Zunanji in notranji zajedalci

shepherd_momma · 13279

shepherd_momma

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
: 27 Junij 2014, 13:34:07
Zanima me kaj vi uporabljate proti zunanjimi in notranjimi zajedalci...
Mi smo nekaj časa uporabljali STRONGHOLD+FRONTLINE in seveda TABLETKE PRAZINON PLUS proti črevesnim zajedalcem.

Nato smo se odločili za bolj naravno metodo (da ni toliko kemikalij) smo vzeli BIOSPOTIX ampule, ovratnico in sprej plus TABLETKE PRAZINON PLUS proti črevesnim zajedalcem...sedaj me pa zanima če je kaj podobnega strongholdu
Stronghold: bolhe, odrasle nematode, srčna glista, nekatere vrste glist, uši, ušesne garje
mogoče še proti trakuljami... :)



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 27 Junij 2014, 15:12:07
Zunanji Advantix, notranji Milbemax.  :) Zdaj pa je oče prinesel neko Certifect ampulo in Denihel tablete, ampak mislim da bom kar pri tistem kot ponavadi ostala in to kam podarila, ker ne slišim ravno dobrih mnenj, pa še Denihel mu ne morem dajat sredi poletja, ker ni za srčno glisto (ne vem kako lahko sploh veterinar kar tako to da  :-X ).



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2 : 27 Junij 2014, 15:47:25
Vsaj za notranje zajedalce je fajn "kolobarit", ker se gliste navadjo enih in istih tablet, tako da z deihnelom ni nič narobe, res pa ne deluje na srčno glisto, za katere moraš pa tablete itak dat po izpostavitvi tako da je tu pač odvisno kolikokrat ste na morju. Drugače pa poglej rok uporabe dehinela in si ga za kdaj drugič prišparaj, isto se mi zdi uno ampulo brezveze stran metat, ponucaj pa vidiš kaj bo.

Če gre pri nas kdo drug k veterinarju po ampule/protigliste, vedno listek napišem točno kaj je treba, sem jih pa enkrat mal slišala ker je bilo na listku milbemaxov kar precej, njihova cena je pa (nisem vedela do takrat) kar fejst višja kot za druge tablete proti glistam.

Tko da - mi za notranje parazite kolobarimo, pa tak al tak vedno pozabim kaj sem prejšnjič vzela..Za zunanje pa ima eden scalibor ovratnico, mački in drug pes pa frontline.



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 27 Junij 2014, 20:51:51
Glede na to da živim v Ilirski Bistrici raje ne tvegam in dajem čez celo poletje tudi sredstva za srčne gliste, ne samo ko gremo na morje.  :) Saj nisem sigurna če bi bilo sploh treba dajati pri nas, ali jih tu že ni več, ampak raje ne tvegam...

Uf, napišem tudi jaz, ampak se poznamo z veterinarjem in potem on vedno da nekaj po svoje  :-X



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4 : 28 Junij 2014, 10:34:35
Jaz napišem Advocate...Prinesejo moji domov Advantix.  ::) Jim razložim, da zaradi srčne gliste ipd. No, pa sem potem šla jaz z računom in Advantixom na veterino, so mi prijazno naredili menjavo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


fortuna

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 04 Avgust 2014, 23:05:07
Oj,

sem sprva mislila iti po "linji najmanjšega truda", pa sem si premislila, vpisala v iskalnik grozo od groze v "našem slovarju" tj BOLHE, vendar me je iskalnik prijazno vrnil nazaj na to temo.  ;D

Če skrajšam :-\.... zanima me, s katerim preparatom se da dandanes USPEŠNO zatreti to golazen?

