NERO ZAKAJ TE NI NAZAJ?

nerka · 26431

irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #30 : 17 April 2006, 21:47:35
Polona je že doskrat povedala, da gre pesjan od nje na isto kot je pri njej ali na boljše! Tako, da....

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #31 : 17 April 2006, 21:50:11
Polona je že doskrat povedala, da gre pesjan od nje na isto kot je pri njej ali na boljše! Tako, da....

Je to sploh mogoče?? ;D Pri kakšnih fotkah se res človek vpraša..  ;) :)



Lp nina



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #32 : 17 April 2006, 21:53:32
Je to sploh mogoče?? ;D Pri kakšnih fotkah se res človek vpraša..  ;) :)
jah sej če mene vprašaš se to samo tko reče. tam vsa živa bitja uživajo :)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #33 : 18 April 2006, 09:47:26
A je boljše od Horjula še sploh možno  :P :D

p.s. Indi je danes tudi notr  :D



Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #34 : 18 April 2006, 14:27:11
Hehe pomoje boljšega od Horjula noben pes ne bo dobil :P

Sicer pa Nerka, zastavila sem ti vprašanje v temi, ko je Nero iskal dom (link je dala Nina na prejšni strani).

kako pa to, da si se zagrela za Shyja?

Lp,

Suns.


Lanyca

  • Gost
Odgovori #35 : 18 April 2006, 16:09:35
nism rekla da ga hočm sm sam rekla da ha bom mogoče uzela če ov kratkem ogradimo vrt al pa če dobim svojo sobo bo mel shy svoj kavč :P :P
VAUUUU.
Pes bo mel svoj kavč. To bo pa verjetno najsrečnejši pes na svetu.  :-X Pa pomislite svoj kavč bo imel.
A misliš, da je oz. bo temu psu kaj do tega kavča, kak dobitek zanj... pa ja. >:(
Zamisli se kaj pes potrebuje ali potrebuje toplino, ljubezen, topel dom , prijazne lastnike, dobro vzgojo skratka, da ga bodo lastniki meli radi ali pa potrebuje svoj kavč, da lahko poveš"moj pes pa ma svoj kavč!".
Kaj ma pes od kavča?
Nič to da bo lahko gor ležal, a bo cel dan gor na njem al kaj. ::) 8)
Po moje tud preveč sanjaš pa raje premisli, 100 krat premisli zakaj hočeš psa, boš dobro skrbela zanj, bo imel vse kar potrebuje.
Niso glavni predmeti, ki jih psu daš isto je pri otroku je res, da je fajn, ko kaj dobi ampak ne rabi le tega(delno že) potrebuje ljubezen.
In ljubezen, do psa ni na tem, da je pes vs čas sam na verigi. Sorry samo to zame ni odnos, do psa nobeden odnos, da je pes na verigi, pa okrog hodi pa,....

Veš kaj ti priporočam, da malo počakaš in ko boš boljodgovorna si psa priskrbiš in potem zanj dobro skrbiš.
Samo ne mej ga na verigi pa tudi ni ta veriga tu najstrašnejša stvar, je tudi to kako za psa skrbiš.

Še enkrat ti na srce polagam počakaj, premisli,... :)
Pes, ki je vedno sam in na verigi ne more biti srečen.
Psa imamo verjetno za prijatelja in ne sa svojo last in ali imamo prijatelje zavezane na verigi, da ne odidejo in si poiščejo drugega prijatelja? Ne.


Premisli. ;)


Lp



p.s.: Če že govorimo o kavčih Lana je za zajča dobila novo postelco, taka lepa blazina okrog pa ma za naslonit, izgleda kot kaka oblečerna košarca, ko bi jo vidli kako spi gor. ::) ;D



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #36 : 18 April 2006, 16:31:48
VAUUUU.
Pes bo mel svoj kavč. To bo pa verjetno najsrečnejši pes na svetu. ::) Pa pomislite svoj kavč bo imel.

