Počena blazinica

thezips · 7033

thezips

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
: 28 Oktober 2014, 13:26:44
Pozdravljeni!

Imam yorkshire terrier starega 2 leti. Težave imava z prednjo desno in malce tudi z zadnjo levo tačko, natančneje z blazinicami. Le te mu pogosto pokajo. Strah me je, ker se to dogaja že sedaj, ko sploh še ni zima (sol) in smo predvsem na sprehodih po travi in poteh, kjer je čim manj asvaltnih površin. Tačke mu moram mazati dnevno sicer zopet po cca. 3 dneh vidim počeno blazinico. Sicer hodi normalno saj preventivni pregledi poskrbijo, da ne pride do hudega.
Imaj psi lahko tudi kakšne gljivice ali kaj podobnega? S čim naj mu to pozdravim oz kaj na poizkusim. Sedaj mu mažem tačke z zaščitno kremo za tačke, kupljeno v trgovini za ljubljenčke ali pa tudi z kremo za roke, ki ima veliko glicerina in najbolje pomaga tudi koži mojih rok. Se mi zdi, da mu tako še najhitreje uredim blazinice, vendar ne za dolgo časa, če mazanja ne opravljavo redno.

Če ne bo bolje bova morala k veterinarju.

LP Jože



xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 28 Oktober 2014, 22:29:32
Mislim, da se da kupit čeveljčke za pse. Mogoče malo smešno zgleda, ampak če ima težave je vredno poskusit in preprečit širjenje le te.



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #2 : 29 Oktober 2014, 08:10:54
Glivice se ponavadi kažejo še z obarvanjem dlake, spremenjenim vonjem, srbečo kožo/tačkami...Mogoče ima le tako občutljive blazinice. Verjetno vam po snegu in soli čeveljčki res ne uidejo. Dobro se obnese tudi čisto karitejevo maslo, še posebno, če na debelo namažete zvečer pred spanjem in mu potem nataknete nogavičke. Pa mogoče bi se dobro obneslo tudi (verjetno boste to delali pozimi) da v vodo s katero mu splaknete tačke dodate brizg nekega čistega olja (olivnega, konopljinega, sončničnega,...)...trenutno mi nič pametnejšega ne pade na pamet...