Pes pojedel palico za ražnjiče

whateverrrrr · 8752

whateverrrrr

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
: 20 September 2014, 00:00:15
Pozdravljeni,

psička je danes zvečer pojedla palico za ražnjiče. Palica mi je hkrati z mesom med kuhanjem padla na tla in takoj jo je pograbila. Preden sem jo ujela je že vse popapcala. Sicer je še vedno živahna, ampak občasno kašlja oz. jo sili na bruhanje. Gobček sem ji pregledala in ni videti, da bi bilo kaj na začetku grla, da bi ji lahko sama izvlekla. Poskusila sem tudi pospešiti bruhanje z nasveti, ki sem jih prebrala na forumih (sol, gorčica..). Nič ne deluje, psička še vedno ni bruhala. Naj počakam par dni, če ji bo boljše (kašelj preneha), in se palčka izloči ali jo kar takoj peljem k veterinarju? Glede na to, da je stara le 4 mesece, dvomim, da je hrano IN palčko prav razgrizla, saj je tako ali tako precej požrešna.

Lp



BlackSwan

  • Gost
Odgovori #1 : 20 September 2014, 01:29:49
Pojdi čimprej k veterinarju. Psi lesa načeloma ne morejo prebaviti, kar lahko povzroči črevesno zaporo, da ne omenim, da je verjetno špičasta in lahko kaj prešpikne kjerkoli se bo premikala, če jo bo skušala izbruhati pa si lahko poškoduje grlo oz. se lahko v njemu zatakne.



whateverrrrr

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 20 September 2014, 07:49:42
Stvar je taka, danes sem se zbudila in našla izbruhano CELO palico :S Še vedno je živahna in ne kaže, da bi bilo kaj narobe. Izbruhala je pa samo belo peno in palico.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 20 September 2014, 10:24:16
Fiju. To je bila pa sreča. Huh, nebi bilo od škode, da že DANES začnete učiti vajo ''pusti''. Je tkole čisto preveč nujna. Npr. http://www.youtube.com/watch?v=VWdU5Hgdtmc

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


whateverrrrr

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 20 September 2014, 10:47:52
Ja res je. "pusti" velja vsepovsod, samo pri hrani ne....Na začetku je bilo tako hudo, da ko je jedla, ni pustila nobenega blizu. Sedaj se je že navadila, da jo med hranjenjem božam in da ji hrano lahko vzamem brez problema. Ko pa se mi ponesreči in mi kaj pade na tla, pa nimam pojma kako ji dopovedati, da naj pusti... sploh ne dobim njene pozornosti, glavno da ona je.



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 20 September 2014, 10:51:18
Dostopa do kuhinje ne moreš preprečiti?  ???



whateverrrrr

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 20 September 2014, 10:56:40
bolj težko, ker smo v stanovanju in se največ zadržujemo v enem prostoru - kuhinja/jedilnica/dnevna. Če jo med kuhanjem kosila zaprem na hodnik, ponori in ne preneha z lajanjem... kar je spet povezano s hrano. Nimam pojma zakaj je tako posesivna. Je pa labradorka:)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 20 September 2014, 11:35:40
Psa se ne uči v krizni situaciji. Takrat se mu samo prepreči. Učiš ga izven stresne situacije. Torej dokler ne zna puščati na ukaz jo to učiš izven kuhinje, npr. samo na birkete. Normativ dviguješ potem ko to že zna itd.
Drugače pa pač psa privezat nekje blizu sebe, ko kuhaš. A toliko daleč, da pač ne more posesat vse kar pade na tla. Labradorci so v štartu bolj požrešni, a se s trudom, da to vse naučit. Imam eno tako doma. Tečejo cmoki sline v potokih, samo se drži nazaj, dokler se ji ne reče, da lahko. In tudi enkrat ni bila na oštro kregana. Vse samo na nagrado naučeno. Samo se nič čez noč ne nauči.  ;)
Pa še nekaj. Psa med jedno lih ni treba božat in ji hrano jemat, kar tako, ker se nekomu zdi. Seveda to mora tolerirat a nikar pretiravat. Raje vadit, da sama pušča stvari, kot, da se ji jemlje, kar ima.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


whateverrrrr

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 20 September 2014, 13:06:05
Razumem ja, ampak tudi ko gre jest ali pa ji priboljšek dam... če ji rečem da počaka, potem počaka. Torej danes bova začeli še s "pusti" med hranjenjem, ali kako? Glede božanja, jemanja... hotela sem jo prepričat da ji jaz dam hrano in da tudi če ji vzamem posodico, jo bo dobila nazaj, ker na začetku je bilo tako da je še po jedi posodico odnesla in renčala, dokler je nisem zamotila z drugo hrano (npr. odprla predal v kuhinji). :S Če jo privežem, bo enaka zgodba kot na hodniku... lajež in jok do onemoglosti, posledično pa tudi pritoževanje sosedov, da se pes "zanemarja" ker laja -.-



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 20 September 2014, 15:39:26
Joj ne danes začet med hranjenjem ''pusti'' ::) Korak in po korak. Pogej si video.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.