Kosti za grizenje

Sindika · 15197

Sindika

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
: 21 Oktober 2014, 23:00:52
Zanima me samo, kako je s temi kostmi iz kože in te priboljški, ki jih pes grize in se počasi raztapljajo. Koliko je to priporočljivo in kolikokrat? Če kdo kaj ve o tem..



KevinBecca

  • Gost
Odgovori #1 : 22 Oktober 2014, 07:39:54
Seveda je odvisno od posameznika. Jaz osebno moji ne dajem tega. Gre za zvito kožo. Raje ji dam kakšno govejo mozgovo kost, se mi zdi dosti bolj naravna in koristna. Dobi jo 1x na dva mesca. Te "kosti" sem jaz pri njej ukinil pri letu in pol.

Glede priboljškov; jaz jih ne prakticiram. Ko kaj z njo delam ji dajem brikete, ki jih jé kot obrok (trainer). Le da ji potem pri glavnem obroku odvzamem toliko kot je čez dan pojedla.



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 22 Oktober 2014, 10:27:23
Moja dva jih redno dobivata. Ampak bolj sapnike, uhlje, bikovke, vsake toliko zvitke iz kože. Kosti vsi psi ne prenašajo dobro, moja starejša je že ena izmed takih in jih ne dobi več.

Sem pa že sama malo iskala priporočila koliko tega naj bi pes lahko pojedel pa nisem našla nič.  Se mi pa zdijo sapniki itd. boljši kot te kosti iz kože, ki so šle skozi več predelave.



LiliTheLab

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
  • Black beauty
Odgovori #3 : 22 Oktober 2014, 10:55:42
Moja tudi redno dobiva različne stvari za žvečenje, od bikovk, do jelenovega roga in tudi goveje kosti.

"Rep psa maha s srcem." (Martin Buxbaum)


JaCi

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 22 Oktober 2014, 12:14:52
Jaz svojemu zadnje čase dajem tedensko različne goveje kosti (kar surove). Včasih dobi kakšne bikovke, uhlje ali kopita. Kost iz kože mu ne dajem, ker je po mojem mnenju preveč kemikalij not.
Ko sem spraševala v trgovini kok pogosto mu loh dajem bikovke, je prodajalka rekla da ni važno, sam da se ne zredi.



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 22 Oktober 2014, 12:37:24
Mozgove kosti so lahko nevarne zobem.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #6 : 22 Oktober 2014, 13:23:44
Pa rogovi tudi. Drugače jaz to dajem maximalno na 14 dni enako razne klorofilne reči. Ne dajem pa ušes ipd, ker imajo precej maščob.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Asja

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 1
Odgovori #7 : 22 Oktober 2014, 13:52:55
Povprečno eno bikovko na dan, pa kakšno mozgovo kost vsakih par mesecev.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #8 : 22 Oktober 2014, 14:05:16
Ne dajem pa ušes ipd, ker imajo precej maščob...

...in jih ti nočeš dajat svoji psici. Tako napiši, da ne bo slučajno kdo razumel kot da so maščobe nezdrave in da ne vem, redijo.

Pa ne morem da ne bi.. Dejte razmislit tisti, ki tele priboljške dajete v večji meri in poskusite psu dat za žvečko en kos vampov, srce al pa jagnečja rebra, posušene zadeve lahko pa kamot delate tudi doma, ker iste zadeve za male denarje dobite pri mesarju in tako točno veste kaj je notri. Sam razmislit  ;)



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 22 Oktober 2014, 14:11:21
razne klorofilne reči. Ne dajem pa ušes ipd, ker imajo precej maščob.

Razne klorofilne reči so predvsem iz žit in ostalih OH, tako da redijo bolj kot pa tisto malo maščobe na ušesu, katera je celo koristna.



KevinBecca

  • Gost
Odgovori #10 : 22 Oktober 2014, 14:29:01
Zakaj bi bla mozgova kost škodljiva za zobe? V preteklosti so jedli še kaj tršega pa so zdravo živeli. Jaz moji poskusim čim bolj približati življenje njenih divjih prednikov....



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #11 : 22 Oktober 2014, 14:36:01
Tisto malo zeleno ščetko dobi vsake kvatre. Tam je res verjetno bolj OH, kot beljakovin, ji pa zadah osveži :p  Ampak ja, pujsovih ušes ne dajem, ker se moja ob višku maščob zredi. 24% imajo, konkretno, tako, da to je veliko maščob. Malo maščob ima recimo kita 3,5%. Tako da, res v večini kar se tiče teh žvak, gledam, da so prevsem beljakovine.

Dokler smo imeli doma živali, smo sami sušili in obesili polne flaše ipd na spolni ud bika...Zdej, ko več ni kmetije, pač tu in tam kaj kupimo. V končni fazi veš ravno enako kot pri mesarju. Saj ti mesar ne bo poveda, tega so pa imelu zunaj na paši, ob tej in tej krmi, prihaja iz te kmeteje etc. Isti šmorn, razlika je v ceni in procesu. Ne rabiš sam sušit. In se ti potem zgodi tako kot znancu na krasu, mačke pršut požrle, ki se je sušil! 

