Sredstva, izdelki, preparati za pomiritev prestrašenih psov

fortuna · 94497

fortuna

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
Odgovori #60 : 30 December 2014, 10:28:44
Jaz pri svoji psički letos prvič uporabljam Serene Um, ker se psička totalno boji pokov, strel in vsega podobnega  :(. Do letos smo jo imeli na Bachovih rešilnih kapljicah, je bila malo bolj sproščena ampak še vedno prestrašena. Pri teh tabletah od Serene Uma, se mi pa zdi da ji pomagajo, ker ko sva šli danes na sprehod in je v bližini naju počilo se ni prestrašila  :), vsaj ne tako vidno kot ponavadi in sva mirno nadaljevali sprehod, tako da njej očitno tole res deluje in sem za enkrat zelo zadovoljna, bom pa videla kako bo za novo leto.

Mi smo tudi uporabljali Serene Um. Nam je pomagal točno tako, kot si rekla... na sprehodih je bilo veliko boljše, 1x se celo za ognjemet sredi popoldneva ni zmenila... zdelo se mi je prelepo, da bi bilo res. Kar se je kasneje, na novoletno noč, tudi izkazalo... upam, da bo pri vas bolje. Morda se vaša psička ne boji toliko in bo Serene Um super zanjo ;) 



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #61 : 30 December 2014, 10:47:44
Kupila sem ga v "mirnem" obdobju. Najprej pokazala, dala priboljšek. Dala gor za deset minut, dajal priboljške, ki jih ni hotel vzet. Kot kip je stal slabih 10 minut. Drug dan spet kup priboljskov, gor za deset minut, se je zacel slinit, hiperventilirat. Cez 5 minut je pojedel svoj obrok sicer, ampak je jasno dal vedet, da se ne pocuti dobro. Tretji dan je bežal pred mano, ko je videl, kaj mam v roki. Naj povem, da tudi oprsnico mrzi, kljub pocasnem navajanju s priboljski. Zdaj sicer bezi pred thundershirtom, ampak ko ga dobi gor, se obnasa normalno. Tako, da ga za popoldansi sprehod dobi gor. Prvic ko je pocilo, ko je imel to gor, je reagiral enako kot brez njega.

Zanimivo, zgleda je občutljiv na vse kar ima na sebi.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


mamarozi

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 30 December 2014, 13:22:06
Jap, tak je  :-[ . Še, ko mu dajem ovratnico gor, daje nonstop miritvene signale. Ampak vsaj ne beži... Medtem ko vsak prejsnji pes je od veselja znorel, ko je vidu da mam v roki ovratnico, oprsnico al pa štrik... Ohja, tale moj Chico je res "special need child", v toliko pogledih prvi in z njim sem čist na novo odkrila pasji svet...In ugotovila, da nimam pojma. Back to the drawing board  ::)



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 30 December 2014, 18:13:20
BlackDevil, že opažate kaj pozitivnih učinkov Tranqui chem-a? Saj se ne motim in ga letos vi uporabljate? :)

Ja ga uporabljamo letos.  Pes pod nobenim pogojem noče biti sam. Je pa če izvzamemo to njegovo nalepljenost name ok. Čez cesto imamo par mulcev, ki mečejo petarde in ga ob temu malo vrže, ampak vseeno vzame priboljške in ne sope ali pa se sprehaja iz ene sobe v drugo.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #64 : 01 Januar 2015, 10:50:06
Jaz bom drugo leto psico imela na xanaxu. Ker je bilo spet vsega preveč in se je nekaj časa tresla, predvsem je bilo krivo to, da sta tastara dva šla ven, k sosedom. In takrat jo je panika zajela. Pol je nekako šlo ob glasni glasbi. Ni pa bila sproščena, to pa ne.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


