Rak na prostati-terapija/izkušnje

nyssa · 1330

nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
: 19 Julij 2014, 09:55:34
Živjo,

mi imamo problem. Paxx je imel zadnjič obisk vaškega potepuščka, ki pa se je do njega obnašal kot do samice, ki se goni. Ker mi je bilo to sumljivo in sem dobila namig, da zna tak vonj povzročat tumor na prostati, smo šli k veterinarju, ki je opravil rektalni pregled prostate in zatipal bulico. Napotil nas je na Prvo K, kjer so nas lepo sprejeli in si res vzeli čas za nas. Po ultrazvoku (kjer smo odkrili še bakterijsko vnetje mehurja (dobili antibiotike), kristale v mehurju in šum na srcu), smo punktirali bulico in tankoigelna biopsija je pokazala neke čudne celice, ki ''ne zgledajo kot rakave'', zato je predlagala, da za vsak slučaj pošljemo vzorec še na VF v Ljubljani. Rezultati so prišli nazaj in sicer je ''punkcija prostate sumljiva na karcinom''.
Prostata je povečana-velika 3cm, kar naj bi bilo za kastrirane samce čudno, heterogene strukture, mineralizirana, okoliška tkiva so v redu in tudi bezgavke so normalne.

Internet pravi, da mineralizacija in heterogena struktura pomeni raka, pravi pa tudi, da je možnost raka na prostati za od mladega kastrirane samce praktično nična  :-\

Klicala sem Dr.Butinarja in v petek imamo tam pregled CT in odvzem tkiva za histološko preiskavo, drugače pa pravi, da odstranitev ne pride v poštev, za razmislit pa je o obsevanju in/ali kemoterapiji.
Dr. Tonzonova po telefonu ni želela dati kaj dosti informacij, pravi pa, da je potrebno prej naredit zgoraj omenjene preiskave, da se lahko prepričamo za kaj točno gre.
Omenjala je tudi možnost displazije prostate.


Naj povem, da Paxx nima NIKAKRŠNIH problemov. Niti z lulanjem, niti s kakanjem, tudi bolečine ni, obnaša se čisto normalno blesavo, ješč je kot ponavadi, igra se,...v glavnem, vse ok. Zaenkrat.

Ima kdo izkušnje s to vrsto raka oz. kakršnokoli izkušnjo s kemoterapijo oz. obsevanjem? Kako točno to vpliva na psa, kakšne so posledice, kakšna je prognoza?


Če ima kdorkoli kakršnokoli izkušnjo z zdravljenjem raka in stvarmi povezanimi s tem, bi bila resnično zelo hvaležna, če bi jih delil.


Hvala!



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1 : 19 Julij 2014, 12:49:19
To, da kastrirani samci ne morejo dobiti raka na prostati ne drži. Dejansko imajo kastrati celo nekaj večjo verjetnost za raka na prostati, medtem ko benignega povečanja prostate pa res nimajo. Glede zdravljenja bodo morali pa strokovnjaki povedati. Jaz bi zadevo verjetno  pustila pri miru.


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #2 : 19 Julij 2014, 13:36:27
Mah, tristo strani, tristo podatkov... Nisem vedela, da imajo večjo verjetnost za raka na prostati...
Ne vem kako bi se odločila glede zdravljenja...težko je. Ne želim preživet z njim nekaj mesecev več na račun slabega počutja. Rajše kvaliteta kot kvantiteta. Po drugi strani pa berem vse možne izpovedi ljudi katerih psi so preživeli raka. Paxx ima okoli devet let in zaenkrat nima nobenega znaka, počuti se dobro.
Ko pa berem o učinkih kemoterapije ali obsevanja pa me prime groza. Ne vem, če sem pripravljena ga dat skozi to.