pritlikavi pinč

manca · 11623

manca

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
: 12 Avgust 2014, 22:40:06
Živijo!

Skupaj mojo družino smo se odločili da bomo kupili pritlikavega pinč-a. Živimo v bloku ob tržaški cesti. Naše stanovanje je 3 sobno in ima 4 prebivalce. Mene mojega moža in moji dve hčerki 12-14. Pritlikavi pinč nam ustreza zaradi svojega karakterja in živahnosti me pa zanima kakšne so vaše izkušnje s psi v bloku saj bi lahko pes začel lajati in to bi lahko motilo stanovalce. Mislite da je pritlikavi pinč primeren za v stanovanje?

Hvala za vse odgovore



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #1 : 13 Avgust 2014, 06:20:09
Pozdravljena, Manca!
Osebno menim, da je katerikoli (ali skoraj katerikoli) pes primeren za stanovanje.... Pravzaprav si ne predstavljam, da bi pinča človek imel zunaj?  :-\ Glede lajanja je tako kot z drugimi (nezaželjenimi) vedenji: je stvar vzgoje in doslednosti.
Vsekakor pa vam svetujem, da se temeljito pozanimate o sami pasmi, njenih specifikah, potrebah... in seveda poiščete dobrega - odgovornega vzreditelja....
Srečno in lp!



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2 : 13 Avgust 2014, 07:44:48
Glede lajanja je tako kot z drugimi (nezaželjenimi) vedenji: je stvar vzgoje in doslednosti.

Razen pri določenih pasmah ala pinč, hrvaški ovčar.., pri katerih je lajanje praktično nemogoče odpraviti, z zatiranjem pa samo zatiramo psa. V eni moji stari knjigi o psih se naslov poglavja o pinčih glasi "Ko pinč laja na gnoju". Drugače je super pes, super družabnik, primeren za stanovanje in družino, vendar se je res že v začetku treba sprijaznit, da obstaja zelo majhna možnost tišine in to zna bit v blokih res moteče. Ne rečem ko je kdo doma in se ga da korigirat, drugače si bo dal pa duška vsakič ko bo šel kdo mimo.



manca

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 13 Avgust 2014, 10:50:47
Se pravi bi ga morali naučiti da ne sme lajati. Bi mi lahko kdo svetoval kakšno knjigo kako ga vzgojiti saj  bo to naš prvi pes in ne želimo da bi bil nevzgojen. Drugače pa imamo ogledane pinče v psarni Mali Zmaji v Srbiji.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #4 : 13 Avgust 2014, 11:48:11
Se pravi bi ga morali naučiti da ne sme lajati.

Ne, pinč BO lajal in to precej, kljub vsemu vloženemu trudu za odpravo tega.



manca

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 13 Avgust 2014, 12:16:28
Kaj pa pasja šola.



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #6 : 13 Avgust 2014, 12:34:32
Vsekakor je priporočljiva pasja šola pa še kakšen pasji šport za povrh, ker pinči so zelo živahni psi. Se pa strinjam z Niko. Za čas, ko boste doma, boste že povedali psu, da se ne laja. Ko pa bo sam doma pa ni nujno, da bo tiho kljub vsemu trudu. Seveda lahko onemogočite opazovanje okolice skozi okno, ampak zvoka pe ne morete. Lahko, da se bo razburjal, že, ko bo slišal sosede hoditi po stopnišču. Lahko pa se seveda zgodi, da se bo zvokov navadil in mu bo vseeno. Vsekakor morate biti pripravljeni na možnost, da bo lajal. Potem pa je odvisno od tega kako veliko sosedov imate in kako tečni so ;) . Mislim, da če pes malo zalaja 2x na dan, ni problematično. Če pa gre po hodniku nekdo na vsake pol ure, je pa stvar malo drugačna, če se pes kar naprej dere.



nxyz

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 13 Avgust 2014, 16:28:46
Imamo mešanca s pinčem in pinčevski karakter močno seka ven ne glede na vse aktivnosti, učenje... laja in to iz čistega užitka. Kadar smo zraven že rečemo tiho in je pohvaljena, če nisi zraven pa na vsak šum, ki ga sliši nekje laja. Ko zagleda koga zalaja, karkoli zagleda zalaja in pride do nas v smislu glej kaj je tam.

Na sprehode jo vozimo 3x na dan po 1uro, jutranji ali večerni sprehod je ponavadi še tek ob kolesu. Vmes jo še učimo kakšnih trikov. Ona bi vedno še, energije ne zmanjka.



manca

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 13 Avgust 2014, 16:45:37
Imamo zelo tečne sosede zato raje ne bomo kupili pinča saj je preglasen za nas pa tudi hčerki so danes odkrili da je alergična na pasjo dlako :-\



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #9 : 13 Avgust 2014, 17:39:14
Tu pa ne na prvo žogo kupovat psa, ki  ni "alergen", kot se dostikrat opisuje razne gole pse. Alergiki na pse so pogosto alergični le na določene, medtem ko z drugimi lahko shajajo in tu bo treba ugotovit, katera pasma bi bila najbolj primerna. Pogosto alergija tudi izzveni ob rednem stiku z domačim psom. Imate marsikaj za preštudirat in pohvale za odgovorno ravnanje.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #10 : 13 Avgust 2014, 19:35:17
Pinču je lajanje toliko v krvi kot je goničem gonja. :) Sicer pa so res enkratni mali, energični psi s precejšnjo mero samozavesti.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 13 Avgust 2014, 19:50:25
http://www.dogbreedslist.info/hypoallergenic-dog-breeds/list_14_1.html#.U-ulRON_tVU

Tukaj je lista pasem, ki naj bi bile najbolj priporočljive  za ljudi z alergijo.




nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #12 : 14 Avgust 2014, 00:02:26
Da se zivet z alergio, jo ima sestra. Imeli smo bernko, s katero ni shajala in je jemala tablete proti alergiji, vec smo sesali in zracili stanovanje. Sestrina alergija se je pa pojavila pri menjavi mladickasto-odrasle dlake (se mi zdi, je ze dolgo od tega). Prej nismo vedeli, da je alergicna, pa smo imeli doma skota, na katerega ni bilo reakcije. Z zdajsnjo mesanko tipa nlt pa nima nobenih problemov in normalno shaja in ji tudi ni potrebno jemat tablet. Ravno tako dobro prenasa dlako tipa mopsa in labradorca.
Tako, da po mojih izkusnjah ni problem v dlaki, ampak v prhljaju.

Lp

ZgaGa


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #13 : 14 Avgust 2014, 07:23:01
To z alergijo je zelo odvisno od stopnje in od posameznika kaj ga bolj moti. Ali so to beljekovine na koži, slini, sama dlaka etc. In tudi dejansko ne obstaja univerzalni seznam pasem, ki bi ustrezal za alergika. Ker je lahko pri vsakem drugače. Mnogi alergiki na pse, se odlično ujamejo z nekaj psi iste pasme, med tem, ko se nekaterih ne morejo niti dotaknit ali blizu stopit-pa se že dušijo. In take variacije so pri isti pasmi.

Če je alergija prisotna, je treba it v hišo, stanovanje, zaprt prostor, kjer imajo pse in jih prežulit potem pa videt. Zna pa biti, da prvotno veselje, adrenalin, vznemirjenje zamaskira, omili alergijsko reakcijo, tako da ni odveč it parkrat na obisk in preverit.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


manca

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 14 Avgust 2014, 10:17:09
Hvala za vse nasvete sem vam zelo hvaležna. Trenutno si ogledujemo legla nato pa jih bomo sli obiskati pa bomo videli reakcijo njenega počutja.