Vlečni športi - organizacije

Alba · 16048

Čukec

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 17 December 2014, 13:17:05
Aha.:)Hvala za odgovor.



matjažo

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 17 December 2014, 13:26:30
Pozdravljen Damjan!
Ne oporekam ne državnega prvenstva, ne legla, ne tvojih odgovorov, ampak to da zavajaš ljudi z dokumenti ministrstva. Po katerem členu, pravilniku, odločbi??? mora državno prvenstvo odobriti ministrstvo?
Katero? Kmetijsko, za notranje zadeve, za izobraževanje in šport?
Vse v zvezi s športom je pristojno ministrstvo za izobraževanje in šport (ni popolno ime), direktorat za šport in strokovni svet za šport. Ali je tvoja zveza član olimpijskega komiteja, oziroma je panožna zveza potrjena s strani strokovnega sveta za šport? Če to ni, potem ne zavajaj s potrdili ministrstva.
Mogoče pa ne vem - mi lahko razložiš prosim.
Športni pozdrav!



DamjanZ

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 17 December 2014, 13:49:35
MatjažO., lepo prosim obrni se na KD Polarius in njenega predsednika. On v arhivu hrani vso dokumentacijo izvedbe tekmovanja in je edini, ki jo lahko javno objavi natančne podatke. Poudarjam, nisem bil organizator te tekme. Zgolj tekmovalec in na koncu prostovoljec, ki je pomagal pospravljati in pomagal z nekaj nasveti. Domuntacijo sem imel le na vpogled.  Sam pa svoje zveze nimam, niti je nikoli nisem želel imeti, zakaj je zveza nastala, sem napisal zgoraj, od kar bi to bila moja zveza (zveza zgolj zato, da bi z Žanom šla na večje tekme, ob umiku ljudi, ki jim ni do krega) zveza praktično ne deluje in niti nima namena delovati, ker ni nikomur v korist... Hvala, lp.



pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #33 : 17 December 2014, 15:30:26
Damjan če nisi porajtal... Kregaš se samo ti... Ostali funkcioniramo čisto v redu... Me pa zanima ali nista šla z Žanom na evropsko prvenstvo ko sta bila pod SKVVP jem?... Vama je kdo kaj branil?... Plačati si pač moral članarino kot vsi ostali (20 EUR) na leto, po drugi strani pa bi morali klubi vaši zvezi plačati precej velike zneske... Kar bi konec koncev prispevali tudi ljudje iz članarin... Tako pač to f/$cionira..
 Povej mi pa nekaj. Koliko ljudi iz tega športa je bilo v vaši zvezi oz. se strinjalo z njo.. Govorim o ljudeh, ki smo tekmovali v tem športu. Pa nas je bilo kar nekaj ; Barbara, Aleš, Matjaž, Edo, Nuša, Bojan, Primož, jaz, Beti, Simonca, Franci, Aci, ...Pa še bi lahko našteval... je bil kakšen od njih za vašo zvezo... Odgovor je ne... Glede na to, da se vsi kregamo med sabo koliko od njih je še sedaj tvojih prijateljev, ko si tako lepo reševal prihodnost športa ? Damjan to so dejstva ki ti ne govorijo ravno v prid.
Je res nekaj. V tistem času sva se skregala z Alešem, kar si hotel dobro izkoristiti. Priznam ušlo nama je, kot je vam pri malih hrtkih. Vsi delamo napake, na katerih se učimo ... Bila sva kot dva petelina, ki se zravsata, ampak sva razrešila stvari... Nisem ponosen na to in tudi Aleš ni. In to kreganje ti na veliko mečeš naprej in nazaj... Kasneje si se ti skregal z vsemi posamezno in z vsemi skupaj...
Še enkrat -vztrajam- Zveza je bila tvoj projekt in ni upoštevala ostalih ljudi, ki smo bili v tem športu. Zaradi tega si padel tja kot si.. Roko na srce, velikokrat nisi nič kriv, da te vsi zbombardirajo z komentarji, ampak kot kaže že sam tvoj pojav pri ljudeh izvrže neko napadalnost. Zato je res bolje, da se umakneš v svoj mir. Pa prideš oddirkat kako tekmo ali pa jo celo organiziraš.
Pa še enkrat - nič nimam proti leglu, ne proti Indy, še manj pa proti Žanu. Tudi tvojim dosežkom kot canicrossistu nimam kaj oporekati.
Prepričan pa sem da delam dobro, saj ne glede na to v okviru katerega kluba, društva, podjetja ali zveze organiziram treninge, pride veliko število interesentov. So daleč najbolj obiskana druženja na tem področju.  Šport še nikoli ni bil tako popularen kot je sedaj... Končno se razvija tudi drugod po Sloveniji... Tebi za kaj takega ni pomagala niti zveza, niti organizacija državnega prvenstva...


