Kateri pes je primeren zame??

usoda · 16792

usoda

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
: 26 Oktober 2014, 19:30:41
Živjo

Zanima me če bi mi gdo lahko svetoval pasmo zame. ;D
želim si malega,kratkodlakega in majn aktivnega kužka ki,mu
dlaka malo odpada.Imel bi ga v stanovanju.



Prue

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 26 Oktober 2014, 19:51:57
Mogoce kateri izmed teh: Mops, Francoski buldog, Kitajski goli pes, Mali angleški hrt, Mali italijanski hrt, Čivava.. poglej si opise pasem na mojpes.net :)
Kratka dlaka je lazja za 'vzdrževanje' vendar se dlake zapičijo prav povsod in jih je težko dobiti ven. Jaz imam psa z dolgo dlako in mi je bolj kul, pac je nekaj česanja ampak jo lažje dobim iz dekic in takih stvari :)



usoda

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 26 Oktober 2014, 19:53:35

Hvala bom pogledu :) ;D



usoda

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 26 Oktober 2014, 20:37:33

Še naprej prosim za odgovore.Hvala :) :) :)



xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 26 Oktober 2014, 22:24:27
Meni so jazbečarji prikupni.

drugače pa evo link od malih pasem, pa izločiš tiste, ki so ti všeč glede dlake, potem pa še poglej da nebo ravno kak jack russell, ker ta verjetno nebo ravno ''couch potato''  ;D

http://www.dogbreedslist.info/small-dog-breeds/list_2_1.html#.VE1lfiKG9VU



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 27 Oktober 2014, 01:00:19
Ne vem zakaj je ta dlaka tak problem. Saj tebi tudi odpada. Pa mrtve celice frčijo stran.
Pač redno sesaš in psa krtačiš in je.



Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #6 : 27 Oktober 2014, 07:41:02
Mopsa jaz odsvetujem. Sem bila ravno na obisku pri kolegu, ki ima mopsa - tja sem šla s črno jopo, vrnila sem se z belo in ta stvar kar ne gre dol, ker so se dlake prav zapičile v jopo. Kaj takega še nisem doživela, pa živim z dvema dolgodlakima psoma. Ampak moja dva sta preveč aktivna zate, tako da ti nasveta kateri bi bil zate ne znam dat, razen mogoče kitajski goli pes bi ustrezal tvojim kriterijem ;)



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 27 Oktober 2014, 10:47:54
Meni so jazbečarji prikupni.

drugače pa evo link od malih pasem, pa izločiš tiste, ki so ti všeč glede dlake, potem pa še poglej da nebo ravno kak jack russell, ker ta verjetno nebo ravno ''couch potato''  ;D

http://www.dogbreedslist.info/small-dog-breeds/list_2_1.html#.VE1lfiKG9VU
Prikupni so, nikakor pa jih ni za enačiti z družnimi pasmami iz 9. grupe (za moje pojme so bolj podobni terierjem kot njim).  ;) To je lovska pasma, ki se še vedno uporablja za lov (predvsem resasti standardni jazbečarji), za dober odpoklic v naravi se boš moral kar namučiti, so trmasti, za delo s človekom jih je včasih malo težje motivirati kot nekatere druge pasme, radi lajajo, če nimajo dovolj aktivnosti pogosto postanejo zelo uničevalni, so ostri psi, poznam jih kar dosti, ki imajo težave z agresijo do drugih psov (tudi moj je takšen in takrat ni čisto nič prikupen....) in žal tudi do ljudi (v raznih jazbečarskih skupinah vsakodnevno berem kako so jih njihovi psi ugriznili  :-X  - za moje pojme pogosto ravno zato, ker se ne zavedajo da je to lovska pasma ki potrebuje aktivnost in delo). So krasni psi, zame najboljši  :-* ,ampak mislim da je prav da ob prikupnem videzu pasme opozorimo na to da ni vse tako kot zgleda.  :)



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #8 : 27 Oktober 2014, 16:52:59
Mopsa jaz odsvetujem. Sem bila ravno na obisku pri kolegu, ki ima mopsa - tja sem šla s črno jopo, vrnila sem se z belo in ta stvar kar ne gre dol, ker so se dlake prav zapičile v jopo. Kaj takega še nisem doživela, pa živim z dvema dolgodlakima psoma. Ampak moja dva sta preveč aktivna zate, tako da ti nasveta kateri bi bil zate ne znam dat, razen mogoče kitajski goli pes bi ustrezal tvojim kriterijem ;)

 ;D mislim, da je to "problem" pri večini kratkodlakih pasem - dlake so trde in se zapičijo v vse možno in jih je skoraj nemogoče popolnoma odstraniti. Dolge dlake v najslabšem slučaju posalotejpaš s tkanin pa je  :) Smo pa imeli letos pri iskanju dopusta prav smešno prigodo  :D jaz sem prav previdno vsem razlagala s kako velikim psom bi rada prišla in večina ni bila nič navdušena. En stric je pa rekel jaaa ni panike, sam povejte mi kako dlako ima. Kratkodlakih nimamo reveč radi ker je njihovo dlako ful težko odstranit  :o kaj vse ne doživiš

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


usoda

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 28 Oktober 2014, 10:00:25

Hvala za odgovore :D



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #10 : 29 Oktober 2014, 12:53:00
Srednji pudelj, ves čas ga stižeš, da ima kratko dlako, dlaka mu ne odpada. Mi imamo doma srednjo pudljico res pa je da je kar aktivna. Če te še kaj zanima pa vprašaj. ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


usoda

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 30 Oktober 2014, 18:41:21

ok :)



xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 30 Oktober 2014, 19:03:15
ok :)

Kaj si se odločil , če sploh še imaš željo do psa ::)



usoda

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 01 November 2014, 12:12:15

Všeč mi je valižanski ovčar :D ;D :) :) ;D :D



usoda

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 01 November 2014, 12:12:58

Vrjem željo za psa bom mel veden
 :)



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 01 November 2014, 13:55:41
Valižanc je kar aktiven. ;) Daj najprej pri sebi premisli kaj hočeš od psa, kakšen karakter hočeš (ne gledat videza kot prvi kriterij, kar verjetno zdaj počneš), potem pa počasi izberi pasmo, lahko greš še kako razstavo pogledat kjer jih imaš veliko na enem mestu in se lahko pogovoriš z lastniki. :)



Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 02 November 2014, 19:30:13
Valižanc ima FUL dlake. Gosto, ovčarsko pač.



catahoula

  • *
    • Prispevkov: 47
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 04 November 2014, 07:53:19
entlebuški planšar, bostonski terier, jack russel, ... ampak so pa vsi dokaj aktivni psi...  :)

naredi kot so ti že ostali svetovali-poglej vse pasme psov, pokljukaj si kriterije in boš dobil nekaj pasem, potem pa izberi. Pa ne glej samo na videz pasme, ampak najprej na to koliko ukvarjanja in aktivnosti potrebuje.

Želim ti veliko sreče pri iskanju in upam da najdeš pravega psa zase  ;)



usoda

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 14 November 2014, 14:25:11
hvala