Sama izhajam iz stare šole, ko smo bajto ribali še z Desektinom, pa ponovili čez cca 2 tedna, psom vmes - pardon, psici, takrat je bila samo ena!!! dali ampulo in to je bilo to ( od takrat smo se golazni uspešno ubranili >:() - sedaj so pa štiri psice, jaz pa že na koncu z živci, saj sem že vse drugo preštudirala preden se mi je posvetilo na to golazen :-[ .... od alergij, sprememb, bilokaj oz biločesa, kar bi lahko povzročilo srbenje pri, sicer hvalabogu, samo eni psici (očitno bi znala imeti alergijo na bolšji pik :( )

Naj dodam tudi to, da raznoraznih zadev ala Frontline, Advantix, Stronghold, Fyprist ipd NE uporabljamo redno, morda 1 ampulo na leto v začetku pomladi, kasneje se "branimo" z naravnimi preparati ter seveda po potrebi.

Danes se mi je zazdelo, da sem videla bolho ravno na tisti psici, ki se je začela lizat samo na enem določenem predelu. Kljub temu, da sva potem oba pod lučjo po pisici šarala in iskala če sem prav videla ali sem samo panik (zadnje pridno potrjujem ::) ), nisva našla niti sledu o golazni >:(. Pregledala vse predele, kjer naj bi se bolhe rade zadrževale oz puščale ličinke, nobenih sivih pikic, ničesar nisva našla. ???

Kljub vsemu so vse štiri dobile ampule, sedaj pa se sprašujem, kaj narediti v stanovanju. Po pravici povem, da dobim ošpice ob sami misli, da bi se spet z Desektinom ukvarjala :'( . Ali naj se kljub temu, da nisva našla sovražnega bitja pri oz na psicah, lotim razkuževanja vsega in če ja, s čim ... samo ne mi rečt da z Desektinom :'( .

Please help!



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #6 : 04 Avgust 2014, 23:16:39
Tudi jaz imam ravno zdaj to srečo :-\ Skoraj vsako leto dobimo kakšno bolho ali dve, kljub Scaliborju.
Tako kot ti, razen enkrat, nikoli nisem videla nobene bolhe, samo ugrize na koži in pa občasno praskanje. Danes sem pri enem ugrizu našla tudi dva bolšja iztrebka.

Ponavadi sem Ginny skopala, ji dala Advantix, oprala vsa njena ležišča in posesala vse površine (čeprav itak redno sesamo) pa je bilo dovolj  :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


fortuna

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 05 Avgust 2014, 00:13:50
Zoe, naj naj najlepša hvala za hiter ter predvsem pomirjujoč odgovor. :)

Priznam, da sem res paničarka glede kakršnihkoli zajedalcev. :( V tem nazivu so všteti vsi, zunanji in notranji. Ravno zaradi tega sem skor okol padla ko sem v našem primeru čisto nazadnje pomislila na bolhad >:(

Pri nas bo s pranjem ležišča manjša težava, saj imajo najine 4 pasje dlake staro sedežno garnituro povsem zase, midva pa imava novo končno povsem zase.  :D:P

Sem pa pred kakimi dvemi leti slišala, da obstaja nek sprej proti bolham za oblazinjeno pohištvo. Bom izredno hvaležna če kdo ve kako se ta sprej imenuje in kje se ga da dobit. :)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #8 : 14 Avgust 2014, 16:28:20
Ste se znebili nadloge?

Za razkužilo, ki se ga lahko nanese na oblazinjeno pohištvo žal ne vem... Jaz sem za vsak slučaj kupila sprej Canina Capha DesClean, s katerim sem našpricala robove, kjer se parket stika s stranskimi letvicami. Ampak ta sigurno ni za kavče, ker je treba eno uro po nanosu vse površine sprati še z vodo.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Runo

