kako prevažate psa

mskrbecz · 12783

mskrbecz

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
: 18 Junij 2014, 17:47:57
ker imam karavana sem si mislila da bi najraje svojega bodočega psa, ki ga dobim čez en mesec, prevažala v prtljažniku za zaščitno mrežo, da je tako prostor tudi za potnike v avtu.
kako pa vi v avtu vozite vaše ljubljenčke? ali kdo uporablja transportno kletko?



BlackSwan

  • Gost
Odgovori #1 : 18 Junij 2014, 19:30:19
Midva imava isti boks kot v hiši, Atlas Car 80 v prtljažniku brez mreže. Je super za karavane ali manjše avtomobile, ker je ožji v zgornjem delu.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2 : 18 Junij 2014, 20:03:14
aluminjast boks

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 18 Junij 2014, 20:15:25
privezano večinoma na prvem sedežu, če se vozimo same, drugače pa je sopotnik na zadnjem sedežu  :)



LiliTheLab

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
  • Black beauty
Odgovori #4 : 18 Junij 2014, 20:17:09
Jaz jo prevažam pripasano na zadnjih sedežih. Me pa malo skrbi, koliko bo zrasla, ker clio zadaj nima vrat in če bo dovolj prostora, da bo prišla nazaj.  ???

"Rep psa maha s srcem." (Martin Buxbaum)


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 18 Junij 2014, 20:19:24
Plastični boks. Se mi zdi res najboljša možnost, je varno, ni vse umazano, in še pes ima res neko svoje mesto kjer je normalno spuščen in lahko v miru počiva (sicer moj ne, ampak dobro :P ). Na sedežu se mi pa ne zdi preveč varno, pa še vse polno dlak in umazanije je (smo ga tudi mi nekaj časa tako)...



mskrbecz

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 18 Junij 2014, 21:55:28
zgleda da bom šla kar v nakup boksa. tudi meni se zdi to najbolj varno za psa. hvala za odgovore :D



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #7 : 18 Junij 2014, 22:01:58
Moja se pelje prtljažniku v plastičnem boksu :)

Tako kot so že drugi napisali, bi tudi jaz priporočila boks, ker je z njim manj umazanije in dlak po avtu, pes je bolj varen in še svoj kotiček ima, kar je psom ponavadi všeč.

Če vam v avto ne pašejo standardne velikosti boksov, lahko poiščete tudi izdelovalca aluminijastih boksov, ki vam ga naredi po meri.

Mimogrede, za katero pasmo ste se odločili? :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Asja

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 1
Odgovori #8 : 19 Junij 2014, 08:14:10
Dajše relacije v boksu, krajše pripeta s pasjim varnostnim pasom na zadnjem sedežu.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #9 : 19 Junij 2014, 10:13:55
Za obe moji pasji mrcini uporabljam za prevoz boksa. En je delan po meri, drug plastičen.


GHT

  • Gost
Odgovori #10 : 14 Maj 2015, 12:34:45
V prtljažniku za mrežo ali pa na zadnjih sedežih.
Najmanšo psičko pa smo v primeru pomankanja prostora imeli pri sopotniku na tleh.  :)



RoryMax

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 14 Maj 2015, 22:48:56
pripasanega na zadnjem sedežu. Na srečo moj pes ne pušča dlak :)



Đina14

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 24 Avgust 2017, 20:14:09
Pozdravljeni! Imam eno vprašanje, sem iskala po spletu, pa nisem nikjer zasledila odgovora. Želim si, da bi bila moja psička čim bolj varna med vožnjo, zato bi ji kupila boks, problem pa je ker imam zelo majhen avto in v prtljažnik zagotovo ne bi prišel (Fiat Panda). Psička ima plečno višino 46 cm, kar pomeni, da potrebuje boks zagotovo kakšne 65 cm v višino. Uglavnem, ali je varno prevažati boks na zadnjih sedežih, seveda privezanega? Je že kdo to poskusil? Hvala za odgovore!



bazilika

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 24 Avgust 2017, 20:43:54
Živjo, ja, seveda, tudi tako smo vozili. Verjetno nameravaš kupiti plastičen ali platnen boks? Daš boks na zic pripneš s pasom kot človeka. Poglej, da ima boks kakšne roče na vrhu in/ali ob straneh. Tudi večji po navadi imajo vsaj eno ročo. Potegneš pas skozi ročo na zgornji ali zunanji strani in potem lahko pas povlečeš še pod boks, da boks "sedi" na pasu. Na koncu ga zapneš. Nimam več boksa, da bi ti poslikala, upam, da si predstavljaš. Malo pocukaj, da boš videla, če pas zagrabi, če boš kaj na hitro ustavljala. Se da tako naštimati. Jaz boksa sploh nisem upala dati v prtljažnik, čeprav je bil prostor, ker bi se tam bolj vozil pa še manj dostopen je, ne veš, kako je s psom na daljši vožnji.
Druga možnost pa je, da daš boks na tla, če je psu slabo, je to menda celo bolje. In fiksiraš z zicem od spredaj ali zadaj, odvisno kje imaš več prostora. Kako varno je to v primeru nesreče ... Ne preveč, sploh če se avto kaj okrog obrača. A v taki situaciji tako vprašanje, kaj se bolj izplača. Bi rekla, da je tudi to bolje, kot da je pes prost v avtomobilu in iz njega prestrašen pobegne.
Še ena možnost pa je, da psa pripneš s pasom na oprsnico (brez boksa) na zadnjih sedežih. Če je tvoja psička kolikor toliko ok z vožnjo in oprsnicami, bi vama morda tudi to ustezalo.?



