ŠAVS - šola za "zahtevne" pasme

Šavs · 37804

Šavs

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • ŠAVS - Nevarnih pasem NI!
Odgovori #30 : 23 Junij 2015, 12:20:35
Večina družinskih psov pride k hiši na željo otrok. To poletje se vam ponuja idealna priložnost, da se vaš najstnik in štirinožec naučita, kako zabavno in aktivno je lahko skupno preživljanje prostega časa. Spoznali bomo osnove šolanja psa. Namesto pustih vaj poslušnosti, se bomo učili zabavnih in zanimivih trikcev in premagovanja ovir. Štirinožce bomo naučili kako najti svojega lastnika, izgubljene ključe ali založen povodec. Odpravili se bomo na potep in novo znanje preizkusili na terenu. Skratka, ne bo nam dolgčas...
VEČ NA http://wp.me/p3ogn8-fg


ŠAVS
Nevarnih pasem NI!
Obiščite nas na www.shaws.si...


Šavs

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • ŠAVS - Nevarnih pasem NI!
Odgovori #31 : 30 Junij 2015, 15:57:34
Pred časom sem pisala o prednostih uporabe oprsnice, v primerjavi z ovratnico. Po dobre pol leta redne uporabe, so izkušnje še vedno samo pozitivne. Ob redkih priložnostih, ko psa vlečeta na povodcu, se ne dušita. Vsi trije smo se navadili na besedna povelja, namesto nezavednega trzanja povodca. Kadar na terenu premagujemo naravne ovire, jima lažje pomagam. Predvsem pa me ne skrbi, da bi ovratnica povzročila poškodbe ščitnice, hrbtenice ali mišičevja...
VEČ NA http://wp.me/p3ogn8-fd


ŠAVS
Nevarnih pasem NI!
Obiščite nas na www.shaws.si...


Šavs

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • ŠAVS - Nevarnih pasem NI!
Odgovori #32 : 17 Julij 2015, 17:17:08
Z DOJENČKOM SMO ŠTIRJE
Zadnje čase se pogosto srečujem s predanimi “pasjimi mamami”, ki pričakujejo prvega otroka. Marsikdaj je negotovost, glede novega poglavja v življenju, še povečana zaradi dvomov kako bo dojenčka sprejel štirinožni družinski član.

Sprememba v družinski dinamiki, bo za psa sigurno predstavljala določen stres. Z nekaj preprostimi vajami in ukrepi, se lahko izognemo potencialnim težavam ter našemu štirinožcu (in sebi) čim bolj olajšamo prehod v štiričlansko družino.
VEČ NA ... http://wp.me/p3ogn8-fC


ŠAVS
Nevarnih pasem NI!
Obiščite nas na www.shaws.si...


Šavs

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • ŠAVS - Nevarnih pasem NI!
Odgovori #33 : 03 Avgust 2015, 13:18:14
ČUDOVITI SVET VONJAV
Kot mi, psi vidijo, slišijo, vohajo, okusijo in občutijo, vendar so njihova čutila razvita drugače kot naša.

Dotik je prvo čutilo, ki se razvije pri psu ter najbolj podobno človeškemu. Psi imajo pet kategorij receptorjev za čut - bolečina, premik in položaj telesa, temperatura, dotik, kemična stimulacija. Njihov vid je izvrsten za zaznavanje gibanja - tudi na daljavo in še posebno v mraku - slabo pa razločujejo negibne objekte. Psi slišijo zvoke višjih frekvenc kot ljudje. Zvoki, ki se nam zdijo glasni, pogosto oddajajo tone visokih frekvenc, ki lahko prestrašijo pse. Njihov čut za okus je precej manj razvit kot človeški. Poleg receptorjev za sladko, grenko, kislo in slano pa imajo razvite posebne receptorje za okus po mesu in maščobah.
VEČ NA http://wp.me/p3ogn8-dI


ŠAVS
Nevarnih pasem NI!
Obiščite nas na www.shaws.si...


