Selitev - Avstrija

Beauceron · 1164

Beauceron

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
: 01 December 2014, 20:18:34
Pozdravljeni,

nisem vedel kam dati temo pa sem jo odprl po razno. In sicer januarja se počasi selim v Avstrijo (prvo jaz, potem punca in potem še pes). Zato me zanima kakšni so zakoni pri sosedih?

So kakšne omejitve ali imaš lahko psa v stanovanju (velikost, pasma...)? Jaz imam beaucerona.
To da je na povodcu mi je jasno, ker jo imam tudi tu pri nas na povodcu edino če se na varnem igram z njo in je potem brez povodca.
Vem da nimajo še seznama nevarnih psov. Ampak saj ni nevaren pes, ampak lastnik psa.

Hvala za odgovore
Lep pozdrav
Denis

Moje ime je Arya in sem Beauceron. Najlepša punca v mestu.


amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 02 December 2014, 11:10:42
Lahko ti odgovorim samo glede stanovanja, saj je povsod enako. V kolikor se lastnik stanovanja strinja lahko imas psa v stanovanju zato moras pac poiskat stanovanje, kjer so psi dovoljeni.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2 : 02 December 2014, 12:08:41
So bistveno bolj strogi glede pobiranja iztrebkov, naj ti na misel ne pride pozabit vrečke ali ne-pobrat. V splošnem pa je kinološka kultura precej na višjem nivoju. Psi so marsikje dovoljeni, predvsem iz razloga, ker ima večina ljudi vzgojene pse in pod kontrolo, drugače jim ne pride na misel psa peljati v štacuno.

Glede zakonodaje (povodcu, nagobčniki, prevoz, cepljenja...) pa najbolje, da se obrneš na avstrijsko kinološko zvezo ali če imajo kaj vurs-u podobnega.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!