Mladiček - pomoč pri izbiri hrane

felidae · 1720

felidae

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
: 29 April 2014, 07:48:02
Pozdravljeni,

čez slabe 3 tedne dobimo malo boston terierko, ki bo takrat stara 8 tednov. Vzreditelj hrani z K9 natural (imajo samo 2 vrsti hrane, za vsa življenska obdobja psa). Sicer je hrana baje super, ampak me moti to, da jo je treba namakati. To pa pomeni da klikanje s tem odpade in zato bi rada menjala. Kaj priporočate? V Mr. Petu so priporočili Taste of the wild, ampak sem imela občutek da prodajalka ne pozna hrane K9. ;D

Lp, Mateja



mamarozi

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 29 April 2014, 08:43:16
Orijen puppy?



felidae

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 29 April 2014, 09:57:27
Torej predlagate da ostanemo na hrani brez žitaric? A mogoče kdo ve, če se kje da dobiti testerčke? Na kaj naj gremo pa če bo slučajno po tem imela drisko?

Ful vprašanj.. ::)

Lp, Mateja



mamarozi

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 29 April 2014, 10:21:39
Jaz sem samo pogledala sestavine K9 in Orijen je briketirana hrana, ki se mi zdi podobna po sestavi. Lahko pa začneš dajat tudi kaj drugega, če ti je bolj dostopno. Meni je Orijen čist nad budgetom, ampak jaz mam 30kg težkega psa. Vsekakor pa naredi postopen, počasen prehod sK9 hrane.
Žitarice, brez žitaric, kar psu pač paše (al pa denarnici). Če je zdaj na grainfree in ji paše...zakaj bi menjala?.



Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 29 April 2014, 10:24:25
Če te skrbi, pa vzemi Acano puppy. Te brikete je začuda brez problema prebavljal en moj 2-mesečni začasnik, ki je imel drisko tako po kuhani hrani (premalo riža) kot po drugih low-budget briketih (veliko žit, ampak očitno druge sestavine, ki so ga zmotile).



hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 29 April 2014, 10:28:50
Pri nas smo najprej imeli Arden Grange, pa je imel naš majhne  težave z prebavo,potem pa smo šli na Taste of the wild in je bilo super. V Mr.Petu mislim da imajo tudi TOTW za mladičke,tako da priporočam.



felidae

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 29 April 2014, 10:46:38
Bomo probali najprej z malo vrečo Orijena, če ji bo ustrezala. So pa bostončki kar nagnjeni k prdenju in je mogoče hrana brez žitaric res boljša izbira. Če ji pa kaj ne bo pasalo sta pa TOW ali AG
 naslednja izbira.

Hvala vsem za hitre odgovore.

Lp, Mateja



Dino

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 03 Junij 2014, 17:32:16
Pozdravljeni, šele sedaj vidim vaše vprašanje, kjer povprašujete o hrani za mladička. Zagotovo je že zrasel in veselo skaklja naokrog :) Najboljše je, da mladiček je tisto, kar je jedel pri vzreditelju; vendar včasih, kakor tudi vi ugotavljate, temu ne gre tako in si želimo hrano zamenjati. To naredimo s postopnim prehodom. Ker so danes denarnice bolj tenke kot debele, je pa dobro imeti v mislih tudi stroške. Zakaj bi plačevali (pre)drago hrano, če kužku ustreza tudi kakšna cenovno bolj ugodna varianta hrane? Že kar nekaj vzrediteljev je začelo uporabljati hrano - brikete Dino in so z njimi resnično zadovoljni. Zakaj ne bi poizkusili tudi vi? Za brezplačne vzorčke lahko pišete na [email protected] od koder vam jih bodo z veseljem poslali.

www.moj-dino.si  ter https://www.facebook.com/pages/DINO-premium-hrana-za-pse/1439736562947849?ref=hl.