oddaja psa

Janča · 19422

Janča

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
: 12 Februar 2015, 11:47:16
Pozdravljene.

Moja zadeva je malo čudno in zelo zapletena. Bila sem lastnica dveh psov. samčka in samičke. Najprej samičke, in kasneje še samčka. Ker smo v dom dobili odraslega samčka, posvojili smo ga od gospe, ki se ga je naveličala,  nismo vedeli s čim se bomo soočili. Psička pred njim ni imela miru, skoz jo je naskakoval in nadlegoval itd. RAvno tako je pes bil zelo živčen, in mu občasno nisi smel niti prsta pokazat, ker je ratal takoj napadalen. trudili smo se, vztrajali eno leto a preprosto ni šlo. Zavedali smo se, da bo nekaj potrebno storit. zado smo se s težkim srcem odločili, da moramo nujno oddat samčka, saj je samička vendarle bila pri nas od začetka in je preprosto naša. Seveda smo vzljubili tudi samčka, in da ne bi kdo slučajno mislil, da ga nimamo radi. naravnost obožujemo ga. Vendar smo se vseeno morali odločiti, saj v stanovanju pač ni bilo mogoče ju ločit.  Vendar vse le ni tako enostavno. Vedeli smo, da ga ne smemo oddat kar prvemu, ki pride mimo, saj ni za vsakogar. Sploh pa ne za družine z manjšimi otrocmi. A zanj sploh ni bilo zanimanja. ni bilo niti neprimernih kandidatov za posvojitev. Nato pa preobrat, od moje prijateljice sestra je izvedela, da ga oddajamo, in ga želela takoj imet. to je bilo idealno, saj živimo 4km narazen, psa bi lahko videla kadar bi želela, to je bil moj najpomembnejši pogoj.   Vendar se je zalomilo. ima namreč majhne otroke. zato sem ji predlagala, da ji podarim samičko( S težkim srcem!!!)Takoj sva vse uredile, brez posveta z mojim možem, in samo mislite si lahko kakšna jeza je bila doma. še danes mi zameri...., vendar sem naložila stroge pogoje. Za psičko mora skrbet kot se spodobi, nudit ji mora veliko sprehodov, in ji vsak dan dat možnost, da se znori tudi brez vrvice, saj je bila tega navajena. Mora jo cepit, in jo pravilno hranit. Mi dat možnost, da jo vidim vsaj enkrat na mesec. In če bo kar koli narobe, in zanjo ne bo pravilno skrbela, jo lahko odvzamem nazaj. Z vsem se je strinjala, tud pogodbo sva podpisali. Vendar,... Psičko sem v nekaj mesecih videla samo trikrat, pa še to pred trgovino. Psička je seveda kar znorela, ko nas je videla, sama pa sem jo seveda objokana samo objemala. Ko sem prosila novo lastnico, če mi lahko da kopijo cepilne knjižice, da je psička cepljena, in da je uredila prepis, se je začela vzvišeno branit, da se me pa njena cepilna knjižica sedaj nič ne briga, ker to ni več moj pes. In da sem se mela čas zanjo brigat, ko je bila moja. Čez ene tri dni mi je nazaj napisala, da je še ni cepila, in še ni uredila prepisa.  Zahtevala sem, da to uredi takoj, saj jo bom v nasprotnem primeru odpeljala.  Po enem mesecu se mi je javila, da bi sedaj rada uredila prepis, a ga ne more, ker je kot lastnik v registru naveden moj mož. ŠOK. v cepilni knjižici sem napisana jaz, in ko smo kužiko vozili na kontrole, se pač nikoli nismo poglabljali, kdo je naveden v register. Očitno smo zajebali takoj na začetku prijave psa, takrat ko smo jo posvojili. nevem sicer kako, saj sem na posvojitveni pogodbi bila navedena jaz. Pač uglavnem, ona bi sedaj rada, da moj mož podpiše posvojitveno pogodbo, ki pa je seveda ne želi, saj bi rad svojo psičko nazaj. Sedaj živimo v hiši, in bi z lahkoto kontrolirali oba psa, katera seveda obožujemo. Naj še povem, da je psička ratala zelo debela. Nima rednih sprehodov, in srečna je lahko, če vidi svež zrak dvakrat na dan za deset minut. Ali imam pravico it tja in odpeljat psičko? KAj če mi ne bo želela dat potnega lista in rodovnika?

Prosim ne me obsojat, saj psičke nismo oddali, ker bi se je naveličali. Nasprotno, smo strogo proti takšnim stvarem, in to je bila edina rešitev, ki smo jo lahko sprejeli, saj je psička trpela, ker ni imela miru. Res prosim za vaša mnenja, in odgovore.



