Sredstva, izdelki, preparati za pomiritev prestrašenih psov

fortuna · 94474

fortuna

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
Pozdravljeni,

nisem še zasledila teme, v kateri bi se pisalo izključno samo o o izdelkih oz sredstvih, s katerimi si skrbniki streloplahih psov pomagamo/te skozi december, to pomeni da se mirno oz vsaj malce lažje prebijemo/te skozi kanonado pirotehničnih izdelkov.

Če skrajšam - tema je namenjena skrbnikom štirinožcev z gromozanskim strahom pred pokanjem petard in ognjemetov.

Kljub temu, da se je zakonodaja KAO malce spremenila nam vprid, v naši okolici še vedno poka... poka od začetka decembra in v dober del začetka januarja. Ker nič ne pomaga, da bi se vsaj v prepovedanih dneh ljudje držali zakona, nam ne preostane drugega kot da nekako pomagamo našim štirinožcem čim bolj mirno prebrodit ta čas.

Že deseto leto se vsak december znova živciram, kako pomagati moji uibr streloplahi psici. Že od njenega prvega leta sem se nekako odločila, da se kemije ne bomo posluževali, vsa leta sem iskala sredstva za pomiritev na naravni bazi. Tako smo šli skozi pomirjujoče feromone v vtičnici, razne paste s Triptofanom, Baldrijanov ekstrakt, tablete na zeliščni bazi, tesna obleka okoli telesa (Thundershirt) itd itd. Po pravici povedano sem bila za vsako novoletno noč jaz skoraj bolj fertik kot psica (poudarjam pa, da me ni bilo v njeni bližini, nisem potencirala njenega strahu!!!) in bi raje sama zase nabavila kaj za pomiritev, kajti že več kot 10 let dobesedno SOVRAŽIM novo leto :'( .

Da skrajšam - prosim vse skrbnike streloplahih psov, da v to temo napišete kako oz s čim, če uporabljate pomirjevala, katere.... (zanima me izključno ime sredstva oz izdelka, ki je resnično pomagal vašemu štirinožcu), ostalo (lajk zaprta okna, rolete dol, radio in tv na glas ipd) me niti ne zanima.

Lp.



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #1 : 13 December 2014, 21:27:18
Naša Rumba sicer ni ekstremno streloplaha, vendar jo novoletno pokanje vseeno spravi v živčno stanje.

Na srečo se pri nas Thundershirt odlično obnese in z njim preživi novo leto čisto brez stresa in brez kemije :)

Lp, Črt



fortuna

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 13 December 2014, 22:41:18
Črt, mi imamo na sprehodih Thundershirt oblečen praktično cel december. Dva dni sedaj je bil mir, pred dvemi dnevi je pa nekje oddaljeno počilo, ko smo bili ravno na najljubšem travniku (sredi popoldneva, okoli 15:30) in moja streloplahka je bila popolnoma iz sebe. :( Bemu, pravijo ljudje, da jim pes na stara leta ne sliši več dobro in posledično se tudi ne boji toliko pokov, ampak moja koklja ima sluh kot pes :D :D :D (ok, mal heca, sam sliši pa res brezhibno).

Sedaj, za vikend je zadnji čas, da se odločim kaj bomo nabavili, v ponedeljek je zadnji čas, da kupim nekaj, karkoli, samo da bomo nekako šli skozi Božič in Silvestra... :-\

Upam, da se še kdo s podobnimi težavami javi. ???



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3 : 13 December 2014, 22:45:00
Nekaj debate na to temo je sicer že bilo.
Serene Um tablete za velike pse, dajala sem 14 dni skupaj, Zadnjo dozo je dobila 2.januar zvečer...Je pomagalo. + zelo, zelo na glas radio in televizija hkrati in bližina ljudi, zaprte polkne, zavese, da se ni videlo bliskanja. Pomagalo je v tej meri, da v hiši ni sopihala, se tresla, ji je bilo pa nelagodno.

Thundershirt Bini delno pomaga. Ne pa zadosti, da bi bila sproščena. Žal. V kombinaciji s TTouch masažo pa se kar pozna razlika.

Letos imam še nekaj teh tablet (pred božičem) nato pa Calm New od Vetnila, ki je tudi na osnovi triptofana. In upam, da bo pomagalo.

