odvzem vzrejnega dovoljenja

aegir · 2751

aegir

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
: 05 Maj 2014, 14:04:37
Pozdravljeni,

Zanima me ali sploh lahko kako dosežem, da se vzreditelju odvzame vzrejno dovoljenje (tako materi kot očetu mojega sedaj bivšega psa)? Pes je rodovniški.

Pri prvem pregledu v Sloveniji, smo ugotovili da je imel hudo okvaro srca, ki je bila zanj usodna pri starosti 10 mesecev. Vse skupaj je sigurno vezano na genetiko in več kot očitno nekdo od staršev to nosi naprej. Rada bi ustavila nadaljno paritev teh dveh psov oz. naj se za ponovno pridobitev vzrejnega naredijo dna testi tako pri materi kot očetu. Kdo lahko vzreditelje prisili v to, če se sami požvižgajo na vse skupaj?


lp



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1 : 05 Maj 2014, 14:28:46
Kater vzreditelj?



aegir

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 05 Maj 2014, 14:37:46
Oba sta iz Hrvaške.

Oče prihaja iz psarne de alfa fiera dogo argentino, mati pa de foma dogos.




Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #3 : 05 Maj 2014, 14:48:37
Najverjetneje bo potrebno dokazat, da gre za dedno napako, se pa vsaj zaenkrat obrni na KZS oz. na sekcijo kamor argentinci spadajo. Pred leti je bila podobna zgodba med bulterierčki, kjer je imelo pol al tričetrt legla probleme z ledvicami, nekateri so tudi umrli. Ne vem celega poteka, bom pobrskala za katero psarno je šlo - so tudi forumovci imeli pse iz tega legla in bodo iz prve roke lahko povedali kaj jim je ratalo naredit. Poskusi pridet v stik z lastniki bratcov in sestric, verjetno se bo dalo zmenit da dajo psom srčke pregledat in boste videli a je sam en al je več takih.

Sožalje.. :(



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #4 : 05 Maj 2014, 15:29:26
KZS ne more nič, če je vzreditelj iz Hrvaške. Poleg tega pa je treba vedeti ali gre za dedno ali razvojno napako.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #5 : 06 Maj 2014, 08:08:21
Js razumem kot da sta v Slovenijo uvožena iz Hrvaške. Sicer se pa verjetno lahko obrne na hrvaško kinološko zvezo.

V glavnem, bulterierčki od tukaj naprej http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=151.90 ; poskusi kontaktirat lastnike pokojnih psov.

Kalsang pa piše:
Seveda lahko vzrejna komisija kaj naredi. Eden od lastnikov bolnih psov (ali več njih) mora poslati uraden dopis komisiji, priložiti zdravstvene izvide in zahtevati, naj zadevo obravnavajo in ukrepajo. Sami, na podlagi govoric in brez dokazil ne bodo nič naredili oziroma ne morejo nič narediti.



aegir

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 06 Maj 2014, 13:33:37
Ok bomo poskusili tudi to. Prvo pa kontaktirali še psarno od njegovega očeta, ker mislim da tudi oni niso obveščeni o tej zadevi, kot mislim da tudi noben od ostalih lastnikov. Povezala sva se z eno lastnico, ki ni nič vedela o tem problemu. Mislim da je 2 psa vzreditelj obdržal zase, za nadaljno vzrejo. Glede psov pa samo za enega vem da je poginil takoj po rojstvu. Rečeno nama je bilo da ga je mama zadušila oz. stisnila. Vprašanje pa je, če ni poginil zaradi odpovedi srca....

Predvsem me jezi ta odnos vzreditelja do ene tako hude zadeve kot je bila ta. Ponujati drugega psa iz iste linije oz. da nama bo ob naslednjem leglu dal novega, in če ga ne želiva naj ga prodava naprej?!
To da bi vrnil kupnino, ki bi jo porabila za nakup novega psa po najini izbiri, niti ne želi slišati. Za vse ostale pse trdi da so videti zdravi. Videti?! Tudi najin praktično do zadnjega tedna ni kazal nobenih znakov srčnega bolnika, da smo se z veterinarjem čudili da tako dobro funkcionira. Pa je kardiolog rekel, da še ni imel tako hudega primera.
To da je ob ogledu legla trdil da so vsi zdravi, pa smo kasneje ugotovili da z mladiči verjetno ni opravil niti enega osnovnega pregleda pri veterinarju, ker če bi ga, potem se ne bi zgodilo to da je moj veterinar takoj slišal šum na srcu. In sedaj sem jaz kriva, ker nisem ob čipiranju psa prosila njihovega veterinarja naj opravi še osnoven pregled.

Razumem, da se takšne stvari dogajajo tudi pri najboljših linijah psov, vendar mislim da je vzreditelj tisti, ki mora pokazati odgovornost za vse skupaj in obvestiti vse ostale lastnike naj bodo pozorni na zdravje psa in naj pse dajo pregledati, kot tudi narediti teste na svojih psih.

Sigurno pa je bila to ena velika šola tako za mene kot mojega fanta...