parjenje psov brez rodovnika

bajna · 14317

martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #30 : 25 April 2014, 18:22:42
Seveda 5rca - jaz sicer mislim nekaj drugega..kot ti

To o čemer praviš bi bilo tole:    gre za B vzrejno dovoljenje staršev so določeni pogoji, da se vzrejno dovoljenje podaljša. Piše v pravilniku.. Tega vzreditelji včasih  ne neredijo ali jim pa vzrejnega ne podaljšajo, ker mladiči (po pričakovanjih) ne ustrezajo  in starši  izgubijo vzrejno.. V vzrejni knjižici potem ni podaljšano in to se preveri lahko. Torej: vzrejno dovoljenje ni podaljšano - ne velja, ni rodovnika.... vse se da pogledat.
Saj tudi piše, katero vzrejno ima pes/psica A ali B. Ali prepoved vzreje. Simple.

 ( ali  pa vzrejnega  sploh ni bilo ). Vsekakor v sumljivih okoliščinah se da vse preveriti.
Ali pa sploh odideš od sumljivega vzreditelja, ki nima vse urejeno. Adieu !!

Tukaj pa nastane problem: odgovorni/dobri vzreditelji izbirajo lastnike, ne dajo mladiča kar vsakemu in imajo pogoje - torej veliko nudijo in tudi kaj zahtevajo. Kar nekaterim ne ustreza. Žalost !!
In so tudi ljudje, ki bi radi mladiča takoj, naslednji teden, jutri...itd - ne čakajo na (dobra) legla, ki bi jim ustrezala.
Se mi je zgodilo, da sem imela 4 tedne stare mladiče( rojene avgusta) in me sprašujej punca - kdaj bomo imeli naslednje leglo  ::) ::), ker ona da hoče mladiča spomladi , ker so spomladanski boljši  ::) - mislim ko da štepamo mladiče po naročilu ali kaj.

Ja in potem se (poskuša) včasih, ne vedno, pridobiti rodovnike drugih organizacij, ki pa FCI na veljajo. In potem so lastniki tudi  šokirani ko/če jih dobijo.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


naplavina

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 29 April 2014, 10:59:47
Mene pa zanima  umetna oploditev ,kdo jo izvaja, kakšne pripomočke ima lahko ta oseba(veterinar, kakšno fotko bi opisala in kolikšna je cena storitve.),ter če to izvajajo vsi veterinarji ker vem da je v praksi že od 2006 sem jaz to zasledila