Navidezna brejost

ninci · 57699

irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #30 : 17 April 2006, 22:12:12
kot lastnica samca, ki rad ovohava vsepovsod vam predlagam ;) da pustite, da jih nakurijo. Ker jaz s tem ko sem ga stran vlekla nisem nič naredila samo še bolj je tja silil. ko je pa enkrat ena psička pokazala zobe od takrat je pa malo bolj previden ampak proba pa vseen ::)



lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


flatka

  • *
    • Prispevkov: 390
    • Točke: 3
  • ***FCR***
Odgovori #31 : 17 April 2006, 22:22:19
No meni pa ni ravno prijetno, ko se srečam s takim lastnikom psa, ki ga pusti: ˝saj se bosta sama zmenila˝
Moja res ni taka, da bi psa nahrulila. Se zgodi včasih, da mu malo nakaže naj gre proč, vendar se hitro pusti. Nato se pa naj sama zafrkavam s tistim psom. Včasih pa res lastnikov samcev ne prenesem.  >:(


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #32 : 17 April 2006, 22:34:00
no jaz nisem taka da se bosta že vse zmenila. pstim, da se povohata in v vsakem primeru ga moram dat stran če psica reagira ali če ne.

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #33 : 20 April 2006, 10:21:20
Men se vseen zdi najbol da psica samca nazja in je pol mir.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #34 : 20 April 2006, 12:37:48
Ja, samo če je pes dovolj mačo, psico mirno odignorira. Če je psica ravno na koncu gonitve in že odganja pse, diši jim pa še vedno, jo zna tudi naskočiti, celo če pri tem pokasira kakšen zaresen ugriz. In se zna zgoditi, da psica celo ostnane breja


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #35 : 20 April 2006, 13:00:43
Nisem se videla, da bi samec odnehal, potem ko ga samica nazja ::)

battito animale


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #36 : 01 Julij 2006, 12:30:27
No pa se je tudi pri Kani začelo. Seske ima povečane, in začela je nositi okoli igračko. Pa kar tako cvili z tisto igračko v ustih, pa odnese si jo v uto in se uleže nanjo...  ::) No to igračko sem ji zdaj vzela (me je čist žalosten pogledala).
 Imam pa eno vprašanje. Je možno da bi bila kljub znakom nav.brejosti, vseeno zares breja .



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #37 : 01 Julij 2006, 12:38:16
Meni se sicer ne zdi logično, da bi bilo oboje hkrati in tudi za tak primer še nikjer nisem slišala. Tako da dvomim  ;).
lp
T.

8)


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #38 : 01 Julij 2006, 12:39:49
Upam da res niso to kakšne priprave na brejost  :-X



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #39 : 01 Julij 2006, 12:58:53
Se mi zdi, da nisem še slišala, da bi se kakšna psička tako pripravljala na brejost (nekatere še celo zadnji dan pred kotitvijo norijo naokrog). Drugače pa pomisli nazaj na njeno zadnjo gonitev in preštudiraj, če je sploh možno, da bi do brejosti prišlo. Če ste jo pazili potem najbrž te možnosti ni.
lp
T.

8)


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #40 : 01 Julij 2006, 13:08:29
V bistvu smo jo ZELO pazili (se nam je enkrat izmuznila in smo že imeli mešančke  :-X :-[). V bistvu je še nismo dali sterilizirati samo zato ker ne vemo ali bi imela še enkrat mladičke (rodovniške!) ali ne. :-\

ne vem, mislim (in tudi hudo upam) da je samo nav. breja. Saj daš lahko psa tudi še med brejostjo sterilizirat kajne? Do katerega tedna brejosti pa je to možno (se moram pozanimati za vsak slučaj  :-\ )

pa lepo prosim ne me imeti zdaj za neodgovorno in celo za kakšno šteparko nerodovniških mladičev. Itak je najbrž samo navidezno breja in ne bomo prehitevali dogodkov. Definitvno jo bomo dali ster.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #41 : 01 Julij 2006, 17:58:12
Če ste pazili nanjo, potem ni breja, saj ponavadi čez šipo ne morejo, pa tudi nekaj časa rabijo za zadevo. Če vam je pa ušla jo peljite na ultrazvok, mislim da se pri 4 tdnih že lepo vidi.
Sterilizirat jo lahko daš nekje med 3 in 4 tednom brejosti . kasneje je že malo grdo, prej pa ni v redu ker se še goni in je večja možnost krvavitve.
Če bi rada imela leglo, pojdi čimprej delat vzrejnega - mislim da bodo jesenski enkrat septembra ali oktobra. Najboljše je, da ima psica leglo ko je še mlada, potem pa jo daš lahko mirno sterilizirat, če želiš.