Nekateri imajo super izkušnje s čeladnico in baldrijanom, vendar moraš začeti dajat vsaj mesec dni pred stresnim dogodkom, nekaterim res očitno pomagajo Bachove esence- rešilne kapljice. Pri Bini niti malo ni pomagalo. Navkljub maximalni dozi.

Žal moraš za svojega psa sama odkriti kaj deluje. :/

Če imaš zaupanja vrednega veterinarja se pri njem pozanimaj o nekem gelu, Sedalin se mu reče.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


fortuna

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 15 December 2014, 14:28:00
Ja, nekaj debat je že odprtih na to temo, vendar se mi zdi, da bo veliko lažje in bolj pregledno, če je ena tema odprta samo za izdelke za pomiritev prestrašenih živali, pa če se le-te bojijo neviht, decemberskega pokanja ali čemerkoli, kar povzroča podobne simptome. Tako ni potrebno vsako leto po različnih podforumih in temah iskati eno in isto :).

Serene Um, Triptophan pasta... že uporabljeno. In se ni obneslo v tolikšni meri, da bi bilo zadovoljivo.


Žal moraš za svojega psa sama odkriti kaj deluje. :/

Saj odkrivam ::) :). Na srečo samo 1x letno, tako da kaj več v tej smeri ne morem storiti oz preizkušati.

Če imaš zaupanja vrednega veterinarja se pri njem pozanimaj o nekem gelu, Sedalin se mu reče.


Sedalin gela ne bi dala niti v preteklosti, kaj šele sedaj, pri tej starosti psice ;).

Thundershirt nam malce pomaga sedaj, v teh dneh, ko poči v daljavi in smo na sprehodu recimo. Se prestraši in obrne nazaj, vendar jo spodbudim in nekako preidemo prvo paniko toliko, da lahko normalno hodimo dalje oz da zaključimo sprehod.

Čeladnico in baldrijan poznam, nisem pa še poskusila. Roko na srce, za težo moje psice bi ji mogla dat številčno toliko tablet, da bi se že skodelica briketov skoraj skrila pred njimi ::) :-\ in glede, da že itak vsakodnevno jemo določene dodatke k prehrani, se mi resnično zdi tu mač....

Razmišljam o Tranqui chem za letos. Samo kje ga kupiti.... ???



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #5 : 15 December 2014, 14:56:07
Morda bi probali baldrijanove kapsule za ljudi? Zelo poceni se jih dobi v DM - L'Angelica - Valeriana Plus.
Jaz sem nekoč že dva tedna pred Novim letom začela dajati Ananxivio iz Mr.Pet. Mislim, da so delovale, med petardiranjem sem bila doma, psi so bili ok.



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 15 December 2014, 15:02:57
Tranqui chem tvoji zelo verjetno ne bi pomagal ker vsebuje samo triptofan - in rastlinske izvlečke (ti pa so kar se mene tiče bolj ali manj neučinkoviti).

Kaj pa Valium, Xanax oz. kaj podobnega? (samo za novo leto ko je najhujše)

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


fortuna

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 15 December 2014, 15:23:35
Karmen, baldrijan imam doma - v bistvu baldrijanov ekstrakt od Dorwesta, katerega sem za vsakega silvestra uporabila tik pred kanonado, ker je učinek takojšen. Ampak je bil oz je samo podpora. Če bi psici že kaj drugega pomagalo, potem ji ga seveda ne bi potrebovala dat.

BlackDevil, kemije se resnično na veliko izogibam. Problem je tudi v tem, da določene zadeve psa samo otopijo, strah pa kljub temu občuti. Poznam tudi primere, ko se pes ni in ni mogel zbuditi, pa je bilo doziranje do potankosti pravilno. Glede na starost moje psice, bom ostala kar na zeliščni bazi + Thundershirt + baldrijan rezerva za malo pred polnočjo.

Poskusila bom ta Trenqui chem - kolikor sem do sedaj preštudirala ta izdelek in podobne (tudi tiste že uporabljene), ima ta do sedaj največ vseh teh "pomirjujočih" sestavin v enem.

Valium, Xanax oz kaj podobnega bi potrebovala zase :D - me za vsako novo leto trofne skoraj toliko, kot mojo pasjo punco ::) :(  Sovražim cel december, za novoletno noč pa niti besed nimam... >:(



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 15 December 2014, 15:32:03
Zylkène je še ena izmed možnosti, je pa dražji.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


fortuna

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 15 December 2014, 15:59:56
Zylkène je še ena izmed možnosti, je pa dražji.