mamarozi

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
Odgovori #65 : 01 Januar 2015, 14:40:11
Mi smo super preživeli novo leto! Ob 18h je dobil 5mg Apaurina, ob 19h še 5mg in ob 23h še 0.25 mg Xanaxa. Ko je najbolj pokalo je bil pozoren, ne ravno srečen, ampak ko sem pristopila s priboljški,sem postala in ostala center njegove pozorosti, dokler sem imela hrano. Vmes sem par pavz nardila, ker eno uro mu nisem mogla nonstop hrane dajat. Se je ulegel, če je fejst zapokal in sem ga videla, da ratuje vznemirjen, sem mu spet kaki dve minuti dajala sir/kuhan pršut/jetrne priboljške. Okol 1.30 smo šli spat, spal je v dnevni. Do jutra.
Apaurin in Xanax FTW!!! Tako sem bila happy, ker ni trpel. Brez zdravil bi bil res bogi, pomoje bi ga na litre stresnih hormonov preplavilo. Zihr bi bilo od tega več škode kot od zdravil, ki so mi poleg tega omogočila "counterconditioning". Drgač jih sam povoha in paničari dalje.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #66 : 01 Januar 2015, 16:29:43
Super. Od par tablet na leto ne bo nobene škode, pa ponavadi se iz leta v leto izboljšuje.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #67 : 01 Januar 2015, 16:42:49
Pri nas se je letos Ananxivia super obnesla pri psici, pri psu zal ne :( naslednje leto bom tudi jaz razmisljala o cem mocnejsem za silvestrovo. Ce obcasno poci ni tak problem, niti na sprehodih, ampak enourna kanonada je pa zgleda absolutno prehuda zanj.

battito animale


fortuna

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
Odgovori #68 : 01 Januar 2015, 17:46:25
Jaz pa presrečna poročam, da takšnega novega leta nisem imela že minimalno 10 let. :o

Kaj je moji prestrašenki pomagalo, ne vem točno, (spet bodo eni hudi name haha), ampak meni je vseeno kaj je bilo, samo da je bilo tako, kot je bilo in še danes skačem od veselja v luft. :D

Shivi sem 15 dni dajala Tranqui chem, v ponedeljek, torek in sredo pa sem ji dala 1x dnevno še eno homeopatsko zadevo. Tranqui chem sem včeraj povišala odmerek in to dvoje skupaj je naredilo (vsaj zame) čudež pri moji boječki. Niti 1x ni pospešeno dihala, ni bila vsa v krču od tresenja, ni se zavlekla v najtesnejši kotiček v hiši, pojedla je večerni obrok, česar prejšnja leta ni nikoli, po deveti zvečer smo šli še opravit potrebo in je ravno sosed začel s pokanjem - šla je ven, opravila in šla nazaj, nobene panike. Repek je mahal :o , nagradice smo jemali, kar je bilo vsa leta nazaj misija nemogoče... Skratka, jaz sem happy happy happy! :D

Aja, da ne pozabim - od devete zvečer oz od takrat, ko smo šli zadnjič ven, je imela na sebi še Thundershirt.

Da sem ji vsako leto prej pred polnočjo dala še baldrijanov ekstrakt, sem popolnoma pozabila.

Ko sem že obupala nad zadevami na zeliščni bazi, se je pri nas zgodil čudež.

Srečno, zdravo in uspešno 2015! :)



mamarozi

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
Odgovori #69 : 01 Januar 2015, 17:52:23
Super, super, super! Ful vesela! Darilo za Dedka Mraza, a?!
Aja, pa valda moram vprasat, katero homeopatsko reč si dala?



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #70 : 01 Januar 2015, 17:53:50
Pred tremi leti sem Magiju dajala Ananxivio 14 dni pred silvestrovim. Na silvestra so padale bombe, nič ga ni ganilo. Celo ven smo šli pogledat, pa je bil pozoren name.
V našm novem domu ni več potrebno, ker živimo v mirni vasi. Sliši se oddaljene poke, ampak to jih ne moti.
Ta Tranqui chem pa ima prav vse, kar pomirja. Zanj še nisem slišala.



fortuna

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
Odgovori #71 : 01 Januar 2015, 18:15:33
Super, super, super! Ful vesela! Darilo za Dedka Mraza, a?!

