Za pesjanarje > Trikci in vaje

skok v avto

(1/3) > >>

majajama:
Naša nemška ovčarka je pri svojih 9 mesecih (normalno) strašno živahna, aktivna, gibčna, nikakor pa je ne morem pripraviti do tega, da bi sama skočila v avto (vozimo jo v prtljažniku za mrežo). Ko je bila majhna, smo jo seveda dvignili, ko je dovolj zrasla, je začela sama skakati iz prtljažnika, noter pa noče oz. ne more, si ne upa...  :-\

Sicer se čisto rada vozi, ni ji slabo, rada gleda ven, nalaja kakšnega mimoidočega psa  :), večkrat zadrema ipd.

Največ, do česar jo lahko pripravim, je to, da se s prvimi nogami dvigne na zadnji prag, potem pa ji moram dvigniti rit in jo postaviti v prtljažnik. Pri njenih cca 30 kg to počasi postaja kar podvig!

Poskusila sem že razne motivacijske finte - itak z najboljšimi, najbolj dišečimi priboljški, pa je spet dvignila le prve noge na prag in si skoraj izpahnila vrat, ko se je stegovala za priboljškom v prtljažniku  :'(
Pa vadili sva skoke na škarpo, pa na hribček, potem pa hitro še v avto - pa nič. Uspelo pa ji je, ko sem ji podstavila mizico zunaj pred prtljažnik, tako da je skočila najprej na mizico (cca pol nižjo od praga prtljažnika) in nato v avto - to ji je uspelo takoj in večkrat. Ko pa sem mizico umaknila, me je samo čudno pogledala in mirno odkorakala vstran. :D

Kakšen nasvet - da je ne bi morala vse življenje kot fino damo dvigovati in postavljati v avto?...

čara:
Če je miza delovala bi morda tvoja kolena tudi? Pač poklekneš in jo naučiš skoka z odrivom od tvojega kolena?
Hecna pasja pupa. Morda je problem v tem, da je avto zaprta reč in ima malo strahu pred skakanjem v takem? Drugače pa ja. Da se sp sprednjimi povzpe, rit ji pa ti dvigneš.

A imaš boks v avtu? Ker moja se počasi baše v avto, če je noter boks.

majajama:
Hm, če bi jaz počepnila pred avto, bi vsekakor skočila name, me polupčkala, pogrizljala, potačkala in na kraj pameti ji ne bi padlo, da bi skočila v avto  ;D

Ja, sem že pomislila na to, da jo moti skok v zaprt prostor, v steno zadnjih sedežev, pa še zaščitno mrežo oz. rešetko imam za sedeži. Zato sem se enkrat sama zbasala v prtljažnik in jo vabila k sebi (je bilo recimo še kar dovolj prostora tudi zanjo), pa me je raje počakala zunaj. :-\
Bom enkrat probala še tako, da podrem zadnje sedeže in odstranim zaščitno rešetko, da bom bolj odprla prostor.

Sem že razmišljala, da morda ni dovolj gibčna, močna, da bi skočila čez kar visok prag. Ko pa je zdaj v snegu delala dvometrske skoke z mesta, je izginila zadnja trohica dvoma v njene fizične sposobnosti!  :D

Nič, tole morava naštudirati do spomladi, ko bova šli v pasjo šolo - takrat bo prevažanja v avtu še bistveno več!  :(

majajama:
Aja, ne, nimam boksa v avtu, prtljažnik je prazen, razen že omenjene zaščitne rešetke, da mi ne zleze na zadnje sedeže (in da ne poliže ušes sopotnikom na zadnjih sedežih)  :)

mamarozi:
Rampa? Dokler je ne navadiš, vsaj hrbet šparaš.

Navigacija

[0] Kazalo Sporočil

[#] Naslednja stran

Pojdi na polno verzijo