Navidezna brejost

ninci · 57685

san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
Odgovori #90 : 05 Marec 2008, 09:27:06
jap,je možno. Tara ima isto sam nabrekle seske,malo.Obnašanje, nič spremenjeno....tako da prvič sploh nismo šli zatem.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #91 : 05 Marec 2008, 12:26:37
To je po gonitvi čisto normalno, del hormonskega cikla pač. Če je vse v redu v kakšnem tednu umiri, pri navidezni brejosti se pa znaki še stopnjujejo.


Princes11a

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #92 : 03 November 2009, 22:50:46
Pozdravljeni,

Sicer sem že spraševala na temi "sterilizacija" vendar se mi vedno bolj dozdeva, da je vzrok čudnega obnašanja naše psičke navidezna brejost. Stara je eno leto gonila pa se je dober mesec nazaj. Vendar pa smo jo prejšnji teden sterilizirali. Takoj po sterilizaciji smo opazili, da ima nabrekle spodnji del pri seskih (sicer nam je veterinar rekel, da je to že od prej). Mislili smo, da je od operacije malo otečeno. Sedaj pa se že dva dni tudi čudno obnaša. Postala je zelo neposlušna, celo narenčala je nekega psa (do zdaj sploh nisem vedla da zna renčati :)), noče jeste (zdravila, ki jih je dobila po sterilizaciji, ji moramo skoraj slačiti v usta), pa svojo piskajočo žogico prenaša in piska z njo ob tem pa rahlo cvili. Vem da po sterilizaciji naj ne bi bilo navideznih brejosti, vendar ali je možno, da se je ta navidezna brejost začela razvijat, mi pa smo jo ravno dali sterilizirat in so ti hormoni še prisotni? Aja, odstranili so ji tudi maternico, ker so rekli, da je že bila malo gnojna.
Da še dodam, smo res pretirano ljubeči lastniki - beri preveč jo crkljamo in razvajamo. Verjetno smo sami krivi za nastalo situacijo?



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #93 : 03 November 2009, 23:03:48
Ja, je povsem možno, da gre za navidezno brejost, saj hormoni po sterilizaciji še nekaj časa delujejo. Malo manj razvajanja nekaj časa, umik igračk in vseh stvari, katere bo želela posvojiti, malo manjši obroki, več gibanja, več zaposlitve in zadeva bo šla hitro mimo  :)



Princes11a

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #94 : 04 November 2009, 12:18:50
Uf več gibanja bi bil problem, ker se ne sme preveč naprezat zaradi šivov po sterilizaciji. Glede hrane pa...že tko ne je dosti, tako da to ni problem. No danes je stanje mal bolše, jo tista piskajoča žogica ne zanima več. Pa tud cvili ne več. Upam da bo tako tudi ostalo.



spelyko

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #95 : 15 Februar 2011, 16:30:07
Tudi naša ima navidezno brejost...prenaša igračke..skozi jamra, cvili...ma malo zatecene seske...nevem pa kako je to možno če je bila 5 dni nazaj sterelizirana :S ???



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #96 : 18 Februar 2011, 23:57:38
Mene pa zanima, kdaj dobi psica povečane seske pri navidezni brejosti? Takoj po gonitvi? In jih ima potem povečane celih 60 dni ali kako? Sprašujem, ker ima moja psica, ki se je prvič gonila, že slabe 3 tedne od konca gonitve povečana zadnja dva seska, drugih znakov navidezne brejosti pa ne kaže... V bistvu ima otečena samo zadnja dva seska. Nekateri ste omenjali, da je možno, da dobi psica povečane seske tudi na koncu gonitve. Bi to lahko bilo to? Breja zagotov ni. Je pa tudi naša prejšnja psica imela navidezne brejosti, samo brez povečanih seskov, samo nemir, delanje gnezda in prenašanje igrač. Ampak vse skupaj se je pojavilo kar nekaj časa po gonitvi, ne takoj in pa zadevo smo vedno rešili zelo hitro... V tem primeru pa ne vem, če gre za navidezno brejost ali ne... Naj jo za vsak slučaj dam vseeno na dieto in povečam aktivnosti? Bojim se, da bi dobila mleko, ker sem danes ponoči opazila, da si je seske lizala. To sem sicer prvič opazila, ampak vseeno...