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 15 Avgust 2014, 18:07:00
Hoj sm že hotla narediti isto temo pa sem videla tole...Imam 1 vprašanje. Mojmu Runču sem na koncu julija kupila šampon proti bolham in ovratnico proti bolham.najprej sem ga skopala po navodilih ko se je posušil pa sem mu dodatno gor dala ovratnico ki deluje 3 mesece zdaj ko gledam se spet pracka in na enih predelih je prez dlake to sem zagledala danes saj ga vsak dan pregledam in skrtačim.Tist šampon res deluje amak ker je dež ga ne moram skopati ker je premmrzlo.Zato rabim hitro en naraven nasvet proti odganjanju bolh.Ne mi zamerti ampak nad tabletami nisem zadovolna.Upam da se da najti kakšen naravem recept proti bolham saj ga bodo bolhe pogrizle. >:( >:( >:(   HVALA IN ŠE ENKRAT HVALA :)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #10 : 15 Avgust 2014, 18:24:36
Katero ovratnico si mu dala? Nekatere ovratnice, ki dobro delajo proti klopom, slabo odvračajo bolhe.

Najbolje, da kupiš katero izmed ampul, recimo Advantix ali Frontline in mu namesto ovratnice daš to.

Runo biva zunaj? Pravijo, da se 95% bolh zadržuje v okolici in ne na psu, zato se bolh ne moreš rešiti brez čiščenja okolice. Če ima kakšna ležišča, ki jih lahko opereš v pralnem stroju, jih operi, hkrati pa očisti in razkuži njegovo uto ali pesjak in pomij vse površine, ki se jih da (trave pač ne moreš :)).

Glede na to, da imate doma tudi mačke, bi bilo nujno tudi njim dati ampule proti bolham, ker bojo drugače muce polne bolh in se bojo ob prvi priliki zopet naselile tudi na Runota.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Runo

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 15 Avgust 2014, 19:12:19
vse sem mu že razkužila:) Mačke pa nimajo bolh problem je da jje zraven seno a bom to tudi rešila. Kupila sem ovratnico vigo

http://hranazapse.si/1304-1552-large/vigo-insekticidna-ovratnica-za-pse-55cm.jpg
Hvala za odgovor :) :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #12 : 15 Avgust 2014, 22:50:25
Če ima seno/slamo v uti, tam pokapaš s 100% etiričnim oljem evkalipta. Ta odganja bolhe, klope. Če imaš pa seno za hrano, pa žal nimam ideje. Mogoče posušena praprot naokoli. To tudi odganja bolhe.

Advocate je v boju proti bolham super, a za klope ne deluje. Mogoče še ex-spot ali pa ampula Vectra 3d, ki je na naših tleh bolj nov produkt.

Naravne zadeve, navadno delujejo kot preventiva. Canis LineOn, Biospotix sprej etc. Deluje repelentno, ampak jajčec, ličink, bolh, pa ne ubije.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Runo

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 17 Avgust 2014, 11:24:41
HVALČA in še enkrat HVALA  :)



fortuna

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 18 Avgust 2014, 19:49:34
Ste se znebili nadloge?

Za razkužilo, ki se ga lahko nanese na oblazinjeno pohištvo žal ne vem... Jaz sem za vsak slučaj kupila sprej Canina Capha DesClean, s katerim sem našpricala robove, kjer se parket stika s stranskimi letvicami. Ampak ta sigurno ni za kavče, ker je treba eno uro po nanosu vse površine sprati še z vodo.

Zdravo :) ,

mislim, da je bil lažni alarm oziroma da smo že čisti ;D ali še bolj čisti, kot smo že bili >:D :D . Glede na to, da sploh nisem bila 100% da sem videla bolho, smo vseeno šli skozi "ampulsko" terapijo, stanovanje in sedežne garniture pa vsaj 2x dnevno sesali z vodnim sesalcem. Od takrat je pri hiši vse mirno, tudi psica, ki se je praskala, se je umirila. Kljub vsemu vse štiri obračam po dolgem in počez, ko jih krtačim, pod lučjo gledam kadar jim strižem kremplje in čistim uhlje, vendar do sedaj nismo našli pikice na njih.... posledično po vsem tem  tudi spim normalno :D kajti že ob sami misli na bolhe, me začne vse srbet (psiha je *eba >:( ;D ).

Lp, F.