skok v avto

majajama · 9914

majajama

  • *
    • Prispevkov: 93
    • Točke: 0
: 05 Januar 2015, 11:19:43
Naša nemška ovčarka je pri svojih 9 mesecih (normalno) strašno živahna, aktivna, gibčna, nikakor pa je ne morem pripraviti do tega, da bi sama skočila v avto (vozimo jo v prtljažniku za mrežo). Ko je bila majhna, smo jo seveda dvignili, ko je dovolj zrasla, je začela sama skakati iz prtljažnika, noter pa noče oz. ne more, si ne upa...  :-\

Sicer se čisto rada vozi, ni ji slabo, rada gleda ven, nalaja kakšnega mimoidočega psa  :), večkrat zadrema ipd.

Največ, do česar jo lahko pripravim, je to, da se s prvimi nogami dvigne na zadnji prag, potem pa ji moram dvigniti rit in jo postaviti v prtljažnik. Pri njenih cca 30 kg to počasi postaja kar podvig!

Poskusila sem že razne motivacijske finte - itak z najboljšimi, najbolj dišečimi priboljški, pa je spet dvignila le prve noge na prag in si skoraj izpahnila vrat, ko se je stegovala za priboljškom v prtljažniku  :'(
Pa vadili sva skoke na škarpo, pa na hribček, potem pa hitro še v avto - pa nič. Uspelo pa ji je, ko sem ji podstavila mizico zunaj pred prtljažnik, tako da je skočila najprej na mizico (cca pol nižjo od praga prtljažnika) in nato v avto - to ji je uspelo takoj in večkrat. Ko pa sem mizico umaknila, me je samo čudno pogledala in mirno odkorakala vstran. :D

Kakšen nasvet - da je ne bi morala vse življenje kot fino damo dvigovati in postavljati v avto?...



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 05 Januar 2015, 11:43:22
Če je miza delovala bi morda tvoja kolena tudi? Pač poklekneš in jo naučiš skoka z odrivom od tvojega kolena?
Hecna pasja pupa. Morda je problem v tem, da je avto zaprta reč in ima malo strahu pred skakanjem v takem? Drugače pa ja. Da se sp sprednjimi povzpe, rit ji pa ti dvigneš.

A imaš boks v avtu? Ker moja se počasi baše v avto, če je noter boks.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


majajama

  • *
    • Prispevkov: 93
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 05 Januar 2015, 12:26:03
Hm, če bi jaz počepnila pred avto, bi vsekakor skočila name, me polupčkala, pogrizljala, potačkala in na kraj pameti ji ne bi padlo, da bi skočila v avto  ;D

Ja, sem že pomislila na to, da jo moti skok v zaprt prostor, v steno zadnjih sedežev, pa še zaščitno mrežo oz. rešetko imam za sedeži. Zato sem se enkrat sama zbasala v prtljažnik in jo vabila k sebi (je bilo recimo še kar dovolj prostora tudi zanjo), pa me je raje počakala zunaj. :-\
Bom enkrat probala še tako, da podrem zadnje sedeže in odstranim zaščitno rešetko, da bom bolj odprla prostor.

Sem že razmišljala, da morda ni dovolj gibčna, močna, da bi skočila čez kar visok prag. Ko pa je zdaj v snegu delala dvometrske skoke z mesta, je izginila zadnja trohica dvoma v njene fizične sposobnosti!  :D

Nič, tole morava naštudirati do spomladi, ko bova šli v pasjo šolo - takrat bo prevažanja v avtu še bistveno več!  :(



majajama

  • *
    • Prispevkov: 93
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 05 Januar 2015, 12:27:12
Aja, ne, nimam boksa v avtu, prtljažnik je prazen, razen že omenjene zaščitne rešetke, da mi ne zleze na zadnje sedeže (in da ne poliže ušes sopotnikom na zadnjih sedežih)  :)



mamarozi

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 05 Januar 2015, 12:43:35
Rampa? Dokler je ne navadiš, vsaj hrbet šparaš.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #5 : 05 Januar 2015, 13:14:18
Če se bo v šoli imela fajn, zna bit da bo tudi začela skakat v avto. Moja je tako začela! Prej sem jo pa dvogovala in nosla. V dobri pasji šoli bi naj pes tudi užival med učnim procesom.
Opcija je da njenega pasjega prijatelja pošlješ demonstrirat.
Gumi tepih ali karkoli nedrsečega za podlago bi tudi pomagalo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Andie