ančka bančka

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #97 : 11 Maj 2011, 11:25:35
Pozdravljeni !
Imamo psičko staro 20 mesecev. Po prvi gonitvi je nastopila navidezna brejost, dobila je mleko - težave smo odpravili s kapljicami. Druga gonitev letos februarja ni prinesla toliko zapletov, navidezna brejost ni bila tako zelo izrazita, tudi mleka ni dobila. Iz omenjenih razlogov tudi nismo nič posebnega ukrepali. Ostala pa je težava, ki ne pomine in sicer izrazito povešeni in grudičasti seski. Psička je zelo majhna in je to na videz zelo moteče. Ne skrbi nas samo videz ampak tudi poškodbe. Je namreč zelo veliko ( dnevno ) v gozdu. Ali jima kdo podobne izskušnje ? Kaj storiti ? Pri nslednji gonitvi bi jo želeli pariti in je prisoten strah kaj bo šele po mladičih ?
Hvala in lp !!   



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #98 : 30 Marec 2013, 00:15:59
Ojla

Očitno je tudi nas to doletelo. Moja Lin je imela 9 mesecev nazaj mladičke (pred tem nobenih problemov z gonitvami), zdej prvo gonitev po mladičih (začela se je gonit 31.12.) pa je očitno dobila navidezno.
Sicer se je vse začelo 3 dni nazaj, ko je eno piskajočo igračo šla iskat v spodnje nadstropje in jo prinesla gor v posteljo, kjer se je začela obnašat kot da je to njen mladič (se ulegla na njo), in zraven jokalaaaa. Kot mamica ni bila ravno najbolj skrbna (ko je imela dejanske mladiče).
No jst sm ji pol žogo vzela, ampak danes jo je ukradla nazaj (ja ok, nism je dala dovolj visoko) in spet se ulegla na njo. Tudi drugače je zelo čudne volje, dost jokca in stoka, išče čudne lokacije za ležat.

Mene zanima, a tale naš problem spada v bolj "težke" primere, al ne toliko? Kok časa to lahko traja?
Jst krivim vreme, ker naju je rahlo polenilo in ni imela toliko zaposlitve kot prej. Ampak nisem pa še slišala za navidezno brejost po mladičih.
No upam, da bomo kmalu to dali čez.

lp



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #99 : 30 Marec 2013, 04:45:48
Kako po mladičih? psica ni več po mladičih, začel se je nov cikel in je povsem isto, kot če mladičev ne bi imela. Zaenkrat ni še nič posebnega, a zdravilo bo v tem vremenu bolj zoprno (zelo veliko gibanja, stalna zašposlitev, da nima časa delat brlogov in skrbet za "mladičke" in pa precej zmanjšani obroki.


jernej

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #100 : 09 December 2013, 12:09:43
Pozdravljeni!

Ker gre za povsem identično zadevo, kot so že opisane v tej temi, se mi ni zdelo smiselno odpirati nove. Skratka imamo 2 in pol-leto husky-co, katera cca 2 meseca po zaključeni gonitvi dobi  VSAKOKRAT sindrome navidezne brejosti (brez nabreklih seskov ter mleka sicer). Dela si gnezdo, svoje najljubše žogice ne spusti iz gobčka (edino meni jo sploh da v roke), cvili brez razloga, začne dominirati nasproti drugi psici, itd... Sama ta navidezna brejost ponavadi mine nekje v roku 3h tednov, kar pa me zanima, pa je če kdo ve kaj več o tej nevarnosti gnojnega vnetja maternice, ki je omenjeno v http://www.pesjanar.si/2005/45. A to velja za samo tiste "tipe" navidezne brejosti, ko psica dejansko dobi tudi mleko, ker pri moji bi rekel, da gre bolj za psihično težavo.

Aja, pa precej manj tudi poje...

hvala za odgovore.

lp