TropiDog

poki · 1064

poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
: 02 Avgust 2014, 11:59:15
Malo sem brskala če je tema o tej hrani že odprta, pa nisem našla. Če je, se opravičujem.  :)
Na FB-ju sem našla njihovo spletno trgovino, potem pa pobrskala še za spletno trgovino: http://www.aquashop.si/Catalog-TropiDog-Premium_1442.aspx
Uglavnem, cena je dokaj nizka, samo sestava me pa nekako ne prepriča, pa naj me kdo popravi če razmišljam narobe.

Za mojega pesjanarja kupujem vedno jagnjetino in v njihovi ponudbi so briketi s tako sestavo, kopiram:

TropiDog Premium Adult MEDIUM & LARGE BREEDS – JAGNJETINA in RIŽ
Skupen delež mesa in mesnih derivatov: 30%.
Sestavine: sušena perutnina, polnozrnata pšenica, koruza, hidrolizat piščančjih beljakovin, sušena jagnjetina 4%, riž 4%, pšenični otrobi, perutninsko olje, sušena jabolka 3%, sušen grah 1,2%, sušeno korenje 1,2%, pšenični kalčki, koruzni kalčki, kelp algae Ascophyllum nodosum 1.2%, zeolit, natrijev polifosfat.
Dodatki: vit. A 12 000 IU, vit. D3 640 IU, vit. E 520 mg, vit. C 80 mg, vit. B1 4.0 mg, vit. B2 17.5 mg, vit. B6 8.6 mg, vit. B12 24 mcg, E1 (Fe) 160 mg, E6 (Zn) 120 mg, E5 (Mn) 32 mg, E4 (Cu) 14 mg, E2 (I) 0.7 mg, E8 (Se) 0.1 mg, antioksidanti.
Analiza: Surove beljakovine 25,0%, surova olja in maščobe 14,5%, surove vlaknine 3,0%, surov pepel 10,0%, vlaga 10,0%.

Hmm, a sem samo jaz čudna al zakaj je na prvem mestu navedena perutnina, jagnjetine je samo 4%. Kako lahko napišejo da so briketi jagnjetina&riž??  ??? ???

No, vseeno me zanima če ima kdo izkušnje s to hrano...


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 02 Avgust 2014, 14:15:11
Okus je jagnjetina. Kar v grobem pomeni, da diši po jagnjetini. Podobno kot Bosch riba, kjer je zelo malo ribe noter, ampak briketi pa dišijo po ribah in tudi okus je bolj ribji... Je pa zavajujoče, se čisto strinjam. Res je tako, da če imaš alergika, občutljivca etc, moraš brat sestavine.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2 : 02 Avgust 2014, 14:50:17
Na vreči piše "with lamb & rice", kar po predpisih pomeni, da mora hrana vsebovati vsaj 3% te snovi, kar je v resnici zelo malo. Marketinška fora :)

Primeri iz knjige Dog food logic:
- Če hrana nosi naziv "XXX Salmon Dog Food", potem mora ta hrana vsebovati vsaj 95% lososa
- Če hrana nosi naziv "XXX Salmon Formula" ali salmon recipe, salmon dinner..., potem mora hrana vsebovati vsaj 25% lososa,
- Če hrana nosi naziv "XXX with salmon" potem pa mora imeti samo vsaj 3% lososa.

Nisem se še poglobila v to kakšne predpise imamo v Evropi, tako da zgornje velja za ZDA, kjer je glavna AAFCO
Za Evropsko unijo je na voljo tale spletna stran: http://www.fediaf.org/self-regulation/labelling/, kjer je kodeks dobre prakse označevanja za hrano za hišne živali tudi v Slovenščini  :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #3 : 02 Avgust 2014, 22:50:18
wow, hvala za info zoe, si bom malo prebrala tole stran, zanimivo. Ja, pa smo spet pri marketinških forah.  >:(