madeži okoli ust

Sladana.sladic · 6918

Sladana.sladic

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
: 17 Avgust 2014, 10:39:55
Ojla,

Smo novi lastniki Cotončka z imenom Trini. Imamo ga že 4 mesece, toda zanje čase se nam pojavlja težava z dlako okoli gobčka. Vse bolj rjava je. Verjetno malo od hrane, malo od zemlje in umazanije na tleh. Saj stalno voha po zemlji in travi. Voda in šampon nam ne pomagata da bi se to odstranilo. Nam lahko kdo svetuje kako naj to težavo najučinkovitejše rešimo?

Hvala, LP.



m900

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 20 Avgust 2014, 21:10:14
Verjetno je kriva slina, ki v stiku s svetlobo dlako okoli gobčka obarva bolj rdeče. Probajte mogoče z ustekleničeno vodo in ga obrišite po pitju vode, da ne bo dlaka pri gobčku mokra.  Odkar mojega redno brišem, se je stanje pri nama precej izboljšalo. Občasno še uporabljam baby puder in jabolčni kis razredčen z vodo.



Sladana.sladic

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 28 Avgust 2014, 23:28:05
Hey,

Hvala za nasvet, bomo probali. Mi lahko razložite kaj ste mislili s tem baby puddrom ter mešanico kisa in vode? Ga s tem umijete ? LP



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #3 : 29 Avgust 2014, 19:05:57
Pogosto rjavi madeži na belih psih lahko nakazujejo tudi na glivice, pa še področje okoli gobčka je idealno za naselitev le teh. Imajo te madeži vonj? Se mi zdi, da zadnje čase že težko najdeš majhnega belega psa, ki ne bi bil rjav okrog gobca in oči  :(...



Sladana.sladic

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 29 Avgust 2014, 19:17:34
Ne nima vonja. Tako da ne bi rekla da so glivice. Pa tudi ne praska se okoli gobčka. Le grozno je videti. Sem pa slišala da je to lahko od žitaric v prehrani. Tako da zdaj že razmišljamo o zamenjavi hrane.  ::)