Psička izpušča vodo

lial · 8806

lial

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
: 30 April 2010, 08:14:50
Ker je to moj prvi zapis na tem forumu, najprej vsem lep pozdrav!

Moj (naš) problem pa je naslednji:
imamo štiri leta staro psičko mešanko, ki smo jo posvojili v Gmajnicah, ko je bila stara dobre pol leta in so jo pred oddajo sterilizirali.
Zadnje čase, morda kakšno leto pa opažamo nenavadne izpuste, psička namreč nekontrolirano občasno spusti kapljice, ali pa tudi kar manjšo lužico vode.
Dejansko gre za vodo in ne urin, kar je potrdila tudi kemična analiza pri veterinarju. Tekočina do pred kratkim ni imela vonja in se je posušila brez sledov, sedaj pa sem nekajkrat imel občutek, da se je nekako 'zgostila', vendar se prav tako posuši brez sledu.
Po nasvetu veterinarja smo poskušali z zdravljenjem z antibiotiki, uspeha pa ni.

Pri iskanju prispevkov na tem forumu s podobnim problemom, sem našel le enega, ki je bil podoben (avtorica mary), na spletu pa se nam je prav tako javil le en lastnik psičke iz ZDA, ki ima popolnoma enak problem in ga prav tako ne zna rešiti.

Morda pa je kljub temu še kdo, ki bi znal kaj svetovati?

LP



HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 30 April 2010, 11:46:11
Ste naredili kakšen ultrazvok ali pa bilokakšen pregled mehurja?

Na pamet mi pridejo kakšni sečni kamni ali kaj podobnega..?



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2 : 30 April 2010, 14:06:50
A na inkotinenco kot posledico sterilizacije pa veterinar ni pomislil?

battito animale


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #3 : 30 April 2010, 14:28:12
Lilit, na to sem tudi jaz najprej pomislila, ampak pri inkontinenci uhaja urin, mar ne? Tu gre pa za vodo.

Kristinca & Florinca


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #4 : 30 April 2010, 14:40:37
Ja inkotenca je nezmožnost zadrževanja urina.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #5 : 30 April 2010, 15:13:06
Sem povrsno prebrala :-[
Ceprav, a se jim zdi, da prihaja ta voda iz mehurja?

battito animale


lial

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 30 April 2010, 15:33:11
Hvala za mnenja in komentarje!

Torej voda naj ne bi prihajala iz mehurja, ultrazvok je bil opravljen, vendar ni bilo (menda) videti nič nenavadnega.
Sum je bil na kakšno infekcijo, pa je po jemanju antibiotikov tudi to sedaj manj verjetno.
Danes smo pričeli  terapijo s Propalinom, kar pa me močno skrbi, predvsem zaradi opisanih stranskih učinkov.

LP





Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #7 : 30 April 2010, 17:33:22
Ste se pozanimali kateri veterinar je strokovnjak za te zadeve? Ker so malo porazdeljeni.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


lial

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 30 April 2010, 17:48:49
Tega pa nisem vedel!

Morda kakšen namig?

LP



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #9 : 30 April 2010, 18:05:07
Danes smo pričeli  terapijo s Propalinom, kar pa me močno skrbi, predvsem zaradi opisanih stranskih učinkov.
Kakšni pa so stranski učinki Propalina?



lial

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 30 April 2010, 18:24:37
V priloženih navodilih in na tujih straneh sem uspel prebrati, da so stranski učinki možnost bruhanja, driske in srčne aritmije, tudi kolaps.
Ker pa smo imeli z drisko in bruhanjem v preteklosti že nekaj težav, je moja skrb toliko večja.



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #11 : 30 April 2010, 18:29:58
Ne glede takih zadev žal ne, bom pa vprašala okoli.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


lial

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 30 April 2010, 18:36:08
Hvala !



Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 30 April 2010, 18:45:05
Iz kje ta 'voda' ven teče?



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #14 : 30 April 2010, 18:54:45
Kam pa hodite? Nekateri priporočajo kliniko na VF v Mestnem logu.

Morda se obrnite na homeopata Dr. Krušiča, ker včasih klasična medicina ne pomaga. Lahko opravite tudi test za erlihijo. Le- ta lahko povzroči čuda zadev.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


lial

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 30 April 2010, 19:27:00
Voda priteče iz vagine, čeprav to ne morem trditi 100%, enostavno - priteče, ob tem pa psička niti ne reagira...
Stalnega veterinarja imamo v Prvi kliniki, na VF še nisem poskušal, homeopatije pa tudi ne.
Sem pa pomislil tudi na te možnosti.