To je bilo več, kot sem kdajkoli pričakovala.  8) :D

Ta Tranqui chem pa ima prav vse, kar pomirja. Zanj še nisem slišala.

Letos se ga je dalo prvič dobiti na našem trgu. Čeprav sem totalni skeptik glede novih zadev, mi drugega kot poskusiti to, niti ni preostalo. In smo zmagali. :) :)



Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #72 : 01 Januar 2015, 20:27:57
Jaz tudi razmišljam, da bi jo letos dala na tablete. Štiri+ ure hiperventilacije se mi pač zdi večja škoda kot tablete. Vmes sem jo prekinila s tuširanjem, ampak to je samo prekinitev.. Drugače ne išče zavetja, ker je ohromljena, povsem trda, trese se tako, da ni za verjet, pa v najini bližini mora biti obvezno.. za to bo pa zbrala energijo in nama sledila tudi v kopalnico..



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #73 : 01 Januar 2015, 21:29:01
Super :) Jaz sem bila letos za silvestrovo pri prijateljici, kjer skoraj ni pokalo. Če pa že je pa ni bilo moteče, tako da Ginny ni bilo niti malo strah - brez vseh dodatkov za zmanjševanje strahu. Tudi danes, ko smo šli na sprehod pa je kje bolj stran počilo, sploh ni trznila.

Mislim, da je nasplošno pomagalo tudi to, da sem res veliko delala (in dodelala :) ) na odpravljanju strahu pred 6mm plašilno pištolo, ki se jo uporablja pri reševalski poslušnosti.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


mamarozi

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
Odgovori #74 : 01 Januar 2015, 21:32:49
Lusi, vredno je poskusit. Moj je bil tudi gotov. Včeraj, pod zdravili, pa je bila panika tok manjša, da je jemal priboljške in bil fokusiran name. Danes tudi ful poka. Pa se pozna včerajšnji dan. Bavbav je zdaj manjši. Ven sicer noče, gre sam lulat in drvi domov, ampak doma je miren. Če preblizu poči, se malo vznemiri, ampak niti ne vstane s kavča, po par sekundah tudi vzame priboljšek in dalje spi. Poke iz daljave presliši.



Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #75 : 01 Januar 2015, 23:31:48
Hvala mamarozi. :) Saj, ravno zaradi tvojega zapisa zgoraj (o sinočnji izkušnji) sem začela razmišljat o tem.. 



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #76 : 02 Januar 2015, 13:06:10
Jaz sem tudi zelo zadovoljna z izidom. =) Nazadnje sem ga peljala ven okoli 5ih, ko je bil konec je ravno poknilo nad hišo in me je posledično zvlekel nazaj v hišo, ob polnoči pa je bil na polno zaposlen s igro in se ni pustil zmotiti. Nič tekanja iz ene sobe v drugo, zadihan je bil zaradi igre in ne ognjemeta - po temu se je normalno umiril in ulegel in ob nekih 2eh tudi zaspal - in potem šel normalno ven ob 7ih zjutraj.  :)


Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #77 : 02 Januar 2015, 13:22:27
Jaz tudi razmišljam, da bi jo letos dala na tablete. Štiri+ ure hiperventilacije se mi pač zdi večja škoda kot tablete. Vmes sem jo prekinila s tuširanjem, ampak to je samo prekinitev.. Drugače ne išče zavetja, ker je ohromljena, povsem trda, trese se tako, da ni za verjet, pa v najini bližini mora biti obvezno.. za to bo pa zbrala energijo in nama sledila tudi v kopalnico..
Ne vem, no... Jaz sem ti že eno leto nazaj še pred lanskim novim letom svetovala Apaurin za tamalo, če ima take grozne probleme :-\  Če mene vprašaš ni nobene potrebe, da je pes v takem paničnem stanju, da je povsem ohromljen in hiperventilira par ur skupaj, če obstajajo zdravila, ki to preprečijo  :-\