Šavs

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • ŠAVS - Nevarnih pasem NI!
Odgovori #34 : 19 Avgust 2015, 11:01:23
TRIED & TESTED
“Moj pes vleče…”, je problem, ki ga najpogosteje izpostavijo lastniki mojih “šolarjev”. Včasih se sprašujem, kakšne probleme z lastniki bi mi zaupali štirinožci, če bi znali govoriti, vendar to ni tema današnjega zapisa ;)
Vlečenje na povodcu je zelo pogost pojav, sploh pri bolj živahnih pasmah in posameznikih. Žal je vlečenje tudi eno od vedenj, ki ga je najtežje odpraviti. Sploh, če ne delujemo preventivno in pri psu od malih nog ne potrjujemo hoje na popuščenem povodcu.
VEČ NA www.shaws.si


ŠAVS
Nevarnih pasem NI!
Obiščite nas na www.shaws.si...


Šavs

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • ŠAVS - Nevarnih pasem NI!
Odgovori #35 : 26 Avgust 2015, 11:29:37
STRAH ...
Agresija je izraz, ki zajema mnogo različnih vedenj – renčanje, šavsanje, udarec z gobcem, kazanje zob, ipd. Prepoznavanje opozorilnih vedenj je ključnega pomena, da preprečimo najhujše – ugriz. Ravno tako, kot je pomembno prepoznati vedenje pa je ključnega pomena identificirati vzrok le-temu. To je namreč edini način, da vedenje učinkovito odpravimo.

Psi reagirajo z agresijo iz mnogo različnih vzrokov – varovanje ozemlja, članov krdela, plena, samih sebe, znake agresije uporabljajo tudi v socialnih interakcijah. Najpogostejši vzrok za agresivno vedenje pri sodobnih psih pa je prav gotovo strah. Agresija je sicer le ena (vendar najbolj zaskrbljujoča) od štirih možnih reakcij na strah. Ostale tri so umik oz. beg, negibnost in nervozno vedenje (vohanje tal, praskanje, intenzivno pitje vode, živčna igra z igračo, ipd.)

VEČ NA www.shaws.si


ŠAVS
Nevarnih pasem NI!
Obiščite nas na www.shaws.si...


Šavs

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • ŠAVS - Nevarnih pasem NI!
Odgovori #36 : 07 September 2015, 14:20:04
CENA ZASTONJ HRANE
Tokratni članek ni moje delo, objavljen je bil na kinološkem blogu Barks from the Guild in prihaja izpod peresa Fran Berry. Izvirni naslov je “Free-Feeding From A Bowl Can Be Costly!”, govori pa o problemih, ki se lahko pojavijo, če je psom hrana dostopna ves dan. Za objavo članka sem se odločila, ker se s tem načinom hranjenja pogosto srečujem in nikoli nima pozitivnega učinka na vedenje psov.
Torej…

VEČ NA www.shaws.si


ŠAVS
Nevarnih pasem NI!
Obiščite nas na www.shaws.si...


Šavs

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • ŠAVS - Nevarnih pasem NI!
Odgovori #37 : 18 September 2015, 13:38:08
DELOVNE PASME

Mnogo bodočih pasjih lastnikov psa kupuje z očmi. Nekateri na osnovi najnovejšega hollywoodskega hita, s štirinožno filmsko zvezdo v ospredju. Marsikdo ni pripravljen na zahteve in potrebe pasme, ki jo pripelje v svoj dom.

Pasme tipa bull, molosoidi ipd. so pogosto zahtevne za šolanje, medtem ko so razni ovčarji, ptičarji in prinašalci hitro učljivi. Prav ta učljivost, ki izvira iz velike želje po delu, pa je dvorezen meč. Tovrstni psi imajo ogromno energije, ki jo je potrebno konstruktivno usmeriti. V nasprotnem primeru, ventil zanjo najdejo sami in njihova vedenja so večinoma neželena in destruktivna.

VEČ NA www.shaws.si


ŠAVS
Nevarnih pasem NI!
Obiščite nas na www.shaws.si...


Šavs

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • ŠAVS - Nevarnih pasem NI!
Odgovori #38 : 06 Oktober 2015, 13:53:47
DOM vs. VRT
Ko sem odraščala, je večina psov svoje življenje preživljajo na verigi. Prav počasi se je kinološka kultura toliko razvila, da so se začeli pojavljati pesjaki. Še vedno pa je veljalo zlato pravilo, da pes ni za v hišo, pes potrebuje vrt za gibanje. Prav zato sem na svojega prvega štirinožca – zlatega prinašalca Klasa – morala čakati dokler se nismo preselili v hišo (z vrtom seveda).

Klas je dobil lep pesjak, z izolirano dvo-prostorsko hiško. Imel je prostor za gibanje, svež zrak, precej svobode, ni pa imel pretirano veliko družbe svoje družine. Topli meseci, ko smo večino časa preživeli zunaj, zanj niso bili preveč samotni in vedno je imel obilico dolgih sprehodov ter izletov v hribe. Nikoli pa ni imel priložnosti, da bi se nam zvečer stisnil k nogam in zadremal v objemu svoje družine.

VEČ NA www.shaws.si




ŠAVS
Nevarnih pasem NI!
Obiščite nas na www.shaws.si...


Šavs

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • ŠAVS - Nevarnih pasem NI!
Odgovori #39 : 27 Oktober 2015, 18:25:59
TRIED & TESTED

Orbee, več kot žoga! Zveni kot slaba reklama, ampak za moje pse je živa resnica.

Žoge so pri nas potrošni material ter ključen rekvizit za treninge in razvedrilo. Za Rhani predstavlja lovljenje žoge ultimativno motivacijo za delo poslušnosti, iskanje žoge pa najljubšo obliko igre. Preizkusili smo že mnogo mnogo modelov, materialov in “oblik”. Nekaj smo jih uničili, kakšno podarili naprej, večino pa izgubili. V zaboju z opremo, so vedno na zalogi vsaj štiri različne variante. Ne glede na to kaj novega poizkusimo pa se že pet let na koncu vrnemo k nenadomestljivi žogi znamke Planet Dog Orbee (ali njena različica Woof).

VEČ PREBERITE NA www.shaws.si


ŠAVS
Nevarnih pasem NI!
Obiščite nas na www.shaws.si...


Šavs

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • ŠAVS - Nevarnih pasem NI!
Odgovori #40 : 05 November 2015, 13:00:57
"MOJ PES NE NAREDI NIČ"

Dragi pasji lastniki, tudi če vaš pes ne naredi nič in se želi samo prijateljsko povohati, to ne pomeni, da je situacija ista "na drugi strani". Če je vaš pes prijazen, drugi (privezani) pes pa boječ ali dominanten in bo reagiral z agresijo, to NE pomeni, da je krivda za incident njihova. Če nimate 100% odpoklica, imejte psa na povodcu, v prisotnosti drugih psov. Če drugega psa ne poznate, najprej vprašajte, preden svojega pustite zraven. Tudi prijazen in igriv pes, lahko naredi škodo predhodno travmatiziranemu psu.

VEČ LAHKO NA WWW.SHAWS.SI


ŠAVS
Nevarnih pasem NI!
Obiščite nas na www.shaws.si...


Šavs

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • ŠAVS - Nevarnih pasem NI!
Odgovori #41 : 20 November 2015, 08:21:09
INŠTRUKTORSKA

Ena prvih objav na tej spletni strani, je bila na temo inštruktorskega dela z reševalci. Dobri dve leti nazaj sem dobila svojega prvega reševalskega vajenca in vodila na taboru svojo prvo skupino. V teh dveh letih se je spremenilo marsikaj – sedaj vodim skupino petih reševalcev in treh pripravnikov, ustanovili smo svojo enoto, reševalsko delo smo začeli združevati z gasilskim. Rastemo in se razvijamo, iščemo nova področja dela in stremimo k odličnosti.

Ena prvih objav na tej spletni strani, je bila na temo inštruktorskega dela z reševalci. Dobri dve leti nazaj sem dobila svojega prvega reševalskega vajenca in vodila na taboru svojo prvo skupino. V teh dveh letih se je spremenilo marsikaj – sedaj vodim skupino petih reševalcev in treh pripravnikov, ustanovili smo svojo enoto, reševalsko delo smo začeli združevati z gasilskim. Rastemo in se razvijamo, iščemo nova področja dela in stremimo k odličnosti.

VEČ NA WWW.SHAWS.SI


ŠAVS
Nevarnih pasem NI!
Obiščite nas na www.shaws.si...


Šavs

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • ŠAVS - Nevarnih pasem NI!
Odgovori #42 : 29 December 2015, 14:05:26
KONDICIJSKE

Reševalni pes mora obvladati širok spekter znanj in veščin. V vseh okoliščinah in psihičnih stanjih mora biti poslušen in vodljiv, sposoben premagovati najrazličnejše ovire ter neprijetne materiale, iskati ne glede na vremenske pogoje in nenazadnje biti v odlični fizični kondiciji. Iskalne akcije trajajo ure in ure, lahko tudi več dni. Reševalni psi tekom akcije pretečejo mnogo kilometrov, med tekom pa morajo ves čas “delati z nosom”.

VEČ PREBERITE NA www.shaws.si


ŠAVS
Nevarnih pasem NI!
Obiščite nas na www.shaws.si...


Šavs

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • ŠAVS - Nevarnih pasem NI!
Odgovori #43 : 08 Januar 2016, 13:32:39
ALTERNATIVA

Bil je eden tistih dni, ko pred jutranjo kavo razbijem telefon,  hitim iz Celja v Ljubljano in mi potem pol ur odpade zaradi vremena, zamudim na vse obveznosti, sredi vsega tega pa izvem kar sem sama pri sebi vedela že nekaj časa – za mojo Rhani so dnevi reševalskih preizkušenj, divje igre, lovljenja žoge in planinskih tur minili. V sedmih letih jo je njena nebrzdana energija in želja po gibanju pripeljala na rob invalidnosti.

VEČ NA http://shaws.si/2016/01/08/alternativa/


ŠAVS
Nevarnih pasem NI!
Obiščite nas na www.shaws.si...


Šavs

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • ŠAVS - Nevarnih pasem NI!
Odgovori #44 : 20 Januar 2016, 18:29:57
ALTERNATIVA SE NADALJUJE

Zadnja dva tedna je moja Rhani kot prerojena. Polna energije, (pre)živahna in brez bolečin. Želi delati in divjati in na trenutke jo je  prav težko zavirati. Danes je imela svojo drugo bioresonančno protibolečinsko terapijo. Sicer ni bila nujno potrebna, ampak glede na mrzlo vreme in moj natrpan urnik, sem ukrepala po logiki “better safe, than sorry”. Poleg terapije, tople bunde, glinenih in grelnih obkladkov, sem se zadnja dva tedna precej poglobila tudi v lajšanje bolečin in blaženje vnetij skozi prehrano.
VEČ NA http://wp.me/p3ogn8-nv


ŠAVS
Nevarnih pasem NI!
Obiščite nas na www.shaws.si...


Šavs

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • ŠAVS - Nevarnih pasem NI!
Odgovori #45 : 10 Februar 2016, 10:46:12
PROMOCIJSKA

Zame je lepota šolanja psov v tem, da je vsak pes malo drugačna zgodba, ki te nauči nekaj novega. Da je navadna škatla lahko rekvizit za kopico novih trikov. Da karakterji psov, želje vodnikov in nenazadnje moja domišljija, vodijo v vedno nove dimenzije dela s psi in ideje za vaje.

VEČ NA https://shaws.si/2016/02/09/promocijska/


ŠAVS
Nevarnih pasem NI!
Obiščite nas na www.shaws.si...


Šavs

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • ŠAVS - Nevarnih pasem NI!
Odgovori #46 : 31 Marec 2016, 21:13:05
DOGO REŠEVALEC

Šolanje reševalnega psa je dolgotrajen proces. Reševalno delo od psa zahteva poslušnost, vodljivost, zaupanje v vodnika, neodzivnost na nenadne in nepredvidljive zunanje dražljaje (bliski, poki, sirene, ipd.), kondicijsko pripravljenost, agilnost in visoko visoko motivacijo za iskanje.

Večina vodnikov se (načrtno ali pa tudi ne) odloča za pasme, ki so vodljive in visoko motivirane za delo. Najpogosteje se za reševalne pse usposablja border collieje, labradorce, zlate in gladkodlake prinašalce, ipd. Ne glede na predispozicije psa, šolanje do prvega izpita traja leto in pol do dve.

VEČ NA https://shaws.si/2016/03/31/dogo-resevalec/


ŠAVS
Nevarnih pasem NI!
Obiščite nas na www.shaws.si...


Šavs

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • ŠAVS - Nevarnih pasem NI!
Odgovori #47 : 26 November 2016, 20:11:02
NOV DRUŽINSKI ČLAN
V zadnjem času me pogosto kličejo bodoči pasji lastniki. Nekateri imajo pasmo že izbrano, drugi se še odločajo. Vsi pa imajo podobna vprašanja. Kako izbrati dobrega vzreditelja? Kako se pripraviti na novega družinskega člana? Kdaj začeti s šolanjem?

Več na www.shaws.si


ŠAVS
Nevarnih pasem NI!
Obiščite nas na www.shaws.si...


Šavs

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • ŠAVS - Nevarnih pasem NI!
Odgovori #48 : 01 December 2016, 20:27:30
NOV DRUŽINSKI ČLAN PRIHAJA
Torej, izbrali smo si primerno pasmo in kar se da kvalitetnega vzreditelja. Sedaj je čas, da na prihod mladega štirinožca pripravimo tudi dom in družino. Mladički so novi, simpatični in srčkani, zato jim hitro popustimo. Vendar popuščanje vodi v neželena vedenja in potencialno tudi v vedenjske probleme.

VEČ NA www.shaws.si


ŠAVS
Nevarnih pasem NI!
Obiščite nas na www.shaws.si...


Šavs

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • ŠAVS - Nevarnih pasem NI!
Odgovori #49 : 17 Januar 2017, 19:29:00
DOMINANCA? NE, HVALA.
Ko sem začela s prvimi koraki v svet kinologije, so bila zlata pravila vzgoje psov: pes ne sme jesti pred lastnikom; pes ne sme skozi vrata pred lastnikom; pes ne sme na kavč ali posteljo; pes ne sme pred lastnikom po stopnicah ali z vrha stopnic gledati na lastnika; ipd. Cilj teh pravil naj bi bil psu preprečiti, da se rangira nad lastnika oz. da si lastnika podredi.

VEČ NA www.shaws.si

ŠAVS
Nevarnih pasem NI!
Obiščite nas na www.shaws.si...


Šavs

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • ŠAVS - Nevarnih pasem NI!
Odgovori #50 : 31 Januar 2017, 14:40:36
ČLOVEKOV NAJBOLJŠI PRIJATELJ

“Psi se ne rodijo človeku prijazni. Psi se rodijo, da bi postali prijazni človeku. Vendar se to zgodi le, če kot mladički srečajo dovolj prijaznih ljudi.” (Bradshaw, 2011)

Proces udomačitve psov ni prilagodil na človeška okolja. Dal jim je zgolj sposobnosti, da se lahko prilagodijo. Da se naučijo funkcionirati v našem svetu, morajo biti postopno in počasi izpostavljani ljudem in človeškim okoljem. Ta proces se začne nekje v četrtem tednu njihovega življenja in traja več mesecev. Če je pomanjkljiv ali nepravilen, se bodo pri psu razvili strahovi in tesnobe, ki jih bo kasneje v življenju težko odpraviti.

VEČ NA www.shaws.si


ŠAVS
Nevarnih pasem NI!
Obiščite nas na www.shaws.si...


Šavs

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • ŠAVS - Nevarnih pasem NI!
Odgovori #51 : 10 Februar 2017, 13:33:42
SUPER PES

Kot ljudje, imajo tudi psi različne potrebe po gibanju. V optimalnem partnerskem odnosu vodnik-pes, si človek izbere pasmo oz. psa, ki ustreza njegovemu karakterju in (med drugim) “energijskemu nivoju”. Marsikateri rekreativni športnik se odloči za štirinožnega spremljevalca pri svojih podvigih. Nekatere pritegne udejstvovanje v kinoloških športih, kot so agillity, flyball, frizbi, ipd. Spet drugi združijo oba interesa v eno, v obliki canicross-a ali bikejoring-a. Ne glede na obliko aktivnosti ali disciplino, ki se je lotevamo, se moramo zavedati, da se ob povečanih telesnih obremenitvah, fiziološke potrebe psa spremenijo. Če nase gledamo kot na športnika, je prav, da z istimi očmi gledamo tudi na svojega psa.

VEČ NA WWW.SHAWS.SI


ŠAVS
Nevarnih pasem NI!
Obiščite nas na www.shaws.si...


Šavs

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • ŠAVS - Nevarnih pasem NI!
Odgovori #52 : 14 Februar 2017, 14:08:11
POMLADANSKI VPISI

Z daljšimi dnevi in toplejšim vremenom, prihajajo pomladanska legla in začetki novih prijateljstev.

Vabimo vas, da se nam v marcu pridružite v programih male šole ali najstniki, kjer začnemo z delom individualno, nadaljujemo pa v majhnih skupinah. Skupaj se učimo zabavnih trikov in dela z nosom, premagujemo ovire ter se navajamo na nova okolja in situacije.

VEČ NA www.shaws.si


ŠAVS
Nevarnih pasem NI!
Obiščite nas na www.shaws.si...


Šavs

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • ŠAVS - Nevarnih pasem NI!
Odgovori #53 : 05 Junij 2017, 21:24:26
JEKLENI PAR NA KVADRAT

Minulo soboto je v kraju Piliscsév na Madžarskem potekal Hard Dog Race. Tekmovanje je namenjeno preizkušnji fizične in psihične pripravljenosti psa ter njegovega vodnika, predvsem pa je preizkušnja njunega razmerja. Šest kilometrov dolga trasa teka poteka po progi za motokros. Na njej se udeleženci spopadejo s šestnajstimi ovirami, strmimi vzponi in spusti ter poletnim soncem.

VEČ NA WWW.SHAWS.SI


ŠAVS
Nevarnih pasem NI!
Obiščite nas na www.shaws.si...


Šavs

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • ŠAVS - Nevarnih pasem NI!
Odgovori #54 : 11 Avgust 2017, 12:06:10
DELOVNI NAGONI
Šolanje psov z izkoriščanjem lovskih nagonov, psa motivira, da dela do fizične izčrpanosti. Ker je pes nagrajevan pozitivno, z izpolnjevanjem njegovih nagonov, mu z rednim treningom delo samo po sebi postane nagrada.
Brez agresije – Včasih je veljalo mnenje, da plenska igra, preko katere stimuliramo lovske nagone, pri psih povzroča agresivno vedenje. Danes vemo, da to ne drži. Lov kot način za pridobivanje hrane, ni proces, ki ga motivira agresija.

VEČ NA www.shaws.si


ŠAVS
Nevarnih pasem NI!
Obiščite nas na www.shaws.si...


Šavs

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • ŠAVS - Nevarnih pasem NI!
Odgovori #55 : 12 September 2017, 13:38:25
A GIRL’S BEST FRIEND…
Whoever said diamonds are a girl’s best friend, never owned a dog… 😉
Moja ljubezen do psov sega v zgodnje otroštvo. Ko sem pri štirinajstih končno do bila svojega prvega pasjega prijatelja, zlatega prinašalca Klasa, je bilo najino obiskovanje pasje šole kratkega trajanja. Delo v skupini in suhoparne vaje poslušnosti, me pri štirinajstih niso motivirale k sodelovanju. “Šolanje” sva nadaljevala sama, s poudarkom na premagovanju ovir in podobnimi zabavnimi vajami.
Danes so otroci moji najljubši tečajniki. Včasih v šolo pride cela družina in se dela s psom učijo vsi člani. Vključevanje otrok v proces šolanja jih nauči pravilnega rokovanja s psom in lahko zbliža družino. Pogosto imajo otroci priložnost popravljati starše pri delu s psom, kar jih nudi še prav poseben užitek 🙂

VEČ NA WWW.SHAWS.SI


ŠAVS
Nevarnih pasem NI!
Obiščite nas na www.shaws.si...


Šavs

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • ŠAVS - Nevarnih pasem NI!
Odgovori #56 : 11 December 2017, 17:38:57
PRVEGA NE POZABIŠ NIKOLI…
Ko razmišljate o svojem prvem psu, si predstavljate očarljivega, razposajenega, simpatičnega mladička, ki bo spal pri vaših nogah (ali v vašem naročju), capljal za vami po stanovanju ter vas zvesto spremljal na sprehodih.

Mnogi novopečeni pasji lastniki s presenečenjem ugotovijo, da njihov novi štirinožni otrok grize, laja, žveči in ni sobno čist. Kljub temu, da so to popolnoma normalna, naravna in potrebna pasja vedenja.

Preden v svoje življenje povabite novega življenjskega sopotnika, je pametno in pravično, da se informirate o pričakovanih vedenjih pasjega mladiča, o tem katera vedenja so nesprejemljiva ter kako jih lahko popravite oziroma odpravite. Psi nam želijo ustreči, vendar jim moramo pokazati kako nam lahko.

NADALJEVANJE ČLANKA NAJDETE TUKAJ ... https://wp.me/p3ogn8-J6


ŠAVS
Nevarnih pasem NI!
Obiščite nas na www.shaws.si...


Šavs

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • ŠAVS - Nevarnih pasem NI!
Odgovori #57 : 22 Januar 2018, 14:06:46
RAVS!

V zadnjem času sem se srečala z več primeri, ko so ljudje poiskali mojo pomoč, ker se je njihov pes stepel. Iz svojega dela in lastnih izkušenj vem, da večina pasjih lastnikov ne ve kako reagirati v primeru pasjega pretepa. Upam, da bo spodnji zapis dosegel čim večje število ljudi in jih pomagal pripraviti na to morebitno neprijetnost.

OSTANEK ČLANKA NAJDETE NA ... https://wp.me/s3ogn8-ravs


ŠAVS
Nevarnih pasem NI!
Obiščite nas na www.shaws.si...


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #58 : 22 Januar 2018, 18:03:45
5. način. Psov ne potegnemo narazen, pač pa za ovratnico dvignemo v zrak in "zadušimo", da popusti ugriz in šele takrat potegnemo pse nazaj, k sebi. V nasprotnem primeru so res lahko bistveno hujše poškodbe psa, ki je ugriznjen. Mi moramo biti pa izjemo spretni, da ne skasiramo sami ugriz (lažje reči, kot storiti).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Šavs

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • ŠAVS - Nevarnih pasem NI!
Odgovori #59 : 07 Marec 2018, 17:25:36
ČLANEK Z JAJ(CI)ČNIKI
ali vse kar ste želeli vedeti o sterilizaciji/kastraciji pa si niste upali vprašati

Tečajniki se name pogosto obrnejo s kupom vprašanj o sterilizaciji oziroma kastraciji psa. Ali bi se odločili za poseg? Kakšne so prednosti in kakšne slabosti? Ali s posegom koristimo psu ali samo sebi? Veterinarji več ali manj brez izjeme priporočajo zgodnjo kastracijo in sterilizacijo. Ponavadi okoli šestega meseca starosti. Poleg preprečevanja neželjenih mladičev, naj bi poseg pozitivno vplival na dolgoročno zdravstveno stanje psa.

VEČ NA https://wp.me/p3ogn8-Js


ŠAVS
Nevarnih pasem NI!
Obiščite nas na www.shaws.si...