LP




Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 30 April 2010, 22:43:57
Aha... če se ti zdi da izcedek postaja gostejši (najbrž bolj rumenkast?) gre po vsej verjetnosti za začetek kakšnega vnetja. A je izcedka vse več?
Se pa daje Propalin za inkontinenco (nehotno uhajanje urina). Se pa za urin uporablja tudi izraz voda (tako kot za feces blato ;)) tako da je možno da je prišlo da nesporazuma... Uglavnem so izvor sečila ne pa maternica.
So vam pa na kliniki najbrž naročili na kakšen pregled čez par dni? Ker je brez veze menjat veterinarja, če ta še ni končal zdravljenja. Je včasih treba malo počakat, da se pokaže kaj točno je narobe...

Lp



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 30 April 2010, 22:45:20
Propalyn odsvetujem. Moja ima sicer probleme z inkotinenco, vendar je bila ocitno povezana z izsiljevanjem, ker je zdaj skoraj povsem ok. Propalyn njej ni pomagal, plus tega ima ful stranskih ucinkov - v slo navodilih npr. sploh ni bilo napisano, da ne smes dajat propalyna, ce je lulanje psiholoskega izvora (kar je pri nas verjetno TUDI bilo .. poleg res nezmoznosti zadrzevanja). Poznam tudi ena dva primera, ko Propalyna niso dajali prepogosto, ker je ful vplival na psiho kuzik.

Mi smo inkotinenco resevali in jo se resujemo s tableti Incurin - dobijo se v Italiji, 30 tabletk stane 11€. Zdaj ji dam eno na tri tedne, ce ze .. pac po potrebi, prej smo imeli pa dnevno vse pokapljano. Ampak pac - ce je problem v inkotinenci. Pa ni stranskih ucinkov!

http://www.ema.europa.eu/vetdocs/PDFs/EPAR/Incurin/V-047-sl1.pdf

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 30 April 2010, 22:47:41
Pomoje hočejo s Propalinom izključiti probleme, ki bi izvirali iz sečil pa se potem lotit reproduktivnih organov. A je sterilizirana?



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #19 : 01 Maj 2010, 08:48:46
Nasa je jemala Propalin vsak dan 6 let brez nobenih problemov sploh. Nismo pa vedeli, da obstajajo alternative... vsekakor pa pri njej inkontinenca 100% ni bila psiholoskega izvora.

battito animale


lial

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 01 Maj 2010, 09:33:48
Kakor je zapisala Kaili - iščemo rešitev in če bo Propalin pomagal, potem bo razlog bolj določljiv (po mnenju veterinarja).
Zadnje čase je voda res občasno manj 'voda', vendar je še vedno brez barve, brez vonja in ko se posuši  ne ostane viden madež.
 
@Kalili: Da, psička je sterilizirana.

LP



lial

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 07 Oktober 2014, 11:17:02
Žal moram napisati še nadaljevanje, v upanju na Vašo pomoč:

Po 4 letih relativnega miru pred puščanjem vode (urina?), so se problemi pred slabimi tremi meseci ponovili.
Vse to obdobje sem ji dajal Propalin in videti je bilo, da pomaga.

Zadnje čase pa sem vse večkrat našel njeno ležišče mokro, lužice prozorne, nekoliko mastne tekočine pa so se pojavljale vedno bolj pogosto.
Ker je pred 14 dnevi pojav postal že kar obsežen, sem jo  peljal k veterinarju. Pregled je bil temeljit, strokoven, tudi z ultra zvokom in katetrom.
Diagnoza je bila vnetje in predpisal mi je jemanje Primotrena (antibiotik) in zmanjšanje količine Propalina.
Danes, zadnji dan terapije pa se je težava spet ponovila, občutek imam da še močneje kakor prej.

Sicer grem jutri po navodilu z vzorcem urina še enkrat k veterinarju, vendar bi bil vseeno vesel kakšne Vaše pomoči ali izkušnje!



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #22 : 07 Oktober 2014, 12:03:10
Ko smo mi dobili propalin za inkontinetno sterilizirano psico, nam je bilo predlagano da počasi nižamo dozo do še učinkovite, zato mi v vašem primeru ni jasno, zakaj dozo nižate in ne višate? Spomnim se tudi, da smo mi morali dozo zvišati predvsem jeseni in pozimi, in takrat  ko se je psička intenzivno kopala, tako da tud pri vam predvidevam da bi ob vnetju morali mal zvišati. Razen če prihaja do kakih interakcij z antibiotikom, ne vem.. Mi smo nekak regulirali glede na stanje, ni bilo pa drugač v parih letih nobenih stranskih učinkov.



lial

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 07 Oktober 2014, 12:23:48
Hvala za odgovor!
Znižanje doze v času jemanja antibiotika mi je svetoval veterinar, sicer pa sem ji v zadnjih mesecih zviševal dozo vse do maksimalne predpisane.
Prej pa nekaj let bistveno manj, morda le polovico ali še manj.