Z psom na avtobus

Hecker911 · 1619

Hecker911

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
: 01 September 2014, 18:08:02

 Zdravo

 Imam mladiča starega šest mesecev, pa bi  rad z njemu prvič šel na atobus.

 Kako ga naj pripravim, da se mi pes ne poščije, da ne bo lajal na druge.

 prosim za nasvet

 :o



xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 01 September 2014, 19:37:43
Kakšna pasma pa je? Če je majhen pes je lažje, ga imaš lahko v naročju. Sicer pa, če vožnje z avtom lepo prenaša jih bo z avtobusom verjetno tudi, govorim iz vidika gibanja avtobusa, tresljaji, tesnoba, ki bi mu lahko povzročili slabost. Zaradi prisotnosti drugih ljudi pa ne vem ..  nimam izkušenj prav z avtobusom, vem pa da moj pes vožnjo z vlakom prenaša bolje kot z avtom.

Drugače pa ni nujno, da se bo takoj poscal haha, če je socializiran, navajen okolice, ljudi, mestnega vrveža mogoče sploh ne bo problem.
Sicer je pa tukaj kar nekaj napisanega o tem

http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=4681.30



BlackSwan

  • Gost
Odgovori #2 : 01 September 2014, 20:23:49
Kako ga naj pripravim, da se mi pes ne poščije, da ne bo lajal na druge.

Polulal se verjetno ne bo, ni prostora, da bi počepnil (jaz se ponavadi usedem na tiste malo večje sedeže spredaj in ga potisnem na notranjo stran, ni šans da se tam polula, ker bi se po sebi) in pomoje preveč zanimivih stvari.. razen, če bi se zaradi strahu, ampak če ni nagnjen k temu oz. zelo prestrašen malo verjetno.. Tako ali tako mora imeti nagobčnik - mogoče bo preprečil lajanje?

Moj ima veliko raje avtobus kot vožnjo z avtomobilom, ponavadi mi nasloni glavo na koleno pa zaspi ali pa se zvije pod mojimi nogami.



margiela

  • *
    • Prispevkov: 76
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 02 September 2014, 11:11:48
Moj se prvič peljal z z avtobusom in vlakom, ko je bil star 3 mesece. Nikoli se ni polulal, tudi lajal ni na nikogar. Tako ali tako mu boš moral nadeti nagobčnik, tako da lajati ne bo mogel. Glede lulanja je pa odvisno če bi se od strahu lahko polulal. Moj se rad vozi, tako da teh problemov nismo imeli. Prvič sem ga na trolo morala nesti, potem me je pa že sam gor vlekel  :D Pomoje je najboljše, da psa med vožnjo zamotiš, pa če vidiš da ga je strah, ga božaš in mu prigovarjaš. Ne rabiš ga prvič peljati na dolgo turo, mogoče eno postajo ali dve, da se privadi in vidi da ni bav bav. Pa predno ga pelješ na bus, ga pelji še na sprehod, da bo lulal. To je pa ubistvu vse kar lahko narediš. Lahko bi sicer vzel s seboj kakšne pleničke, ki se uporabljajo pri navajanju psa na sobno čistočo in jih položil na tla, kjer bo sedel.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #4 : 02 September 2014, 13:10:12
  S psom
Najprej ga moraš navaditi na nagobčnik. Kar ti bo vzelo nekaj časa.
V hiši je verjetno čist, tako da lulal tudi v avtobusu ne bo. Če ni, najprej uredita to. Lahko imaš za vsak slučaj s seboj nekaj da boš lahko počistil za njim (lahko tudi bruha), tako kot moraš ometi s seboj vrečke, če samo samo stopiš s psom na javno površino.
Pri šestih mesecih ima pes verjetno za sabo vsaj osnovno socializacijo, tako, da se ne zaganja v tujce in ne laja na mimoidoče.
Če pse nima najosnovnejše vzgoje, potem ga najprej primerno vzgoji, potem šele z njim vstopaj na avtobus. Laja lahko seveda tudi z nagobčnikom