

ninci · 57694

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
: 21 Junij 2005, 21:28:01
Dodali smo temo o čezdalje pogostejši navidezni brejosti KliK

Lp nina



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #1 : 30 Junij 2005, 10:43:47
hvala , za prispevek ... to se je zdaj zgodilo tudi nam ...  smo vsaj vedeli kaj narediti . Pa imam še eno vprašanje ... zakaj čedalje pogostejša ?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2 : 30 Junij 2005, 15:19:34
Tele pohvale so zelo dobrodošle, ker vsaj dajo občutek, da tekstov ne pišem kar tja v tri dni, ampak jih celo kdo kdaj pa kdaj prebere. Hvala!

Čezdalje pogostejša: mogoče sem se malo čudno izrazila ampak vseeno obrazložite....
se mi zdi, da se z navidezno brejostjo ukvarja čezdalje več lastnikov samičk, tudi pri pasmah, ki ji niso podvržene.
Zanimivo bi bilo pogledati statistične podatke koliko je bilo navideznih brejosti včasih in koliko danes, seveda je tudi vprašanje koliko so se včasih z tem problemom sploh ukvarjali. Vseeno pa se mi zdi, da se zadeva stopnjuje.

lp nina



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #3 : 01 Julij 2005, 08:15:04
Tema je vsekakor vredna pohval . Pred časom sva imeli tudi z Natalijo razgovor , še pred parjenjem , kako to po najhitrejšem postopku ~in obenem prprostem~ speljat . Ampak bog me nima rad in smo kompliciral tja v tri dni . Zato pa bi jaz šla naslednjič na Slovake , ker so tam že bolj izkušeni in pomoje da bo tam šlo kar vse po načrtu . Pa če bo Talija hotela it zraven , j kar dobrodošla  ;)



Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #4 : 01 Julij 2005, 23:22:11
Hvala za povabilo ;).
No, navideznim mamicam se je pridružila tudi naša lakelandka Urphee. Uboga revčka je gledala Pumine otroke pa si je vroče zaželela tudi svoje. Nekaj dni je bila prav nemogoča-depresivna, kar naprej je vzdihovala in cvilila, svojo najljubšo igračko spravljala sem in tja ali pa k meni v naročje, da sem jo morala "paziti".Ubogega Felda je nadirala samo, ko se je na 5m približal njenemu "otroku"-on pa sploh ni vedel, zakaj je tako tečna. Na srečo, je bilo vse bolj psihično, brez mleka v seskih in podobnih zadev. Malo boljša je bila, ko smo ji igračo vzeli, stanje pa se je normaliziralo, ko smo jo peljali na morje.


Lanyca

  • Gost
Odgovori #5 : 11 Avgust 2005, 22:10:54
To se je zgodilo tudi Lani vsi smo mislili, da je breja pa nasrečo ni bila, ker je bila stara10 mesecev. No ja sreča, da se je parila z psom od gospoda, ki ga poznamo in še dobro, da je bil iste pasme. sicer pa pes Dino pride vsak dan k nam domov. ;) :) 8)



Luna

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 6
Odgovori #6 : 13 April 2006, 15:38:28
Najprej naj povem, da pojma nimam kam naj tole našo težavo sploh uvrstim. Ne vem h katrei temi jo naj dam.
Problem je sledeči: Naša še ne 13 mesečna psička je že dva dni strašno sitna. Kar naprej joče, laja, cvili, je čist nervozna. Pogosto se s telesom drgne ob steno, kot bi jo kaj srbelo. Celo smo jo že pregledali in nismo našli klopa, bolh nima..... v gavnem nič nenavadnega.
Se je komu zgodilo kdaj kaj podobnega? Naša Luna je vedno ponoči zelo mirno spala, današnja noč pa je bila grozna. Ko je bila notri, jok, ko smo jo spustili ven pa tisto ipično lajanje, kot da nekaj hoče.

Drugače normalno je in je igriva...samo tako grooozno sitna.



newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #7 : 13 April 2006, 15:46:30
Se mogoče goni?  :)

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


Luna

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 6
Odgovori #8 : 13 April 2006, 15:51:23
Ne, se ne goni! Se je že v februarju.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #9 : 13 April 2006, 16:13:25
Kaj pa navidezna brejost, glede na to, da je zdaj od gonitve že skoraj dve meseca? Nosi igrače, preglejte seske.... ?? Drugače pa ima na koži kakšne izpuščaje? kakšne pasme je psička? Ste v zadnjem času uporabili kakšne ampule proti klopom? Drug šampon? Zamenjali hrano? Iz česa je ležišče? ...