Sem na hitro prečekirala zadevo - verjetno sem preskočila napisano kaj vse vsebuje ali je samo kazein tisti, ki pomaga? Plus, ali je dobavljiv v Slo? Zaenkrat nisem našla teh podatkov...

Hvala za info, bo še prav prišla.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #10 : 15 December 2014, 16:18:31
Adaptil feromone si ze probala?

battito animale


fortuna

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 15 December 2014, 16:21:09
Lilit, Adaptil ne, smo imeli pa D.A.P. feromone za v vtičnico. Razlike z ali brez se ni opazilo... :(



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 15 December 2014, 18:09:33
Zylkene je fajn zadeva za omilit manjsi stres (kaksna selitev, zdruzevanje z novo zivaljo itd.) Za resno paniko pa ne bo dovolj, oziroma je lahko kot pomagalo kaksnemu mocnejsemu zdravilu. Se ga pa lahko daje skozi daljse obdobje, kar je definitivno plus.
Jaz ga pri psu uporabljam kadar vem, da bo izpostavljen kaksni stresni situaciji, v kateri ne funkcionira dobro - ce gre v varstvo ali ce kam potujeva zavtom/vlakom. Za na letalo recimo ni dovolj, tudi za resen strah pred poki je samostojno vrjetno bolj svoh.



amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 15 December 2014, 20:33:32
Bachove kapljice, definitivno pomagajo pri nasem. Samo moras vedet da niso vsake za vse in da obstaja veliko vrst Bachovih kapljic. Resilna je samo ena taka za hitro pomiritev v neki stresni situaciji. V kolikor pa ves da je psa strah pokanja pa moras vzet Bachove za znane strahove in povedat v lekarni za kaj gre. Je fajn da gres v kaksno lekarno v Avstriji in ti bodo pomagali katere bodo za tvojega psa ;)



mamarozi

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 15 December 2014, 21:40:01
Problem je tudi vdaj, da določene zadeve psa samo otopijo, strah pa kljub temu občuti
A pa si šur za to? Anksiolitiki nimajo zaman takega imena. Manjšajo anksioznost. Umirijo, te dajo na distanco od vira strahu... Kemija je pa vse. Meni se zdi brezveze, da bi kdo zarad predsodka pred zdravili trpel. Tistih enkrat na leto, dapsu olajšaš strah....
Ne rečem, redno jemanje poveča možnost stranskih učinkov, od ene doze na leto pa ne bi smelo bit hudega, če dozo določi vet glede na težo in starost.



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #15 : 16 December 2014, 18:48:01
Moja je bila lani na Xanaxu. Ko je morala bit sama je bila dovolj mirna, da se je umaknila v svoj kot in ležala, ko sem bila z njo mi je zlezla v naročje in se čist pomirila. Ko ni pokalo in smo bile zunaj je bila kljub pomirjevalu čist normalen, kvečjem še mal bolj živahen in sproščen pes (torej ni bila na mrtvo zadeta  ;) ) Kolikor je men znano naj bi Xanax učinkoval tako, da prepreči pomnenje slabih stvari in ne da zadane - v normalni, predpisani dozi.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


fortuna

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 16 December 2014, 20:14:31
Neyka, Xanax ti je predpisal vajin vet?

Mamarozi, jaz osebno nimam predsodka pred zdravili, vendar imamo mi težave praktično skozi celoten december. Se strinjam, da bi ji lahko dala recimo samo za silvestra predpisan odmerek pomirjevala, vendar ker pri nas ni problem samo 31., si z nečim moramo pomagati že 3 tedne prej in tako tudi po posvetu veta ne bi "mešala" zadev.



mamarozi

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 16 December 2014, 22:10:07
http://fearfuldogs.com/acepromazine/
Tukaj je lepo pojasnjeno, da niso vsa pomirjevala taka, da psa otopijo, pa da vseeno cuti strah.
Tudi nas se boji petard. Star je komaj dobro leto in pol. Prejsnji december je komaj prisel k nam, takrat na petarde ni pretirano reagiral, ves cas je bil na serene um in dorwest baldrijanu in celadnici,ker je bil od transporta in menjave okolja cist bogi. Poleti pa je imel bliznje srecanje s startno pistolo in od takrat je zmer hujse. Na dolocene konce splohnoce vec it na sprehod. Jeseni je se od blizu dozivel ognjemet, panika... Ful sva delala natem, zdaj je ze zmozen nardit kako simpl vajo, vzame hrano, se umiri. Na zacetku sva pa sam letela domov, vlecni pes je postal v momentu ko je kaj pocilo.
Nabavila sem Thundershirt, pa jo ne samo sovrazi, dejansko je povecala anksioznost, go figure.
Jemlje l-triptofan in l-theanine, pa bachove kapljice. Vse to skupaj, zdravila in nagrajevanje daje nek stalni napredek.
Ne vem pa kako bo za novo leto. Pomoje bom mela kak xanax na stand byu :-)



