BIC -veterinarski tehnik

Sasha01 · 19805

Sasha01

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
: 14 Junij 2014, 23:41:01
Zdravo!
Jaz sem lani končala gimnazijo (GJP) in letošnje leto sem študirala na Turistici, ker pa sem ugotovila da me turizem ne veseli več toliko in ker sem preeeveč pogrešala živali doma, sem se odločila da bi naslednje leto šla na izredno šolanje za veterinarskega tehnika na BIC. Doma so seveda vsi navdušeni ker se pri meni vse vrti okoli psov in mačk ter ostalih živali  :P Zanima pa me če ima kdo kakšne izkušnje s tem oziroma če je kdo slučajno naredil izredno šolanje za veterinarskega tehnika. :)

Imam pa šeeno vprašanje :)  rada bi pridobila tudi čim več izkušenj s striženjem in urejevanjem kužkov. Do sedaj imam izkušnje le z domačo psičko, ki sicer ne mara preveč vsega tega cirkusa okrog sebe razen česanja, ampak me je to čisto zasvojilo in bi jo cele dneve lahko česala/strigla... Zato me zanima če kdo ve kako bi pridobila izkušnje na tem, ali naj grem v kakšen salon vprašat. malo sem zgubljena še pri tem :-[



cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 15 Junij 2014, 13:21:12
jaz sem končala to šolo redno. ne it.. zagravžajo ti vse kar je v zvezi z živalmi. brez heca. :-X

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


Sasha01

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 15 Junij 2014, 14:11:45
Res? Kaj pa počnejo? Je tako zahtevno ali samo profesorji?  :( prijateljičin bratranec, ki je lani zaključil to šolo mi je priporočil.



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #3 : 15 Junij 2014, 21:25:00
No cici ne biti tako dramatična, sama sem hodila tja na gimnazijo in imam kar nekaj prijateljev, ki so hodili na veterino pa so bili kar zadovoljni. Je pa res da jih je šlo zelo malo naprej študirat veterino, ampak ne zato ker bi se jim študij zagravžal ampak ker niso imeli dovolj točk za vpis ;)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #4 : 15 Junij 2014, 23:37:36
Pa se vecina tistih, ki celo uspe priti iz vet SŠ na VF, jim gre slabse kot gimnazijcem (statistika od cimer, ki so studirale na VF).


Sasha01

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 15 Junij 2014, 23:42:54
Za veterinarsko fakulteto že sedaj vem da imam bolj malo možnosti,  ker tudi moj uspeh v gimnaziji ni bil ravno bleščeč. :( Sem se prepozno začela trudit za dobre ocene za naprej. Zato sem pa izbrala zdaj da grem na izredno šolanje za veterinarskega tehnika, da bi še vedno lahko delala kaj v povezavi z živalmi. Poleg v društvih, kjer že prostovoljno sodelujem :)



cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 17 Junij 2014, 21:47:11
zadovoljni so redki, nažalost. Gre se za to, da se učimo večinoma o govedu. Zelo malo se učimo o psih, mačkah, drugih živalih vglavnem. Kar je žalostno. Imaš seveda predmete kot so : konjereja, reja hišnih ljubljencev in živinoreja. Konjereja pride v drugem ali tretjem letniku, pa je res brezvezen predmet. Seminarske večinoma - kar je mučno poslušat in gledat sploh od tistih, ki jih neznajo skupaj spravit. Torej dejanskih predavanj res malo. Reja hišnih ljuljencev in pa živinoreja prideta šele v zadnjem letniku, tu si lahko izbereš ali eno ali drugo, tisto ki izbereš imaš 4 ure tedensko, zraven pa tadrugo samo 2 uri. Kar je tudi čisto mimo. Spet dejanskih predaanj malo, nekaj seminarskih nalog, kar pa je predavanj pa so dolgočasna, nezanimiva..v glavnem branje iz skripte. Šola ni za nikamor, cel sistem zgrešen, predmeti dolgočasni, tisti ki so pa zanimivi ti jih pa zagrenijo zoprni profesorji. Če se učiš ni tko hudo, če ne delaš vse sproti ti zna zaguzit. Letos so pa itak naredili celo sranje s to maturo itd. 16 popravnih iz prakse samo iz enega razreda menda pa tako... Pa popravcev iz prakse odkar šola stoji še ni bilo. Letos pa nas malo pucajo ker nas je preveč.

Pa še služb ni v tem poklicu, na žalost. Karkoli drugega pojt, to ti res odsvetujem. Sicer pa je to le moje mnenje, odločitev je tvoja konec koncev. Lp.

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #7 : 18 Junij 2014, 12:54:36
Ja in večina jih gre iz srednje veterinarske direkt na Zootehniko, kjer se pa res učijo samo o govedu in kravah pa mlečnih žlezah pri prof. Dovču. Tako da zgleda jim je živinoreje že tako všeč, čeprav jih večina še vedno misli da je zootehnika lažji študij veterine ::)

Iz tvojih postov razberem, da itak iščete samo način kako po linij najmanjšega odpora končati predmete in maturo (če se učiš, wtf zakaj pa hodiš v šolo, spat pa v zrak gledat? to lahko doma na postelji počneš!) in evo, zato pa taki potem na faxu itak odletijo v prvem letniku. Če te ena stvar zanima, jo boš študiral.
Če imaš namen iti na fax, ti že zdajle povem da te čaka še veliko več seminarskih nalog kot v srednji šoli. Pri vsakem predmetu ena ;)

In ja, ni čudno da je danes vseh preveč, če se pa vsak bumbar spravi na fax samo zato, ker kaj je moderno biti študent? Pejte delat taki.