DamjanZ

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 17 December 2014, 16:41:05
Če nisi opazil se se kregam in se ne bom. Še enkrat preberi zakaj je do tega prišlo, objavil sem zgolj podatke o psih. Le pljuvati po svoji psih ne pustim.

 In nihče me ne more siliti, da sem član kluba, kjer se ne počutim dobro, kjer sem vsakič sproti prosil za razpise, prijavne roke, kjer Žan do zadnjega ni vedel ali potuje na SP.... To je izbilo sodu dno, vprašaj Žana, ti bo sam povedal.... Vsekakor sem mnenja, da članstvo v Društvu ne more biti pogoj zastopanja Slovenije na največjih tekmovanjih. Zato je bila v dani situaciji, pri vseh klubih, ki so v Sloveniji bili, oz. so še, Zveza najboljša rešitev,  pa ne za nas, za vse!  In vanjo ste bili prav vsi povabljeni. In ja, če hočeš zame osebno je zveza najbolj normalna stvar za ureditev stvari v vsakem športu, kinologiji.... Matični klubi pa okolje za uveljavljanje lastnih interesov.

Če želiš dejstva, ničesar nisem izkoriščal... Kaj ste vi imeli, mene ne zanima. Očitno pa sem nekaj zamudil tudi jaz... Sam se bil povabljen v Društvo športnih psov, ki se je takrat ustanavljalo, želja ljudi, katerih veš, je bil nov klub in kasneje zveza. Pred nastankom kluba športnih psov smo se v Sitčni odločili, da bomo imeli svoj lokalen klub, z željo, da bi vsi skupaj imeli Zvezo. Takrat sem si  na glavo nakopal prvo zamero, kot jaz vem se je takrat na sestanku v Trzinu končalo še nekaj prijateljstev. Pred tem zavrnil sem vodilno funkcijo v klubu, ker sem menil, da nisem primeren zanjo. Mislim, da so tukaj ljudje, ki mi lahko pritrdijo. Tako, da se žal motiš o meni.

Dokler sva bila z Žanom člana SKVVP sva šla na EP in SP in kot jaz vem od tam prinesla medalje. 


Glede Žana - pa je bil s strani vašega kluba vpleten v igrice, ko do zadnjega ni vedel ali je prijavljen na SP v Nemčiji, kljub vsem izpolnjenim finančnim obveznostim. Kako se je počutil vprašaj njega. Kako se počuti vsakič, ko doma gleda rezultate in ve, da bi se boril za medalje? Ampak ja, razume, da so to igrice odraslih. In samo upam lahko, da bo upravni odbor zveze toliko zrel, da se bo zavedal, da vlečni šport ni šport penzionistov, ampak, da vsak mlad tekmovalec pomeni veliko, veliko več. Pa ne samo Žan, prej kot se bo se bo našel kdo, ki vas bo premagal in naj vam ne bo trn v peti.... To je bila prva vizije zveze, ki ni nikoli zaživela.

Bom pa na tem mestu vse eno izkoristil možnost, kako ste si predstavljali Zvezo, kako si predstavljate razvoj športa, če ignorirate Društvo, ki ima v svojih vrstah prospektivnega mladinca, z medaljo iz SP-ja, ki redno tekmuje in zmaguje na domačih in mednarodnih tekmah in to v članski kategoriji?  Še en peskovnik, kjer je prostor zgolj za izbrance? Pa nisem nesramen, le realen....



Sam v tem športu nikoli ne bi imel težav, samo na žalost preveč izstopam in povem tisto kar mislim in nisem pripravljen kimati, ker mi ni treba. Ne rabim vez, zvez in od tega nisem poslovno odvisen.



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #35 : 17 December 2014, 17:47:10
NI bilo ravno čisto tako. O sporu med mojim možem in Patrikom si vedel, saj smo o tem govorili med vožnjo na Dunaj. In dejstvo, da se v Trzinu končalo nekaj prijateljstev tiči v tem, da je bil za predsednika predlagan in izbran Matjaž, ki je človek na mestu in finančno ne želi imeti popolnoma nobene koristi od društva. Že ko so bili organi DŠPS potrjeni, se vas je nekaj umaknilo, ustanovili 2 drugi društvi, od katerega tvoje ja tekmuje, sodeluje, drugo društvo pa nima najmanjše veze z vlečnim športom. Pa ne zaradi nas, SKVVP ali kogarkoli, ampak ta šport moraš imeti rad in imaš od njega kvečjemu stroške in ne nek profit. Da ne govorim o manipulacijah kdo si je res želel društvo in dejstvih, da se tudi s člani Polariusa ne razumeš več.