Lp nina



Luna

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 6
Odgovori #10 : 13 April 2006, 16:18:41
Kaj pa vem, ne bi rekla, da gre za navidezno brejost. Igračk nič kaj ne nosi. Seske pa ima od kar se je gonila takšne kot jih ima zdaj (malce večje kot pred gonitvijo). Na koži ni videti nikakršnih izpuščajev, je pa res,da se koža zeloooo težko vidi (ima namreč zeloooooo gosto belo dlako). Psička je slovaški čuvaj, ki je najbolj srečn, ko je zunaj kakih -15 stopinj.
Prek kakim tednom smo ji dali tablete Pratel, ampule nismo uporabili. Kopamo je sploh ne. Hrano ima skoz isto, ležišče tudi.
Res mi ni jasno kaj bi to bilo. :(



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #11 : 13 April 2006, 16:24:48
Možna je tudi alergija.


Gina

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 4
Odgovori #12 : 13 April 2006, 18:32:59
Glede na to, da je dva meseca od gonitve je idealni čas za navidezno brejost, oz za namišljene mladiče. ;)
Poskusi jo čim več aktivno zaposliti, veliko sprehodov..., tudi obroke ji lahko malo zmanjšaš, če seveda gre za to "nadlogo".
Če je to to, boš itak vedela kmalu, ker bo tako zoprna....Gina je bila ves čas zelo nervozna, prenašala "malčke", jih čuvala, ležala na njih, cvilila, jokala, jamrala, ni ji bilo do sprehodov, igranja z drugimi psi, nonstop je rinila domov.... tudi ponoči se ni umirila.
Verjetno pa je tema o navid. brejosti že kje odprta. ;)

Lp


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #13 : 14 April 2006, 12:56:54
Vsekakor preverite analne žleze, psi zradi njih delajo najbolj nemogoče stvari


Luna

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 6
Odgovori #14 : 15 April 2006, 07:44:56
Tako, zdaj smo prepričani, da gre za navidezno brejost. Luna si je namreč izbrala igračko, ki je prej sploh ni marala in zdaj jo nosi sem in tja, ponoči je celo spala zraven nje. Današnja noč je bila mirna, ne vem, očitno zato, ker je imela "mladička" ob sebi.
Po moje si je to igračko izbrala zato, ker piska.
A zdaj bi ji pa naj "mladička" odvzeli in ga skrili? Ne bo pol spet jok in stok in ipično iskanje?

Upam, da jo materinski nagon čimprej mine!



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #15 : 15 April 2006, 07:59:20
Luna morda vam bo v pomoč Navidezna brejost.

Lp nina



Luna

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 6
Odgovori #16 : 15 April 2006, 08:09:58
Najlepša hvala, ninci!!!

Joj, tega me je pa strah: Velika nevarnost pri takih psičkah je piometra, oz. gnojno vnetje maternice, ki je lahko tudi usodno.

Kako pa se ugotovi, da ima gnojno vnetje maternice? Lahko pride do tega že ob prvi navidezni brejosti?

Močno upam, da bo naša Luna vsaj enkrat lahko imela mladičke, pol jo bomo pa sterilizirali, da je ne bomo mučili.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska

Luna

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 6
Odgovori #18 : 15 April 2006, 09:21:46
Vsem najlepša hvala za pomoč! Še posebej pa aski in ninci!!!

Upam, da naše kuže ne bo napadlo kako vnetje maternice, itak je že čist iz sebe. :(



Gina

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 4
Odgovori #19 : 15 April 2006, 10:50:49
No, saj veste pri čem ste.
Lej nam so tud nekateri svetovali, da naj ji vzamemo njene "mladičke", potem pa se je na njenem placu znašlo vse kaj drugega od tv-pilota, do denarnice, copat, čevljev, povodca.....Tako, da smo ji kmalu vrnili taprave. Se mi zdi, da je za psico še hujše, če ji odvzamemo "mladičke", saj je potem samo še bolj nervozna, jih išče...pozabi pa definitivno ne.
Pri nas so takšna stanja trajala kar do tri tedne, kljub temu, da smo jo na vse možne načine poskušali motivirati, da ne bi imela časa razmišlati o tem, jo nonstop vodili ven, usmerjali k aktivnostim, igri z drugimi psi, ki jih drugače obožuje...a kaj ko je revica ves čas silila domov, bila apatična, kopala luknje....
Naša Gina je imela vedno po gonitvi to zadevo, kljub temu, da smo jo po drugi gonitvi sterilizirali ( odvzeli so ji samo jajčnika, kljub temu, da smo poudarjali, da ima hude hormonske težave), in ravno, ko je po operaciji malo prišla k sebi, tako da je lahko divjala, se je vse skup ponovilo. Najprej te nevšečnosti z mladički ( razlaga je bila, da zato, ker so ji pustili maternico in pa ker je bila sterilizirana takoj po gonitvi, ko se stanje hormonov še ni normaliziralo, morali bi počakati dva meseca ) nato še piometra.
To opaziš po izcedku iz nožnice, prisotno je veliko gnoja in zelenkaste sluzi, psice ponavadi veliko več pijejo, pa kljub temu ostanejo dokaj živahne. Vsaj naša je bila. Tako, da smo šli še enkrat pod nož, tokrat še maternico. >:(
Nočem te strašiti, takšna je bila naša izkušnja .... vendar se pri večini psic to stanje ponavlja po vsaki gonitvi,sploh pri tistih, ki živijo tesno ob družinskih članih, vsaj tako so meni zatrjevali. In takšne ponavadi napade piometra v starosti.Seveda ni nujno.
Upam, da Luna vseeno ne bo deležna vseh teh težav,v glavnem želim vam, da jo materinstvo čimprej mine. ;)