Dada73

  • *
    • Prispevkov: 204
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 13 Februar 2015, 12:00:43
Psičko ste posvojili? Iz zavetišča al kako? Če psa posvojiš iz zavetišča, kolk jaz vem ga ne smeš oddat naprej, brez da jih obvestiš in se oni strinjajo.
Ostalo zgodbo, pa bom raje tiho



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #2 : 13 Februar 2015, 12:43:26
Jaz na tvojem mestu sploh nebi razmišljala in bi šla takoj po psičko! Tako in tako je še vedno napisana na vas, veste, da ji ne nudi pogojev, ki ste jih določili in tukaj nimate kaj čakati! U avto po psičko in dokumente in konec!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #3 : 13 Februar 2015, 13:11:27
Morda pogovor s kaksnim odvetnikom ne bi skodil. Sicer pa zelim psicki, vam in trenutnim njenim lastnikom resitev, ki bo najboljsa za psicko.


xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 13 Februar 2015, 14:36:57
Ne bi pametoval o odnosih, ampak a se ne pri taki odločitvi spodobi vsaj omeniti možu?? Vzemite psičko nazaj, za vsako ceno..Kastrirajte/sterilizirajte psa in psičko ( če že nista ?!).



Janča

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 13 Februar 2015, 16:54:44
Nevem kakšne možnosti imam? jo je mož poklical, in ji povedal, da ima čas danes pripeljat psa, če ne ga bo prišel iskat. ampak, na vrate enmu uletet ita ne moreš, no lahko, a če te ne spusti not, nimaš kaj, se lahko samo obrneš in greš. brezveze zganjat p!"%arije. kakšna možnost mi potem še ostane? policija? a sploh morajo kaj glede na to, da sem jaz napisala darilno pogodbo? verjetno ni veljavna ker nisem lastnik? ona je že odgovorila, da tega psa dobimo nazaj samo preko sodišča,...



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #6 : 13 Februar 2015, 17:10:19
Mož naj si poišče odvetnika, čeprav je psica po vseh pravilih njegova. Prepis ni bil narejen, veljavne darilne pogodbe pa ne more napisat nekdo, ki ni lastnik. O vaši nepremišljeni oddaji psice pa raje ne bom izgubljala besed.


Janča

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 13 Februar 2015, 17:34:17
vem,... brezveze sploh kaj pisat, ker vem, da sem nardila napako. Zadevo sem dobro premislila, vendar očitno ne preveč dobro. Takrat je to bila najboljša rešitev za psičko. Mislila sem, da ji bo tam lepo. Mislila sem samo nanjo, in od takrat vsi trpimo. Ni opravičila za moje dejanje tega se zavedam, zato bi sedaj rada popravila krivico, ki se ji godi. Vem, da nas ima rada, in nas pogreša, kot mi njo. Če bi ji bilo hudo pri nas, nebi total znorela, ko me je videla pred trgovino. ko sem šla v avto, je želela z menoj, in cvilila za mano. tudi jaz sem jo želela kr odpeljat s seboj, a nisem upala. kak kreten sem bla,...



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #8 : 13 Februar 2015, 17:53:25
Je pa psica ze vec kot 8 dni pri novih lastnikih, vas moz v 3 dneh ni prijavil, da je pogresana, v bistvu ukradena/odtujena (po zakonu je to tako, kot bi jo namerno zapustil)... dejansko pojdite do odvetnika.


aegir

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 14 Februar 2015, 09:07:30
Poznam eno podobno situacijo. Policija ti bo odgovorila, da pojdi na sodišče. Oni ne morejo tuki nič narediti, razen tega da naredijo zapisnik. Prepis pa le uredite, ker bo za vse kar se dogaja s psom odgovoren vaš mož. Če pes nekoga ugrizne, bo odgovoren vaš mož in ne soseda.


lp



manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 22 Februar 2015, 10:25:09

Bulldogs... And nothing else...


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #11 : 22 Februar 2015, 18:10:11
Želene strani ni več.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #12 : 22 Februar 2015, 18:57:56
Mož naproša vse, ki bi karkoli vedeli o 7 letni norwich/norfolk(?) terierki, ko jo je žena brez njegove vednosti oddala naprej.

Edino bitje vredno oddaje v takem primeru, je seveda žena.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #13 : 22 Februar 2015, 19:18:46
Glede na to, da sta v sloveniji samo 2 norvich terierki je verjetno iskana psička norfolk. Ušeska dol... Upam, da jo najdejo  :-\

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P