Vse kar bi ti in Žan rabila storiti je plačati članarino 20 €, pa tudi če ne vidiš nikoli nobenega od članov skvvp. Nastopal bi lahko. Ampak ne treba je mešati drek in spodkopavati delo ljudi, ki so 10 ali celo več let garali, da so prišli do mednarodnih organizacij. Dokler so sami pripravljeni plačevati drage članarine v mednarodnih organizacijah jaz tu ne vidim problema.

Z ustanavljanjem zveze se pa itak samo stroške dela, ker kvote za nastope v Evropi nikjer niso omejene. Plus vsega nas je tako malo tekmovalcev v Slo, da niti ne potrebuješ 1 izbirne tekme.

Kot je pa že Lanabela napisala, dober vlečen pes se izkaže predvsem v drugih kategorijah. Ti in Žan za nas 'penzionerje' skor ne rabita psa, ker sta dobra tekača. Tega vama nihče ne oporeka.


Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #36 : 17 December 2014, 19:05:33
Kot si napisal zveza se je tebi zdela najboljša rešitev... Nikomur drugemu...In jaz osebno nikoli ne bi hotel biti član organizacije pri kateri imaš prste vmes ti ali tvoja žena... Kot je vama SKVVP ( oz. predsednik) izbil iz soda dno, si ga ti meni...
Jaz v Zvezi nimam nobene funkcije tako da pri tem ne morem pomagati. Me pa čudi da ste na razpisu za državno prvenstvo obljubljali najboljšim tekmovalcem nastop na velikih tekmovanjih, sedaj pa praviš da to ne gre... Ste lagali ? Pa  s tem dajali ostale klube v nič.. Klube ki so vsako leto plačevali članarino zvezam, ki so se udeleževali skupščin itd... Veš da je to kaznivo...
Mislim pa da bi Žana vsi radi videli v tem športu.. Zavedaj se da si ti trn v peti vsem in ne Žan. Pa niso bile igre odraslih ampak igra očeta.
Vem da ti gre Canifit na živce, ker je uspešen. Lahko ti povem to da je naš glavni produkt pasja hrana kjer so vlečni psi v manjšini. Imamo stranke z različnimi kužki predvsem veliko ljudi s hrti prihaja k nam... Kar me čudi.. Sta imela tudi tam kake težave ? Sigurno imam pa Canifit zato da nekaj zaslužim, prav tako kot ti legla kužkov.. Mislim da s tem ni nič narobe.
Meni bi bilo najlepše če ti ostaneš v svoji zvezi, ostali imamo pa svoje zdraharske klube in zdraharsko zvezo. Za to smo pripravljeni celo prenašati našega predsednika in podpredsednika.  Kot si napisal imamo lahko celo dve državni prvenstvi.. . Žan je pa fajn dečko in zmeraj se lepo pogovoriva..Dobro veš da ga poznam še iz Save in grozno mi je bilo ko mu ti nisi privoščil zmage, čeprav sta nekajkrat pritekla skupaj v cilj (spomnim se tekme v Decathlonu, kjer si si nakopal toliko antireklame na račun lastnega sina da še sam ne veš)... Meni je to nekaj nedopustnega.. Mislim da je Žan  že dosti star, da si bo sam zrihtal nastop kjerkoli in ne verjamem da mu bo kdo nasprotoval.  Se tukaj izjemoma strinjam s tabo, rabimo take tekmovalce. Meni nikoli ni bilo težko biti poražen, zato nastopam tudi v canicrossu,za katerega mi drugače dol visi. Mi je vseeno ali me premagajo stari ali mladi. V zadnjem času me na treningih premagujejo tudi ženske haha. Zanimivo, da tebe nismo nikoli videli, klub ogromnem številu psov, nastopiti v kaki drugi disciplini. Ampak to je tvoja stvar . 
Kot sem rekel odločati ne morem jaz. Se boš moral obrniti na druge osebe in druge organizacije.
Sedaj pa prosim da zaključimo to temo... Prosim tudi vse, ki imajo radi ta šport, da ne komentirajo več na komentarje gospoda Žepiča. Imam občutek, kot da se človek hrani z negativno energijo, ki jo povzroča. Amen !!


DamjanZ

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 17 December 2014, 19:15:49
Kot prvič, s člani Polariusa,  se super  razumemo, se občasno obiščemo, se pokličemo, spet ti veš več kot jaz. :) Bo počasi vsaj jasno vsaj jasno kdo je tisti, ki stalno manipulira v ozadju in napleta neresnične stvari... Resnično bom vesel, da se tvoja podtikanja nehajo. Njihov umik je plod šikaniranj in njihovo odločitev čisto razumem. Je pa to velika škoda za šport.

