Medicina v Egiptu

KamI · 4095

KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
: 19 April 2006, 13:22:10
Pri informatiki moramo narediti referat o nečem iz zgodovine (brezveze, vsi ostali razredi so si lahko izbrali katerokoli temo...). Prvo sem hotela mumificiranje, pa prof. za zgod. nekaj ni pasalo  ::) Sedaj imam medicino v Egiptu (v starejših časih, starem Egiptu), pa nimam glih veliko literature...(en malo daljši članek skopiran iz revije) Če ima kdo kako knjigo o tem ali karkoli, mi naj prosim skenira/slika in pošlje na mejl ( [email protected] ). V naših knjižnicah ni knjig (večina je izposojenih, ali pa jih nimajo)... >:(
Zaželjen tudi kak www naslov (v slovenščini ali angleščini)..jaz nisem našla kaj..Treba je pa imet okrog 3000 besed...imam še nekaj o Imhotepu, samo je medicina osrednja tema...
Hvala vsem  ;D  :-*

(naredit moramo do torka..sreča, da sem doma)

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1 : 19 April 2006, 13:27:04
Po mojem lahko omeniš tudi mumificiranje, saj so morali kar fino poznati človeško telo za te posege  ;)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #3 : 19 April 2006, 16:38:24
Egipčanski zdravniki so prvi znanstveno preučevali telo. Razvili so tudi nekaj zdravstva.
 
enciklopedija

2700 pr.n.š.: prvi zdravnik ki ga poznamo po imenu je bil Imhotep v Egiptu. Pridobil si je velik ugled na področju zdravilstva. Pozneje je postal znan kot egipčanski bog medicine.

Tisočletja so ljudje uporabljali rastline in minerale za lajšanje bolečin, celjenje ran in odpravljanje bolezenskih simptonov. Staroegiptovski zapisi, nastali okrog leta 1600 pr.n.š., naštevajo rastlinska zdravila, na primer svišč, seno in materino dušico, ki se uporabljajo še danes.

faktopedija, velika ilustrirana enciklopedija, 1998 založba Mladinska knjiga

Pa na žalost hudo veliko ravno ni  :D ker več ni



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #4 : 19 April 2006, 21:36:11
Hvala še enkrat  :-* Saj samo, da imam kak vir za napisat...text se že spaca skupaj  ::)

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha