Vzrejni pregled za terierje

Tija · 6907

Tija

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
: 17 September 2014, 20:33:07
Pozdravljeni!

V nedeljo 27. septembra bo vzrejni pregled.
Prvič prijavljam svojega psa, ampak ne vem ali obstaja kakšna prijavnica. Ali naj pošljem le vzrejni list in pripišem, da ga prijavljam.
Ali se je potrebno prijaviti tudi za oceno zunanjosti, kljub temu, da ima kuža že štiri ocene različnih slovenskih sodnikov iz razstav? Povsod je bil ocenjen odlično. No pa še na Cacib Lendava gremo.

Najlepša hvala za odgovore.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1 : 17 September 2014, 20:54:53

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Tija

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 17 September 2014, 21:04:01
Hvala, tu sem tudi iskala, ampak prijavnice kot obrazec ni.



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #3 : 18 September 2014, 00:29:13
Telesna ocena se ponavadi pridobi na "telesni oceni". Za nekatere pasme se lahko uposteva ocena iz specialke kluba, za nekatere iz katerekoli slovenske razstave... Najbolje je posikati pravilnike ali pa kar poklicati na klub za pasmo.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #4 : 18 September 2014, 00:31:05
Glede na tapravilnik: http://www.skt.si/vzrejabreeding/vzrejni-pravilnik-skt, bo moral pes opravljati telesno oceno pred vzrejnim pregledom (ker TO se nima - razstave ne stejejo izgleda - nisem sla brati celotnega pravilnika).


Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 18 September 2014, 09:12:49
Za SKT ocena iz razstav ne velja.

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #6 : 18 September 2014, 11:51:27
Na zavihku obrazi imaš vzrejni list in ga izpolni - po moje ga sicer lahko tudi tam, ker smo mi, ko sem bila prvič na vzrejnem, dobili vsak svojo poslano kuverto nazaj in smo obrazce izpolnjevali potem na roko (prej je bila praksa, da so bili obrazci že izpolnjeni, ker jih je tista gospa, ki je sprejemala prijave že vpisala sama).
Zadnji dve leti, ko sem bila jaz tam, si moral torej sam vse izpolnit, zato imej še kakšno trdno podlago s sabo, ker je to vse zunaj in potem je vedno "borba" za tisto mizico, kjer vpisuješ podatke. Pofočkaš se pri tajnici, plačaš, dobiš papirje in greš do ringov. V enem delajo telesne ocene, v drugem pa pregled za vzrejno dovoljenje. Opisi z razstav pri terierjih ne veljajo - vsaj obakrat, ko sem bila jaz tam niso.



Tija

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 18 September 2014, 18:55:30
Hvala vsem za odgovore. Sva mislila, da je bolj strogo vse skupaj.  :)