+1


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #42 : 01 Julij 2006, 19:11:50
kanchy: če ste jo tokrat pazili potem je sigurno samo navidezna brejost. Ne se takoj ustrašit. Če se ti pa zdi, da obstaja možnost da gre za pravo, potem pa kar na ultrazvok (je že Lanabela napisala kdaj).
lp
T.

8)


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #43 : 02 Julij 2006, 03:48:56
Obema hvala  :-* in upamo na najboljše.



Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #44 : 03 Julij 2006, 14:23:24
Moja Tara je tudi na začetku nosila igrače okoli in si si jih je dajala k seskom da pijejo mleko :D, pa mleko je tudi imela (dajali smo ji kapljice za razkrajanje mleka). Na žalost se pa je to začelo stopnjevat, da je prišlo do te mere da je postajala histerična (maternita istarica). Začela se je trest, bila je napadalna, močno je sopla na gobec in je bilo res tako nevzdržno da,  smo jo morali sterilizirat. Ji je pa še malo tega nagona ostalo saj včasih nese pliškom piškote za jest :D


labi

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 09 Julij 2006, 08:46:18
Pozdravljeni naj najprej povem da smo vseh deset psičkov uspešno oddali v dobre roke,z lastniki se čujemo po telefonu in vsi so zadovoljni,tako sem tudi jaz..sedaj pa uprašanje,upam da mi boste znali svetovat..hvala

oddali smo psičke,naša psica pa zgleda da ima v določenih seskih še malo mleka,čeprav ni dojila že dolgo,verjetno zaradi zobkov,ma ne glede,me zanima ali se to ustavi samo ali bo treba do veterinarja,nebi rada da bi si prislužila kakšno unetje,zaenkrat še n,i niti ne pogreša mladičev,je živahna,igriva,lačna...?? hvala še enkrat :-[



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #46 : 09 Julij 2006, 10:35:41
Pusti pri miru. Samo če bi postali seski trdi in obkladki ne bi pomagali bi morala k veternarju.


Lola

  • Gost
Odgovori #47 : 09 Julij 2006, 11:06:01
Naša zdaj ne doji kak teden že in ji cecke že skupaj vleče. Če se želiš znebiti mleka je najbolje da psica preide nazaj na obroke ki jih je imela pred brejostjo ( 1x na dan ) in pa VELIKO športa. Naša Lola že pridno teka za žogico in to ji bo ziher pomagalo da pridobi kondicijo ki jo je imela pred brejostjo. Če boš stiskala mleko boš samo spodbujala k novi proizvodnji.
Nič ne skrbi drugače, če ni trdo, če ona nima vročine ( da bi bilo kako vnetje ) ni treba paniike zaganjat. Če bi videla da bi se vnelo potem dajaj obhladke, če ne pa vet.



labi

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 09 Julij 2006, 13:58:59
najlepša hvala za nasvet,no sedaj od učeraj sem ji zmanjšala hrano spet na 1x na dan,ma malo dam še zvečer,ko pa je tako požrešna pa gleda z tistimi milimi očmi,saj vem da ne bi smela popuščat,ma nas zna okoli obrnit,no začeli smo tudi malo več hodit,pa skakat,no pustili bomo stat mogoče bo šlo samo,bom pozorna samo na spremembe,me pa še nekaj zanima,ali gre lahko že plavat,ker namreč zelo obožuje vodo in bi kar plavala in še to koliko in kdaj se seski spet povrnejo v normalno obliko in kdaj jo sedaj lahko peljem na sterilizacijo,no saj bi lahko prašala veterinarja,ma vseeno raje prvo tu uprašam,ker imate že s tem izkušnje,hvala in lep sončen dan.. ;D



Lola

  • Gost
Odgovori #49 : 09 Julij 2006, 14:11:55
Ja naša si pa zmišljuje glede hrane zdaj ker ne doji več smo spet na brikete prešli, ampak sem brez kompromisna, pač to je obrok pa zaradi mene če me gleda ali pa na trepalnicah stoji. Predvidevam da imaš labradorko ( labi ) oni so še toliko bolj požrešni, in glej da ti ne uide iz vajeti. Ponavadi se psice tudi zredijo po sterilizaciji če ne paziš. Če rada plava kar naj plave, ji bo dobro delo. Glede sterilizacije pa počakaj zdaj malo, ene par mesecev. Sicer nimam izkušenj kako pa kaj glede sterilizacije si pa predstavljam da je to spet nek šok za psico, pa ker je že porod šok mislim da je dobro da se malo počaka. Sicer pa najboljše da povprašaš veta kaj ti svetuje