Jaz odkrito povedano ne razumem zakaj se ljudje, ki imajo doma psa, ki se res panično boji pokanja tako otepajo tablet. Res ne. Jaz se pri svojih psih na srečo še nisem soočala s takimi problemi, ker so še vsi naši pokanje povsem ignorirali. Vem pa, da bi se pri psu, ki se tako boji pokanja, da hiperventilira par ur skupaj brez pomisleka odločila za zdravila. Pa ne neke naravne zadeve, ki so pri res paničnem strahu večinoma neuporabne, pač pa za močna zdravila, ki psa pomirijo in obenem odpravijo strah. Ker kakorkoli obrneš so zdravila manjše zlo in pustijo manj posledic (psihičnih in fizičnih), kot jih pusti paničen strah. Vsaj meni se ne zdi fer do psa, da se ga pusti v takem stanju samo zato, ker smo mi proti uporabi tablet  :-\



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #78 : 02 Januar 2015, 15:52:18
Točno tako Šapa.

Pri nas sicer ni tako zelo hudo. Nikoli ni bilo. Njo je strah it ven. V hiši pa, dokler se zatemni pred ognjemeti, poviša TV jakost, radio, jo vmes malo pomasiraš, če je treba. Potem sploh ne travmira. Zddrzne se občasno.

Je pa panika, če gre kdo takrat iz hiše. Tudi med nevihtami. Tega pa ne vem kako bi se lotila. Zaenkrat pač poskušam vsem ostalim dopovedat, da takrat ne sme kdo iz hiše, če res ni nujno. :/ Pri ognjemetih ipd lahko predvidevaš vnaprej in daš pravi čas zdravila. Pri nevihtah je pa to nemogoče. Ko začuti/zavoha el. naboj ali sliši grmenje, ko ga mi še ne slišimo, je že prepozno da bi karkoli ustvarjala.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


mamarozi

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
Odgovori #79 : 02 Januar 2015, 16:57:54
Ne vem, no... Jaz sem ti že eno leto nazaj še pred lanskim novim letom svetovala Apaurin za tamalo, če ima take grozne probleme :-\  Če mene vprašaš ni nobene potrebe, da je pes v takem paničnem stanju, da je povsem ohromljen in hiperventilira par ur skupaj, če obstajajo zdravila, ki to preprečijo  :-\

Jaz odkrito povedano ne razumem zakaj se ljudje, ki imajo doma psa, ki se res panično boji pokanja tako otepajo tablet. Res ne. Jaz se pri svojih psih na srečo še nisem soočala s takimi problemi, ker so še vsi naši pokanje povsem ignorirali. Vem pa, da bi se pri psu, ki se tako boji pokanja, da hiperventilira par ur skupaj brez pomisleka odločila za zdravila. Pa ne neke naravne zadeve, ki so pri res paničnem strahu večinoma neuporabne, pač pa za močna zdravila, ki psa pomirijo in obenem odpravijo strah. Ker kakorkoli obrneš so zdravila manjše zlo in pustijo manj posledic (psihičnih in fizičnih), kot jih pusti paničen strah. Vsaj meni se ne zdi fer do psa, da se ga pusti v takem stanju samo zato, ker smo mi proti uporabi tablet  :-\
Točno to! Ti predsodki proti anksiolitikom in pomirjevali tudi mene motijo. Kaj se bo tako groznega s psom zgodilo, ko jih dobi, da sejih ljudje tako otepajo? Točno to me zanima, kaj naj bi psu s tem groznega naredili?
Če bi imel pes težave s srcem, ščitnico, ne bi nihče okleval pred zdravili. Pomirjevala pa bohnedej. Ko smo lani dobili Chicota in je bil po transportu iz Španije živčna razvalina; ni hotel lulat, kakat izven stanovanja. Ko sem na nekem forumu napisala, da mu dajem serene um in baldrijan, da mu poskusim s tem mal olajšat vse skupaj, so v en glas vsi skočil, da to je pa čist nepotrebno, kakršnakoli uporaba zdravil.