Moj pes nima kavča.  ::) 8)


kajči

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 18 April 2006, 16:36:33
Citiraj
nism rekla da ga hočm sm sam rekla da ha bom mogoče uzela če ov kratkem ogradimo vrt al pa če dobim svojo sobo bo mel shy svoj kavč

Ne morem vereti kaj berem v tej temi.  >:( Mislim, da bi bilo bolj pametno, da sploh ne razmisljate o novem psu. Se za enega malega revcka niste znali poskrbeti, zdaj bi pa vzeli novega psa? Mogoce bi bolje, da si kupis plisastega psa, vsaj ne bo skode, ce ga izgubis. lp



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #38 : 18 April 2006, 16:41:07
Moj pes nima kavča.  ::) 8)

Mojca, mislim, da zelo slabo skrbiš za Astorja ::) :P  (hec)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #39 : 18 April 2006, 16:53:20
Eto še nekaj... Pa brez zamere an!

Nerka, ko si boš omislila naslednjega psa naj to ne bo še kmalu, kajti premisli, preden si ga vzameš. Pes ni za na ketno! Pesjake zunaj in pa dolge sprehode, veliko stika z ljudmi, ljubezen, nega, toplina? Mogoč...! A se ne prenagali z odločitvijo- raje se še malo pouči o vzgoji psa in psa na splošno. Takrat ti šele priporočam pasjega ljubljenčka. Pes res ni igrača, ne. Zato lahko imaš pliškota a ne. Res, Nerka, premisli!  Ampak nerka, tako kot je Polona, vodja zavetiša Horjul in tudi lastnica večkrat napisala, Shy ni čuvaj in ni za na verigo! mislim, da jo je nek gospod ali gospa za Shyja že klicala in so želeli Shyja imeti za ne verigo. A tako ne gre. Pes je živo bitje ne stvar. OK, sedaj si bila z nerotom glede verige še mogoče ne preveč izskušena, a ti ne priporočam še psa. Res, kot sem že rekla, se raje malo bolj pouči o šolanju psa ter o psih samih.


Res Nerka, premisli o mojih in o besedah Lanyce, Kajči, Nine ter ostalih, kajti tebi in tvojim psim želimo vse najboljše! In to kar sem sedaj napisala so nasveti in upam, da ne boš zamerila!!!

Lep pozdrav,

Suns.


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #40 : 18 April 2006, 17:13:23
Moj pes nima kavča.  ::) 8)

A ni Lanyca to mislila sarkastično?

lp

Los je car!


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #41 : 18 April 2006, 17:31:16
A ni Lanyca to mislila sarkastično?

Je. ;) Ampak jaz sem poskušala samo še podpreti njen sarkazem.  :-[  ;)


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #42 : 18 April 2006, 18:09:43
Aha. Potem pa vredu. :) Zmotil me je tist smejko, ki zavija z očmi. No, pa saj ni važno.

Da ne bo moj post čisto odveč.
Nerka, kot so ti že ostali povedali, pes ne potrebuje samo kavča. Pes rabi človeka, ki se bo z njim ukvarjal, rabi sprehode, rabi vzgojo... Pesov nimamo samo zato ker so luškani, še posebno ko so mladički. Psi živijo vsaj 10 let in vseh teh 10 let rabijo nekoga ki ga bo vzgajal, vozil na spreohe, se igral z njim, ga hranil s primerno hrano... in še in še. Zato se najprej malce zresni in se kritično presodi, če bi bila sposobna 10 let vsak dan skrbeti za psa. Ne pa samo ko bo majhen in luškan, ali pa samo kadar se ti bo dalo.

Los je car!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #43 : 18 April 2006, 19:29:40
še ena na to temo: posebno Shy potrebuje nekoga z malo več izkušnjami kot ena punčara, ki izbira pse samo po tem, kako so srčkani. Pa pridem na še eno temo, ki me muči. Dokler bodo ljudje izbirali pse po izgledu, potem bo tako kot je. Cel kup zapuščenih psov. Psa je treba najprej izbirati po karakterju, ki bi odgovarjal našemu načinu življenja, šele potem po izgledu, če pride več pasem v ta izbor (tudi mešančke se da izbirati po karakterju - opazuješ, da dobiš pravega zase).


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #44 : 18 April 2006, 21:06:24
točno to o vsaki živali se je treba prej pozanimat ne pa, da vidiš žival in jo vzameš/kupiš in potem ko j imaš pred nosom začneš razmišljat o njej in ugotoviš da ubistvu je pa to čisto zgrešena pasma ali pa še huje, da enostavno meni nič tebi nič gremo na verigo >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #45 : 18 April 2006, 21:13:46
Moj pes tudi nima kavča, ima pa mojo ljubezen, dobro oskrbo, čez nekaj časa nov boks in utico, DOBRO HRANO, ki mu verjetno pomeni dosti več kot kavč oz. to pomeni dobro za njegovo zdravje. Ok res da smo pri vzgoji malo zafurali, ampak se da z njim živet, ima sprehode .. zdi se mi da je zadovoljen oz. sem prepričana da je zadovoljen.