Kar se Matjaža tiče, zame ta izbor ni bil nikoli sporen. Za koga je bil, očitno veš ti...



Sam osebno spadam v kategorijo pezionerjev. Pa čisto nikamor drugam.  Žal pa te moram spet spomniti, da brez dobrega canicross psa rezultatov na tekmah ni, zaostanki pa se merijo v minutah, ne sekundah. Žal je vsaj zame dober canicross pes ključ do uspeha, pa ne nujno, da v Sloveniji, sigurno pa na mednarodnem nivoju. Canicross psi so vrhunski psi, mnogi med njimi trenirani za disciplino, ki jo skupaj z vodnikom odtečejo.


Biti član nekega društva je osebna izbira posameznika, žal se s plačilom članarine zavežeš za kaj več, kot, da nikogar ne vidiš, članstvo v Zvezi društev pa nekaj povsem čisto drugega in pomeni zgolj nastop na največji tekmi pod slovensko zastavo, brez lovljenja podatkov, z vodjo ekipe, ki ti je na taki tekmi v pomoč, ki je lahko povezovalen, ne glede na vse osebne interese posameznikov in sam ni tekmovalec....Zame je razlika velika. Očitno pa mala Slovenija še daleč od tega....




DamjanZ

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 17 December 2014, 19:45:08
Resnično me zanima od česa ti živiš, vem pa od česa jaz živim in s tvojim pisanjem nima najmanjše zveze...

Katero hrano kdo je in kje jo kupuje me niti malo ne zanima, gre za osebno izbiro posameznika. Bom vesel, če nehaš obtoževati, brez enega samega dokaza, da sem ti kakor koli hotel škoditi, oz. mi gre tvoje delo na živce, kot ti praviš. NE JAZ!


Kar se tiče mednarodnih zvez je bilo naše mnenje enotno in sklenjeno na sestanku in to je, da se ne gremo več. Če bi bila odločitev drugačna, bi se odločili še za zadnje dejanje, ki je bil pogoj, za včlanitev, prevod statuta v Francoščino in plačilo članarine. Pa se nismo.

Veliko bolj kaznivo je, da kot zveza nekomu zaradi osebnih razlogov prepoveš zastopati državo na največjih tekmah. Tole pa je resnično zanimivo!

In ko smo pri tistih udarcih pod pasom....   

Glede konfliktov, nedavno so me tekači spraševali o tvoji dejanski vrednosti, pa tudi v Savi o tebi nimajo najboljšega mnenja. Zato na tem nivoju raje zaključimo in sprejmimo dejstvo, da smo vsak na svojem planetu. Vol sit koza cela. Kot dolga leta nismo prišli nikamor tudi ne bomo.




xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 17 December 2014, 20:07:29
Da se vam da  ::)



DamjanZ

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 17 December 2014, 22:05:42
Žan tukaj samo tole bi napisal, vse ostalo me ne briga. Bom imel ta šport za zabavo ob atletiki še naprej, pa pač ne bom šel na EP in SP.   Vlečni psi so drugače res face in rad, ko imam čas tečem z njimi. O tekmi leta 2013 v Miljah pa ti lahko povem, da sva z očijem čakala Elčo celo tekmo, ker je bil to njen zadnji nastop na tekmi za vedno. Oči je velikokrat med med tekmo rekel, naj grem z Baro naprej, pa nisem hotel, ker sem hotel, da je Elča tudi na zadnji tekmi nepremagana.  To si je zaslužila. To je bila moja odločitev. Zato sem se oglasil, ker ni prav, da sklepaš stvari, brez, da bi se prepričal o čem je bila fora. Sam ne treniram psov, razen kakšen vikend, oči jih, tudi zame, pa mi da vedno možnost izbirati in vzamem kogar želim. Ko mi na treningu ne gre je on tisti, ki vedno pomaga. Tudi Baro sem vzel v Trbižu in podrl očijev rekord od lani, sam sem rekel, da je brez veze, oči pa je bil tega full vesel. Verjetno ga bom spomladi, ko bo mamina Epi začela tekmovati kdaj tudi premagal. Državni naslov z Indi je bil moj prvi in mi veliko pomeni.  Hvala, to je vse, kar imam povedati. Žan



pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #41 : 17 December 2014, 22:14:03
Žan ... Spoštujem tvoj odgovor. (recimo da ni bil napisan pod določenim vplivom). 
Želim ti uspeh v atletiki in seveda tudi na dirkah z novo psičko :)