In tisti, ki greste na srednjo veterinarsko samo zato, ker nekoč želite delati z živalmi resno razmislite ali boste dejansko počeli to? Sem sama od 5.leta govorila, da bom študirala veterino, pa sem pravi čas ugotovila, da ne mislim toliko truda vložit v študij po katerme bo večja verjetnost da bom delala kot inšpektor v klavnicah, laborant ali pa živinozdravnik na terenu...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #8 : 18 Junij 2014, 14:17:32
da ne mislim toliko truda vložit v študij po katerme bo večja verjetnost da bom delala kot inšpektor v klavnicah, laborant ali pa živinozdravnik na terenu...

Sm js podobno študirala, zdaj mi je pa žal. Namreč, takrat so mi šli po glavi sam psički pa mucki pa morski prašički ipd., zdaj pa šele ovčke pa kravce pa vosli.. In niti ne bi bilo kej velik narobe, če bi bila recimo inšpektor v klavnici - vemo kaj se tam dogaja in samo na tak način lahko mogoče le kaj spremeniš. Kot terenski živinozdravnik bi pa cel dan lahk kravce božala in bi se mi fajn zdel, ker jih marsikter kmet ne (me že zdej pa kolnejo ko jim 1 mesec starga bikca na čohanje navadim, pol jim pa še dodatno tuli v štali  :-*)



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #9 : 18 Junij 2014, 15:57:37
No saj pri meni je ta ironija, da sem v devetm razredu jamrala "ne bom študirala veterine, potem pa delala zaprta v laboratoriju!!", zdaj pa končujem študij Biotehnologije in upam na zaposlitev v laboratoriju ::) :D

Ampak ja, kdo je pa pri 15 vedel kaj želi početi, jaz sem ravno zato izbrala gimnazijo, sem si rekla, veterino še vedno lahko študiram, če si premislim. Ampak meni je BIC pustil same lepe spomine, se še zdaj vedno rada ustavim tam, če sem v bližini <3

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Sasha01

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 18 Junij 2014, 22:30:19
jaz bom verjetno kar šla na Bic za veterinarskega tehnika, sicer me najbolj veseli delo z domačimi živalmi (pri nas ni nobene šole/faksa kjer se posvečajo njim oz večino kužkom.. poleg veterinarske fakultete ?) :) ampak mislim da mi bo uspelo če ne drugače bo treba v tujino če bojo finance dopuščale :) Glede srednjih šol jih je pa zadnje čase na žalost večina na tem da imajo veliko popravnih izpitov, šolski sistem pri nas je na žalost polom :/



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #11 : 19 Junij 2014, 06:30:43
Če že imaš neko formalno izobrazbo in imaš  specifično željo ukvarjati se prav s striženjem/nego psov, je morda bolj smiselno razmisliti o kakih intenzivnih tečajih  le-tega? Bodimo sicer iskreni: da postaneš dober v tem fohu rabiš vložiti ogroooomno časa, truda, denarja. Pa kanec sreče tudi pritiče. Pač - tako kot v vseh poklicih. Poleg tega menim, da je konkurenca v tej branži v SLO precej huda.  Vsaj takih, "brezveznih" (tu mislim striženje in urejanje psov za doma, za na kavč, ne razstavnih) salonov je en kup.
Tako da zagotovo kratkoročno moraš vložiti najprej en kup financ in časa, da se izučiš. Morda pa se dolgoročno "poklopi" in počneš v življenju tisto, kar te zanima in opravljaš delo z veseljem. Pa še zaslužiš.  ;)
No bolj realna slika se mi pa zdi, da imaš pač nek poklic - delo, ki ga opravljaš za preživetje in se  zraven za svoje veselje ukvarjaš še z nego psov....
 



GHT

  • Gost
Odgovori #12 : 15 Februar 2015, 15:40:54
Živjo.

Mene pa samo zanima kako bi potekalo izredno šolanje za veterinarskega tehnika.

To se odpraviš po končani srednji šoli in nato hodiš z ostalimi v 1,2,3 in 4 letnik?



Najlepša vam hvala za odgovore ;D



Sasha01

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 15 Februar 2015, 16:49:07
Jaz sem se letos vpisala na izredno za vet. tehnika, imam končano gimnazijo, drugače da se vpišeš rabiš samo končano osnovno šolo in rabiš tista spričevala. Če imaš pa končano srednjo šolo, se ti lahko nekateri predmeti upoštevajo, to ti vse lepo razložijo kako pa kaj  :)
Drugače imaš pa popoldanska predavanja, tako da ne hodiš na pouk s srednješolci, ni nujno da za vse predmete, večino učenja je na tebi, predavanja so zgolj za to da ti povejo najpomembnejše stvari. Potem imaš vsak mesec izpitne roke, nekateri predmeti ustno nekateri pisno + ustno, na njih se prijaviš ko si pripravljen na izpit.

Upam da sem vsaj malo pomagala :-)



GHT

  • Gost
Odgovori #14 : 15 Februar 2015, 17:14:13
ooo super.

Gledajo tudi točke ali ne?



Sasha01

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 15 Februar 2015, 17:37:59
Imaš končano srednjo šolo? Potem te to ne rabi skrbeti, vsaj pri meni so upoštevali nekatere zaključene ocene iz gimnazije, bolj važno je da imaš resen odnos do šole in da se ne vpišeš le zaradi statusa. Saj to se pred vpisom dogovoriš za sestanek in da se pogovoriš, glede na tvoje podrebe katere predmete moraš opraviti, glede plačila itd.  :)