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #18 : 16 December 2014, 22:12:46
Pravzaprav veterinarski "behaviourist" ker je bil z njo problem še en kup drugih strahov ampak dobila sem jih pa pri naših veterinarjih ja.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


fortuna

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 17 December 2014, 15:00:37
Kje se dobi Xanax? A to vet recept napiše, kot za kakšna ostala zdravila za ljudi ali moraš do osebnega zdravnika ??? ?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #20 : 17 December 2014, 19:07:06
Veterinar lahko napiše recept za pomirjevala in tudi za antidepresive... In greš normalno v lekarno, s to razliko, da plačaš. Lahko jih pa seveda psihiater tebi predpiše. A Xanax lahko tudi osebni zdravnik predpiše?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 17 December 2014, 19:13:15
Dvomim da ti bo osebni zdravnik Xanax "za psa" dal.  ;D

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


fortuna

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 17 December 2014, 20:06:23
Saj zato sprašujem kako ste ostali prišli do Xanax-a. Se pravi da veterinar lahko napiše recept. Naslednji teden imamo rezerviran termin, pa bom vprašala.

BlackDevil, kahko pa grem k osebnemu, rečem, da rabim Xanax za psa in me bo na podlagi čukaste prošnje mirno naročil k psihiatru češ da mi že zadnja klenka :-|~ :-9 :P :D



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 17 December 2014, 20:29:48
 :D Po mojem kar nujno - 24 urno napotnico dobiš.

Jaz sem že dobila Tranqui chem XL, ampak še nisem začela dajat. Sem hotela Sanal Relax s katerim sem zelo zadovoljna ampak ga niso imeli - če bi ga pa iz tujine naročila ga pa ne bi dobila pravočasno.   :-\

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


fortuna

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 17 December 2014, 23:01:55
BlackDevil, glede Tranqui chem-a... na ovitku za pse, kjer je odmerek prve 14 dni 1 tbl/10 kg in na ovitku xl, kjer je odmerek 1 tbl /20 kg, razen magnezija, ki je 0,3 pri prvih in 0,4 pri drugih oz xl tbl NI NOBENE razlike v količinah ostalih vsebujočih sestavin!?? Tudi tbl se ne razlikujejo na pogled. Sedaj me zanima ali samo tisti 0,1% razlike v magneziju zadevo toliko "pojača", da je močnejša za pol doze?? ??? ???



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #25 : 18 December 2014, 00:02:08
Fortuna ste že probali z masažo ušes in telesa, ter povijanjem?

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #26 : 18 December 2014, 07:57:49
Mislim, da je razlika v velikosti tablet. Pač mini psi-manjše.
Serene UM pa ima višjo koncentracijo pri tabletah za velike pse in večjo št. tablet v škatli.
Za Sanal Relax pa ne najdem ponudbe v SLO, na tujih straneh pa tudi ne sestave. Malo pomoči?




http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


fortuna

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 18 December 2014, 09:03:47
Mislim, da je razlika v velikosti tablet. Pač mini psi-manjše.

Tranqui chem tbl so enake velikosti, oblike, barve, teže...



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 18 December 2014, 09:08:15
Sanal Relax - inositol, nicotinamide, L-tryptofan, calcium, vitamin B6, vitamin E, zink, selen, vitamin D3

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #29 : 18 December 2014, 09:25:20
Kje se dobi Xanax? A to vet recept napiše, kot za kakšna ostala zdravila za ljudi ali moraš do osebnega zdravnika ??? ?

Sem čudno napisala  :-[ veterinar ti lahko napiše recept in greš s tistim v lekarno (in spregledaš čukaste poglede ko prideš z veterinarskim receptom po pomirjevala  ;)) Včasih jih imajo pa tudi na veterini in ti jih direkt prodajo - sam v tem primeru plačaš še nek prispevek za izdajo psiho zdravil.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com