Nisem pa ziher, a se sploh dobi penis pri mesarju? Mogoče bi pa foter z veseljem imel kak projekt.  :D

Psa je treba hranit kar mu ustreza, kar izkorišča. In to ni pri vseh enako, pa predniki gor ali dol! Ljudje so čisto preveč padli na to marketinško finto.  Pol moraš začet loviti miši, voluharice, podgane, pa kaka zelišča nabrat, sadje, zelenjavo in travo ponudit. To pa dvomim, da bi počel :D (vsaj tisti del z glodavci)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #12 : 22 Oktober 2014, 15:28:38
Dokler smo imeli doma živali, smo sami sušili in obesili polne flaše ipd na spolni ud bika...Zdej, ko več ni kmetije, pač tu in tam kaj kupimo. V končni fazi veš ravno enako kot pri mesarju. Saj ti mesar ne bo poveda, tega so pa imelu zunaj na paši, ob tej in tej krmi, prihaja iz te kmeteje etc. Isti šmorn, razlika je v ceni in procesu. Ne rabiš sam sušit. In se ti potem zgodi tako kot znancu na krasu, mačke pršut požrle, ki se je sušil! 

Ja ne, brezveze cajt zapravlat  :)



MANDY

  • Gost
Odgovori #13 : 22 Oktober 2014, 15:52:09
Mozgova kost, naša si je odkrušila zob. ker je preveč požrešna je imela kost take kote  :(.



KevinBecca

  • Gost
Odgovori #14 : 22 Oktober 2014, 16:02:43
Mozgova kost, naša si je odkrušila zob. ker je preveč požrešna je imela kost take kote  :(.

Po sliki sledeč vidim, da gre za manjšo psico ;) ... moja nima problemov, na srečo...



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 22 Oktober 2014, 16:04:26
Zakaj bi bla mozgova kost škodljiva za zobe? V preteklosti so jedli še kaj tršega pa so zdravo živeli. Jaz moji poskusim čim bolj približati življenje njenih divjih prednikov....
Potem tudi cepiš in razglistiš ne? ;)
Kosti, ki nosijo težo pri večjih živalih so zelo goste in trde, na njih si lahko pes poškoduje zobe.



KevinBecca

  • Gost
Odgovori #16 : 22 Oktober 2014, 23:53:24
To je butasta primerjava! V preteklosti ni blo teh parazitov in bolezni kot so zdaj. Dajmo malo misliti.

Zobje se pa niso kaj dosti diferencirali...



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #17 : 23 Oktober 2014, 07:33:10
Hahaha pa še kako so bili! Od nekdaj so.   :D    Zdaj so samo pomenovanja kot bonus dodatek obstoju.
Poleg tega je pes od nekdaj v namen udomačitve, sodelovanja s človekom oz. v pomoč človeku, varovanje živine etc. Zato so jih razvijali. In tudi hranili ljudje, pretežno, nakaj so pa psi čistili za njimi (iztrebki) in lovili. Odvisno od namena.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 23 Oktober 2014, 22:26:35
To je butasta primerjava! V preteklosti ni blo teh parazitov in bolezni kot so zdaj. Dajmo malo misliti.

Zobje se pa niso kaj dosti diferencirali...

Eh..



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 25 Oktober 2014, 15:53:59
Ko pes lovi veliko divjad ne bo pojedel vseh kosti. Razen če je res sestradan. Bo pa defenitivno mozgove kosti (in lobanjo) pojedel nazadnje, ker so najtrše. Tako da govorit, da so mozgove kosti nevemkako naravne in najbolj primerne za psa je malo neumno. Če so zadnja izbira, ko se pes sam odloča pri celem plenu, bi morale biti zadnja izbira tudi pri nas, ko se odločamo kaj bomo dali našim psom za jest.

In ja, mozgove kosti lomijo zobe. Tudi najtežje prebavljive so, ker imajo zelo debelo steno (tudi 1 cm). Poleg tega se lomijo v špice in se lahko zapičijo kje na poti do želodca. Če se pa zaradi svoje zelo debele stene ne prebavijo popolnoma lahko delajo poškodbe tudi v črevesju. Poleg lomljenja zob pa so znani tudi primeri, ko se je psom zamašilo črevesje zaradi njih (zmleli so jih, potem pa so se kot cement zamašile črevesje).

Če pes dobi to 1x na 2 mesca verjetno ne bo problemov. Ampak promovirat to kot nevemkako naravno, zdravo in oh in sploh najbolše za žvekanje je zelo narobe.

Za žvekanje so najbol primerne velike kosti, ki jih pes ne more celih pogoltnit, ki so dovolj mehke, da ne lomijo zob in se hitreje prebavijo in so obdane z mesom. Celi piščanci ali pa njihove polovice/četrtinke, rebra, prsne kosti, rep, puranji vratovi. Ostalo je vse bolj ali manj za občasno hranjenje. Pa vse mora bit seveda surovo.



Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 25 Oktober 2014, 17:11:33
Škoda, da si nisem shranila linka, na katerem je bilo precej slik, ko se je psom mozgova kost (votla, seveda) v celoti zataknila za spodnjo čeljust, za sekalce.. to lahko potem samo še odžagaš. Groovy.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #21 : 25 Oktober 2014, 18:40:02
Škoda, da si nisem shranila linka, na katerem je bilo precej slik, ko se je psom mozgova kost (votla, seveda) v celoti zataknila za spodnjo čeljust, za sekalce.. to lahko potem samo še odžagaš. Groovy.

http://guidedogs.blogspot.com/2011/11/weve-got-bone-to-pick-with-marrow-bones.html :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


luizagrooks

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 28 December 2014, 13:24:03
Jaz se teh načeloma izogibam. Pri nas gre najbolj v promet jelenov rog, piščančji vratovi in hrustanci pa kakšne goveje kosti mu pustim, da jih obgloda. Svinjina v nobeni obliki, ker dobi drisko.
No, pa sušen vampi so itak zakon :)
Pa korenček ;)

Psi so čudeži s tacami.
Poceni pasja kuharija
Join me :)