Vrtenje v krogu / hoja postrani, praskanje itd.

Asja · 1250

Asja

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 1
včeraj zvečer se je začela moja psica čudno obnašati. Potem ko je mirno ležala na kavču in dremala, je naenkrat, kot bi jo nekaj pičilo, skočila dol in začela hoditi postrani oziroma se je usločila v polkrog, dvigovati notranjo (zadnjo) taco, kot bi se hotela malo pogristi po stegnu, potem se je začela divje praskati po glavi, pa spet se je malo usločila in kar tako v polkrogu hodila... Najprej sem pomislila, da jo boli uho, ampak ima obe čisti oz. normalnih barv. Pretipala sem jo (noge, trebuh, gobček itd.) - nobenega odziva oz znaka, da bi jo kaj bolelo Je možno, da ima zabasane analne vrečke/žleze?

Noč je sicer normalno prespala, je, pije itd. - vse b.p. Jo je pa zjutraj spet malo "skrivilo" pred sprehodom. Potem vse OK. Bom videla sicer, kako se bo obnašala, ko pridem domov, če bo to ponavljala, greva k veterinarju.

Kak namig?




Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1 : 06 Junij 2014, 13:52:47
Kako dolgo je to trajalo? poskusi posnet drugič, da boš lahko vetu pokazala. Ste ji dali kaj anti-klopnega gor? Bi znala bit reakcija. A jemešanka s king charles španjelom, oni majo podobne probleme. Analne vrečke dvomim, ji pa lahko na tak način kaka alergija ven seka.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #2 : 06 Junij 2014, 15:36:00
Lahko da jo je res kaj pičilo, lahko ima kakšen hot spot, lahko se ji je kam zapičilo kakšno travno seme, lahko so tudi analne vrečke ali kar koli drugega kar jo zelo moti.
Če pa ukrivljanje v eno stran, hoja v krogu, držanje glave postrani, zavijanje z očmi...traja dalj časa, pa je lahko tudi vestibularni sindrom (težava z notranjim ušesom).
Kavalirji sicer lahko dobijo dedno pogojeno bolezen, ki se zače s podobnimi simptomi, vendar še nisem plišala, da bi se pojavljala pri mešancih s kolikor toliko normalno obliko lobanje.


Asja

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 1
Odgovori #3 : 09 Junij 2014, 07:51:19
Trajalo je točno samo četrtkov večer, na srečo. Očitno jo je res samo nekaj pičilo ali zelo motilo - zgledalo je pa prav strašljivo, zato sem se tudi obrnila na forum. BTW, ni cavallier, ampak čistokrvna zavetiščna mešanka  ::) Pa hvala obema in lep pozdrav!