Sasha01

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #80 : 02 Januar 2015, 20:04:36
Mi smo tudi uporabljali Serene Um. Nam je pomagal točno tako, kot si rekla... na sprehodih je bilo veliko boljše, 1x se celo za ognjemet sredi popoldneva ni zmenila... zdelo se mi je prelepo, da bi bilo res. Kar se je kasneje, na novoletno noč, tudi izkazalo... upam, da bo pri vas bolje. Morda se vaša psička ne boji toliko in bo Serene Um super zanjo ;)

No mi smo novo leto preživeli čisto mirno, v primerjavi s prejšnimi. Tudi nobenih posledic ni, na sprehodu je normalno živahna in tudi jedla je normalno jutranji obrok ;D sicer je zunanja psička in smo jo imeli notri in prižgali radio, tako da se je ob začetku ognjemeta sicer zbudila, ampk je bila čisto spročena in se ni tresla od strahu kot prejšna silvestrovanja ;D



Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #81 : 02 Januar 2015, 20:25:05
Nimam predsodkov.

Zadnji dve leti je moj idiotski svak spustil celotno škatlo direkt pod oknom. Ob 8h zvečer. Letos ni in je bilo OK, kljub pokom v daljavi, vse dokler ni en mimoidoči odvrgel rakete - direkt pred oknom okoli 22h. Na sprehodu je drugače OK, jo le malo begajo, poki v daljavi so OK.. sta pa zadnji dve sezoni pustili posledice, na žalost. Ko jo pa prime, je pa konec in traja, ko že vse poneha..



AJ

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #82 : 20 Januar 2015, 16:13:42
Zdravo,

na vse pesjanarje se obračam zaradi specifičnega problema, za katerega nimam več idej, kako ga rešiti. Moji 7-letni psici je namreč izredno stresna vožnja v vseh tujih avtomobilih. To je tudi njen edini "psihološki" problem, ki je zelo nadležen, saj je tekmovalka v agilityju in se mora zelo pogosto prevažati v tujih avtomobilih (pač na tekme). Torej, sicer jo moje božanje vedno pomiri, a v avtu nikakor ne more sedeti na meni, da bi jo lahko božala, saj prvič: niti ni učinkovito in drugič: vidi okolico in druge avte, ki švigajo mimo, kar jo še bolj razburi.
Če je v boksu, se nekoliko umiri, ampak še vedno se trese dovolj, da ima že povsem izmučene mišice še preden bi sploh stopila na agility poligon.... Razmišljala sem o thundershirtu, ki bi ga lahko imela na sebi v boksu, pa me zanima, ali bi to znalo pomagat? Trese se res močno, in tako rekoč celo vožno, tudi, če traja več kot eno uro. Nekateri so mi priporočali feromone (mislim da Adaptil), ki pse pomirijo, nekateri tudi TT metodo, a za to ne vem, kje se je da naučiti in koliko bi koristila v mojem primeru (ker je psica ločena v boksu). Lahko tudi karkoli drugega, samo ne sme biti nobena kemija, od katere je pes potem "zadet", ker glede na to, da se vozimo na AGILITY tekmo, pretirjena umirjenost psa seveda ni zaželjena.  ;)

Problema ne morem odpraviti doma, ker v našem avtu nima nobenih težav... Tudi do boksa nima posebnih zamer, da bi bil problem v tem...



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #83 : 20 Januar 2015, 18:06:06
Če jo božanja pomirja, bi jo znal tudi thundershirt.
A delata kaj vaje na žogi, zračni blazini? Ker je ena teorija, da jim ta občutek bluncanja, neravnotežja povzroča težave.
Mislim, da od Xanaxa ne bi bila zadeta.