Tako da res upam, da če boš še kdaj imela kakšnega psa, da boš resna, da ne bo na verigi, ker si noben pes tega ne zasluži. Vsak pes si zasluži toplino, dobro hrano, ljubezen, ne pa ne vem kakšne kriminatle ter kavče. Če mu ti ne nudiš ljubezni se pes ne bo nikoli zadovoljil s kriminatli in s kavčem. Lahko mu kupiš 10 kavček in šđe en fotelj za povrh, če ses psom ne ukvarjaš dnevno mu ti kavči ne pomenijo čisto nič.



Lp, Nastja



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #46 : 18 April 2006, 21:29:41
Pes brez svojega kavča ni pravi pes!


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #47 : 18 April 2006, 21:33:51
Lanabela ne bi rekla, včasih so točno tisti psi, ki nimajo kavča najbolj pasji psi na svetu  :P
Našemu Indiju sploh ni do kavča .....  in zato ni pes?
Seveda je pes, ima 4 noge, en doooolg jezi, 2 uha, en rep, dolgo dlako ..
Kaj pa je potem moj pes in še kakšen drug pes (ki ni pes) brez kavča?

Mogoče je to res tvoje mnenje, ampak sem jaz mnenja, da je tudi pes brez kavča pes. Krava sigurno ni.

Mogoče pa bi bilo dobro odpret temo z naslovom : Pes brez svojega kavča ni pes, ker bi se razvila res dobra debata. Namesato da smetimo temo zgubljenega Nerota, ki nima ne kavča in zgleda da tudi ne vem kakšne ljubezni ne.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #48 : 18 April 2006, 21:34:41
Pes brez svojega kavča ni pravi pes!


ti moraš imeti pa celo hišo kavčev. :D


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #49 : 18 April 2006, 21:38:12
Nerka: izjave ki si jih prebrala do sedaj ne vzemi za slabonamerne ... nihče tukaj ti ne želi soliti pameti kaj smeš in kaj ne ... si pa vsi želimo da bi psi prišli v dobre roke, v roke ljudi ki se zavedajo odgovornosti ki jo prevzemajo nase in točno vedo kaj je vse potrebno za blagostanje psa ... vse kar želimo je da preden domov pripelješ/pripeljete novega psa, razmisliš če je to res pošteno do psa.

- boš naslednjih 10 let pripravljena žrtvovati svoj prosti čas zanj
- si se pripravljena tudi odpovedati kakšnim počitnicam ali čem podobnem zavoljo psa?
- se zavedaš stroškov ki jih s seboj prinese skrb za psa?
- si si že dovolj prebrala o vzgoji in šolanju psov?

Ta vprašanja bi si moral vsakdo zastaviti preden pride pes v njegov dom, priporočam da si jih tudi ti zastaviš in pošteno odgovoriš nanje, s tem boš zagotovila da bo za tvojega psa dobro poskrbljeno .. s čimer boš pripomogla da se bosta oba dobro imela.

Lanabela: dobra slikica :D

Nastja: Lanabela je to mislila sarkastično... v obratnem smislu :D



TIM

  • *
    • Prispevkov: 112
    • Točke: 1
Odgovori #50 : 18 April 2006, 21:40:02
Pes brez svojega kavča ni pravi pes!

Ja moj Erras ima svoj kavč in ne vem, če je zaradi tega kaj bolj srečen! Pa sej mislim, da sem te razumel Lanabela! :P



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #52 : 18 April 2006, 21:45:36
Ja moj Erras ima svoj kavč

Samo enega?? :o Moj ima dvosed, trosed in fotelj :P grem glavo stavit, da je najsrečnejši pes na svetu ;D Jutri pa mu bom kupila še kriminatle ;D

Nerka...po pisanju sodeč bi človek še mislil, da so leta v profilu zlagana ::)

Lp nin



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #53 : 18 April 2006, 21:51:16
Najsrečnejši pes na svetu...z čisto svojim trosedom ;D