Đina14

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 24 Avgust 2017, 22:16:21
Super, najlepša hvala za obširen odgovor  :)! Plastične bokse gledam :) Psička je izredno navdušena nad vožnjo, in izredno rada gleda skozi okno, tako da načeloma bi tudi oprsnica prišla v poštev, se moram pa še dodatno pozanimati o njih :) Načeloma za kratke vožnje bi to vsekakor bila dobra opcija, me pa zanima še kako je z varnostjo pri oprsnicah? V primeru nesreče pa to?



Asja

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 1
Odgovori #15 : 25 Avgust 2017, 08:08:35
Zadnji sedež + varnostni pas. Boksa že leta ne uporabljamo več, preveč prostora zasede in tako je bolj praktično.



bazilika

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 30 Avgust 2017, 15:19:29
Oprosti za pozen odgovor Đina. Takole je, avtomobili so škatle, v katerih sedimo in se peljemo tudi preko 120 km/uro. Kar je pravzaprav zelo nenaravno in nevarno. Ko pride do nesreče in ta hitrost v zelo kratkem času pade na nič, je že samo to strašen stres za telo + udarec, pločevina se zvije, špičasti deli se kam zapičijo ... Včasih se mi zdi, da se ljudje tega vse premalo zavedamo. Nekateri se v avtu peljejo tako, kot da so nesmrtni in se peljejo v notranje oblazinjenem tanku s hitrostjo 5 km/h. Potrudimo se in z vožnjo ne ogrožajmo sebe in drugih.

Že pri ljudeh so ugotovili, da je v primeru nesreče varnostni pas dobra ideja. Prepreči, da bi te že pri majhni hitrosti zagnalo (skozi na primer vetrobransko) steklo iz avtomobila, zagrabi tako, da naj ne bi prihajalo do prevelikih poškodb. Imamo tudi nesreče, ko bi bilo bolje, če človek ne bi bil pripet. Težko je reči, nesreče so pač grozna, nepredvidljiva situacija, kjer ne veš, kaj se bolj "splača", lahko pa se ravnaš po smernicah, izkušnjah, drugih nesrečah. In domnevam, da je pas zakonsko obvezen, ker je nesreč in poškodb na ta račun manj.

Za pse velja podobno. Ni fino, da pes prosto skače po avtomobilu. Tudi če ne moti voznika med vožnjo, ker je recimo pri komu v naročju, ga lahko v primeru nesreče zažene ven iz avtomobila, in že samo s tem utrpi poškodbe. Obenem tak leteč pes ogroža tudi druge pripete sopotnike in voznika, ker če v primeru naleta dobiš 20kg psa v telo ali glavo, je to spet nevarno za oba. Ocen in statistike, ali je oprsnica za psa+pas bolj varno kot boks pa žal ne poznam. Včasih je okvir in dodaten material prednost, drugič se lahko zvije in upogne tako ... Jaz ne bi preveč razmišljala. Oboje je bolje kot nič! Naj bo vožnja kolikor toliko varna in tudi za psičko prijetna. Vsega žal ne moremo nadzorovati



Đina14

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 30 Avgust 2017, 19:41:14
Bazilika, najlepša hvala za obširen odgovor! Sem pregledala malo te crash teste, najbolj varna pozicija za boks naj bi bila za voznikovim sedežem, kjer jaz žal nimam prostora, za tako velik boks  :-\. Prav tako sem našla varnostne pasove, ki so prestali crash test (Sleepypod.si), tako da se bom najverjetneje kar za to odločila. Bom pa pri drugem avtomobilu precej bolj mislila na mojo psičko  ;D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #18 : 30 Avgust 2017, 19:51:12
Hja tele sleepypod so žal spremenili malo na slabše. Žal. Boljša je bila Utility varianta, ki pa se je ne da več dobiti. https://sleepypod.com/shop/clickit-dog-harness.html

Jaz sem pristaš boksev, kers emi večkrat zgodi, da čaka v avtu in tako odprem prtlažnik in okna avta, pa je zračno in v senci in me ne skrbi, da bi dobila krila, ko zagleda mačko...

+ pesek, blato, slina, dlake, moker pes. Lažje z boksom. Manj čiščenja po avtu. Dobra opcija je tudi kovinska mreža za zadnjimi sedeži (whitcar ima recimo res kvalitetne) in potem fiksno prišravfaš kaka kovinska vrata zadaj. In imaš potem pač cel prtljažnik za psa/pse.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Đina14

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 31 Avgust 2017, 20:09:06
Res, kakšna škoda, kakšna je pa razlika, če slučajno veš?  :-\ Jaz bi vsekakor rade volje dala en aluminijasti boks noter, pa bi bilo to to :) Ampak imam prtljažnik širine 45 cm, kar pa je vsekakor premalo za mojo psičko (njen boks bi moral biti približno 90x60x68 cm). Nikakor ga ne spravim noter, razen da bi ga dala na zadnje sedeže, ampak sem gledala tele crash teste, pa mi je kar slabo postalo, ko sem videla kaj naredi z boksom pa psom...Jo imamo pa v očetovem avtu zadaj v prtljažniku, ampak ker je "firbčna" pa bi skos gledala skozi okno, se nonstop prevrača, ko je kak bolj sunkovit gib, tisto mi pa tut ni ravno pri srcu...Bom pa vsekakor pri mojem avtu uporabila še tisto prevleko za zadnje sedeže, da bo malo manj za čistit :)