Ampak te ne razumem. S katerim avtom se pa na tekme voziš teh 5 in koliko let? Z domačim ne?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


AJ

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #84 : 20 Januar 2015, 18:16:05
Na zogi se nisem delala vaj... Verjetno se splaca poskusit. Thundershirt bi torej znal pomagat, skoda, da mi ga nihce ne more posodit za poskusnjo preden kupim svojega.

Cara, na tekme se financno bolj splaca hodit se s kom kot pa sam, tako da se skoraj vedno peljem s kako kolegico v njenem avtu. Ker sem stara 19 pa mam izpit itak sele eno leto, svojega avta pa tudi se nimam.

Xanax se dobi na recept?



mamarozi

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
Odgovori #85 : 20 Januar 2015, 21:05:14
Xanax in agility dvomim da bi sla vkup. Mislim...sploh ne dvomim...to ne gre skupaj. Thundershirt ti lahko jaz posodim, iz kje si in kok velkega psa imas? Sicer so pa strahovi zelo kompleksen problem. Priporocam ti googlanje "counterconditioning, desensitizing". Ttouch mas knjigo v slovenscini, prek cobissa jo lah najdes v knjiznicah.



AJ

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #86 : 20 Januar 2015, 22:03:07
Hej, iz MB sem... Pes je pa velikost parsona, tak da po mojem kaka S stevilka :)
Pa mislis, da bi Ttouch deloval, glede na to, da bo v boksu in se je med samo voznjo ne morem dotikat? Hvala za vse nasvete!



mamarozi

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
Odgovori #87 : 20 Januar 2015, 22:24:16
Ne, ttouch je touch, izvajat ga moras v stresni situaciji. Zal je nas thundershirt prevelik...L mamo. :-(. A pa res ni opcija, da skupaj zadaj sedita (ona seveda pripeta)? Al pa da bi se navadila tako, da bi kak frend z avtom prisel, pa da gre not, priboljsek, pa sam sedi zadaj, v stojecem avtu. Pa dezujejo priboljski. Pa ko gre rade volje not, da vzge avto, dezujejo priboljski...pol da gre en krog...pa postopoma povecate razdaljo. Pa potem pocasi v boks v stojecem avtu...vzganem avtu...ves cas si ob boksu v prtljazniku in dajes priboljske....

Na ta nacin bi sigurno to tezavo odpravila. Ampak to traja. In ves cas navajanja bi se na dejanske tekme morala vozit z vasim avtom, drugace bo ves napredek sel k vragu. Na hitro se tega ne da odpravit.



mamarozi

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
Odgovori #88 : 20 Januar 2015, 22:27:57
Kaj pa ce probas kake baldrijan tablete, serene um na dolgi rok? Zgubit nimas kej? Za anksioznost se pri psih uporablja tudi melatonin, l-theanine. Nic od tega ne zadane, nekaterim psom pa pomaga. Pa homeopatija, bachove esence...



AJ

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #89 : 20 Januar 2015, 23:02:07
Boji se samo v premikajocem avtu. Hitreje gre, bolj se trese. :-\ v stojecem avtu bi se lahko cufala z njo, ne bi blo nobenga problema...
Sej to metodo sem tudi jaz imela v mislih, ampak se jo mora prakticirat redno, pol nekdo bi se moral vozit sam zarat mene - se to dokaj pogosto in za brez veze - ne vem, kolko bi bili navduseni nad tem.  ??? In ja, tekme se zacnejo ze zlo kmalu, ta metoda pa bi trajala in potem bi z eno voznjo v avtu na tekmo, ko za to se ne bi bla pripravljena, vse slo k vragu....

Po mojem bom nabavla ta bachov esence, sem ze slisala, da baje ful pomaga, pa thundershirt si bom probala sposodit :) in ce se bo obnesel, ga bom kupla :) Aja, kje tocnobse bachov esence dobi?

Hvala!