Pes stalno grize

BorderCollieLover · 20917

aegir

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 21 Januar 2015, 22:23:12
Sej nima veze a grize "jezno" ali v igri. Grizenje je za mene grizenje, ki se ga ne tolerira, se manj pa ignorira. Ste pa sami opazili da z ignoriranjem niste nic resili. Poiscite pomoc strokovnjaka, ker je vse skupaj prislo psu vec kot ocitno v navado, ker se s psom niste zmenili takoj, ko je zacel s takim obnasanjem.

To je samo moje osebno mnenje.



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #31 : 22 Januar 2015, 01:05:23
V bistvu je zelo pomembno, ali pes grize "jezno" ali v igri... iz vecih razlogov. Pa tudi vsako grizenje ni grizenje.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #32 : 22 Januar 2015, 08:46:18
Wow,to zgleda dobro, samo kje se bo pa to odvijalo?

Ne bi vedla tocno, ampak mislim, da naj ne bi bilo samo v Ljubljani, oz. odvisno od stevila kandidatov za tecaj. Pisi jim.

battito animale


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #33 : 22 Januar 2015, 09:41:48
Nekateri se igramo s psi tako, da nas grizljajo in ščipajo. Vse je v intenzivnosti  "ugriza". Da do tiste udobne dočke prideš, pa traja nekaj časa, da pes ugotovi tisto mejo. (Auuuu in prekinitev grizljanja rok). Nekateri se tudi tako igramo, da nas psi grizejo za rokave prevelikih jop, ki jih kupimo ravno v take namene.

Različni ljudje, različna merila.  ;)

Je pa včasih zelo boleče, če štarta na igračo vendar jo sfali. Ja, to pa boli, ampak je drug kontekst in je pač nesreča. Tako kot se pri raznem nogometu, odbojki itd športih kdaj trkneš s soigralcem. Se ne dereš, stisneš zobe, igraš naprej.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


majajama

  • *
    • Prispevkov: 93
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 22 Januar 2015, 11:47:47
Se strinjam s Čaro. Ni vsako grizljanje moteče. Naša zna velikokrat prav nežno, luštno "zobkat", to me ne moti, mi je celo všeč. Mogoče sem tudi zato bila preveč popustljiva, ko je bila še majhen mladiček in je tako srčkano in igrivo grizljala in pri tem zelo očitno ful uživala. Ko pa so ti mali zobki in mali gobček postali hudi čekani in velik gobec, traja nekaj časa, da ji dopovem, kaj je še igra in kaj je že preveč - da sama dobi občutek in prilagaja moč ugriza. Problem je ponavadi res takrat, ko se razigra in ji "ponorijo" tace, gobec, rep, vse kar lahko na njej miga, miga zelo  :)
Kot sem že napisala, se počasi umirja, očitno odrašča in očitno smo ji nekatere stvari vendarle uspeli dopovedati.

Je pa verjetno tudi vsak pes drugačen, kakšen nikoli ne odpre gobca pred lastnikovo roko, drugemu je roka najljubša igrača, kakšen je le kot mladiček nagnjen k temu, drugi pa bolj ali manj vse življenje...

Evo, za popestritev prilagam fotko iz prvega tedna, ko smo jo dobili. Kdo bi se lahko uprl tem zobkom??... :) :) :)



majajama

  • *
    • Prispevkov: 93
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 22 Januar 2015, 11:52:32
In še ena - zelo tipična.  ;)



BorderCollieLover

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 22 Januar 2015, 12:12:16
Tocno tko, eno bi blo ce bi se ujeziu in me nalasc provau sausnt, ampak on zelo nezno grizlja in pazi d me ne poskoduje, in ce me slucajno gdaj prime namesto igrace po nesreci in se zaderem od bolecine se takoj ustavi in me pride pogledat ce sm ok in se 'opravicit'. Ga ne mislim nevem kako kaznovat zato ker je pac rad in malo grizlja. Sploh pa kot sem rekla, je tega grizenja vedno manj, v primerjavi z zacetkom prav zanemarljivo, tako da bom upostevala nasvet -ignoriraj ko to dela in nagrajuj ko neha. Sploh pa se zadnje case raje spraulja na rokave kot roke ker vidi da nas manj moti :D
Ooooo kaksna pikica je tvoja psicka, ja se ne mores upret, js bi pustila da me celo poje  ;)

I would trade all of my tomorrows for one single yesterday with you.
Lajka & Charlie R.I.P
until we meet again..


aegir

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 22 Januar 2015, 22:32:37
Aja na zacetku je bilo govora o temu, da pes stalno grize in pa da imate podplute roke, zaradi moci ugriza...najdite kaksnega strokovnjaka, ki bo ocenil situacijo. Kaj pa ce za psa to le ni igra, vi pa njegovo obnasanje dojemate kot igro...



BorderCollieLover

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 23 Januar 2015, 07:56:32
Ce bi prebrali dejansko kaj sem napisala, bi videli, da je bilo tako na zacetku,junija, in se je zdaj nehalo in niti priblizno ni tako   ::)
Je bil v precej sibkem psihicnem stanju ko smo ga dobili iz zavetisca, ker ga je lastnica zapustila in je 3 tedne prezivel v boksu 2x2 brez rednih sprehodov, zato se ne cudim, da se je izzivljal ko je prisel ven.  ::)

I would trade all of my tomorrows for one single yesterday with you.
Lajka & Charlie R.I.P
until we meet again..