Surovo tu in tam...lahko?

mamarozi · 12025

mamarozi

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
: 17 Februar 2015, 08:42:45
Zaenkrat je za nas nemogoče, da bi psa dala na surovo. Nimamo skrinje, za sprotno kupovanje pa nimam časa, volje pa še finančno ne bi šlo skozi. Bi mu pa z veseljem tu pa tam dala kak obrok tudi surovo. Kake zelene vampe pa piščančje hrbte, mleto meso, rebra. Bi mu to kaj koristilo ali bi bilo brezveze? Korist v smislu čiščenja zob s hrbti, vampi za prebavo...užitek ob glodanju in žvečenju...Občasno je že kak obrok tako dobil in ni bilo nobenih prebavnih težav.
Surovo bi tako dobil cca 1 do 2 obroka tedensko.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 17 Februar 2015, 09:10:28
Jaz mojim dajem 1 do 2 obroka tedensko (kuhane vampe, piščančja jetrca in srčke, želodčke, BARF,...) v kombinaciji z rižem, testeninami ali polento.
Ponavadi kupim kar tisto pakirano.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2 : 17 Februar 2015, 09:12:25
Brez problemov, le da daj samostojen obrok in ne mešano z briketi.



mamarozi

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 17 Februar 2015, 09:14:37
Ja, itak, samostojno, brez briketov!



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #4 : 17 Februar 2015, 10:07:41
Brez problema daješ tako, sploh če imaš psa, ki nima občutljivega želodčka. Samo ne mešaj z briketi.
Jaz dajem pa ravno obratno, pretežno surovo oz. kuhano, 1-2x na teden pa padejo briketi. Ni nobenih problemov s prebavo, samo malo čukasto včasih v posodo gleda, kaj je to en brezvezen obrok :D

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #5 : 17 Februar 2015, 10:56:03
Tudi če mešaš z briketi ni nobenega problema


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #6 : 17 Februar 2015, 10:59:57
a ni finta v tem, da se briketi drugace (in dlje) prebavljajo kot sveza hrana?

Drugace pa tudi jaz tako hranim, pretezno briketi in obcasno surovo, brez kaksnih posebnosti. Mogoce je malo mehkejsi kakec pri surovem ampak nic tragicnega.

battito animale


MANDY

  • Gost
Odgovori #7 : 17 Februar 2015, 11:14:39
 :) Zakaj ne mešat z briketi ?



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 17 Februar 2015, 11:37:57
Komot mešaš z briketi, če pes po tem nima problemov s prebavo.
Glede hitrosti prebave - tudi kosti, organi in mišičnina se prebavljajo z različno hitrostjo.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #9 : 17 Februar 2015, 11:48:11
Js si predstavljam da je tako kot pri nas ni priporočljivo jesti sadja/zelenjave po obroku, ker se hitreje prebavi in, če se ga je pred obrokom v bistvu gnije na vrhu druge hrane, ki se prebavlja počasneje. Zdej, kolk ima posameznik s tem dejanske probleme je eno, kaj se pa v telesu dogaja pa nekaj drugega.

Ne vem kaka je normalna hitrost prebavljanja briketov in je bila mogoče le kaka anomalija, ampak Buda je enkrat bruhal popoldne vsaj 8 ur po jutranjem obroku in so bili briketi še lepo razpoznavni, le napiti.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #10 : 17 Februar 2015, 11:58:02
ja, jaz imam tudi take izkusnje...

battito animale


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #11 : 17 Februar 2015, 12:27:19
Sem gledala neke novejše študije, ki so to, da se briketi prebavljajo počasneje od mesa ovrgle. Pa tudi sicer ne vidim problema - saj nikjer ne piše, da mora vse naenkrat it naprej.


MANDY

  • Gost
Odgovori #12 : 17 Februar 2015, 12:37:19
Jaz jim vedno mešam zraven brikete in ni bilo problemov. Prej je bil problem, če so jedle samo meso in riž.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #13 : 17 Februar 2015, 12:59:54
jaz mešam vse mogoče in ni problema. Edino kosti (oziroma mesa s kostmi) ne mešam z nobeno drugo hrano, pa ne zato, ker bi psu kaj škodilo ampak zato, ker kosti vlačijo ven in preveč nasvinjajo.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #14 : 21 Junij 2015, 10:49:47



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #15 : 10 Julij 2015, 15:48:27
Jaz sem opazila pri Bini (32-33kg), da ji en blok Natures Menu 300g. Absolutno ni zadosti kot obrok in mi je čez 3-4 ure že sitna, da ima prazen želodec. ???

Tako, da bom sprobala dodat temu bloku naribano bučko ali korenje kot vir vlaknin, ki bi zapolnile bušija dlje časa. Ima kdo podobno izkušnjo?

Bloki niso njena primarna hrana (se spufam), kuham ji tudi ne preveč, ker je pač res to, da bi rabila še eno skrinjo kupit in voljo za pripravljanje obrokov.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 10 Julij 2015, 22:29:35
Mogoče rabi več kot 300 gramov? Ne vem kaj hraniš sicer.

Moj je na surovem in pri 40 kilogramih dobiva 1000 do 1200g mesa/organov/kosti na dan. Samo mi na težo ni treba pazit.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #17 : 11 Julij 2015, 07:57:30
Naša tamala je tudi cel dan "lačna" ko je na meniju kaj bolj dobrega kot briketi, tako da mogoče se ji sam pač lušta še. Kokeršpanjelka se je pa že pri navadnih briketih obnašala kot da še ni nič jedla in je včasih po trikrat večerjo dobila, ker nismo bili zmenjeni kdo jo fotra ona se je pa vsakič obnašala kot da res ni če nič dobila:P

Lahko ji pa pač povečaš obrok. Od mesa se ne bo kar tako zredila, sploh če je na meniju bolj poredko.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #18 : 11 Julij 2015, 10:42:56
Ja, tele bloke Natures Menu dobi poredko.  Drugače ne sme preveč beljakovin, zaradi kristalov, ravno zato, so ti pretežno mesnati blokci poredko na jedilniku. Morem sicer spet dat urin pregledat, da vidim, če je kaj spremembe.

Teh blokov bi morala ona dnevno cca 600g. Se pravi je en blok glih en obrok.  Pretežno ima brikete, Acano jagnje.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 11 Julij 2015, 12:48:11
Te paketki in surovo meso imajo manj proteinov kot acana drugače.

Meni so ta nature's menu doziranja hecna. Ful malo hrane se mi zdi glede na to, da je notri tudi riž in zelenjava. No, morda tudi zato, ker moj pes toliko žre. Ampak če bi dobival toliko, kot je priporočeno, bi bil lačen.