TIM

  • *
    • Prispevkov: 112
    • Točke: 1
Odgovori #54 : 18 April 2006, 21:55:38
Moj pes pa je danes za večerjo jedel kriminatle na njegovem kavču!hehe :P  :P  :D



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #55 : 18 April 2006, 21:55:47
Lanabela, nisem videla slikice, ki je seveda kot ponavadi odlična.  :D

Mojadva pa nočeta biti na kavču... Mora biti nekaj narobe z njima...  :'( :'( :'(


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #56 : 18 April 2006, 21:57:16
Ja Indi tudi ne, verjetno ne more gor  :P :D
Zdej je že 2 dni skup v hiši, ko sm sama doma.  :P



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #57 : 18 April 2006, 22:13:35
Moj pes pa je danes za večerjo jedel kriminatle na njegovem kavču!hehe :P  :P  :D
a si ga prej skopal ???  :D :D :) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #58 : 18 April 2006, 22:42:04
Tudi moj Lony nima svojega kavča in tudi ni v stanovanju,ker pač noče biti notr(če bi hotel biti bi bil).Ima pa svoj pesjak ,svojo uto,kamor se lahko zateče, ima dobro hrano(kar mu veliko pomeni), ima igračke za prosti čas, ima še nešteto drugih stvari---sam največ mu pa pomeni moja LJUBEZEN do njega in to,da seveda dobiva redno hrano in,da ima zelo dolge sprehode.Se mi zdi,da tudi nekaterim psom kavči ne pomenijo vse.Največ jim pomeni,da ima skrbnik čas zanj,da se z njim veliko ukvarja,da ga ima rad,itd....
Nerka ne zamiri ampak preden se odločiš za novega psa se raje pozanimaj o psih(vzgoja,nega,ukvarjanje,..).Pa,če more biti pes na verigi in,da se skrbnik ne ukvarja dosti z njim je to za psa mučenje.

En primer iz naše vasi:
Pred letom in pol smo se preselili v hišo bolj na vasi. Bližnji sosedi imajo kmetijo(konje ter imeli so kokoši). Imajo pa tudi psa nemškega ovčarja. Ta pes nima svojega pesjaka,ampak ima samo uto ter ketno. Pozimi,ko je sneg pes spi v snegu(še "skidat"mu ne morejo snega stran >:(),če pa snega ni pes spi na blatu/gnoju.Odkar smo doma v hiši sem psa videla celo 2-krat zunaj(ne pretiravam-seveda je bil sam spuščen zunaj,lastniki baje nimajo časa,da bi ga imeli vsak dan po vsaj eno uro na sprehodu >:().Prvič sem psa videla zunaj samega poleti,ko nam je skoraj do smrti zgrizel maltežana, in pa včeraj je bil spet sam zunaj.Mi je pa tudi en sosed povedl,ki ima bernca,da je že tudi bil pri njih in jih je šel vprašat,če bi se lahko zmenili,da bi psa on vsak dan zastonj vozil na sprehod(njemu to ni težko,ker ima zeloooo rad pse)in tam so rekli,da ne,da psu ustreza takšen način življenja in,da bi ga samo zmešali >:(.
Tak,da ne vem kaj se zadnje čase dogaja z ljudmi.
Aja pa še to..Ati pozna enega,ki ima doma štiri otroke in živijo v bloku.Pa so si otroci zaželeli psa in so ga tudi dobili iz Zonzanija.Imajo pa nekje nek star kozolec in tam notri imajo zdaj psa,ki je cele dneve sam,ker so oni doma iz drugega konca Celja.Pes je tudi na ketni >:(.Psa še sicer nisem videla,ampak si mislil,da more biti kar bogi tam sam na kozolcu dan in noč.

Lp



Jolly

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 1
Odgovori #59 : 18 April 2006, 22:42:51
Mogoče ne spda v temo, samo me je ravno spomnilo ko to berem.... meni so ponudili za mojega Kastrota, ki sem ga vzela pri Poloni 160.000 SIT, ker je bil nekemu otrocaju pes vsec in ga mamica hoce na vsak nacin kupiti  >:(
Jaz sploh ne morem verjet  ??? A ljudje mislijo, da je pes igraca, ki jo vzames za dva mesca in da lahko kar prodas druzinskega clana in to nekomu, ki se ga navelical cez dva mesca  ???