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 05 Januar 2015, 13:28:40
Zna biti od velikosti prtljažnika odvisno, se mi zdi, da je velikemu psu lahko precej neprijetno skakat direkt v 'steno'. Moj brez problema skoči v džipa, ki ima res ogromen prtljažnik in nima visokega praga. V manjši avto pa ne skoči, da samo prve tace gor in ga jaz potem dvignem. Saj tudi ta opcija konec koncev ni tako zelo slaba, če nič drugega ne bo šlo... ima moj tudi 30 kg pa tisto rito ni tak problem gor dvignit  :D



majajama

  • *
    • Prispevkov: 93
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 05 Januar 2015, 14:33:53
V pasji šoli (mali šoli) sva jeseni že bili in se je imela luštno - takrat je bila vsekakor še premajhna za samostojno skakanje v avto. Aha, fino, potem mogoče lahko računam na to, da se bo spomladi zaljubila v kakšnega fajn postavnega sošolca in bo od navdušenja začela skakati v avto! Super!  ;D ;D Pa računam tudi na kakšne nasvete od inštruktorice.

Rampo sem tudi poskušala improvizirati - z desko, naslonjeno na narobe obrnjenem zaboju, ampak je nisem mogla pripraviti, da bi stopila na desko - mogoče je bila preozka?... Čeprav brez problema hodi po našem mostičku (brvi) čez potok!

V prtljažniku imam gumi tepih, trenirali (poskušali) pa sva na asfaltu, torej ji ni drselo. Je pa res ob nekaj poskusih začela z zadnjimi tacami "plezati" po avtu, kjer ji je seveda drselo, ker ni našla nobene opore (stopničke). Mogoče se je ob tem kaj podrgnila po trebuhu (vsekakor se ni do krvi) in ji je bilo neprijetno, pa se ji je mogoče zato malo zamerilo "samostojno vstopanje" v avto? Kdo bi razumel te naše pasje duše...   ??? Očitno bo treba zamenjati avto, za takšnega z bolj nizkim pragom in večjim prtljažnikom! :D :D :D



majajama

  • *
    • Prispevkov: 93
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 05 Januar 2015, 14:39:41
Ja, glede velikosti avta oz. prtljažnika. Imam golfa (4), ki sicer res nima ravno karavanskega prtljažnika, vsekakor pa je bistveno večji kot od Clia, ki ga je imela prijateljica in v katerega je njena nemška ovčarka veselo skakala in se vanj "zložila" brez vsakih problemov...
Vse je v glavi, kakor pravijo, kajne?  :)



majajama

  • *
    • Prispevkov: 93
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 13 April 2015, 11:20:23
Evo, zaključek zgodbe: že dober mesec hodiva v pasjo šolo, kjer ful uživa, lepo dela, se preganja s sošolci, domov grede vsa zmatrana ampak z blaženim nasmeškom sedi/leži v prtljažniku - ampak še vedno se ni odločila za skoke v avto.
Pred nekaj dnevi pa sem dobila nov (drug) avto, karavana. Ko sem ga pripeljala na dvorišče, ga je prišla seveda povohat, odprla sem prtljažnik in v pol minute je skočila vanj!!  :) :) :) :) :)
Fuuuuullll sem jo pohvalila in tudi sama je bila očitno čisto navdušena, ker se ji je kar malo utrgalo in je začela skakati ven pa not in se zraven ful režala (odprt gobec, pol prevelik jezik, ušesa poležena...) :D
In zdaj imam ta moj novi avto še veliko raje!  ;D ;D



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 13 April 2015, 19:31:52
bravo, pa ti je ratalo. Pri nas pa avto sploh ni problem, tudi ko pridem domov sama, pa če ima priložnost, da je prva pri meni, bo skočila v avto samo zato, da me poliže. Moja pa v avtu bruha, sicer je že velikoooo bolje kot je bilo, tko da občasno pa še vrže ven, da ne pozabimo kako to zgleda  :P :P