+1

Lp


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #20 : 15 April 2006, 14:36:10
No kar se navideznih brejosti tiče, imam jaz z njimi zelo malo problemov. Sem ter tja se v mili obliki pojavi pri kakšni psici, vendar sem odločna in kruta. Vsi potencialni mladički gredo v omaro pod ključ ali pa v smeti. Psica dobi za jesti samo slabo polovico normalnega obroka, ali pa še toliko ne. Zganjati živčnosti, kopati jam in podobnega ne more, ker jo preveč zgonim in zaposlim, tako da doma samo dol pade. doslej je še vsako zelo hitro minilo, pa tudi ponavljalo se jim ni.

Res je, da so nekatere psice bolj nagnjene k navideznim brejostim, ponavadi so to tiste, ki so že sicer bolj "materinske", vendar se mi zdi, da so za večino navideznih brejosti krivi sami lastniki. Že okrog same gonitve že zganja tak cirkus, kot da bi to ne bilo nekaj povsem naravnega, potem vsako povečanje seskov po gonitvi (ki je čisto normalno, hormonske spremembe pač) sproži v njih paniko, stiskajo seske, crkljajo psico, ki se jim smili...in sami pripomorejo k poslabšanju. Lastniki so pač veliko preveč mehkosrčni takrat, ko to ni potrebno. In navidezna brejost je najprej čustveno, šele potem hormonsko stanje.

Kar pa se tiče piometre - lahko jo dobi vsaka psica, razen tiste, ki maternice sploh nima. Smo že imeli, preživeli in pozdravili, brez operacije celo, ker smo zgodaj odkrili (pri dveh psicah, pa se nobeni ni ponovilo). odprto piometro itak opaziš - izcedek, zelo podobno kot takrat ko se goni navadno 6 - 8 tednov  po pravi gonitvi. Zaprto piometro je pa težko opaziti, prvi izrazit znak je, da se samci do psice vedejo podobno, kot da bi se gonila.(to da se za psico, ki se ne goni samci pretirano zanimajo je tudi sicer znak za alarm - lahko pomeni tudi vnetje je sečil, nožnice...) Takrat, ko opazimo prave bolezenske znake - pretirana žeja, utrujenost... je pa že pozno in se operaciji ne da več izogniti.

+1


Gina

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 4
Odgovori #21 : 15 April 2006, 15:18:21
Res je, da so nekatere psice bolj nagnjene k navideznim brejostim, ponavadi so to tiste, ki so že sicer bolj "materinske", vendar se mi zdi, da so za večino navideznih brejosti krivi sami lastniki. Že okrog same gonitve že zganja tak cirkus, kot da bi to ne bilo nekaj povsem naravnega, potem vsako povečanje seskov po gonitvi (ki je čisto normalno, hormonske spremembe pač) sproži v njih paniko, stiskajo seske, crkljajo psico, ki se jim smili...in sami pripomorejo k poslabšanju. Lastniki so pač veliko preveč mehkosrčni takrat, ko to ni potrebno. In navidezna brejost je najprej čustveno, šele potem hormonsko stanje.
S tem se popolnoma strinjam. Saj že malo povečane seske po gonitvi vzamejo za bolezen.Tudi jaz sem slišala, da so k navid. brejosti nagnjene predvsem psice, ki živijo v zelo tesnem čustvenem stiku z lastniki, ti jih pretirano ljubkujejo....
Predvsem pa bognedaj stiskati sesk, v katerih se nabira mleko, saj tako se proces le pospešuje in mleka je čedalje več, to pa največkrat vodi k raznim mastitisom, vnetjem...
Res poskušaj psico čimbolj aktivno zaposliti zunaj, da ne bo imela časa tuhtati o teh zadevah. Čeprav moram priznat, da Gine nikakor nismo mogli dovolj motivirati, pa smo poskušali vse, kar naprej bi kopala luknje, iskala po grmovju... Mogoče je pa ravno naša spadala v tisto "hujšo" skupino psic, z močno izraženim nagonom po materinstvu. ???