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #50 : 09 Julij 2006, 17:04:24
Ja če bo čakala par mesecev, se bo psica spet gonila. Kar računaj - dva meseca breja, dva meseca mladiči, čez dva meseca se spet goni. če bi bila moja, bi počakala še eno gonitev in jo dala sterilizirati en mesec po gonitvi. Če pa je z gonitvami problem, pa mogoče čez en mesec, ko se psica še ne bo pripravljala na novo gonitev.


labi

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 09 Julij 2006, 19:03:19
zahvaljujem se za prijazne nasvete,ja jaz sem računala da bo spet gonitev nekje septembra-oktobra,to pomeni,da jo bo treba malo popazit pa pol takoj po gonitvi sterilizirat...saj je nebi,samo rada uhaja takrat ko je ta čas,drugače ne, je res poslušna,ma ko ima ta čas je čisto druga.sploh ne uboga,beži,se ne ozira na ukaze,ma res čisto druga,zato raje naredimo tako,pa bo imela mir ona in mi,že tako se mi je smilila uboga za tistih deset skoraj sedem ur je kotila,čisto je bila fuč...no dobro to je že druga zgodba,hvala,pa lep pozdrav. ;D



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #52 : 09 Julij 2006, 19:45:48
Če ti uhaja jo daj nujno sterilizirat še pred gonitvijo, recimo konec avgusta. čakati bi se splačalo samo, če pri gonitvah ni nobenih problemov.


Gina

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 4
Odgovori #53 : 10 Julij 2006, 15:09:06
malo popazit pa pol takoj po gonitvi sterilizirat...
Jaz bi na tvojem mestu psico peljala sterilizirat pred gonitvijo ali pa dva meseca po gonitvi, ko so hormoni v "mirovanju". Namreč nam so takrat svetovali takoj po gonitvi, se pravi takoj ko neha krvavet, pa je imela po posegu še navidezne "mladičke", oz. hormonske motnje. ::)

Lp


labi

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #54 : 10 Julij 2006, 20:26:52
hvala,ja tako bom tudi naredila,bom kar pred odpeljala,konec avgusta bo najbolje..ker če ne bodo spet težave..samo me zanima,ali je dosti spremembe pol pri psički,v obnašanju itd..??



Lola

  • Gost
Odgovori #55 : 10 Julij 2006, 20:37:17
Mislim da je to dosti različno od psa do psa ( tudi pri mačkah ). Praviloma se nagoni umirijo, psi se bolj doma držijo. Ampak primer je naš maček ko je kastriran pa je še vedno potepuh 1. klase, prav tako so kastrirani psi ki rade volje naskakujejo psice, in psice ki rade volje še uidejo. Ravno nekaj časa nazaj sem se pogovarjala z enim dolgoletnim vzrediteljem nemških ovčarjev, ravno na to temo kastriranje/sterilizacija, in mi je rekel da je najboljše da to narediš še pred prvim gonjenjem tako da tisti nagoni ne pridejo na plano. Jaz recimo rada naredila tako kot ti, ko bi psica imela 2 ali 3 legla potem bi jo sterilizarala, da nimam več skrbi z njo ker imamo doma še psa, in ko se goni je totalna katastrofa, in pol morem met ločeno ( en gor en dol ) pa še vedno se oba dereta, največ naš samec ker mu diši, ampak ne vem res kako bi vplivalo to nanjo. Moje mnenje je da se to razlikuje od psa do psa.....



Gina

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 4
Odgovori #56 : 10 Julij 2006, 21:03:53
Jaz ti lahko povem, da pri naši frajli nismo opazili po posegu nobenih spremeb v vedenju. Včasih so pravili, da po sterilizaciji psica ne sprejme tistih psic, ki jih ne pozna od prej, pa da postane bolj popadljiva....ne vem, no....moja se ni nič spremenila, razen tega, da je malenkost bolj mirna, pa še vedno zelo igriva in nabita z energijo, no bolj v smislu ubogljiva , ampak po moje je to bolj zaradi prerasle otroške pubertete, zdaj je le dama v srednjih letih. :)

Lp


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #57 : 10 Julij 2006, 21:48:07
dajali smo ji kapljice za razkrajanje mleka

Kje se to dobi?

A to se daje samo v hudih primerih, ali lahko tudi pač samo če je dobila malo mleka?



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #58 : 11 Julij 2006, 09:41:49
Kadar je že vse trdo in je nevarnost vnetja. Če dobi malo mleka samo pustiš pri miru.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #59 : 11 Julij 2006, 09:45:17
Večina se nič ne spremeni. Nekaterim, ki so ob sterilizaciji starejše nekaj časa niha razpoloženje, a se umiri. Tudi napadalne do psic ne postanejo, če niso bile že prej. Če so bile, pa se stvar ponavadi res poslabša.