Lp


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #22 : 15 April 2006, 19:24:47
Ja, nekaj je res takih. Pri nas je taka Sassy, ki sploh ne sme dobiti piskajoče ali mehke igračke, ker jo takoj posvoji, si jo daje k seskom, jo umiva....ne glede na to, koliko časa je minilo od gonitve....če bi jo imela dovolj dolgo, bi zanesljivo dobila tudi mleko - torej gre lahko zadeva tudi v obratni smeri - najprej "mladiček" potem pa hormonske težave, mleko...(pokojna Bela je celo res dobila mleko, ko je našla in posvojila majhnega mucka). Če pa takih igrač nima, pa z njo ni čisto nič narobe.


Luna

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 6
Odgovori #23 : 16 April 2006, 21:01:17
Tako, pa je za nami, vsaj zdi se tako! "Mladička" smo skrili, se malo bolj zaposlili....in za nami sta 2 mirni noči in današnji dan, ki je bil čisto tak kot ponavadi. Je pa zelo možno, da je Luna imela te težave zaradi tega, ker je veliko časa z nami in res je, da jo veliko crkljamo (predvsem jaz  :-[)...zdaj smo se malo zadrževali.
Danes, ko smo bili zunaj pa je imela enega resnega snubca....a naj bi bil to znak za kako bolezen? To je bilo verjetno mišljeno za to, če bi jo snubci kar obletavali....zdaj pa je bil samo eden.



Gina

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 4
Odgovori #24 : 17 April 2006, 11:41:43
No vidiš, da se da omiliti.  ;)
Glede snubcev pa .... verjetno jim nekaterim še malo diši. Našo frajlo nekateri vneto obletavajo in ovohavajo kljub temu, da je že tri leta odkar je bila sterilizirana. Nekateri so pač vztrajni. :)
A se še komu zdi, ki ima sterilizirano psico, kako postanejo bolj alergične na ovohavanje samcev, bognedaj da jo pa kdo poskuša naskočit ... :o
No, nekatere so že po naravi takšne, razen v tistih parih dneh.

Lp


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #25 : 17 April 2006, 11:48:02
A se še komu zdi, ki ima sterilizirano psico, kako postanejo bolj alergične na ovohavanje samcev, bognedaj da jo pa kdo poskuša naskočit ... :o
No, nekatere so že po naravi takšne, razen v tistih parih dneh.
Moja je sterilizirana. Se je gonila samo enkrat, samo že pri prvi gonitvi ni pustila, da jo psi ovohavajo, tako da od takrat dalje ji tako pasje ravnanje ni preveč po godu. Od sterilizacije dalje, pa ne opažam, da bi bilo njeno obnašanje kaj drugečno, če ji ni ni to všeč pač pove ;) :)...lp


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #26 : 17 April 2006, 13:08:31
Gina- Rina je po sterilizaciji nekaj časa še prenašala da je kdo skakal po njej,zdaj je pa 'alergična' na to.Čist znori,če je kdo preveč vstrajen.Zadnje čase ne pusti niti,da bi jo kdo vohal(če je na povodcu),drugače pa pusti. V takih primerih sploh nevem kako ukrepat.Naj jo kregam a naj pustim,da jih napiz** ?

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Gina

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 4
Odgovori #27 : 17 April 2006, 14:15:33
Zadnje čase ne pusti niti,da bi jo kdo vohal(če je na povodcu),drugače pa pusti. V takih primerih sploh nevem kako ukrepat.Naj jo kregam a naj pustim,da jih napiz** ?

lp,
Nina
Jaz sem kar mal nesramna, pa jo pustim, da ga nažene. Seveda loči tisto ovohavanje ob prvem stiku, ko se spoznavata...al pa tiste zoprnjake, ki ji nikakor ne dajo miru, takrat namreč ni čisto nič prijazna. :)

Lp


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #28 : 17 April 2006, 17:44:53
Pa res ne vem, zakaj bi morala prenašati zoprnjake. Če sam pride k njej in noče stran, ko mu pokaže, da ji gre na živce, pa naj ga spodi ali povalja po tleh, če ji paše.


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #29 : 17 April 2006, 19:31:00
ok,potem jo bom pustila.Samo ko čudno izpade,kot da je ona en grozni napadalni pes  ::).Sicer pa dokler je brez naskakovanja je čist mirna.

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si